Logo: BIP
.
Baner: baner urząd

Psy szukające domu

Właścicielka szuka zguby

Ilustracja do informacji: Właścicielka szuka zguby
Dziś do sławskiej Straży Miejskiej zgłosiła się właścicielka psa, który zaginął w noc sylwestrową w Krzepielolwie. Prawdopodobnie przestraszył się huku fajerwerków. Od kilku dni szuka go bezskutecznie i prosi o pomoc. Wszyscy, którzy mogli widzieć „Batona”, bo tak się wabi psiak proszeni są o kontakt pod numerem telefonu 603185646.

Czy znajdzie się ktoś, kto zechce adoptować dostojnego Arisa?

Ilustracja do informacji: Czy znajdzie się ktoś, kto zechce adoptować dostojnego Arisa?
Ten bezdomny pies ma już swoje lata i nie należy oczekiwać od niego figli, przeciwnie, jest nastawiony na spokój.
Teraz potrzebuje ciepłego kąta i akceptacji. Jego spokojny i zrównoważony charakter pozwala na akceptację innych psów. W przypadku zainteresowania adopcją psiaka zapraszamy do kontaktu z Referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Sławie pod nr tel. 68 355 83 43.

Nie tylko dla myśliwych

Ilustracja do informacji: Nie tylko dla myśliwych
Pies znalazł dom.

Dziś szukamy domu dla tego sympatycznego czworonoga, przypomina foksteriera, ale niestety nie miał załączonego rodowodu.

Został niedawno znaleziony w Przydrożu przez wrocławiankę. Błąkał się w poszukiwaniu właścicieli, aż trafił do psiego przytuliska. Tam został zaszczepiony. A teraz rozglądamy się za nowymi opiekunami.
Ewidentnie obok ciepłego kąta, pies potrzebuje strzyżenia i kąpieli. Jest jeszcze dość młody, ma około 4 lat. Jest typem przywódcy i najlepiej czuje się, gdy jest sam na danym terenie.
Osoby zainteresowane adopcją pieska proszone są o kontakt z referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska UM w Sławie pod nr tel. 68 355 83 43.

Dziewczyny do adopcji

Ilustracja do informacji: Dziewczyny do adopcji
Szukamy domu dla „bliźniaczek” - umaszczenie mają identyczne, choć różne gabaryty. Wyższa wykazuje więcej powagi. Niższa ma szaleństwo w oczach. Z radości wygina się to w lewą stronę, to w prawą i chowa się za siostrą. Oba pieski są posłuszne, nie wykazują agresji wobec ludzi, ani innych psów. Obie zostały odłowione w Śmieszkowie, gdzie poszukiwały dla siebie domu. Być może dzięki facebbokowi uda się znaleźć dla nich ciepły kąt.
Osoby zainteresowane psów (nie tylko tych) proszone są o kontakt z Referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Sławie, pod nr tel. 68 355 83 43.
 

Letnia zguba

Ilustracja do informacji: Letnia zguba
Pies został adoptowany.
Mamy ofiarę wczasów. Właściciele najpewniej wyjechali wypoczywać, a Zyzio w zasłużonym wieku został bezdomnym psem. Być może ktoś go zgubił… Biedna psina w poszukiwaniu właścicieli przemierzyła całą wieś Głuchów i okolicę. Sytuacja mocno go przygnębiła, stracił radość i połysk sierści. 
Czworonóg nadal z nadzieją w oczach sprawdza czy jego pan bądź pani przyszli po niego. Pomóżmy mu wrócić do domu.
Kontakt w tej sprawie pod nr 68 355 83 43.

MARA tęskni za domem - zachęcamy do adopcji

Ilustracja do informacji: MARA tęskni za domem - zachęcamy do adopcji
Psa odebrał właściciel. Zguba szukała ciepłego kąta w miejscowości Spokojna. Skąd trafiła do przytuliska. Wiek psa to prawdopodobnie 8 lat, chociaż siły witalnych ma tyle co szczeniak. Suczka jest bardzo wesoła, bystra i przyjaźnie nastawiona do ludzi. Nowy właściciel musi wiedzieć, że jest bardzo zwinna i gibka, wystarczy mała szczelina by znowu cieszyła się wolnością. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Mara szuka domu

Zdecydowanie potrzebuje przestrzeni. Za to odwdzięczy się przytuleniem i spojrzeniem pełnym miłości. Więcej informacji o warunkach adopcji pod nr tel: 68 355 83 43.

Chce wrócić do domu

Ilustracja do informacji: Chce wrócić do domu
Szukamy właściciela tego czworonoga. Psa znaleziono w Śmieszkowie. Policjanci późnym popołudniem otrzymali zgłoszenie o błąkającym się czworonogu i zwierzę zostało odłowione. Aktualnie przebywa w psim azylu i czeka na swojego pana. Psina mimo swoich rozmiarów jest potulna jak baranek. Drapie w kraty kojca i prosi o powrót do domu. Znak szczególny – brak zeba u dolnej szczęki. Prosimy o udostępnienie informacji w celu odnalezienia właściciela bądź znalezieniu nowego. W sprawie psa prosimy o kontakt z Referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska UM - pokój nr 14. Tel. 68 355 83 43.

Krótki ogon i wielkie serce

Ilustracja do informacji: Krótki ogon i wielkie serce
Ta sierotka od maja czeka na dom. Piesek potrafi się szybko dostosować do nowych warunków, i z pewnością nie będzie sprawiał problemów. Nie tylko mądrze mu z oczu patrzy, bo mądry jest. Jedną z jego zalet jest, że szczeka tylko kiedy trzeba.
Jest bardzo przyjacielski, można by rzec, że ma zdecydowanie liberalne poglądy, akceptuje każdego człowieka i każde zwierzę. Ten, kto zapewni mu nowy dom, nie pożałuje, psiak obdarzy go ogromnymi pokładami uczuć, którymi dysponuje. W sprawie adopcji czworonogów należy kontaktować się z Referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska UM – pokój nr 14. Tel. 68 355 83 43.

Adopcja zamiast schroniska

Ilustracja do informacji: Adopcja zamiast schroniska
Szukamy im domów i między innym dzięki internetowi oraz zbiegom różnych osób się to udaje. W ostatnich miesiącach kilka bezpańskich psów trafiło w ręce nowych właścicieli. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Znalazły nowy dom

Najczęściej psy przyjmują mieszkańcy naszej gminy, ale niektóre z nich trafiają do ościennych województw. Kilka już cieszy swoich nowych panów. 
Z sześciu szczeniaków, które doczekały się adopcji, zostały jeszcze dwa i kilka dorosłych. Nowy dom jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż schronisko dla zwierząt. Warto przygarnąć takiego psiaka, odwdzięczy się dozgonną wiernością. 
W sprawie adopcji psów zapraszamy do kontaktu z Referatem Rolnictwa i Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim pokój nr 14, tel. 68 355 83 43.

Święto kundelka

Ilustracja do informacji: Święto kundelka
Dzisiaj jest święto naszych nierasowych czworonogów. Pełne szczerych uczuć, oddane swoim właścicielom, nieraz przegoniły intruza i nieraz ogrzały w chłodne dni. Kundelki są wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, a mimo to, często człowiek skazuje je na życie na ulicy. 
Pozostawione same sobie z tęsknotą wyczekują domu i dobrego serca. Nie traktujmy psiaków przedmiotowo, bądźmy odpowiedzialni. Dając im dom, dajesz szczęśliwe życie. Serdecznie zachęcamy do przemyślanej i świadomej adopcji. Więcej informacji nt. adopcji dostępnych jest na naszej stronie internetowej. W strefie dla mieszkańca znajduje się specjalna zakładka poświęcona adopcji bezpańskich psów.
 


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl