Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Młodzież zebrała ponad tonę odpadów

Ilustracja do informacji: Młodzież zebrała ponad tonę odpadów
XIII edycja konkursu pt.: „Zbieraj baterie-dbaj o środowisko” za nami. Celem tej inicjatywy jest promowanie wśród dzieci i młodzieży zasad właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi. W tej edycji zebrano rekordową ilość zużytych baterii, aż 1200 kg! A to oznacza, że taka ilość nie zanieczyści środowiska, a zostanie w cywilizowany sposób unieszkodliwiona.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Młodzież zebrała ponad tonę odpadów.

Jako że był to konkurs, musieliśmy wyłonić zwycięzców. Zasada była prosta: po zważeniu przeliczyliśmy wagę zabranych baterii na jednego ucznia w danej placówce oświatowej. Zwycięzcy otrzymali bon podarunkowy i certyfikat. Zwycięzcami zostali:
- I miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzepielowie-otrzymała tytuł Najefektywniejszej placówki oświatowej
- II miejsce- Szkoła Podstawowa w Ciosańcu
- III miejsce- Niepubliczne Przedszkole „Promyk” w Sławie
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzepielowie zebrali aż 254 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na jednego ucznia- 2,4 kg. Taką postawę się chwali i nagradza. Gratulujemy zwycięzcom, oraz wszystkim którzy brali udział w zbiórce!
Dziękujemy za zaangażowanie uczniów i nauczycieli.

Rok szkolny w Krzepielowie zakończony

Ilustracja do informacji: Rok szkolny w Krzepielowie zakończony
W piątek uczniowie w całej Polsce spotkali się ostatni raz w szkole przed wakacyjną przerwą. Na placu przed Szkołą Podstawową w Krzepielowie odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się od wciągnięcia flagi państwowej na maszt, wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego i przemowy Pana Dyrektora. 
Podziękował on uczniom ze wspólnie spędzony czas w szkole, a także życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Dzieciom wręczył świadectwa z czerwonym paskiem, a rodzicom uczniów z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu wręczył listy gratulacyjne. Wyczytał również laureatów poszczególnych konkursów i zawodów sportowych. Wyłoniono również trójkę najlepszych sportowców. Po tym dzieci udały się do klas, po świadectwa i by pożegnać się z wychowawcami.

Czas zacząć wakacje

Ilustracja do informacji: Czas zacząć wakacje
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie miało miejsce zakończenie roku szkolnego. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów. Na początku dyrektor placówki pogratulował uczniom awansu do następnej klasy, życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Przy okazji spotkania dyrektor gratulował również osiągnięć podopiecznym, którzy w tym roku godnie reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach sportowych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego w Sławie

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie ekologicznych organizowanym przez Nadleśnictwo Sława Śląska i Urząd Miejski w Sławie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Na zakończenie wszyscy udali się do klas gdzie wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły.
 
 

Pożegnanie gimnazjalistów w Sławie

Ilustracja do informacji: Pożegnanie gimnazjalistów w Sławie
Są przedostatnim rocznikiem, który kończy naukę w „starym” systemie oświatowym. Uczniowie pięciu klas trzecich dawnego Gimnazjum im. Ludwika Stępczaka, a od roku Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, odebrali świadectwa. Na pożegnanie absolwenci, tradycyjnie rzucili swoimi biretami, co symbolizuje zakończenie szkoły.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

44 Galeria zdjęć: Pożegnanie gimnazjalistów w Sławie

Zakończenie roku szkolnego w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Zakończenie roku szkolnego w Starym Strączu
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Strączu oficjalnie zakończyli dziś rok szkolny. Przed uczniami ponad dwa miesiące odpoczynku. Rada pedagogiczna na czele z Panią Dyrektor wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem, wyróżnienia dla najlepszych uczniów, oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Jak co roku apel był okazją, by wręczyć nagrody dla laureatów konkursów czy też zawodów sportowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego w Starym Strączu

 Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy są najbardziej czynni we wspieraniu placówki. Dzieciom życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.

III Gminny Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy

Ilustracja do informacji: III Gminny Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy
W Szkole Podstwowej w Starym Strączu rozpoczął się III Gminny Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy uczniów biorących udział w programie "Edukacja przez szachy w szkole".  W rozgrywkach uczestniczą, pod czujnym okiem profesjonalnego sędziego, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzepielowie i Szkoły Podstawowej w Starym Strączu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Turniej szachowy w PSP w Starym Strączu

Olimpiada dziecięca po raz czwarty

Ilustracja do informacji: Olimpiada dziecięca po raz czwarty
Na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie czwarty rok z rzędu rozegrane zostały zawody sportowe dla przedszkolaków w ramach Olimpiady Dziecięcej. Wzięli w nich udział podopieczni Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie, w tym filia Stare Strącze. Maluchy rywalizowały w zawodach typu wyścigi rzędów, rzucały do celu, a nawet przeciągały linę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21 Galeria zdjęć: Olimpiada dziecięca

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zmaganiach ci, którzy bezpośrednio nie startowali w konkurencjach, kibicowali rówieśnikom. Każdy z obecnych miał zapewniony posiłek w postaci świeżych owoców oraz wody. Opiekę medyczną nad dziećmi sprawowali druhowie OSP w Sławie, którzy przyjechali jednym z wozów bojowych. Była to świetna okazja, by najmłodsi mogli zobaczyć z bliska sprzęt ratowniczy oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek. Maluchy otrzymały pamiątkowe koszulki, a na zakończenie medale uczestnictwa. 
Organizatorem olimpiady było działające przy sławskim przedszkolu Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka.

Szachy w Starym Strączu na świeżym powietrzu

Ilustracja do informacji: Szachy w Starym Strączu na świeżym powietrzu

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Szachy w Starym Strączu

Petycja Przedszkolaków zrealizowana

Ilustracja do informacji: Petycja Przedszkolaków zrealizowana
W lutym sławski magistrat odwiedziła jedna z grup Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie. Dzieci miały okazję zwiedzić urząd, a także przyjrzeć się pracy na poszczególnych stanowiskach. Podczas tamtego spotkania dzieci zwróciły się do Burmistrza Sławy z prośbą o zakup nowego wyposażenia na plac zabaw przy swoim przedszkolu. Wstępna zgoda władz gminy została osiągnięta, ale wciąż brakowało konkretów. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16 Galeria zdjęć: Nowe urządzenia zabawowe

Dzieci musiały wybrać jakie elementy placu zabaw chcą, aby zostały zamontowane oraz przygotować odpowiednią petycję. W marcu przedszkolaki wróciły do Burmistrza, przynosząc własnoręcznie przygotowany dokument. Znalazły się w nim elementy placu zabaw te, które wybrały spośród kilku ofert. Dzięki temu Burmistrz mógł skierować je Skarbnik i Sekretarz gminy, gdzie wspólnie ustalono co i kiedy pojawi się na placu zabaw przy przedszkolu. Dzisiaj w Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie odbyły się uroczystości pn. „Jestem Przyjacielem Zwierząt". Z tej okazji Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przygotowały akademię. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej wszyscy udali się na plac zabaw, gdzie miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi na nowym zestawie zabawowym. Oprócz tego plac zabaw został wzbogacony o karuzelę tarczową oraz tablicę do pisania.

Sukces plastyczny uczennicy SP w Sławie

Ilustracja do informacji: Sukces plastyczny uczennicy SP w Sławie
W minioną środę tj. 25 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, podczas konferencji poświęconej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pn "Polska to moja Ojczyzna". Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławie wzięli czynny udział w tym konkursie i osiągnęli sukces. Podopieczna sławskiej podstawówki z klasy I b Gabrysia Pozniak pokonała ponad 550 konkurentów i zajęła drugie miejsce. Jury uzasadniając swój wybór twierdziło, że praca była estetycznie przygotowana, dobrze ujmująca temat i przede wszystkim samodzielna. To jeden z największych sukcesów w naszej szkole. Gabrysia dumna odbierała nagrodę z rąk dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i pozowała do zdjęć. 
Naszej uczennicy gratulujemy i wierzymy, że to dopiero początek plastycznych sukcesów.
1 ... 3 4 5 6 7 ... 24

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl