Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

"Burzliwe życie nastolatka" pod tym tytułem odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas IV- VI PSP w Starym Strączu

W dniu dzisiejszym - piątek 27.03.2015 r. - o godz. 10:00 w szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. "Burzliwe życie nastolatka". Tym razem wzięli w nim udział uczniowie z klas IV-VI w składzie:
- Dorota Romanowicz, Julia Ciesielska i Roksana Zielińska - klasa IV
- Oliwia Dębowska, Oliwia Basińska, Weronika Szymańska, Filip Karpała i Paweł Bielecki - klasa V
- Weronika Bazar, Nikola Piątyszek, Manuela Waligóska i Bartosz Kubów - klasa VI
Jury: Pani dyrektor Iwona Boryczka, Milena Orłowska oraz Dorota Kalisz oceniały recytację biorąc pod uwagę: opanowanie pamięciowe, tempo wygłaszanego tekstu, intonację, interpunkcję oraz ogólne wrażenie. Przed prezentacją uczestnicy losowali karteczki z numerem, który określał kolejność występu. Recytacjom towarzyszyły niesamowite emocje, które udzielały się również słuchaczom. Największe uznanie słuchaczy wzbudziła recytacja Doroty, która prezentowała swoje umiejętności interpretując wiersz Wisławy Szymborskiej pt. "Pastylka". Temat tegorocznego konkursu okazał się niezwykle trafny i pozwolił uczestnikom na dobór interesujących fragmentów prozy. Często przy wyborze kierowali się humorem tekstów. Nominacje na przegląd powiatowy zdobyli: Dorota Romanowicz, Bartosz Kubów i Weronika Bazar. Komisja wręczyła zwycięzcom dyplomy oraz nagrody książkowe, a pozostałym uczniom dyplomy uczestnictwa. Pani dyrektor pogratulowała artystom występów oraz podziękowała Pani Alicji Sobolewskiej za przygotowanie uczestników i zorganizowanie konkursu. Zapraszamy do naszej galerii: http://www.pspstarestracze.szkolnastrona.pl/art,113,szkolny-konkurs-recytatorski-klas-iv-vi
 • 30-03-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Burzliwe życie nastolatka

XV Turniej Piłki Halowej im. Czesława Fidlera w wykonaniu uczniów szkoły w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: XV Turniej Piłki Halowej im. Czesława Fidlera w wykonaniu uczniów szkoły w Ciosańcu
W sobotę 21 marca w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świętnie odbyła się już piętnasta edycja Turnieju Piłki Nożnej Halowej imienia Czesława Fidlera pod nazwą „Mistrzostwa Unii Europejskiej”.
- III miejsce- ZESPÓŁ SZKÓŁ W CIOSAŃCU – DZIEWCZĘTA (FRANCJA)
- III miejsce- ZESPÓŁ SZKÓŁ W CIOSAŃCU – CHŁOPCY (FRANCJA)
- ZAWODNIKIEM TURNIEJU – KRYSTIAN RĘKOŚ
 
CO ROKU CHĘTNIE BIERZEMY UDZIAŁ W TURNIEJU, PONIEWAŻ ZAWSZE MIŁO SPĘDZAMY TAM CZAS I WYJEŻDŻAMY Z UŚMIECHNIĘTYMI BUZIAMI;)
 • 26-03-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Halowy turniej piłki nożnej w Ciosańcu

Konkurs Recytatorski w PSP Sława

Zwyciężczynie konkursu„Nie wiem, co to poezja,
jest w niej coś z laski Mojżesza:
strumień dobędzie ze skały,
umie zabijać i wskrzeszać”
/Wł.Broniewski/
 
Dnia 10 marca 2015 roku odbył się w naszej  szkole pierwszy etap Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział ponad 30 uczniów, którzy zaprezentowali interpretacje głosowe tekstów poetyckich bądź fragmentów prozy.
Pierwsze miejsce zdobyła Marcelina Sobczak z klasy V b, drugie Paulina Markiewicz  z klasy V a, trzecie zaś Julia Krzyśków, reprezentująca klasę
 VI a.
Wyróżnienia przyznano następującym osobom:, Aleksandrze Mroskowiak, Kindze Knop, Wiktorii Heina, Paulinie Kot, Zuzannie Kaczmarskiej oraz Remigiuszowi Kostrzewie.
                                                                      
 • 20-03-2015
czytaj dalej

Wizyta pracownika SANEPIDu Nowa Sól w szkole w Starym Strączu

Dzieci uważcie słuchają wykładu o zdrowym żywieniuW poniedziałek 16.03.2015 r. dzieci z Oddziału Przedszkolnego i pierwszoklasiści gościły w naszej szkole pracownika SANEPIDU w Nowej Soli. Pani Magdalena Karpińska z Działu Promocji Zdrowia przypomniała dzieciom zasady prawidłowego żywienia. Uczniowie uważnie wysłuchali pogadanki, a następnie w grupach układali zdrowe menu na śniadanie, obiad i kolację. Zespoły bardzo dobrze wywiązały się z zadania. Najważniejsze zadanie przed rodzicami, aby pamiętali o warzywach i owocach, które powinny towarzyszyć naszym dzieciom w codziennym jadłospisie.
 • 19-03-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: SANEPID w PSP Sława

Prelekcja dla uczestników ferii zimowych w SCKiW w Sławie

Wyjazd uczniów do Zielonej Góry

Ilustracja do informacji: Wyjazd uczniów do Zielonej Góry
Uczniowie Gminy Sława z najlepszymi wynikami sportowymi reprezentujący swoje szkoły na turniejach, wzięli udział w wycieczce do Zielonej Góry. Dzieci zwiedziły Klub Żużlowy Falubaz Zielona Góra, gdzie poznaly tajemnice zielonogórskiego żużla m.in. w jaki sposób zawodnicy przygotowują się do zawodów, w parku maszyn mogły z bliska zobaczyć motor, kevlary w których startują żużlowcy, puchary oraz medale. Program wycieczki oprócz zwiedzania klubu przewidywał czas na posiłek oraz seans w kinie. Nad grupą czuwali opiekunowie: Krystyna Łajko oraz Zdzisław Siemczyk. Pomysłodawcą i organizatorem wyjazdu był Urząd Miejski w Sławie.
A. R.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14 Galeria zdjęć: Wyjazd do Zielonej Góry

Fotorelacja z zajęć sportowych na hali w ramach ferii 2015 r.

Organizatorzy wręczają dyplom zwyciężczyni w jednej z konkurencji
 • 23-02-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Ferie na sportowo w sławskiej hali

Ćwiczenia ratownictwa wodnego dla uczniów ze Starego Strącza

W czwartek 12.02.2015 r. uczniowie PSP w Starym Strączu uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach ratownictwa wodnego przy udziale Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie, ratowników WOPR oraz młodzieży szkolnej z ZSP w Sławie.
Prezes Andrzej Borkowski zaprosił uczniów PSP w Starym Strączu do kontynuacji zajęć, które odbyły się w szkole w dniu 26.01.2015 r. Uczniowie chętnie uczestniczyli w praktycznych pokazach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczeń Przemek Karpała zawiadomił straż pożarną o dwoch topiących się osobach. Dzieci mogły obejrzeć całą akcję ratowniczą z użyciem koła ratowniczego oraz sani lodowych.
 • 16-02-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Ćwiczenia rtownictwa wodnego Stare Strącze 2015

Otwarcie placu zabaw w Lipinkach

Ilustracja do informacji: Otwarcie placu zabaw w Lipinkach
Plac zabaw w LipinkachW dniu 10.02.2015, o godz. 11.00 odbyło się oficjalne otwarcie placu zabawa przy Szkole Podstawowej w Lipinkach. Utworzenie placu zabaw to nie tylko nowa strefa aktywnej zabawy dla dzieci, ale również miejsce relaksu dla opiekunów. W uroczystości wzięli udział delegacje Urzędu Miejskiego w Sławie, Grono Pedagogiczne, miejscowi rodzice uczniów oraz uczniowie. Po krótkim przemówieniu Pana Burmistrza, a także Pana Dyrektora Plac Zabaw został oficjalnie przekazany dzieciom.
 • 11-02-2015
czytaj dalej

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Plac zabaw w Lipinkach 2015

Ferie 2015 Ciosaniec


 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl