Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Zrealizowane inwestycje

Kuchnia przeszła remont

Ilustracja do informacji: Kuchnia przeszła remont
W Tarnowie Jeziernym zakończyły się prace remontowe kuchni w świetlicy wiejskiej. Sala, która od wielu lat służy mieszkańcom przy okazji imprez okolicznościowych, doczekała się remontu pomieszczenia kuchennego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W ramach inwestycji podwieszone zostały sufity, przerobiono instalację wodno-kanalizacyjną, pojawiły się nowe płytki na ścianach, wspomniane ściany wraz z sufitem odmalowano. Dodatkowo zamontowano większy pochłaniacz i wykonano instalację elektryczną w tym; montaż opraw oświetleniowych i gniazd. Inwestycję zrealizowano ze środków własnych gminy Sława.

Kamienice z nowymi dachami 

Ilustracja do informacji: Kamienice z nowymi dachami 
Na ulicy Waryńskiego, tuż przy Starym Rynku w Sławie dwa budynki zyskały nowe dachy. Jedna z kamienic jest własnością gminy, drugiej zaś gmina jest współwłaścicielem. W ramach inwestycji wyłożonych zostało 290  m² dachówki typu karpiówka. Remont swoi zakresem objął również  zburzenie fragmentu komina i wymurowanie go od nowa z cegły klinkierowej, a także wymianę orynnowania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Chodnik w Ciosańcu odebrany

Ilustracja do informacji: Chodnik w Ciosańcu odebrany
Wczoraj w Ciosańcu przeprowadzony został odbiór końcowy prac polegających na wymianie nawierzchni ciągu pieszego. W ramach inwestycji kostką brukową wyłożone zostało prawie 650 m² terenu. Bezfazowy polbruk zastąpił stare betonowe płyty.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wymiana tego chodnika była potrzebna, gdyż występowało na nim wiele nierówności i zapadnięć. Płyty były w fatalnym stanie technicznym, wzdłuż traktu występowało wiele pęknięć i wykruszeń. Dlatego, aby poprawić bezpieczeństwo przechodniów, wykonana została nowa nawierzchnia.
Wykonawcą zadania było Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane „SPIDBUD” Daria Krawczyk z Wolsztyna. Koszt wykonania robót wynosi 129.765,00 zł.

Świetlica przeszła remont

Ilustracja do informacji: Świetlica przeszła remont
W ubiegłym tygodniu w sali wiejskiej w Goli odbywały się prace remontowe. W zakresie zadania przewidziano głównie: gruntowanie powierzchni i ścian, zatapianie siatki zbrojeniowej, trzykrotne szpachlowanie powierzchni, usunięcie lamperii, malowanie ścian i sufitów, uzupełnienie ubytku płytek na schodach wejściowych. Prace zostały już zakończone. Ich wykonawcą była firma "Paweł Kaczor" z Przybyszowa. Koszt robót wykonanych w ramach zadania to 7.500,00 zł. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Remont w Dronikach zakończony

Ilustracja do informacji: Remont w Dronikach zakończony
W Dronikach nieopodal sali wiejskiej pojawiły się nowe przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Od pewnego czasu Sołtys wraz z mieszkańcami zagospodarowują teren w celu stworzenia kompletnego placu rekreacyjnego. Dodatkowo tuż przy placu zabaw  teren został wyrównany i utwardzony.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Do istniejącego miejsca postoju pojazdów dołożonych zostało dodatkowych 20 m² kostki brukowej. Wspomniana sala wiejska przeszła remont. W jej wnętrzu uzupełniono ubytki na ścianach i suficie oraz została ona odmalowana. 

Utwardzono parking przed placówką w Krzepielowie

Ilustracja do informacji: Utwardzono parking przed placówką w Krzepielowie
Pod koniec ubiegłego tygodnia miał miejsce odbiór inwestycji mającej na celu utwardzenie kostką brukową  części parkingu przy szkole Podstawowej w Krzepielowie. Powstało dodatkowe 120 m² miejsc do parkowania z bezfazowej kostki betonowej na podsypce piaskowo-cementowej oraz osadzone zostały krawężniki. Przypominamy, iż w ubiegłym roku przy szkole utwardzono 250 m² terenu, a niedawne zadanie jest drugą częścią robót w tym miejscu.  
Koszt wykonania przedmiotu umowy wyniósł 10.000,00 zł brutto. Wykonawcą była firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W Ciosańcu wyłożyli kostkę

Ilustracja do informacji: W Ciosańcu wyłożyli kostkę
Kolejne metry kostki utwardziły nawierzchnię, tym razem w Ciosańcu. W obrębie drogi wojewódzkiej nastąpiła wymiana starego wysłużonego ciągu pieszego. Na odcinku 144 metrów pojawił się chodnik z kostki brukowej wraz z podjazdami do posesji. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Pomimo iż zadanie zrealizowano na wspomnianej drodze wojewódzkiej, to inwestorem przedsięwzięcia jest nasza gmina. Koszt wymiany chodnika opiewa na kwotę 129.765,00 zł i w całości został sfinansowany ze środków własnych gminy Sława.

Nowa droga oddana do użytku

Ilustracja do informacji: Nowa droga oddana do użytku
W ostatnim czasie w Łupicach zakończyła się inwestycja drogowa. Kolejna w naszej gminie, której celem jest poprawa bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców. W ramach zadania na odcinku 114 mb wybudowana została jezdnia z kostki brukowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Chodnik na Henryka Pobożnego gotowy

Ilustracja do informacji: Chodnik na Henryka Pobożnego gotowy
Kolejna inwestycja tworzona z myślą o bezpieczeństwie i komforcie życia mieszkańców zrealizowana. Na ulicy Henryka Pobożnego w Sławie zakończył się remont ciągu pieszego. Na odcinku od mostka nad Czernicą do skrzyżowania ulicy z Powstańców Śląskich stare uszkodzone płyty chodnikowe zostały zastąpione betonową kostką brukową.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W sumie wyłożone zostało 720 m2 kostki, dodatkowo na wspomnianym odcinku do końca listopada powstanie nowe przejście dla pieszych. Osoby chcące przejść przez jezdnie na wysokości sklepów Dino i Sklep Meblowy Gama będą mogły skorzystać z bezpiecznych podświetlonych pasów. Remont ciągu pieszego wykonała firma PBD Sp. z o.o. z Głogowa, a wartość zadania opiewała na kwotę 158.839,27 zł.

Dębowa, Sosnowa i Świerkowa oddane do użytku

Ilustracja do informacji: Dębowa, Sosnowa i Świerkowa oddane do użytku
W tym roku kolejne drogi w naszej gminie zostały utwardzone. Tym razem kostkę brukową zyskały drogi na sławskich osiedlach. Są nimi ulice: Dębowa, Sosnowa i Świerkowa w sumie wyłożone zostało 7512 m2 kostki.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W ramach przebudowy powstały jezdnia ze znakami poziomymi, chodniki oraz zjazdy do posesji. Warto wspomnieć, iż w latach wcześniejszych w obrębie wspomnianych ulic zainstalowane zostały słupy oświetleniowe.Inwestycję o wartości 2.139.967,29 zł (z czego 50% wartości zadania zostało dofinansowane ze środków rządowych) zrealizowała firma ZPHU „KRUBET”.
 
 
1 2 3 4 5 6 ... 7


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku