Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Obiekty Sportowe

Rosną młodzi olimpijczycy

Ilustracja do informacji: Rosną młodzi olimpijczycy
Na hali przy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyła się piąta edycja Olimpiady Dziecięcej. Organizatorem dzisiejszej imprezy było Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” w Sławie, Przedszkole Samorządowe w Sławie oraz Burmistrz Sławy. W zawodach wystartowały dzieci z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rosną młodzi olimpijczycy

Najmłodsi rywalizowali w konkurencjach biegowych typu wyścigi rzędów, miały za zadanie celnie rzucić do celu woreczkiem, przejść przez szarfę i wiele innych. Zawodnicy mogli liczyć na głośny doping swoich rówieśników, którzy przez cały czas trwania rozgrywek wspierali młodych sportowców. Dla zawodników przygotowano okazjonalne koszulki i medale. Nie brakowało sportowej rywalizacji oraz wielu uśmiechów na twarzach dzieci. Dla najmłodszej grupy wychowawcy z przedszkola zorganizowali atrakcje sportowe na sali we własnej placówce. W sumie w całej Olimpiadzie uczestniczyło ok. 180 dzieci. Głównym celem sportowego dnia było wpajanie dzieciom idei aktywnego spędzania czasu wolnego.

Orlik przeszedł odbiór

Ilustracja do informacji: Orlik przeszedł odbiór
Dziś odebrana została inwestycja pn. „Remont boiska do gry w piłkę nożną o nawierzchni syntetycznej na boisku Orlik w Sławie przy ul. Ogrodowej”. Wszystkie prace, które umieszczone były w zadaniu zostały wykonane. Od dziś można już śmiało użytkować nowo wyremontowany obiekt. Koszt inwestycji opiewał na kwotę 329.640,00 zł. Wykonawcą prac była firma SOLID-STET Sp. z o.o. ze Szczecina.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Orlik przeszedł odbiór

Orlik zyska nową nawierzchnię

Ilustracja do informacji: Orlik zyska nową nawierzchnię
Prezentujemy krótką fotorelację z postępu prac przy przebudowie boiska na sławskim orliku. Wczoraj pracownicy firmy SOLID-STET Sp. z o.o. ze Szczecina zebrali gumowy granulat, dzisiaj natomiast zrywają nawierzchnię syntetyczną.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Orlik zyska nową nawierzchnię

Pieniądze na oświatę

Ilustracja do informacji: Pieniądze na oświatę
Gmina Sława wraz ze Szkołami Podstawowymi w Ciosańcu i w Krzepielowie pozyskała dofinansowanie na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w nowo wybudowanych salach sportowych i rozbudowanych placówkach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Pieniądze na oświatę

 W ramach zwiększenia subwencji oświatowej Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych do podziału na dwie szkoły. Na początku sierpnia z subwencji oświatowej Gmina Sława pozyskała 72 tysiące na doposażenie Szkoły Podstawowej w Starym Strączu w pomoce dydaktyczne na zajęcia z biologii, geografii, chemii i fizyki. Przyznane środki przyczynią się znacznie do zwiększenia jakości szkolnych zajęć sportowych i na lekcjach tematycznych w miejscowościach wiejskich.

Ogólnopolski Turniej Badmintona - Sława CUP 2015

Ilustracja do informacji: Ogólnopolski Turniej Badmintona - Sława CUP 2015
Turniej zorganizowany został przez Sławskie Stowarzyszenie Badmintonowo – Tenisowe (SSBT) a także przy pomocy Urzędu Miejskiego w Sławie oraz Sławskich Obiektów Sportowych.
Zmagania jak co roku stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wielu pozytywnych emocji.
Nie udało się pobić rekordowej frekwencji z roku 2013 jednak liczba 55 zawodników z wielu regionów Polski mówi sama za siebie m.in. Jelenia Góry, Zielonej Góry, Jawora, Wrocławia, Sulęcina, Góry, Wolsztyna, Sobótki, Nowogrodu Bobrzańskiego, Gwdy Wielkiej, Głogowa oraz Sławy.
Rozgrywki odbywały się w kategoriach z podziałem na kobiety i mężczyzn w systemie grupowo - pucharowym pośrednim. W imprezie brali udział wszyscy chętni adepci badmintona a także byli i obecni zawodnicy tego najszybszego sportu rakietowego na świecie. Uczestnicy turnieju otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Trzeba wspomnieć tez o dobrze przygotowanym cateringu. Rozgrywki okazały się zacięte i pasjonujące. Na bardzo wysokim poziomie stała kat. OPEN w finale spotkali się Krzysztof Garbacz (Jelenia Góra) oraz Robert Aleksandrowicz (Sulęcin) zwycięzcą okazał się zawodnik z Sulęcina. W kat. gier podwójnych triumfowała para ze Jeleniej Góry (Garbacz/Górniak). Dobrze spisała się także sławska para deblowa (Masłowski/ Chojnacki) zajmując 3 miejsce. Wspomnieć trzeba także o badmintonistach z Zielonej Góry oraz Sobótki którzy dominowali w grze kobiet oraz mikstach. Natomiast w swoim debiucie w kat. 40+ najlepszy okazał się Robert Brojek (Góra).

Inf. M. Masłowski 
 • 22-04-2015
czytaj dalej

Fotorelacja z zajęć sportowych na hali w ramach ferii 2015 r.

Organizatorzy wręczają dyplom zwyciężczyni w jednej z konkurencji
 • 23-02-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Ferie na sportowo w sławskiej haliKalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl