Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Ku uciesze uczniów

Ilustracja do informacji: Ku uciesze uczniów
Szkoła Podstawowa w Łupicach zyskała nowy plac zabaw. Uczniowie od dziś mogą korzystać z nowych urządzeń do zabaw, kilka z nich zostało już przetestowane przez uczniów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu oraz uczniowie. Ponad 75% wartości ufundowała Rada Rodziców, pozostałą część środków pokryła szkoła z własnego budżetu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30 Galeria zdjęć: Nowy plac zabaw

Uczcili rocznicę zwycięskiego zrywu

Ilustracja do informacji: Uczcili rocznicę zwycięskiego zrywu
W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego na cmentarzu parafialnym w Ciosańcu odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterów tamtych dni. Przy grobie Powstańców Wielkopolskich uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej przedstawili apel pamięci.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Obchody rocznicowe w Ciosańcu

Zebrani odśpiewali hymn państwowy i wysłuchali krótkiej prelekcji nt. genezy i przebiegu walk o wolność Wielkopolski. Usłyszeli historię bohaterskich żołnierzy, którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym. Na zakończenie uczniowie zapalili światło pamięci.

Uczniowie ze świąteczną wizytą

Ilustracja do informacji: Uczniowie ze świąteczną wizytą
Sławski magistrat odwiedzili podopieczni ZSP w Sławie, a dokładnie uczniowie klasy Technikum Logistycznego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Podopieczni sławskiej placówki wraz z opiekunami podzielili się świątecznymi życzeniami z pracownikami Urzędu, a także przekazali własnoręcznie przygotowane pierniki. Gości przyjął Burmistrz Sławy, który podziękował za pamięć i złożył gościom serdeczne życzenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: uczniowie z wizytą

Umowa na wykonanie pracowni gastronomicznej podpisana

Ilustracja do informacji: Umowa na wykonanie pracowni gastronomicznej podpisana
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie powstanie pracowania gastronomiczna. W Urzędzie Miejskim Burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła podpisał umowę z Wykonawcą, firmą Alles Michał Urbanowicz z Babimostu o wartości 113 253,83 zł. Zakres prac obejmuje roboty budowlane, umeblowanie pracowni gastronomicznej oraz wyposażenie w sprzęt AGD. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: podpisanie umowy

Termin realizacji inwestycji to 29 marca 2019 roku. Pracownia gastronomiczna powstanie w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Priorytetu 8. Nowoczesna edukacja, Działanie 8.4. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, Poddziałania 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT, RPO - Lubuskie 2020.
 
 

Spotkanie z Emilią Krakowską

Ilustracja do informacji: Spotkanie z Emilią Krakowską
W świetlicy szkolnej ZSP w Sławie miało miejsce spotkanie z aktorką filmową, estradową i teatralną Emilią Krakowską. Odtwórczyni roli Jagny w serialu telewizyjnym „Chłopi” opowiadała o swoim barwnym życiorysie i karierze aktorskiej. Mieszkańcy naszej gminy, którzy licznie przybyli na spotkanie chętnie włączali się w dyskusje często zadając pytania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13 Galeria zdjęć: Spotkanie z Emilią Krakowską

Bóg narodził się, czyli Jasełka w Przedszkolu

Ilustracja do informacji: Bóg narodził się, czyli Jasełka w Przedszkolu
Wielkimi krokami zbliżają się jedne z najbardziej rodzinnych i ciepłymi świąt w ciągu roku. Z tej okazji podopieczni Kraina Pani Sowy Przedszkole i Żłobek w Sławie z przygotowali pod okiem swoich pań Jasełka Bożonarodzeniowe. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

40 Galeria zdjęć: Jasełka w Przedszkolu

Maluchy ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
 

Przygotowali „Szlachetną Paczkę”

Ilustracja do informacji: Przygotowali „Szlachetną Paczkę”
Społeczność lokalna w Łupicach wykazała się wielkim sercem oraz zaangażowaniem w pomoc innym. Przez ostatni czas mieszkańcy miejscowości prowadzili zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla jednej, wybranej rodziny, która zgłosiła się w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Szlachetna Paczka

Dzieciom wraz z rodzicami, nauczycielami, Dyrektor SP w Ciosańcu, Radą Rodziców, Sołtysem Łupic, wolontariuszami ze szkoły macierzystej oraz ludźmi wielkiego serca udało się przygotować 19 paczek. Podopiecznym SP w Łupicach gratulujemy zapału w realizację kolejny raz tej niezwykle pięknej akcji !

Pieniądze na oświatę

Ilustracja do informacji: Pieniądze na oświatę
Gmina Sława wraz ze Szkołami Podstawowymi w Ciosańcu i w Krzepielowie pozyskała dofinansowanie na wyposażenie w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne w nowo wybudowanych salach sportowych i rozbudowanych placówkach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Pieniądze na oświatę

 W ramach zwiększenia subwencji oświatowej Ministerstwo Edukacji Narodowej przyznało dofinansowanie w wysokości 80 tysięcy złotych do podziału na dwie szkoły. Na początku sierpnia z subwencji oświatowej Gmina Sława pozyskała 72 tysiące na doposażenie Szkoły Podstawowej w Starym Strączu w pomoce dydaktyczne na zajęcia z biologii, geografii, chemii i fizyki. Przyznane środki przyczynią się znacznie do zwiększenia jakości szkolnych zajęć sportowych i na lekcjach tematycznych w miejscowościach wiejskich.

Znamy wyniki konkursu

Ilustracja do informacji: Znamy wyniki konkursu
Konkurs plastyczny pn. „Kocham Cię Polsko” zorganizowany przez Urząd Miejski w Sławie dla uczniów szkół podstawowych i klas przedszkolnych z naszej gminy został rozstrzygnięty. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie idei niepodległości i wolności we współczesnej formie graficznej, a także zainteresowanie młodego pokolenia tematyką historyczną. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Podsumowanie konkursu

Celem konkursu było również pielęgnowanie narodowych tradycji, obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych. Technika prac była dowolna i zależała od interpretacji twórcy.
Do sławskiego magistratu zostało dostarczonych aż 78 prac wykonanych przez najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzisiaj zebrała się komisja konkursowa, która oceniła prace plastyczne w trzech grupach. Poziom był bardzo wysoki, a techniki wykonania prac urozmaicone, przez co komisja miała spory problem, aby wyłonić zwycięzców. Po dłuższych obradach udało się wskazać najlepsze prace.
Kategoria I — Przedszkolaki
I miejsce — Zofia Herkt — Szkoła Podstawowa w Ciosańcu filia przedszkolna w Łupicach
II miejsce — Natalia Rainczuk — Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie
III miejsce — Gabiela Moder — Szkoła Podstawowa w Ciosańcu filia przedszkolna w Łupicach
Wyróżnienie — Izabela Michalewicz — Szkoła Podstawowa w Ciosańcu filia przedszkolna w Łupicach
Kategoria II — Klasy 1-3
I miejsce — Julia Rohatyńska- Szkoła Podstawowa w Sławie
II miejsce — Katarzyna Szaranek- Szkoła Podstawowa w Sławie
III miejsce — Lena Skoczylas — Szkoła Podstawowa w Sławie
Wyróżnienie — Michał Pełka — Szkoła Podstawowa Happy House w Sławie
Wyróżnienie — Lena Muszkieta — Szkoła Podstawowa w Sławie
Kategoria III — Klasy 4-8
I miejsce — Maja Żarczyńska — Szkoła Podstawowa w Sławie
II miejsce — Kacper Wyciszkiewicz — Szkoła Podstawowa w Sławie
III miejsce — Selma Moustaid Łuczak — Szkoła Podstawowa w Sławie
Zwycięzców i wyróżnionych zapraszamy po odbiór nagród w najbliższy piątek 23 listopada, o godz. 10.00 do sali posiedzeń (parter) Urzędu Miejskiego. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za włożony trud w wykonanie niezwykle pięknych prac.

Pasowanie na przedszkolaków

Ilustracja do informacji: Pasowanie na przedszkolaków
Dzień 16 listopada pozostanie na długo w pamięci podopiecznych Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

45 Galeria zdjęć: Pasowanie na przedszkolaków

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód jak dużo potrafią. Były piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie, obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Następnie wychowawczyni grupy dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.
1 2 3 4 5 6 ... 24

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl