Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Zakończenie Letniego Turnieju Orlika

Ilustracja do informacji: Zakończenie Letniego Turnieju Orlika
Na orliku w Sławie zostały rozegrane ostatnie mecze w ramach 11 edycji „Letniego Turnieju Orlika”. Od połowy lipca swoje mecze rozgrywało ponad 50 dzieci. Zostały one podzielone na dwie kategorie wiekowe 1-3 i 4-6 klas Szkoły Podstawowej. W tygodniu każda grupa wiekowa rozgrywała po jednym turnieju.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

56 Galeria zdjęć: Podsumowanie Turnieju

Od połowy lipca zawodnicy zdobywali indywidualne punkty. Na każdym turnieju, czyli co tydzień składy były zmieniane. Za pierwsze miejsce w turnieju, piłkarze z danej drużyny otrzymywali 40 punktów, za drugie miejsce 30, za trzecie 20, a za czwarte 15 punktów. Dodatkowo za każdego strzelonego gola lub asystę doliczano graczom po punkcie. Na koniec podliczono punktację z wszystkich ośmiu turniejów i wyłoniono zwycięzców. Organizatorzy Mar-Goll dla każdego uczestnika przygotowali okazjonalną koszulkę, a dla pierwszych trzech osób w każdej kategorii wiekowej przygotowali pamiątkowe puchary. Nagrody dla uczestników zawodów ufundował Burmistrz Sławy.

Towarzyski mecz podczas Dni Sławy

Ilustracja do informacji: Towarzyski mecz podczas Dni Sławy
Na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego trwa przedsezonowy mecz. Na początku odbyła się część uroczysta, podczas której Prezes Dębu przekazał podziękowania za okazaną pomoc Burmistrzowi Sławy, przekazał również pamiątkową koszulkę Dębu Przybyszów. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31 Galeria zdjęć: Mecz towarzyski

 Z rąk Burmistrza, Wiesław Klecha otrzymał tytuł Sławski Laur. Tuż po części oficjalniej zawodnicy wybiegli na boisko, by rozegrać sparing. Dziś przeciwnikiem Dębu był Orkan Chorzemin, który na co dzień rozgrywa mecze w wielkopolskiej okręgówce. Piłkarze Dębu po pierwszej połowie prowadzili w meczu 3-0.

Podążają za marzeniami

Ilustracja do informacji: Podążają za marzeniami
Podczas tegorocznego Sławskiego Festiwalu Triathlonu odbył się Memoriał Jasia Kmiecia. Chłopca, który w ubiegłym roku wraz z opiekunem wziął udział w sławskim triathlonie. Jaś urodził się z ciężkimi schorzeniami, które spowodowały m.in. paraliż od pasa w dół. Mimo trudnej codzienności nie poddawał się i dzielnie walczył o swoje marzenia. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

40 Galeria zdjęć: Podążają za marzeniami

Pewnego razu powiedział swojemu fizjoterapeucie Łukaszowi Malaczewskiemu:
- „Panie Łukaszu nauczy mnie Pan biegać”.
- „Nie Jasiu, ale jeżeli chcesz, to możemy razem biegać”.
I tak rozpoczęła się piękna historia chłopca i jego opiekuna, którzy jeździli po całej Polsce i brali udział w różnego rodzaju imprezach biegowych, spełniając tym samym marzenia małego mężczyzny. Niestety w październiku ubiegłego roku 11-letni Jaś niespodziewanie zmarł. Pan Łukasz pożegnał swojego podopiecznego tymi słowami „Ostatnim marzeniem naszego Mistrza było chodzić. Tu na ziemi niestety nikt z nas nie mógł go spełnić. Tak bardzo tego pragnął, że Bóg musiał wziąć wszystko w swoje ręce. Jaś wyruszył w daleką drogę, gdzie na pewno spełni się jego ostatnie marzenie. Żegnaj mój Przyjacielu...”. Jerzy Górski wspólnie z Fizjotriterapia-Fallow Your Dreams podjęli decyzję, aby podczas najbliższego triathlonu odbył się Memoriał ku pamięci Jasia Kmiecia.

Tak też się stało. W niedzielny poranek 14 ekip wzięło udział w tym sportowym wydarzeniu w kategorii Goście Specjalni. Opiekunowie wraz ze swoimi podopiecznymi wystartowali w Pierwszym Kroku do Ironmana. Podczas 400 metrów pływania opiekunowie ciągnęli za sobą ponton z dzieckiem w środku. Młodzi zawodnicy w specjalnych wózkach pokonali również 20-kilometrową trasę rowerową i ponad 4,6-kilometrową trasę biegową. W tej kategorii nie było przegranych, każdy uczestnik był zwycięzcą, gdyż ci mali ludzie przezwyciężają strach i walczą o spełnienie swoich marzeń. O godzinie 16:00 rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród. Każdy uczestnik memoriału otrzymał statuetkę i nagrody rzeczowe. Dodatkowo losowano również voucher na turnus rehabilitacyjny o wartości 6 tysięcy złotych, który przypadł jednej z uczestniczek. Start w tak wielkiej imprezie i emocje towarzyszące tym wydarzeniom na pewno na długo zapadną w pamięci tych małych wojowników. Organizatorzy zapewniają, że impreza na stałe wpisze się w harmonogram Triathlonu w Sławie.

Sportowe emocje w Sławskim Festiwalu Triathlonowym zakończone

Ilustracja do informacji: Sportowe emocje w Sławskim Festiwalu Triathlonowym zakończone
Po ciężkim niedzielnym dniu pełnym pływania, jazdy na rowerze i biegania. Przyszedł czas na wręczenie nagród zwycięzcom i oficjalne zakończenie XXII edycji tych elitarnych zawodów. Jak co roku nad organizacją czuwał „Najlepszy”, czyli Jerzy Górski-człowiek legenda, który nie tylko pokonał podwójnego Ironmana, zostając tym samym mistrzem świata, ale także pokazał niebywały hart ducha. W tegorocznym zawodach w dwóch kategoriach wzięło udział kilkaset uczestników z całej Polski. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii:
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

43 Galeria zdjęć: Sportowe emocje w Sławskim Festiwalu Triathlonowym zakończone.

Pierwszy Krok do Ironmana
kat. Mężczyzn
1 miejsce-Aleksander Wostal ze Szprotawy
2 miejsce-Maciej Grembski z Głogowa
3 miejsce-Michał Matusewicz z Jedliny-Zdrój
kat. Kobiet 
1 miejsce-Urszula Olejniczak z Głogowa
2 miejsce-Joanna Szczurowska z Głogowa
3 miejsce-Kinga Łapińska ze Sławy
1/3 Ironmana
kat. Mężczyzn
1 miejsce-Krzysztof Augustyniak z Polkowic
2 miejsce-Filip Przymusinski z Poznania 
3 miejsce-Damian Marciniak ze Świebodzina
kat. Kobiet
1 miejsce-Anna Halska z Cieszyna
2 miejsce-Marta Brukwińska z Kościana
3 miejsce-Sylwia Szpocińsa z Wrocławia.
Zwycięzcy otrzymali puchary, a także nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Organizatorzy wyszczególnili również osoby, które wygrały w swoich kategoriach wiekowych. Jak co roku losowano także nagrody. Wygrać mógł każdy uczestnik, warunkiem była tylko obecność podczas losowania. Nagrodą główną w loterii był sportowy rower marki BMW. Kolejny rok z triathlonem w tle za nami, organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich na przyszłoroczną edycję Sławskiego Festiwalu Triathlonowego.

Święto triathlonu w Sławie

Ilustracja do informacji: Święto triathlonu w Sławie
W najbliższy weekend 20 i 21 lipca plaża Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW i jej okolice staną się najważniejszą areną triathlonowych zmagań w Polsce. To w naszej gminie przez dwa dni najlepsi polscy triathloniści będą walczyć o medale Mistrzostw Polski. Jak informują organizatorzy tego typu zawody z wieloletnią tradycją, zapewniają doskonałe warunki i świetny początek sezonu triathlonowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Sławski Festiwal Triathlonu

W sobotę swoją przygodę z elitarnymi zawodamirozpoczną najmłodsi uczestnicy w ramach Aquathlonu. Tego dnia również nieco starsi sprawdzą swoją formę na dystansie „Młodzik”. Drugi dzień zmagań to walka seniorów w dwóch kategoriach. Pierwsza grupa rywalizować będzie o miano najlepszego sportowca w kategorii „Pierwszy krok do Ironmana”, po nich na starcie pojawią się triathloniści biorący udział w „1/3 Drogi do Ironmana”. Przy okazji tegorocznych zmagań rozegrany zostanie Triathlon Sława. Memoriał Jasia Kmieciamałego wojownika, który rok temu brał udział SFT. Na trasie „Pierwszy krok do Ironmana” wystartują duety składające się z rodzica/opiekuna i niepełnosprawnego dziecka. Podczas zmagań w wodzie, dzieci będą pokonywać dystans w pontonie, a trasy kolarskie i biegowe w specjalnym wózku. 
Zapraszamy do kibicowania , przy okazji przypominamy, że 21 lipca droga wojewódzka 278 na trasie Sława — Konotop będzie wyłączona z ruchu na czas trwania zawodów w godzinach 9:30 - 15:00.

Trwają zapisy na II Bieg Witosławy

Ilustracja do informacji: Trwają zapisy na II Bieg Witosławy
W ramach obchodów święta miasta Dni Sławy - Lato bez Granic 2019 w sobotę 3 sierpnia 2019 r. o godzinie 9:00 wystartuje druga edycja „Biegu Witosławy”. W tym roku organizatorzy zapewnili inną trasę, większość z niej wiedzie przez park miejski po drogach gruntowych. Start przewidziano również na wcześniejszą godzinę. Właśnie rozpoczęły się zapisy. Zachęcamy do udziału, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Szczegółowe informacje, regulamin i formularz zgłoszeniowy w poniższym linku.

http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/bieg-witoslawy2019

Brydżowe zmagania zakończone

Ilustracja do informacji: Brydżowe zmagania zakończone
Przez 10 dni w Sławie trwał 62. Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego, pasjonaci tego sportu rozgrywali turnieje w takich miejscach jak Pensjonat Słoneczko, Bar U Dudka, Hotel Hetron, Budynek Galer, Sala Bankietowa w Sławie

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23 Galeria zdjęć: Podsumowanie kongresu

W Pensjonacie Słoneczko miało miejsce zakończenie turnieju. Podsumowane zostało 27 turniejów, za które uczestnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które wręczali Grzegorz Pogodziński-Organizator Kongresu i Krzysztof Gruszewski-Zastępca Burmistrza Sławy i Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Waldemar Starosta.

IV Mistrzostwa Polski Policji w żeglarstwie

Ilustracja do informacji: IV Mistrzostwa Polski Policji w żeglarstwie
Mundurowi z całej Polski, którzy w czasie wolnym zajmują się żeglarstwem, startowali w sobotę 25 maja na Jeziorze Sławskim. W regatach wzięło udział 17 załóg. Policjanci rywalizowali o Puchar Komendanta Głównego Policji. O godzinie 17:00 na scenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW wystąpił zespół „Za horyzont”. Wieczorny koncert przyciągnął dość sporą liczbę odbiorców, a żeglarskie szanty niosły się po tafli wody, aż na drugą stronę jeziora.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

43 Galeria zdjęć: IV Mistrzostwa Polski Policji w żeglarstwie

W niedziele 26 maja funkcjonariusze, którzy brali udział w regatach oraz zgromadzeni goście, spotkali się na Nowym Rynku w Sławie, gdzie wysłuchali koncertu Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia. Po ponad godzinnym muzycznym aspekcie nastąpiło podsumowanie regat i wręczenie nagród dla zwycięzców. Pierwsze miejsce w IV Mistrzostwach Polski Policji w żeglarstwie o Puchar Komendanta Głównego Policji zajęła załoga łączona z KWP Gorzów Wielkopolski i KPP Nowa Sól, drugie miejsce zajęła KWP Szczecin, na trzecim natomiast uplasowała się KWP Poznań. Nagrodę Fair Play otrzymała załoga KWP Wrocław-Wydział Prezydialny. Po ceremonii wręczenia nagród uroczycie zamknięto IV edycję policyjnych regat na Jeziorze Sławskim. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła otrzymał statuetkę od organizatorów za pomoc w przygotowaniu.
 

Nowa plaża

Ilustracja do informacji: Nowa plaża
Dziś odwiedziliśmy plac budowy nad jeziorem. Poniżej prezentujemy kilka ujęć z postępu prac przy zabudowie sławskiego nadbrzeża.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowa plaża

Mistrzostwa Gminy Sława w Gimnastyce „Sprawne Dzieciaki”

Ilustracja do informacji: Mistrzostwa Gminy Sława w Gimnastyce „Sprawne Dzieciaki”
W sali sportowej w Ciosańcu została rozegrana kolejna edycja Mistrzostw Gminy Sława w Gimnastyce pn. „Sprawne Dzieciaki”. W zawodach rywalizowały dzieci z klas I-III i IV-VI Szkół Podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych. Młodzi sportowcy prezentowali pokaz gimnastyczny, za który komisja sędziowska przyznawała punkty. Ocenie podlegała technika oraz poprawność wykonania zadania. Pod koniec zawodów jury postanowiło ocenić akrobatyczne programy wymyślone przez uczniów. Wszystkie dzieci otrzymały okolicznościowe medale i nagrody rzeczowe, a najlepsi zawodnicy pamiątkowe puchary.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

90 Galeria zdjęć: Konkurs gimnastyczny w SP w Ciosańcu

1 2 3 4 5 6 ... 24

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl