Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Zrealizowane inwestycje

Nowe zaplecze sanitarne w Lipinkach

Ilustracja do informacji: Nowe zaplecze sanitarne w Lipinkach
Wczoraj odbiór końcowy przeszło zadanie pn. „Remont toalet w sali wiejskiej w Lipinkach”. 
Wcześniej, aby z sali dostać się do łazienki, trzeba było pokonać schody. Aktualnie oba pomieszczenia zostały sprowadzone do podobnego poziomu. Toalety przeszły kapitalny remont, wstawiono nowe drzwi, wymieniono armaturę sanitarną, a ściany i podłoga zostały pokryte nowymi płytkami. Wykonawcą była firma MEK-BUD Mieczysław Białoczyński z Serbów. Koszt całkowity przedsięwzięcia wyniósł 27.093,45 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Nowe zaplecze sanitarne w Lipinkach

Stare Strącze z nowy chodnikiem.

Ilustracja do informacji: Stare Strącze z nowy chodnikiem.
Wcześniej informowaliśmy, że z początkiem czerwca pracownicy gospodarczy Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska rozpoczęli prace nad chodnikiem w okolicy sklepu spożywczego w Starym Strączu. Na terenie inwestycji zostało wykonane korytowanie nawierzchni, następnie ułożono krawężniki oraz wysypano podbudowę i podsypkę, na którą trafiła kostka brukowa. Całość została zapiaskowana i jest gotowa do użytku. Dodatkowo uzupełnione zostały również braki w dywaniku asfaltowym przyległym do chodnika. Prace powinny zakończyć się po połowie czerwca. Ciąg pieszy docelowo łączyć ma dwa odcinki chodnika i ułatwić dostęp do wiaty przystankowej. Łącznie ma on 41.5 m długości i 1,5 m szerokości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Stare Strącze z nowy chodnikiem

Plac zabaw w Kuźnicy Głogowskiej

Ilustracja do informacji: Plac zabaw w Kuźnicy Głogowskiej
W minionym tygodniu odebrana została inwestycja pn. „Zagospodarowanie placu przy świetlicy wiejskiej w Kuźnicy Głogowskiej”. W zakresie zadania wchodziło w szczególności utwardzenie działki o powierzchni 100 m² tłuczniem, wymurowanie ogniska o średnicy 200 cm z kamienia nieregularnego, przełożenie 18 m² chodnika. Wykonawcą zadania była Firma Ogólnobudowlana DUDIX-BUD Daniel Motłoch.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Plac zabaw w Kuźnicy Głogowskiej

Zapraszamy na Nową Plażę!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Nową Plażę!
Dziś miał miejsce odbiór końcowy zadania pn. „Zabudowa odcinka brzegu Jeziora Sławskiego na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie”. Zakresem zadania objęte zostały w szczególności:
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Nowa plaża gotowa!

-umocnienie brzegu jeziora, 
-stworzenie 185-metrowej kamiennej promenady wyposażonej na całej długości w balustradę ochronną,
-wykonanie chodników łączących schody z promenadą,
-wykonanie schodów skarpowych prowadzących na plażę,
-budowa trzech kompletów schodów stalowych prowadzących do kąpieliska,
-wykonanie drewnianego pomostu o długości 51,5 metrów,
-częściowe usypanie plaży o długości 186 metrów oraz wykonanie instalacji oświetleniowej
-zagospodarowanie skarp.

W wyniku inwestycji powstało ponad 76 arów piaszczystej plaży z nowoczesnym nabrzeżem. Koszt całkowity wyniósł ponad 4.760.555,79 złotych brutto. Wykonawcą inwestycji było Konsorcjum HZBUD Sp. z o.o. oraz P.H.U. „Chod-Dróg” Andrzejewski Przemysław.

Nowoczesny park linowy w Sławie

Ilustracja do informacji: Nowoczesny park linowy w Sławie
Jak informowaliśmy wcześniej, wczoraj na placu przy Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego miał miejsce montaż bezobsługowego parku linowego. Prace nad tym przyrządem nie zostały jeszcze zakończone. Inwestycję wykonuje firma „Parkowe Atrakcje” Bogdan Kulczycki z Wodzisławia Śląskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Nowoczesny park linowy w Sławie

​Park linowy jest jednopoziomowy, zawieszony na wysokości 50 cm od ziemi, o wymiarach ok. 17,35 m x 6,35 m, złożony z 3 modułów i 10 przeszkód. Wartość inwestycji to 62.730,00 zł. Na zakup i montaż Gmina Sława pozyskała 63,63% dofinansowania w ramach projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sławie na potrzeby rekreacji, turystyki i kultury”. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Oczyszczono zbiornik

Ilustracja do informacji: Oczyszczono zbiornik
Gmina Sława oczyściła staw w Starym Strączu. Prace rozpoczęto w połowie lutego, a zakończono je w piątek. W pracach czynnie pomagali mieszkańcy sołectwa m.in. Donat Waligórski. Prace wykonał Zakład Ciesielsko- Transportowy Włodzimierz Jęśkowiak.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Oczyszczono zbiornik

Na SCKiW będzie jaśniej

Ilustracja do informacji: Na SCKiW będzie jaśniej
Wczoraj na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW odbył się odbiór końcowy zadania pn. „Wymiana punktów świetlnych oświetlenia ulicznego na terenie SCKiW w Sławie”. W ramach inwestycji wymieniono 28 sztuk słupów oświetleniowych rtęciowych na oświetlenie zewnętrzne wraz z oprawami LED oraz wymienione zostało 20 sztuk opraw rtęciowych na LED na istniejących już słupach. Nowe lampy oświetlą główne uliczki ośrodka wypoczynkowego, umożliwiając tym samym wieczorne spacery oraz znacznie wpłyną na bezpieczeństwo w godzinach nocnych. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20 Galeria zdjęć: Na SCKiW będzie jaśniej

Wartość inwestycji opiewało na kwotę 70 471,62 zł brutto. Wykonawcą prac była firma Elektroinstal Paweł Smużniak ul. Akacjowa 7, 67-400 Wschowa.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach projektu p.n. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sławie na potrzeby rekreacji, turystyki i kultury. W najbliższym czasie dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych zostanie również zakupiona scena mobilna o wymiarach 8 m x 6 m x 5 m, a plac zabaw i siłownia przy stadionie miejskim zostaną uzupełnione o park linowy dla dzieci.

Nowe miejsce zabaw w gminie

Ilustracja do informacji: Nowe miejsce zabaw w gminie
Ostatnio odbiór końcowy przeszedł nowo powstały plac zabaw naprzeciwko sali wiejskiej w Dronikach. Zakres zadania obejmował zakup oraz montaż urządzeń zabawowych tj. orbitrek, huśtawka metalowa z dwoma siedziskami, bujak motorek oraz ławka z oparciem na metalowym stelażu. Inwestycja opiewała na kwotę 9.766,20 zł brutto. Wykonawcą była firma „FRAJDA” s.c. z Radowca Dużego.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Nowe miejsce zabaw w gminie

Chodnik odebrany, można bezpiecznie spacerować

Ilustracja do informacji: Chodnik odebrany, można bezpiecznie spacerować
Dziś odbiór końcowy przeszedł chodnik wzdłuż parku. Przypominamy, że przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego powstał nowy bezpieczny trakt spacerowy o długości ok. 263 metrów i szerokości 4 metrów. Stanęło tam również 11 słupów oświetleniowych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13 Galeria zdjęć: Chodnik odebrany, można bezpiecznie spacerować

Remont dotyczył odcinka od ośrodka Passat (skrzyżowanie ul. Odrodzonego Wojska Polskiego z ul. Parkową) w kierunku centrum do wysokości posesji numer 15. Wykonawcą chodnika było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa - wartość zadania opiewała na kwotę 226.828,43 zł brutto. Natomiast wykonawcą oświetlenia wzdłuż ciągu pieszego była firma Elektroinstal - Paweł Smużniak ze Wschowy - koszt tej części prac to 56.663,64 zł brutto.

Plac rekreacyjny w Śmieszkowie utwardzony

Ilustracja do informacji: Plac rekreacyjny w Śmieszkowie utwardzony
Dziś w Śmieszkowie miał miejsce odbiór prac mających na celu utwardzenie kostką brukową placu rekreacyjnego o powierzchni 90 m² wraz z obrzeżami. Jest to pierwszym etapem zadania. W przyszłości w tym miejscu ma stanąć również altana rekreacyjna. Wykonawcą inwestycji była firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa. Koszt inwestycji wyniósł 15 tys. zł brutto.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Plac rekreacyjny w Śmieszkowie utwardzony

1 2 3 4 5 6


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku