Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Zrealizowane inwestycje

Na SCKiW będzie jaśniej

Ilustracja do informacji: Na SCKiW będzie jaśniej
Wczoraj na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW odbył się odbiór końcowy zadania pn. „Wymiana punktów świetlnych oświetlenia ulicznego na terenie SCKiW w Sławie”. W ramach inwestycji wymieniono 28 sztuk słupów oświetleniowych rtęciowych na oświetlenie zewnętrzne wraz z oprawami LED oraz wymienione zostało 20 sztuk opraw rtęciowych na LED na istniejących już słupach. Nowe lampy oświetlą główne uliczki ośrodka wypoczynkowego, umożliwiając tym samym wieczorne spacery oraz znacznie wpłyną na bezpieczeństwo w godzinach nocnych. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20 Galeria zdjęć: Na SCKiW będzie jaśniej

Wartość inwestycji opiewało na kwotę 70 471,62 zł brutto. Wykonawcą prac była firma Elektroinstal Paweł Smużniak ul. Akacjowa 7, 67-400 Wschowa.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach projektu p.n. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sławie na potrzeby rekreacji, turystyki i kultury. W najbliższym czasie dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych zostanie również zakupiona scena mobilna o wymiarach 8 m x 6 m x 5 m, a plac zabaw i siłownia przy stadionie miejskim zostaną uzupełnione o park linowy dla dzieci.

Nowe miejsce zabaw w gminie

Ilustracja do informacji: Nowe miejsce zabaw w gminie
Ostatnio odbiór końcowy przeszedł nowo powstały plac zabaw naprzeciwko sali wiejskiej w Dronikach. Zakres zadania obejmował zakup oraz montaż urządzeń zabawowych tj. orbitrek, huśtawka metalowa z dwoma siedziskami, bujak motorek oraz ławka z oparciem na metalowym stelażu. Inwestycja opiewała na kwotę 9.766,20 zł brutto. Wykonawcą była firma „FRAJDA” s.c. z Radowca Dużego.

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Nowe miejsce zabaw w gminie

Chodnik odebrany, można bezpiecznie spacerować

Ilustracja do informacji: Chodnik odebrany, można bezpiecznie spacerować
Dziś odbiór końcowy przeszedł chodnik wzdłuż parku. Przypominamy, że przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego powstał nowy bezpieczny trakt spacerowy o długości ok. 263 metrów i szerokości 4 metrów. Stanęło tam również 11 słupów oświetleniowych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13 Galeria zdjęć: Chodnik odebrany, można bezpiecznie spacerować

Remont dotyczył odcinka od ośrodka Passat (skrzyżowanie ul. Odrodzonego Wojska Polskiego z ul. Parkową) w kierunku centrum do wysokości posesji numer 15. Wykonawcą chodnika było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa - wartość zadania opiewała na kwotę 226.828,43 zł brutto. Natomiast wykonawcą oświetlenia wzdłuż ciągu pieszego była firma Elektroinstal - Paweł Smużniak ze Wschowy - koszt tej części prac to 56.663,64 zł brutto.

Plac rekreacyjny w Śmieszkowie utwardzony

Ilustracja do informacji: Plac rekreacyjny w Śmieszkowie utwardzony
Dziś w Śmieszkowie miał miejsce odbiór prac mających na celu utwardzenie kostką brukową placu rekreacyjnego o powierzchni 90 m² wraz z obrzeżami. Jest to pierwszym etapem zadania. W przyszłości w tym miejscu ma stanąć również altana rekreacyjna. Wykonawcą inwestycji była firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa. Koszt inwestycji wyniósł 15 tys. zł brutto.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Plac rekreacyjny w Śmieszkowie utwardzony

Inwestycja w Ciosańcu zakończona

Ilustracja do informacji: Inwestycja w Ciosańcu zakończona
Dziś w Ciosańcu miał miejsce odbiór prac mających na celu oczyszczenie z osadu staw służący jako zbiornik retencyjny. Niedawno informowaliśmy również o tym, że staw zyskał nowe ogrodzenie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Inwestycja w Ciosańcu zakończona

Droga w Lubogoszczy przeszła odbiór

Ilustracja do informacji: Droga w Lubogoszczy przeszła odbiór
Dziś nastąpił odbiór budowy drogi wojewódzkiej nr 278 wzdłuż miejscowości Lubogoszcz. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze wykonał inwestycję, w ramach której został odnowiony dywanik asfaltowy. Na odcinku 710 mb sfrezowano starą nawierzchnię, na której ułożona została warstwa ścieralna z betonu asfaltowego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Droga w Lubogoszczy przeszła odbiór

W miejscu największych zapadnięć konstrukcja drogi doczekała się wymiany na nową. Dodatkowo pobocza zostały wyregulowane, a wzdłuż nich ułożono krawężniki drogowe. Gmina Sława partycypowała w kosztach inwestycji, dokładając do przebudowy drogi wojewódzkiej 100 tysięcy złotych z budżetu własnego.

Wyremontowali drogę

Ilustracja do informacji: Wyremontowali drogę
Zarząd Dróg Wojewódzkich mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu drogi nr. 278 w Lubogoszczy w ostatnim czasie wykonał inwestycję w ramach, której został odnowiony dywanik asfaltowy. Na odcinku 710 mb sfrezowano starą nawierzchnię, na której ułożona została warstwa ścieralna z betonu asfaltowego. W miejscu największych zapadnięć konstrukcja drogi doczekała się wymiany na nową. Dodatkowo pobocza zostały wyregulowane, a wzdłuż nich ułożono krawężniki drogowe. Gmina Sława partycypowała w kosztach inwestycji, dokładając do przebudowy drogi wojewódzkiej 100 tysięcy złotych z budżetu własnego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Przebudowana droga

„Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Ilustracja do informacji: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe
Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie inwestycji mieszkalno-usługowej ZWiK Sława przy ul. Henryka Pobożnego. Budynek powstał nieopodal centrum Sławy, zapewniając tym samym wygodny dostęp dla wszystkich zainteresowanych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19 Galeria zdjęć: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Na parterze budynku znajduje się nowoczesny punkt obsługi klientów, a tuż obok powstało 31 pięknych, jednopoziomowych mieszkań, z czego 10 z nich służyć będzie jako mieszkania komunalne. Po 16 miesiącach budowy, pierwszy tego typu budynek w naszej gminie został oddany do użytku. Na początku listopada klucze do swoich mieszkań otrzymają wszyscy mieszkańcy tego nowo powstałego bloku.

Nowe figury świętych w Sławie

Ilustracja do informacji: Nowe figury świętych w Sławie
W środę (tj. 31.07) zamontowano dwie nowe rzeźby sakralne z piaskowca, są nimi postacie Św. Rity i Św. Ojca Pio. Przypomnijmy, że inwestycja wykonywana jest w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Projekt w strefie miejskiej zajął drugie miejsce, a zagłosowało na niego dokładnie 588 mieszkańców naszej gminy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13 Galeria zdjęć: Nowe figury świętych w Sławie

Renowacja zrealizowana została u zbiegu ulic Waryńskiego z Odrodzonego Wojska Polskiego. Wykonana została również renowacja postumentów i schodów wraz z figurką. Powstało też dojście do postumentów. Zakład Kamieniarski Krzysztof Gabrysz z Głogowa wykonał prace polegające na oczyszczeniu rzeźby Matki Bożej. Uzupełniono ewentualny ubytków materiału i powłok malarskich. Całość zrealizowana została technikami konserwatorskimi. Twórcą rzeźb jest artysta z Głogowa Dariusz Sagan. Inwestycja opiewała na kwotę 60 tys. zł.

Droga w Ciosańcu w końcu zostanie wyremontowana

Ilustracja do informacji: Droga w Ciosańcu w końcu zostanie wyremontowana
Od dłuższego czasu w Urzędzie Marszałkowskim o remont drogi w Ciosańcu zabiegał Burmistrz Sławy. Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje ponad 400-metrowy pas drogi wojewódzkiej. Odcinek remontowanej drogi rozpoczyna się przy Domu Kultury i biegnie w stronę miejscowości Bagno. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11 Galeria zdjęć: Droga w Ciosańcu w końcu zostanie wyremontowana

Dziś (tj. 16.07) na poszerzeniach układana jest warstwa gruntu stabilizowanego cementem oraz warstwa podbudowy z mieszanki tłuczniowej, jutro planowane jest ułożenie podbudowy z betonu asfaltowego na poszerzeniach na całości odcinka. Termin zakończenia inwestycji to 11 sierpnia 2019 r. Finalną częścią zadania będzie wyłożenie dywanika asfaltowego na całości drogi. Gmina Sława partycypowała w kosztach inwestycji, dokładając do budowy drogi wojewódzkiej 100 tysięcy złotych z budżetu własnego.
1 2 3 4 5


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl