Logo: BIP
.
Baner: baner urząd

Informacje

Komunikat Szefa Obrony Cywilnej gminy Sława

Odbędzie się głośna próba syren alarmowych

Ilustracja do informacji: Komunikat Szefa Obrony Cywilnej gminy Sława
W dniu 22 marca 2018  r. w godzinach 12:00 – 12:30 na terenie Gminy Sława zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych nadających sygnał:
 • ogłoszenie alarmu
 • odwołanie alarmu
 • 20-03-2018
czytaj dalej

Wiosenna inwentaryzacja lasów

Ilustracja do informacji: Wiosenna inwentaryzacja lasów
Urząd Miejski w Sławie uprzejmie informuje, że Przedsiębiorstwo Usług Przyrodniczo-Leśnych TAXUS z siedzibą w Poznaniu od dnia 13 marca 2018r. przystąpiło do prac terenowych na terenie Powiatu Wschowskiego w Gminie Sława związanych z opracowywaniem Inwentaryzacji Stanu Lasu.
Opracowanie przygotowywane jest na podstawie umowy zawartej ze Starostwem Powiatowym we Wschowie. Osoba odpowiedzialną i upoważnioną do kontaktu w związku z prowadzonymi pracami jest Pan Robert Nowakowski. Kontakt telefoniczny 602 116 984.

Zmiana w przewozie dzieci

Ilustracja do informacji: Zmiana w przewozie dzieci
 
Uwaga - od 26.02 (poniedziałek) zmiana trasy i godzin porannych przewozów dzieci.
 
​Zostaną zmienione trasy oraz godziny następujących połączeń:
6:55 Lubogoszcz Slawa 
7:15 Gola Slawa 
7:25 Przybyszów 
7:27 Cegłówko 
7:45 Wroblow Slawa
 
Pozostałe trasy bez zmian.
 
 

Obwieszczenie Komisarza Wyborczego w Zielonej Górze o nie przeprowadzeniu wyborów uzupełniających do Rady Miejskiej w Sławie

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 60,4 KiB Ilość pobrań: 88

  Pobierz

Informacja dla rodziców/opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Sława ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16, 67-410 Sława

Ilustracja do informacji: Informacja dla rodziców/opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Sława ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16, 67-410 Sława
Z dniem 31 sierpnia 2018 r. Gmina Sława zamierza przekształcić Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Sława ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16, 67-410 Sława,  poprzez likwidację Filii w Lipinkach, Lipinki 78, 67-410 Sława i Filii w Śmieszkowie, Śmieszkowo 82a, 67-410 Sława o strukturze organizacyjnej prowadzenia klas I-III.  Z tym samym dniem  ulegną likwidacji powołane i nie funkcjonujące w obu filiach oddziały przedszkolne i zespoły wychowania przedszkolnego. Od dnia pożaru tj. 4 stycznia 2016 r. w Filii w Lipinkach nie prowadzi się zajęć dydaktycznych, natomiast w Filii w Śmieszkowie  w roku szkolnym 2017/2018 – 8 uczniów kl. III kończy edukację  szkolną w tej placówce. Do kl. I i II nie dokonano naboru uczniów, klasy nie funkcjonują. Wszystkie dzieci  z Lipinek i Śmieszkowa mają zapewnione  miejsca nauki w Szkole Podstawowej w Sławie  w budynku przy ul. Ogrodowej 1, o strukturze organizacyjnej prowadzenia klas I-IV. Natomiast dzieci przedszkolne i oddziału zerowego mają zapewnioną opiekę w działających w Sławie przedszkolach (3 niepubliczne i 1 publiczne).

Wyniki naboru ofert na realizację zadań publicznych

Ilustracja do informacji: Wyniki naboru ofert na realizację zadań publicznych
Wyniki naboru ofert na realizację zadań publicznych w zakresie:
- działania mające na celu upowszenienie kultury i sportu,
- działania mające na celu popularyzację kultury.
więcej w Biuletynie Informacji Publicznej Sławy.

Skarbnik prezesem, w jego miejsce zastępca

Ilustracja do informacji: Skarbnik prezesem, w jego miejsce zastępca
Jarosław Hermaszewski nie jest już Skarbnikiem Gminy, zastąpiła go Małgorzata Szymoniak. Na sesji Rady Miejskiej tego pierwszego odwołano, tę drugą powołano na stanowisko. J. Hermaszewski Skarbnikiem był od 2009 roku, jego odwołanie wiąże się z przyjęciem posady prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sławie. 
Dziękujemy mu za tę dobrą pracę na rzecz gminy jako strażnika finansów i życzymy powodzenia w gospodarce wodno-ściekowej.
M. Szymoniak obejmuje funkcję Skarbnika, przez ostatnie lata była zastępcą J. Hermaszewskiego. A w Urzędzie Miejskim pracuje niemal od 30 lat. Życzymy powodzenia w nowej roli.

Wyniki ekspertyzy wiaduktu

Ilustracja do informacji: Wyniki ekspertyzy wiaduktu
W październiku zeszłego roku na wniosek radnej sejmiku województwa lubuskiego pani Małgorzaty Gośniowskiej – Koli miało miejsce spotkanie, którego tematem był wiadukt kolejowy na trasie Sława-Stare Strącze. Wtedy to Burmistrz Sławy gościł przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Lubuskiego Konserwatora Zabytków, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, policji i kolei. 
Uczestnicy wybrali się na wizję lokalną. Oceniono, że nie ma możliwości obniżenia drogi ze względu na zbyt płytkie fundamenty. Przy okazji ujawniono fatalny stan mostu: popękane betonowe elementy i spalone podkłady…
W ostatnich dniach na zamówienie gminy dotarł do nas raport z przeprowadzonej ekspertyzy wiaduktu. Na podstawie przeglądu obiektu jasno stwierdzono, że znajduje się on w złym stanie technicznym. Stwierdzono uszkodzenia dźwigara stalowego od strony Sławy, na który oddziaływała wysoko temperatura pożaru pojazdu ciężarowego. Z raportu jasno wynika, że stalowa konstrukcja przęsła nie nadaje się do przeniesienia żadnych obciążeń użytkowych. W niektórych miejscach zauważono ubytki spoin i cegieł. Wieloletnie oddziaływania warunków atmosferycznych na część betonową konstrukcji, sprawiły, że beton jest spękany.
W podsumowaniu jasno stwierdzono, że obiekt stanowi przeszkodę dla prawidłowego i bezpiecznego prowadzenia ruchu po drodze wojewódzkiej i powinien zostać rozebrany.
Póki co konserwator zabytków uznał wiadukt za obiekt zabytkowy, co uniemożliwia jego rozebranie.

Niebawem pojawią się nowe lipy

Ilustracja do informacji: Niebawem pojawią się nowe lipy
W maju tego roku przeprowadzono wycinkę lip rosnących wokół kościoła na Rynku. Drzewa te zostały usunięte ze względu na stan zdrowotny w niektórych pniach ubytki powierzchniowe z wypróchnieniem oraz zgnilizną, stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i mienia. Kolejnym powodem, dla którego je wycięto, była ich lokalizacja rosły zbyt blisko świątyni, powodując zniszczenia fundamentów, ścian, okien i poszycia dachu kościoła oraz chodnika. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowe lipy na Rynku

Dodatkowo planowany jest kolejny etap remontu kościoła wykonanie izolacji fundamentów oraz odnowienie elewacji. Dzisiaj przeprowadzono rozbiórkę kostki w miejscach, których zgodnie z postanowieniami decyzji Starosty Wschowskiego pojawią się lipy drobnolistne odmiany „Rancho” w wieku około 8 lat. Zostaną one odsunięte od kościoła na odległość około 4 m. Dzięki temu nie będzie problemu niszczenia zabytkowego obiektu oraz wprowadzą estetyczny element zieleni miejskiej na Rynku.

Pierwszy paczkomat w Sławie

Ilustracja do informacji: Pierwszy paczkomat w Sławie
Na terenie gminy Sława działa pierwszy paczkomat firmy InPost. Paczkomaty to system skrytek pocztowych, które umożliwiają sprawne nadawanie i odbieranie paczek 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Paczkomat w Sławie

Osoba robiąca zakupy przez Internet — po zamówieniu przesyłki do Paczkomatu InPost — otrzyma SMS i e-mail z kodem odbioru. Chcąc odebrać przesyłkę, wystarczy wpisać na panelu Paczkomatu InPost numer telefonu komórkowego oraz otrzymany kod odbioru, a skrytka z oczekiwaną przesyłką się otworzy. Automat do nadawania i odbioru paczek stanął w centrum miasta, na parkingu przy sklepie Groszek.
1 ... 4 5 6 7 8 ... 30


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl