Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Uczniowie odwiedzili remizę

Ilustracja do informacji: Uczniowie odwiedzili remizę
Podopieczni sławskiej Szkoły Podstawowej odwiedzili remizę OSP w Sławie. Dzieci poznały tajniki pracy strażaków, obejrzały sprzęt, dowiedziały się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, a także przypomniały sobie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wypadków i pożarów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: uczniowie z wizytą w remizie

Po remizie oprowadzili ich druhowie, którzy chętnie odpowiadali na pytania gości. Uczniowie byli pod wrażeniem wyposażenia, a największym zainteresowaniem cieszył się nowy wóz strażacki.

Jasełka w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Jasełka w Starym Strączu
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni. Tradycyjnie w okresie świąt odgrywana są inscenizacji zwane Jasełkami, przedstawiają narodzenie Chrystusa. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Strączu zaprezentowali się w bożonarodzeniowym przedstawieniu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Galeria zdjęć: Przedstawienie świąteczne

Dzieci w pięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami i zaproszonymi gośćmi. Scenariusz dzisiejszych jasełek nieco różnił się od tych tradycyjnych. A to za sprawą postaci z bajek, w które wcieliły się dzieci. Do stajenki betlejemskiej na spotkanie ze Świętą Rodziną przybyły m.in. Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja i wiele innych. Był czas na wspólne śpiewanie kolęd, złożenie życzeń oraz symboliczne podzielenie się opłatkiem. Na zakończenie głos zabrał Zastępca Burmistrza Sławy, który wspomniał o pięknej polskiej tradycji, jakimi są Święta Bożego Narodzenia, złożył również wszystkim obecnym serdeczne życzenia, a także życzył wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku.

Szkolenia dla uczniów i nauczycieli

Ilustracja do informacji: Szkolenia dla uczniów i nauczycieli
We wrześniu 2017 roku rozpoczęła się nowa tura szkoleń dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu pn. „modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Szkolenia

W październiku 4 nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu z zakresu – Zarządzanie turystyką i Hotelarstwem.
8 listopada 24 uczniów wzięło udział w badaniach IPD, które mają za zadanie określenie profilu zawodowego ucznia.
W dniach 29 – 30 listopada miało miejsce szkolenie dla uczniów „Wizerunek pracownika”. W szkoleniu udział wzięło 18 uczniów z technikum logistycznego i 2 z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów.
W dniach 30 listopad do 1 grudnia oraz 7 – 8 grudnia odbyło się drugie szkolenie dla uczniów z zakresu „Jak założyć własną firmę?” W tym szkoleniu udział brało 8 uczniów z technikum logistycznego. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów.

Przedszkolaki z życzeniami

Ilustracja do informacji: Przedszkolaki z życzeniami
Sławski magistrat odwiedziła jedna z grup Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie. Przedszkolaki wraz z opiekunami złożyły świąteczne życzenia i przekazały bożonarodzeniową kartkę. Gości przyjął kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy Sława, który w ramach podziękowania obdarował maluchy drobnym upominkiem i cukierkami, a także życzył wymarzonych prezentów pod choinką.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Przedszkolaki w urzędzie

Uczniowie ze świąteczną wizytą

Ilustracja do informacji: Uczniowie ze świąteczną wizytą
Urząd Miejski w Sławie odwiedzili uczniowie drugiej klasy Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Podopieczni sławskiej placówki wraz z opiekunami podzielili się świątecznymi życzeniami z urzędnikami, a także przekazali własnoręcznie przygotowane pierniki. Gości przyjął Skarbnik Gminy, który podziękował za pamięć i złożył gościom serdeczne życzenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: uczniowie w urzędzie

Zamiast na stół… do jeziora

Ilustracja do informacji: Zamiast na stół… do jeziora
Kilkadziesiąt dorodnych karpi trafiło dziś do Jeziora Sławskiego. To zasługa stowarzyszenia Lasy i Jeziora. Członkowie tej grupy robili już podobne akcje, organizowali także zawody wędkarskie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Wypuszczenie karpi

Tym razem młodzież ze Sławy usłyszała o historii karpia i innych gatunkach ryb żyjących w naszych wodach. Na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku. Jednak największą frajdę sprawiło dzieciom wypuszczanie ryb do wody.

Podsumowanie konkursu plastycznego

Ilustracja do informacji: Podsumowanie konkursu plastycznego
Kilkadziesiąt prac wpłynęło na konkurs „Moje ulubione zwierzątko” organizowany przez sławskie Przedszkole im. Czesława Janczarskiego. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały obrazki, figurki w różnych technikach. Był królik z butelki i wełny, papuga w klatce, żółw z kamieni, a nawet zwierzę z papierowych talerzyków. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

28 Galeria zdjęć: Konkurs plastyczny

Dzieci i ich rodzice wykazali się ogromną pomysłowością. Ich trud oceniali nauczyciele, rówieśnicy, przedstawiciele rady rodziców, Nadleśnictwa Sława Śląska i Urzędu Miejskiego. Zadanie było trudne, bo uczestnicy bardzo się postarali, dlatego obok głównych nagród przyznano wyróżnienia dla wszystkich, którzy naprawdę się postarali.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do oglądania zdjęć.

Mała wspólnota o wielkich sercach

Ilustracja do informacji: Mała wspólnota o wielkich sercach
Mieszkańcy Łupic drugi rok z rzędu włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki. Dzięki inicjatywie Rady Rodziców i Rady Sołeckiej wsi Łupice przez ostatnie tygodnie pod hasłem „Lubię ludzi” prowadzona była zbiórka w naszej gminie. Celem akcji jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Szlachetna Paczka

Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany. Zbiórka ta, co roku łączy darczyńców, wolontariuszy i ludzi w potrzebie. Liczba obdarowanych rodzin — w ramach tej akcji charytatywnej — rośnie z roku na rok, podobnie jak liczba wolontariuszy.
W miniony weekend miał miejsce punkt kulminacyjny, czyli ogólnopolski finał. Mieszkańcy Łupic przekazali ponad 30 paczek, wewnątrz których znalazły się, artykuły spożywcze, środki czystości, odkurzacz, a nawet lodówka. 
Mieszkańcy gminy Sława, którzy zaangażowali się w projekt, nie tylko okazali wielkie serca potrzebującym, lecz udowodnili kolejny raz, że są w stanie działać wspólnie.
Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali swoją pomoc potrzebującym, a organizatorom gratulujemy kolejnej świetnie przeprowadzonej akcji.

Mikołajki na sportowo

Ilustracja do informacji: Mikołajki na sportowo
Przy okazji tegorocznych Mikołajek w hali widowiskowo-sportowej przy ZSP rozegrane zostały zawody sportowe dla dzieci. Uczniowie z klas I-III Szkół Podstawowych uczestniczyli w grach i zabawach, a także rywalizowali w konkurencjach wyścigów rzędów. Na zakończenie każda klasa otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez Rade Rodziców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21 Galeria zdjęć: Mikołajki na sportowo

Strażnicy Miejscy z wizytą w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Strażnicy Miejscy z wizytą w przedszkolu
Przedstawiciele sławskiej i zielonogórskiej Straży Miejskiej odwiedzili podopiecznych Przedszkola Samorządowego w Sławie. Goście przybliżyli przedszkolakom pracę Straży Miejskiej – umożliwili obejrzenie munduru oraz przedmiotów, które używają podczas pełnienia obowiązków. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Strażnicy Miejscy w Przedszkolu

Funkcjonariusze omówili zasady bezpiecznego zachowania się na ulicy, w przedszkolu i w domu. Poruszyli temat obowiązków właścicieli czworonogów, a także zapoznali dzieci z bezpiecznymi postawami podczas spotkania z agresywnym, atakującym psem. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem wśród maluchów, którzy chętnie zadawali pytania. Na zakończenie funkcjonariusze wręczyli uczestnikom prelekcji drobne upominki.
1 ... 4 5 6 7 8 ... 23

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl