Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Zrealizowane inwestycje

„Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Ilustracja do informacji: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe
Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie inwestycji mieszkalno-usługowej ZWiK Sława przy ul. Henryka Pobożnego. Budynek powstał nieopodal centrum Sławy, zapewniając tym samym wygodny dostęp dla wszystkich zainteresowanych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19 Galeria zdjęć: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Na parterze budynku znajduje się nowoczesny punkt obsługi klientów, a tuż obok powstało 31 pięknych, jednopoziomowych mieszkań, z czego 10 z nich służyć będzie jako mieszkania komunalne. Po 16 miesiącach budowy, pierwszy tego typu budynek w naszej gminie został oddany do użytku. Na początku listopada klucze do swoich mieszkań otrzymają wszyscy mieszkańcy tego nowo powstałego bloku.

Nowe figury świętych w Sławie

Ilustracja do informacji: Nowe figury świętych w Sławie
W środę (tj. 31.07) zamontowano dwie nowe rzeźby sakralne z piaskowca, są nimi postacie Św. Rity i Św. Ojca Pio. Przypomnijmy, że inwestycja wykonywana jest w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Projekt w strefie miejskiej zajął drugie miejsce, a zagłosowało na niego dokładnie 588 mieszkańców naszej gminy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13 Galeria zdjęć: Nowe figury świętych w Sławie

Renowacja zrealizowana została u zbiegu ulic Waryńskiego z Odrodzonego Wojska Polskiego. Wykonana została również renowacja postumentów i schodów wraz z figurką. Powstało też dojście do postumentów. Zakład Kamieniarski Krzysztof Gabrysz z Głogowa wykonał prace polegające na oczyszczeniu rzeźby Matki Bożej. Uzupełniono ewentualny ubytków materiału i powłok malarskich. Całość zrealizowana została technikami konserwatorskimi. Twórcą rzeźb jest artysta z Głogowa Dariusz Sagan. Inwestycja opiewała na kwotę 60 tys. zł.

Droga w Ciosańcu w końcu zostanie wyremontowana

Ilustracja do informacji: Droga w Ciosańcu w końcu zostanie wyremontowana
Od dłuższego czasu w Urzędzie Marszałkowskim o remont drogi w Ciosańcu zabiegał Burmistrz Sławy. Zarząd Dróg Wojewódzkich wyremontuje ponad 400-metrowy pas drogi wojewódzkiej. Odcinek remontowanej drogi rozpoczyna się przy Domu Kultury i biegnie w stronę miejscowości Bagno. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11 Galeria zdjęć: Droga w Ciosańcu w końcu zostanie wyremontowana

Dziś (tj. 16.07) na poszerzeniach układana jest warstwa gruntu stabilizowanego cementem oraz warstwa podbudowy z mieszanki tłuczniowej, jutro planowane jest ułożenie podbudowy z betonu asfaltowego na poszerzeniach na całości odcinka. Termin zakończenia inwestycji to 11 sierpnia 2019 r. Finalną częścią zadania będzie wyłożenie dywanika asfaltowego na całości drogi. Gmina Sława partycypowała w kosztach inwestycji, dokładając do budowy drogi wojewódzkiej 100 tysięcy złotych z budżetu własnego.

Świetlica wiejska odebrana

Ilustracja do informacji: Świetlica wiejska odebrana
W ostatnim czasie w Krzepielowie trwał remont świetlicy wiejskiej. W ramach inwestycji Firma Zgaiński ze Sławy odświeżyła wnętrze budynku poprzez odmalowanie ścian, dodatkowo wymienione zostały również drzwi wejściowe. Całość zadania opiewała na kwotę 47.098,09 zł brutto. Ponadto wykonany został również, remont przewodu kominowego z elementami obróbki blacharskiej, który wykonał Zakład Ciesielski Aleksander Zając z Brenna, koszt tej inwestycji wyniósł dokładnie 6.000.00 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Świetlica wiejska odebrana

Orlik przeszedł odbiór

Ilustracja do informacji: Orlik przeszedł odbiór
Dziś odebrana została inwestycja pn. „Remont boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni syntetycznej na boisku Orlik w Sławie przy ul. Ogrodowej”. Wszystkie prace, które umieszczone były w zadaniu zostały wykonane. Od dziś można już śmiało użytkować nowo wyremontowany obiekt. Koszt inwestycji opiewał na kwotę 329.640,00 zł. Wykonawcą prac była firma SOLID-STET Sp. z o.o. ze Szczecina.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Orlik przeszedł odbiór

Orlik zyska nową nawierzchnię

Ilustracja do informacji: Orlik zyska nową nawierzchnię
Dziś ruszyły prace związane z wymianą nawierzchni orlika w Sławie. Pierwszy etap to zebranie gumowego granulatu. Kolejnym krokiem będzie zerwanie nawierzchni syntetycznej i jej utylizacja. Wyrównana zostanie też podbudowa pod płytą boiska, na której położona zostanie nowa sztuczna murawa. Inwestycje realizuje firma SOLID-STET Sp. z o.o. ze Szczecina.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Orlik zyska nową nawierzchnię

Po raz kolejny przyglądamy się naszej inwestycji na Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW

Ilustracja do informacji: Po raz kolejny przyglądamy się naszej inwestycji na Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW
Na tym etapie trwa zbrojenie schodów skarpowych. Rozpoczęła się również komplementacja materiału pod promenadę. Dziś przywieziono pierwszy transport łupanej pod zamówienie kostki granitowej. Jej produkcja trwa dłużej i nie jest ona dostępna od ręki, nie mniej jednak będzie systematycznie zwożona. W przyszłym tygodniu akceptację przejdzie drewno, które zostanie wykorzystane do budowy nadbrzeża. Jeśli przejdzie ją pomyślnie, rozpocznie się transport tego surowca.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Nowa plaża w sławie - etap budowy

Plac budowy przekazany

Ilustracja do informacji: Plac budowy przekazany
W minionym tygodniu informowaliśmy o podpisaniu umowy pomiędzy Gminą Sława a Konsorcjum HZBUD Sp. z o.o. oraz P.H.U. „Chod-Dróg” Andrzejewski Przemysław, na rozbudowę sławskiego nabrzeża. Przypominamy, że w ramach inwestycji, pomiędzy pensjonatem Sun Resort, a SKŻ powstanie nowoczesna promenada. Dziś nastąpiło przekazanie placu budowy wykonawcy i to on przez najbliższe kilkanaście miesięcy będzie zarządzać tym terenem. Wkrótce pojawi się tam ciężki sprzęt i ruszą pierwsze prace.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Przekazano plac budowy

Bieżąca konserwacja Skatepark

Ilustracja do informacji: Bieżąca konserwacja Skatepark
Na sławskim skateparku trwają prace mające na celu poprawę stanu technicznego ramp. Bieżąca konserwacja polega na wymianie zbutwiałych płyt na nowe, wodoodporne. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym tygodniu, naprawy dokonuje firma Mardach Marcin Grabski - Tartak Lubogoszcz

Sale wiejskie zyskały drugie życie

Ilustracja do informacji: Sale wiejskie zyskały drugie życie
Zadanie pn. „Przebudowa istniejącego budynku gminnego z dostosowaniem do potrzeb infrastruktury kulturalnej, turystycznej i rekreacyjnej w miejscowościach Łupice i Krążkowo” zakończone. Dziś miały miejsce odbiory sal wiejskich w Krążkowie i Łupicach. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23 Galeria zdjęć: Sale wiejskie zyskały drugie życie

W zakresie zadania objęte były w szczególności: modernizacje wnętrz budynków, docieplenia zewnętrzne, wymiany instalacji wewnętrznych wraz z oświetleniem i modernizacjami instalacji centralnego ogrzewania. Pierwsza inwestycja opiewała na kwotę ok. 370 tys. złotych, druga natomiast na ok. 447 tys. złotych. Remonty wykonała firma "LUX" S.C. Urszula Żukowska i Grzegorz Żukowski ze Święciechowy. Oba zadania wykonane zostały ze środków własnych gminy.
1 2 3 4


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl