Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Szachy w Starym Strączu na świeżym powietrzu

Ilustracja do informacji: Szachy w Starym Strączu na świeżym powietrzu

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Szachy w Starym Strączu

Petycja Przedszkolaków zrealizowana

Ilustracja do informacji: Petycja Przedszkolaków zrealizowana
W lutym sławski magistrat odwiedziła jedna z grup Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie. Dzieci miały okazję zwiedzić urząd, a także przyjrzeć się pracy na poszczególnych stanowiskach. Podczas tamtego spotkania dzieci zwróciły się do Burmistrza Sławy z prośbą o zakup nowego wyposażenia na plac zabaw przy swoim przedszkolu. Wstępna zgoda władz gminy została osiągnięta, ale wciąż brakowało konkretów. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16 Galeria zdjęć: Nowe urządzenia zabawowe

Dzieci musiały wybrać jakie elementy placu zabaw chcą, aby zostały zamontowane oraz przygotować odpowiednią petycję. W marcu przedszkolaki wróciły do Burmistrza, przynosząc własnoręcznie przygotowany dokument. Znalazły się w nim elementy placu zabaw te, które wybrały spośród kilku ofert. Dzięki temu Burmistrz mógł skierować je Skarbnik i Sekretarz gminy, gdzie wspólnie ustalono co i kiedy pojawi się na placu zabaw przy przedszkolu. Dzisiaj w Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie odbyły się uroczystości pn. „Jestem Przyjacielem Zwierząt". Z tej okazji Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przygotowały akademię. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej wszyscy udali się na plac zabaw, gdzie miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi na nowym zestawie zabawowym. Oprócz tego plac zabaw został wzbogacony o karuzelę tarczową oraz tablicę do pisania.

Sukces plastyczny uczennicy SP w Sławie

Ilustracja do informacji: Sukces plastyczny uczennicy SP w Sławie
W minioną środę tj. 25 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze, podczas konferencji poświęconej setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pn "Polska to moja Ojczyzna". Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sławie wzięli czynny udział w tym konkursie i osiągnęli sukces. Podopieczna sławskiej podstawówki z klasy I b Gabrysia Pozniak pokonała ponad 550 konkurentów i zajęła drugie miejsce. Jury uzasadniając swój wybór twierdziło, że praca była estetycznie przygotowana, dobrze ujmująca temat i przede wszystkim samodzielna. To jeden z największych sukcesów w naszej szkole. Gabrysia dumna odbierała nagrodę z rąk dyrektora Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i pozowała do zdjęć. 
Naszej uczennicy gratulujemy i wierzymy, że to dopiero początek plastycznych sukcesów.

IX Edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego

Ilustracja do informacji: IX Edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego
Rozpoczynamy kolejną edycję konkursu „Przyroda i Ekologia w Gminie Sława”. Organizatorem jest Urząd Miejski w Sławie pod honorowym patronatem Nadleśnictwa Sława Śląska. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Konkurs ekologiczny

Poprzednie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że i w tym roku będzie podobnie. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli. Jednym z głównych celów organizacji konkursu jest wychowanie świadomego społeczeństwa, właściwie pojmującego dobro płynące z otaczającego nas środowiska. Więcej szczegółów dostępnych w załącznikach.

Załączniki

 • JPG Rozmiar: 212.3 KiB Ilość pobrań: 82

  Pobierz
 • JPG Rozmiar: 200.6 KiB Ilość pobrań: 81

  Pobierz
 • JPG Rozmiar: 207.1 KiB Ilość pobrań: 61

  Pobierz

Zmiana w przewozie dzieci

Ilustracja do informacji: Zmiana w przewozie dzieci
 
Uwaga - od 26.02 (poniedziałek) zmiana trasy i godzin porannych przewozów dzieci.
 
​Zostaną zmienione trasy oraz godziny następujących połączeń:
6:55 Lubogoszcz Slawa 
7:15 Gola Slawa 
7:25 Przybyszów 
7:27 Cegłówko 
7:45 Wroblow Slawa
 
Pozostałe trasy bez zmian.
 
 

Informacja dla rodziców/opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Sława ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16, 67-410 Sława

Ilustracja do informacji: Informacja dla rodziców/opiekunów uczniów Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Sława ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16, 67-410 Sława
Z dniem 31 sierpnia 2018 r. Gmina Sława zamierza przekształcić Szkołę Podstawową im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, Sława ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 16, 67-410 Sława,  poprzez likwidację Filii w Lipinkach, Lipinki 78, 67-410 Sława i Filii w Śmieszkowie, Śmieszkowo 82a, 67-410 Sława o strukturze organizacyjnej prowadzenia klas I-III.  Z tym samym dniem  ulegną likwidacji powołane i nie funkcjonujące w obu filiach oddziały przedszkolne i zespoły wychowania przedszkolnego. Od dnia pożaru tj. 4 stycznia 2016 r. w Filii w Lipinkach nie prowadzi się zajęć dydaktycznych, natomiast w Filii w Śmieszkowie  w roku szkolnym 2017/2018 – 8 uczniów kl. III kończy edukację  szkolną w tej placówce. Do kl. I i II nie dokonano naboru uczniów, klasy nie funkcjonują. Wszystkie dzieci  z Lipinek i Śmieszkowa mają zapewnione  miejsca nauki w Szkole Podstawowej w Sławie  w budynku przy ul. Ogrodowej 1, o strukturze organizacyjnej prowadzenia klas I-IV. Natomiast dzieci przedszkolne i oddziału zerowego mają zapewnioną opiekę w działających w Sławie przedszkolach (3 niepubliczne i 1 publiczne).

Prelekcje dla uczniów

Ilustracja do informacji: Prelekcje dla uczniów
W Szkołach Podstawowych w Starym Strączu i Krzepielowie w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi odbyły się prelekcje dla najmłodszych. Spotkania prowadzili uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie m.in. drużyna ratowników WOPR działająca przy ZSP, uczniowie klasy mundurowej i liceum ogólnokształcącego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Prelekcje dla uczniów

Goście rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji w trakcie zabaw na śniegu lub lodzie, podczas pobytu na zimowisku czy w domu. Przekazali instrukcje oraz zademonstrowali tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
Przypomnieli również najmłodszym ważne telefony alarmowe i zademonstrowali sprzęt ratowniczy. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie włączając się w dyskusję i udzielając odpowiedzi na zadawane przez gości pytania.

Ferie na sportowo

Ilustracja do informacji: Ferie na sportowo
12 lutego w województwie lubuskim rozpoczną się zimowe ferie. Dla uczniów szkół podstawowych. Koordynator sportu gminnego zaproponował cykl zajęć skierowanych do różnych grup wiekowych (zgodnie z harmonogramem poniżej). Dzieci, które chcą brać udział w rozgrywkach, muszą zapisać się w najbliższych dniach u nauczycieli wychowania fizycznego w swoich szkołach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Harmonogram

Matematyka jest miarą wszystkiego

Ilustracja do informacji: Matematyka jest miarą wszystkiego
W Niepublicznej Szkole Podstawowej Happy House w Sławie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pn. „Matematyka kluczem do nauki". Skierowany był on do uczniów klas czwartych Szkół Podstawowych, którzy pasjonują się matematyką. 
Wzięło w nim udział po trzech uczniów reprezentujących szkoły ze Starego Strącza, Krzepielowa i dwie ze Sławy (SP i Happy House). Czwartoklasiści mieli dwie godziny na zmierzenie się w czterech etapach z ośmioma zdaniami. Spośród 12 uczestników najlepszy okazał się Mateusz Ratajczak ze szkoły w Krzepielowie, drugie miejsce zajął Kacper Lewczuk z Happy House w Sławie, a trzecie Marcin Budzyna ze SP w Sławie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy i Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Happy House. Za główne cele konkursu organizatorzy przyjęli rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych.

Powiatowy Przegląd Jasełek

Ilustracja do informacji: Powiatowy Przegląd Jasełek
W Szkole Podstawowej miał miejsce pokaz Jasełek, w którym program artystyczny zaprezentowali uczniowie trzech szkół z naszej gminy. Dzieci ze szkół w Sławie, Łupicach i Starym Strączu odegrały scenki Bożonarodzeniowe. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Przegląd Jasełek

Spośród nich komisja za najlepszy uznała występ podopiecznych sławskiej Szkoły Podstawowej. Uczniowie sławskiej podstawówki ostatniego dnia stycznia pojadą do Zielonej Góra i tam zaprezentują się w Wojewódzkim Przeglądzie Grup Jasełkowych.
1 ... 3 4 5 6 7 ... 23

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl