Logo: BIP
.
Baner: baner urząd
 • Baner: s1
 • Baner: s2
 • Baner: s3
 • Baner: s4

Informacje

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Ilustracja do informacji: Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa
Kampania jest realizowana od października 2018 r. do marca 2019 r.
 
W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym „cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.
 
Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji.
 
Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Ważne jest przypomnienie właścicielom i zarządcom budynków obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.

Link do kampanii
 
Główne przekazy tegorocznej kampanii
Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń, gdzie dochodzi do emisji tlenku węgla. Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Pomimo tego, to właśnie tam ginie największa liczba osób, a ofiarami pożarów są najczęściej ich sprawcy.
 • 25-10-2018
czytaj dalej

Informacja o polowaniach zbiorowych

Ilustracja do informacji: Informacja o polowaniach zbiorowych
W sezonie jesienno-zimowym 2018/2019 roku na terenie gminy Sława odbywać się będą polowania zbiorowe.
W związku z powyższym prosimy o zachowanie ostrożności na terenach leśnych oraz polnych. Mogą wystąpić na nich chwilowe ograniczenia swobodnego poruszania się drogami leśnymi i polnymi wynikające z zasad bezpieczeństwa prowadzenia polowań.                                                                                                                                                  Odpowiedzialnymi za organizację i prowadzenie polowań zbiorowych są właściwi terytorialnie dzierżawcy lub zarządcy obwodów łowieckich.

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 1,2 MiB Ilość pobrań: 237

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 362,9 KiB Ilość pobrań: 213

  Pobierz

Tablice na materiały wyborcze

Ilustracja do informacji: Tablice na materiały wyborcze
INFORMACJA:
Urząd Miejski w Sławie udostępnia na terenie Gminy Sława
- zainteresowanym - wszystkie tablice informacyjne do umieszczania materiałów wyborczych  - za wyjątkiem tablic z adnotacją „tylko obwieszczenia urzędowe”.

LV (55) sesja Rady Miejskiej w Sławie

Ilustracja do informacji: LV (55) sesja Rady Miejskiej w Sławie
W najbliższy czwartek odbędzie się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Sławie kadencji 2014-2018. Szczegółowy program sesji w opublikowanym wydarzeniu.

Komunikat szefa Obrony Cywilnej Gminy Sława

Próba syren alarmowych

Ilustracja do informacji: Komunikat szefa Obrony Cywilnej Gminy Sława
Na podstawie:
 • § 3 pkt 4, 5 i 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin (Dz. U.  Nr 96, poz. 850);
 • § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96);
 • zarządzenia Nr 0050.392.2018 Burmistrza Sławy - Szefa Obrony Cywilnej Gminy Sława z dnia 1 lutego 2018 r. w sprawie realizacji zadań obrony cywilnej , zarządzania kryzysowego i ratownictwa medycznego w 2018 roku
 
w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godz. 17:00 na terenie Gminy Sława, dla upamiętnienia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych nadających sygnał:
 • ciągły dźwięk syreny trwający 1 min,

Uwaga zamknięcie ruchu drogowego na czas triathlonu!

Ilustracja do informacji: Uwaga zamknięcie ruchu drogowego na czas triathlonu!
22 lipca (niedziela) 2018 roku, droga wojewódzka 278 na trasie Sława - Konotop będzie zablokowana na czas triathlonu w godzianch 9:30 - 15:00.

Szczegółowa mapa zablokowanych miejsc i objazdów poniżej:

Mapa objazdów i blokad

Bony rozwoje na szkolenia dla MMŚP – konsultacje mobilne dla przedsiębiorców

Ilustracja do informacji: Bony rozwoje na szkolenia dla MMŚP – konsultacje mobilne dla przedsiębiorców
Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zapraszana mobilne konsultacjedotyczące największego projektu na dofinansowanie szkoleń i doradztwa dla przedsiębiorców z południowej części województwa lubuskiego pn. „Lubuskie Bony Rozwojowe w subregionie zielonogórskim”,które odbędzie się 22 czerwca 2018 roku, w godzinach 10.00-12.00, w Sali Posiedzeń ( I piętro) w Urzędzie Gminy w Sławie.
 • 20-06-2018
czytaj dalej

Informacja dla rolników

Ilustracja do informacji: Informacja dla rolników
W związku z suszą rolniczą, która wystąpiła na terenie gminy Sława informujemy, że poszkodowani rolnicy mogą składać wnioski dotyczące strat w uprawach do dnia 6 lipca 2018 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Sławie. We wniosku o oszacowanie szkód należy wskazać wszystkie uprawy w gospodarstwie rolnym oraz dane dotyczące produkcji zwierzęcej.
Dodatkowe informacje oraz wnioski można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Sławie pok. 012 lub pod nr tel. 68 3558348.

Załączniki

 • DOC Rozmiar: 117,5 KiB Ilość pobrań: 314

  Pobierz

Przypomnienie dla przedsiębiorców

Ilustracja do informacji: Przypomnienie dla przedsiębiorców
Korzystającym z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przypominamy o zbliżającym się terminie złożenia oświadczeń oraz wnoszenia opłat, który mija 31 maja br.

Informacja dla interesantów

30 kwietnia urząd będzie nieczynny

Ilustracja do informacji: Informacja dla interesantów
Informujemy, że dnia 30 kwietnia 2018 r. Urząd Miejski w Sławie będzie nieczynny, jest to wynikiem odebrania dnia wolnego za 6 stycznia.
1 ... 4 5 6 7 8 ... 32

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku