Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

IX Edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego

Ilustracja do informacji: IX Edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego
Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu „Przyroda i Ekologia w Gminie Sława”. Organizatorem jest Urząd Miejski w Sławie pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Sława Śląska. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Konkurs ekologiczny

Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli. Jednym z głównych celów organizacji konkursu jest wychowanie świadomego społeczeństwa, właściwie pojmującego dobro płynące z otaczającego nas środowiska. Więcej szczegółów dostępnych w załącznikach.

Załączniki

 • JPG Rozmiar: 212,3 KiB Ilość pobrań: 145

  Pobierz
 • JPG Rozmiar: 200,6 KiB Ilość pobrań: 165

  Pobierz
 • JPG Rozmiar: 207,1 KiB Ilość pobrań: 121

  Pobierz

Zmiana w przewozie dzieci

Ilustracja do informacji: Zmiana w przewozie dzieci
 
Uwaga - od 26.02 (poniedziałek) zmiana trasy i godzin porannych przewozów dzieci.
 
​Zostaną zmienione trasy oraz godziny następujących połączeń:
6:55 Lubogoszcz Slawa 
7:15 Gola Slawa 
7:25 Przybyszów 
7:27 Cegłówko 
7:45 Wroblow Slawa
 
Pozostałe trasy bez zmian.
 
 

Informacja dla rodziców/opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Sława ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16, 67-410 Sława

Ilustracja do informacji: Informacja dla rodziców/opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Sława ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16, 67-410 Sława
Z dniem 31 sierpnia 2018 r. Gmina Sława zamierza przekształcić Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Sława ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16, 67-410 Sława,  poprzez likwidację Filii w Lipinkach, Lipinki 78, 67-410 Sława i Filii w Śmieszkowie, Śmieszkowo 82a, 67-410 Sława o strukturze organizacyjnej prowadzenia klas I-III.  Z tym samym dniem  ulegną likwidacji powołane i nie funkcjonujące w obu filiach oddziały przedszkolne i zespoły wychowania przedszkolnego. Od dnia pożaru tj. 4 stycznia 2016 r. w Filii w Lipinkach nie prowadzi się zajęć dydaktycznych, natomiast w Filii w Śmieszkowie  w roku szkolnym 2017/2018 – 8 uczniów kl. III kończy edukację  szkolną w tej placówce. Do kl. I i II nie dokonano naboru uczniów, klasy nie funkcjonują. Wszystkie dzieci  z Lipinek i Śmieszkowa mają zapewnione  miejsca nauki w Szkole Podstawowej w Sławie  w budynku przy ul. Ogrodowej 1, o strukturze organizacyjnej prowadzenia klas I-IV. Natomiast dzieci przedszkolne i oddziału zerowego mają zapewnioną opiekę w działających w Sławie przedszkolach (3 niepubliczne i 1 publiczne).

Prelekcje dla uczniów

Ilustracja do informacji: Prelekcje dla uczniów
W Szkołach Podstawowych w Starym Strączu i Krzepielowie w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi odbyły się prelekcje dla najmłodszych. Spotkania prowadzili uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie m.in. drużyna ratowników WOPR działająca przy ZSP, uczniowie klasy mundurowej i liceum ogólnokształcącego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Prelekcje dla uczniów

Goście rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu. Przekazali instrukcje oraz zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Przypomnieli również najmłodszym ważne telefony alarmowe i zademonstrowali sprzęt ratowniczy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie włączając się w dyskusję i udzielając odpowiedzi na zadawane przez gości pytania.

Ferie na sportowo

Ilustracja do informacji: Ferie na sportowo
12 lutego w województwie lubuskim rozpoczną się zimowe ferie. Dla uczniów szkół podstawowych. Koordynator sportu gminnego zaproponował cykl zajęć skierowanych do różnych grup wiekowych (zgodnie z harmonogramem poniżej). Dzieci, które chcą brać udział w rozgrywkach, muszą zapisać się w najbliższych dniach u nauczycieli wychowania fizycznego w swoich szkołach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Harmonogram

Matematyka jest miarą wszystkiego

Ilustracja do informacji: Matematyka jest miarą wszystkiego
W Niepublicznej Szkole Podstawowej Happy House w Sławie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pn. „Matematyka kluczem do nauki". Skierowany był on do uczniów klas czwartych Szkół Podstawowych, którzy pasjonują się matematyką. 
Wzięło w nim udział po trzech uczniów reprezentujących szkoły ze Starego Strącza, Krzepielowa i dwie ze Sławy (SP i Happy House). Czwartoklasiści mieli dwie godziny na zmierzenie się w czterech etapach z ośmioma zdaniami. Spośród 12 uczestników najlepszy okazał się Mateusz Ratajczak ze szkoły w Krzepielowie, drugie miejsce zajął Kacper Lewczuk z Happy House w Sławie, a trzecie Marcin Budzyna ze SP w Sławie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy i Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Happy House. Za główne cele konkursu organizatorzy przyjęli rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych.

Powiatowy Przegląd Jasełek

Ilustracja do informacji: Powiatowy Przegląd Jasełek
W Szkole Podstawowej miał miejsce pokaz Jasełek, w którym program artystyczny zaprezentowali uczniowie trzech szkół z naszej gminy. Dzieci ze szkół w Sławie, Łupicach i Starym Strączu odegrały scenki Bożonarodzeniowe. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Przegląd Jasełek

Spośród nich komisja za najlepszy uznała występ podopiecznych sławskiej Szkoły Podstawowej. Uczniowie sławskiej podstawówki ostatniego dnia stycznia pojadą do Zielonej Góra i tam zaprezentują się w Wojewódzkim Przeglądzie Grup Jasełkowych.

Uczniowie odwiedzili remizę

Ilustracja do informacji: Uczniowie odwiedzili remizę
Podopieczni sławskiej Szkoły Podstawowej odwiedzili remizę OSP w Sławie. Dzieci poznały tajniki pracy strażaków, obejrzały sprzęt, dowiedziały się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, a także przypomniały sobie zasady zachowania bezpieczeństwa podczas wypadków i pożarów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: uczniowie z wizytą w remizie

Po remizie oprowadzili ich druhowie, którzy chętnie odpowiadali na pytania gości. Uczniowie byli pod wrażeniem wyposażenia, a największym zainteresowaniem cieszył się nowy wóz strażacki.

Jasełka w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Jasełka w Starym Strączu
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni. Tradycyjnie w okresie świąt odgrywana są inscenizacji zwane Jasełkami, przedstawiają narodzenie Chrystusa. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Strączu zaprezentowali się w bożonarodzeniowym przedstawieniu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Galeria zdjęć: Przedstawienie świąteczne

Dzieci w pięknych strojach występowały przed swoimi rodzicami, kolegami i zaproszonymi gośćmi. Scenariusz dzisiejszych jasełek nieco różnił się od tych tradycyjnych. A to za sprawą postaci z bajek, w które wcieliły się dzieci. Do stajenki betlejemskiej na spotkanie ze Świętą Rodziną przybyły m.in. Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Pszczółka Maja i wiele innych. Był czas na wspólne śpiewanie kolęd, złożenie życzeń oraz symboliczne podzielenie się opłatkiem. Na zakończenie głos zabrał Zastępca Burmistrza Sławy, który wspomniał o pięknej polskiej tradycji, jakimi są Święta Bożego Narodzenia, złożył również wszystkim obecnym serdeczne życzenia, a także życzył wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2018 roku.

Szkolenia dla uczniów i nauczycieli

Ilustracja do informacji: Szkolenia dla uczniów i nauczycieli
We wrześniu 2017 roku rozpoczęła się nowa tura szkoleń dla uczniów i nauczycieli w ramach projektu pn. „modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Szkolenia

W październiku 4 nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu z zakresu – Zarządzanie turystyką i Hotelarstwem.
8 listopada 24 uczniów wzięło udział w badaniach IPD, które mają za zadanie określenie profilu zawodowego ucznia.
W dniach 29 – 30 listopada miało miejsce szkolenie dla uczniów „Wizerunek pracownika”. W szkoleniu udział wzięło 18 uczniów z technikum logistycznego i 2 z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów.
W dniach 30 listopad do 1 grudnia oraz 7 – 8 grudnia odbyło się drugie szkolenie dla uczniów z zakresu „Jak założyć własną firmę?” W tym szkoleniu udział brało 8 uczniów z technikum logistycznego. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów.
1 ... 4 5 6 7 8 ... 24

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl