Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

Ilustracja do informacji: Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie
Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej, oficjalnej, podopieczni sławskiej placówki zaprezentowali krótką lekcję historii o życiu i dorobku Dezyderego Chłapowskiego. Uczniowie klasy pierwszej mundurowej złożyli uroczyste ślubowanie. W drugiej mniej oficjalnej części uczniowie mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat patrona. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20 Galeria zdjęć: Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

W turnieju „Jeden z dwunastu” zwyciężył Paweł Bajon (I SB b), drugie miejsce zajęła Karolina Drewło (I TL), trzecie Daniel Borowicki (I TL). Na zakończenie obchodów nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi do nowej pracowni logistycznej. Zakup komputerów i mebli biurowych jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”. Następnym elementem projektu będzie uruchomienie pracowni gastronomicznej. Ponadto w ramach projektu odbywają się kursy, szkolenia i staże dla uczniów.
 
 

„Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”

Ilustracja do informacji: „Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”
Społeczność Szkoły Podstawowej Happy House w Sławie powiększyła się o grono pierwszoklasistów. W szkolnej auli miało miejsce ślubowanie i pasowanie na uczniów klasy pierwszej, a także akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W apelu udział wzięli uczniowie, wychowawcy, dyrekcja szkoły oraz rodzice. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26 Galeria zdjęć: Pasowanie pierwszoklasistów

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po nim gości przywitała dyrektor placówki. Kulminacyjny monet spotkania poprzedził występ uczniów oraz polonez. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Pięknymi wierszami i piosenkami udowodniły, że są już gotowi podołać szkolnym obowiązkom. Następnie Dyrektor mgr Oktawia Rolla dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów symbolicznym ołówkiem, przyjmując tym samym najmłodszych uczniów w poczet sławskiej szkoły.

Hala sportowa w Ciosańcu gotowa

Ilustracja do informacji: Hala sportowa w Ciosańcu gotowa
Po przyjęciu wniosku przez Powiatowy Nadzór Budowlany i wydaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu przeszła dziś odbiór. Wykonawca, Zakład Ogólnobudowlany Janusz Borowiak z miejscowości Wytomyśl, zakończył inwestycję na dwa miesiące przed terminem umownym. 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19 Galeria zdjęć: Hala sportowa w Ciosańcu gotowa

Budowa ta, to efekt wdrażanego w naszej gminie programu poprawy infrastruktury służącej naszej młodzieży. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 3.390.000,00 zł brutto. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1124,40 m², hala połączona jest korytarzem z budynkiem szkoły. Obiekt posiada cztery szatnie z pełnym sanitariatem, pokój trenerski z gabinetem pierwszej pomocy i magazyn na sprzęt sportowy. Przy boisku znajdują się rozkładane trybuny, dzięki nim widzowie będą mogli obserwować odbywające się w Ciosańcu imprezy sportowe i wydarzenia. Już we wrześniu Szkoła Podstawowa w Ciosańcu planuje uroczyste otwarcie obiektu.

Młodzież zebrała ponad tonę odpadów

Ilustracja do informacji: Młodzież zebrała ponad tonę odpadów
XIII edycja konkursu pt.: „Zbieraj baterie-dbaj o środowisko” za nami. Celem tej inicjatywy jest promowanie wśród dzieci i młodzieży zasad właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi. W tej edycji zebrano rekordową ilość zużytych baterii, aż 1200 kg! A to oznacza, że taka ilość nie zanieczyści środowiska, a zostanie w cywilizowany sposób unieszkodliwiona.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Młodzież zebrała ponad tonę odpadów.

Jako że był to konkurs, musieliśmy wyłonić zwycięzców. Zasada była prosta: po zważeniu przeliczyliśmy wagę zabranych baterii na jednego ucznia w danej placówce oświatowej. Zwycięzcy otrzymali bon podarunkowy i certyfikat. Zwycięzcami zostali:
- I miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzepielowie-otrzymała tytuł Najefektywniejszej placówki oświatowej
- II miejsce- Szkoła Podstawowa w Ciosańcu
- III miejsce- Niepubliczne Przedszkole „Promyk” w Sławie
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzepielowie zebrali aż 254 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na jednego ucznia- 2,4 kg. Taką postawę się chwali i nagradza. Gratulujemy zwycięzcom, oraz wszystkim którzy brali udział w zbiórce!
Dziękujemy za zaangażowanie uczniów i nauczycieli.

Rok szkolny w Krzepielowie zakończony

Ilustracja do informacji: Rok szkolny w Krzepielowie zakończony
W piątek uczniowie w całej Polsce spotkali się ostatni raz w szkole przed wakacyjną przerwą. Na placu przed Szkołą Podstawową w Krzepielowie odbyło się uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się od wciągnięcia flagi państwowej na maszt, wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego i przemowy Pana Dyrektora. 
Podziękował on uczniom ze wspólnie spędzony czas w szkole, a także życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Dzieciom wręczył świadectwa z czerwonym paskiem, a rodzicom uczniów z najlepszymi wynikami w nauce i zachowaniu wręczył listy gratulacyjne. Wyczytał również laureatów poszczególnych konkursów i zawodów sportowych. Wyłoniono również trójkę najlepszych sportowców. Po tym dzieci udały się do klas, po świadectwa i by pożegnać się z wychowawcami.

Czas zacząć wakacje

Ilustracja do informacji: Czas zacząć wakacje
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie miało miejsce zakończenie roku szkolnego. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów. Na początku dyrektor placówki pogratulował uczniom awansu do następnej klasy, życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Przy okazji spotkania dyrektor gratulował również osiągnięć podopiecznym, którzy w tym roku godnie reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach sportowych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego w Sławie

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie ekologicznych organizowanym przez Nadleśnictwo Sława Śląska i Urząd Miejski w Sławie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Na zakończenie wszyscy udali się do klas gdzie wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły.
 
 

Pożegnanie gimnazjalistów w Sławie

Ilustracja do informacji: Pożegnanie gimnazjalistów w Sławie
Są przedostatnim rocznikiem, który kończy naukę w „starym” systemie oświatowym. Uczniowie pięciu klas trzecich dawnego Gimnazjum im. Ludwika Stępczaka, a od roku Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, odebrali świadectwa. Na pożegnanie absolwenci, tradycyjnie rzucili swoimi biretami, co symbolizuje zakończenie szkoły.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

44 Galeria zdjęć: Pożegnanie gimnazjalistów w Sławie

Zakończenie roku szkolnego w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Zakończenie roku szkolnego w Starym Strączu
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Strączu oficjalnie zakończyli dziś rok szkolny. Przed uczniami ponad dwa miesiące odpoczynku. Rada pedagogiczna na czele z Panią Dyrektor wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem, wyróżnienia dla najlepszych uczniów, oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Jak co roku apel był okazją, by wręczyć nagrody dla laureatów konkursów czy też zawodów sportowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego w Starym Strączu

 Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy są najbardziej czynni we wspieraniu placówki. Dzieciom życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.

III Gminny Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy

Ilustracja do informacji: III Gminny Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy
W Szkole Podstwowej w Starym Strączu rozpoczął się III Gminny Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy uczniów biorących udział w programie "Edukacja przez szachy w szkole".  W rozgrywkach uczestniczą, pod czujnym okiem profesjonalnego sędziego, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Krzepielowie i Szkoły Podstawowej w Starym Strączu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Turniej szachowy w PSP w Starym Strączu

Olimpiada dziecięca po raz czwarty

Ilustracja do informacji: Olimpiada dziecięca po raz czwarty
Na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie czwarty rok z rzędu rozegrane zostały zawody sportowe dla przedszkolaków w ramach Olimpiady Dziecięcej. Wzięli w nich udział podopieczni Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie, w tym filia Stare Strącze. Maluchy rywalizowały w zawodach typu wyścigi rzędów, rzucały do celu, a nawet przeciągały linę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

21 Galeria zdjęć: Olimpiada dziecięca

Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zmaganiach ci, którzy bezpośrednio nie startowali w konkurencjach, kibicowali rówieśnikom. Każdy z obecnych miał zapewniony posiłek w postaci świeżych owoców oraz wody. Opiekę medyczną nad dziećmi sprawowali druhowie OSP w Sławie, którzy przyjechali jednym z wozów bojowych. Była to świetna okazja, by najmłodsi mogli zobaczyć z bliska sprzęt ratowniczy oraz dowiedzieć się kilku ciekawostek. Maluchy otrzymały pamiątkowe koszulki, a na zakończenie medale uczestnictwa. 
Organizatorem olimpiady było działające przy sławskim przedszkolu Stowarzyszenie Uśmiech Dziecka.
1 2 3 4 5 6 ... 23

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl