Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

W Krzepielowie upamiętnili Jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości

Ilustracja do informacji: W Krzepielowie upamiętnili Jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości
W piątek 9 listopada 2018 r. odbyła się akademia związana z uroczystością 100 - rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość poprzedziła msza święta, po której obecni udali się na salę wiejską. O godzinie 11.11 po sygnale danym przez strażaków odśpiewano cztery zwrotki hymnu, a następnie uczniowie starszych klas zatańczyli poloneza. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Uroczystość w Krzepielowie

W montażu słowo – muzycznym wychowankowie szkoły podstawowej bardzo sugestywnie przedstawili przyczyny utraty niepodległości i heroiczną walkę Polaków o jej odzyskanie. Obchody uświetnił również Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca, którego członkowie zatańczyli krakowiaka i zaśpiewali pieśni patriotyczne. Osobom obecnym na uroczystości apel bardzo się podobał, a w niejednym oku zakręciła się łza.

Niepodległa do Hymnu!

Ilustracja do informacji: Niepodległa do Hymnu!
Jeszcze Polska nie zginęła, KiedyMyŻyjemy słowa Hymnu punktualnie o godz. 11.11 głośnio rozbrzmiały na Stadionie Miejskim w Sławie. W centrum naszego miasta zgromadziło się kilkaset osób głównie uczniów i przedszkolaków, którzy wzięli udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu w ramach 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego dla Niepodległej.
Dumni z Polski

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

53 Galeria zdjęć: Narodowe śpiewanie

Biało-czerwony przemarsz

Ilustracja do informacji: Biało-czerwony przemarsz
Ulicami Sławy biało- czerwonym pochodem przeszli podopieczni Happy House - Szkoła Podstawowa / Centrum Językowe. Przez całą trasę uczniowie śpiewali piosenki patriotyczne, legionowe i Mazurka Dąbrowskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33 Galeria zdjęć: biało-czerwony marsz

Mieli ze sobą flagi, baloniki i wiele gadżetów w barwach narodowych. W ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości młodzi Sławianie wzięli udział w akcji Niepodległa do Hymnu! ????????
KiedyMyŻyjemy
Dumni z Polski

Powiatowe rozgrywki badmintonowe

Ilustracja do informacji: Powiatowe rozgrywki badmintonowe
Wczoraj w hali sportowej przy ZSP w Sławie rozegrany został Powiatowy Turniej w Badmintona. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy. Dzieci rozgrywały mecze systemem każdy z każdym, najlepsze dwie osoby w swoich grupach zagrały w półfinałach. Gdzie wytypowani zostali finaliści, a później zwycięzcy rywalizacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Powiatowe rozgrywki badmintonowe

Klasyfikacja dziewcząt z klas podstawowych 1-4: 
I miejsce - Wiktoria Walkowiak
II miejsce - Natalia Grześkowiak
III miejsce - Katia Kowalewska
IV miejsce - Julia Modrzejewska 
Klasyfikacja chłopców z klas podstawowych 1-4:
I miejsce - Marcin Budzyna
II miejsce - Paweł Bogdanowicz
III miejsce - Adam Mania
Klasyfikacja dziewcząt z klas podstawowych 5-8 i 3 gimnazjum:
I miejsce - Eryka Król
II miejsce - Michalina Siemczyk
III miejsce - Nikola Włodarczak
Klasyfikacja chłopców z klas podstawowych 5-8 i 3 gimnazjum:
I miejsce - Kajetan Siemczyk
II miejsce - Maciej Dengusiak 
III miejsce - Dawid Prozorowski

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!

Ilustracja do informacji: Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy!
Wielkimi krokami zbliżamy się do 11 listopada — wielkiego Jubileuszu 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w najbliższy weekend w naszym mieście planowany jest szereg uroczystości. Pierwsza część obchodów rozpocznie się w piątek tj. 9 listopada na Stadionie Miejskim w Sławie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Niepodległa do hymnu

W tym dniu zapraszamy mieszkańców gminy Sława do wspólnego śpiewania Hymnu Narodowego. Akcja rozpocznie się o symbolicznej godz. 11.11 i ma na celu zachęcić sławian do wspólnego i radosnego świętowania jednej z najważniejszych dat w naszej historii. 
Koordynatorami akcji są Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w SławieSzkoła Podstawowa w Sławie oraz Happy House - Szkoła Podstawowa / Centrum Językowe.

Latające ringo w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Latające ringo w Starym Strączu
Dziś na boisku zadaszonym w Starym Strączu odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Ringo. Reprezentacje szkół z naszej gminy rywalizowały w trzech kategoriach i w grupach rozgrywały mecze na zasadzie każdy z każdym. Poniżej klasyfikacja końcowa zespołów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31 Galeria zdjęć: Latające ringo w Starym Strączu

Kategoria klas II:
miejsce I-Szkoła Podstawowa w Ciosańcu/ filia w Łupicach
miejsce II-Szkoła Podstawowa w Starym Strączu
miejsce III-Szkoła Podstawowa w Krzepielowie 
miejsce IV-Szkoła Podstawowa Happy House w Sławie
Kategoria klas III
miejsce I-Szkoła Podstawowa w Sławie 
miejsce II-Szkoła Podstawowa Happy House w Sławie
miejsce III-Szkoła Podstawowa w Starym Strączu
miejsce IV-Szkoła Podstawowa w Ciosańcu/ filia w Łupicach
miejsce V-Szkoła Podstawowa w Krzepielowie
Kategoria klas IV
miejsce I-Szkoła Podstawowa w Starym Strączu
miejsce II-Szkoła Podstawowa w Sławie
miejsce III-Szkoła Podstawowa w Ciosańcu
miejsce IV-Szkoła Podstawowa w Ciosańcu/ filia w Łupicach
miejsce V-Szkoła Podstawowa w Krzepielowie
miejsce VI-Szkoła Podstawowa Happy House w Sławie
 
 

Charytatywna sprzedaż ciast

Ilustracja do informacji: Charytatywna sprzedaż ciast
Kilkadziesiąt rodzajów słodkich smakołyków upiekli uczniowie, rodzice oraz nauczyciele ZSP w Sławie, zaangażowani w szkolne koło Caritas. Wszystko to w ramach kolejnej akcji charytatywnej. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Charytatywna akcja

Podopieczni ZSP po Mszach świętych kwestują na rzecz Adama Łuczaka, który w codziennym funkcjonowaniu potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz specjalistycznego wózka do poruszania się.
Uczniowie częstują pysznymi, domowymi wypiekami przy okazji zbierają środki na zakup nowego wózka dla swojego kolegi. Wierzymy, że dobre serca parafian w pewnym stopniu wspomogą realizację dzisiejszego celu.

Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

Ilustracja do informacji: Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie
Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej, oficjalnej, podopieczni sławskiej placówki zaprezentowali krótką lekcję historii o życiu i dorobku Dezyderego Chłapowskiego. Uczniowie klasy pierwszej mundurowej złożyli uroczyste ślubowanie. W drugiej mniej oficjalnej części uczniowie mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat patrona. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20 Galeria zdjęć: Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

W turnieju „Jeden z dwunastu” zwyciężył Paweł Bajon (I SB b), drugie miejsce zajęła Karolina Drewło (I TL), trzecie Daniel Borowicki (I TL). Na zakończenie obchodów nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi do nowej pracowni logistycznej. Zakup komputerów i mebli biurowych jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”. Następnym elementem projektu będzie uruchomienie pracowni gastronomicznej. Ponadto w ramach projektu odbywają się kursy, szkolenia i staże dla uczniów.
 
 

„Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”

Ilustracja do informacji: „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”
Społeczność Szkoły Podstawowej Happy House w Sławie powiększyła się o grono pierwszoklasistów. W szkolnej auli miało miejsce ślubowanie i pasowanie na uczniów klasy pierwszej, a także akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W apelu udział wzięli uczniowie, wychowawcy, dyrekcja szkoły oraz rodzice. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26 Galeria zdjęć: Pasowanie pierwszoklasistów

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po nim gości przywitała dyrektor placówki. Kulminacyjny monet spotkania poprzedził występ uczniów oraz polonez. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Pięknymi wierszami i piosenkami udowodniły, że są już gotowi podołać szkolnym obowiązkom. Następnie Dyrektor mgr Oktawia Rolla dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów symbolicznym ołówkiem, przyjmując tym samym najmłodszych uczniów w poczet sławskiej szkoły.

Hala sportowa w Ciosańcu gotowa

Ilustracja do informacji: Hala sportowa w Ciosańcu gotowa
Po przyjęciu wniosku przez Powiatowy Nadzór Budowlany i wydaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu przeszła dziś odbiór. Wykonawca, Zakład Ogólnobudowlany Janusz Borowiak z miejscowości Wytomyśl, zakończył inwestycję na dwa miesiące przed terminem umownym. 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19 Galeria zdjęć: Hala sportowa w Ciosańcu gotowa

Budowa ta, to efekt wdrażanego w naszej gminie programu poprawy infrastruktury służącej naszej młodzieży. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 3.390.000,00 zł brutto. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1124,40 m², hala połączona jest korytarzem z budynkiem szkoły. Obiekt posiada cztery szatnie z pełnym sanitariatem, pokój trenerski z gabinetem pierwszej pomocy i magazyn na sprzęt sportowy. Przy boisku znajdują się rozkładane trybuny, dzięki nim widzowie będą mogli obserwować odbywające się w Ciosańcu imprezy sportowe i wydarzenia. Już we wrześniu Szkoła Podstawowa w Ciosańcu planuje uroczyste otwarcie obiektu.
1 2 3 4 5 6 ... 24

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl