Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

W Starym Strączu przywitali wiosnę

Ilustracja do informacji: W Starym Strączu przywitali wiosnę
Z okazji dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Starym Strączu odbyła się druga odsłona szkolnego pokazu talentów, znanego pod nazwą „Mam talent”. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, by wskazać zwycięzcę. Spośród wielu występów najlepszy się okazał pokaz gimnastyczny Maji Karpały z klasy pierwszej. Pierwszoklasistka wygrała II edycję szkolnego przeglądu „Mam Talent” i to ona zdobyła główną nagrodę. Konkurs poprowadziły uczennicę z klasy VII– Natalia Grycaj i Monika Wąsiak.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Wiosna w starym Strączu

Dziś uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie w ramach dnia wiosny tworzyli barwne Marzanny

Ilustracja do informacji: Dziś uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie w ramach dnia wiosny tworzyli barwne Marzanny
Klasy, które wzięły udział w tej zabawie, bardzo przykładały się, aby każdy detal ich kukły wyglądał idealnie. Potem uczniowie wraz z nauczycielami przenieśli się na ogródki należące do szkoły i na specjalnie przygotowanym ognisku spalili swoje Marzanny, aby pożegnać w końcu zimową aurę. Słowiańskie obrzędy topienia bądź palenia Marzanny mają na celu wypędzenie zimy i przywołanie wiosny. Mamy nadzieje, że wiosna już na dobre zawita do naszego miasta.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Powitanie wiosny przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

Coraz bliżej otwarcia nowej pracowni gastronomicznej

Ilustracja do informacji: Coraz bliżej otwarcia nowej pracowni gastronomicznej
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie jest realizowany projekt pt. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”. Jednym z elementów projektu jest utworzenie pracowni gastronomicznej, w której uczniowie będą mieli możliwość samodzielnego szlifowania umiejętności kulinarnych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Pracownia gastronomiczna

Inwestycja polega na wykonaniu robót budowlanych, umeblowaniu pracowni gastronomicznej oraz jej wyposażeniu w niezbędny sprzęt AGD. Wykonawcą jest firma Alles Michał Urbanowicz z siedzibą w Babimoście. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 113 253,83 zł. Firma właśnie skończyła roboty budowlane, w przyszłym tygodniu będą montowane meble. Zgodnie z umową zakończenie prac wyznaczono na 29 marca br.
Projekt pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 i budżetu państwa. Projekt realizowany jest w terminie od 1 lipca 2016 roku do 30 czerwca 2022 roku.
baner unia

Ku uciesze uczniów

Ilustracja do informacji: Ku uciesze uczniów
Szkoła Podstawowa w Łupicach zyskała nowy plac zabaw. Uczniowie od dziś mogą korzystać z nowych urządzeń do zabaw, kilka z nich zostało już przetestowane przez uczniów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu oraz uczniowie. Ponad 75% wartości ufundowała Rada Rodziców, pozostałą część środków pokryła szkoła z własnego budżetu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30 Galeria zdjęć: Nowy plac zabaw

Uczcili rocznicę zwycięskiego zrywu

Ilustracja do informacji: Uczcili rocznicę zwycięskiego zrywu
W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego na cmentarzu parafialnym w Ciosańcu odbyły się uroczystości upamiętniające bohaterów tamtych dni. Przy grobie Powstańców Wielkopolskich uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej przedstawili apel pamięci.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Obchody rocznicowe w Ciosańcu

Zebrani odśpiewali hymn państwowy i wysłuchali krótkiej prelekcji nt. genezy i przebiegu walk o wolność Wielkopolski. Usłyszeli historię bohaterskich żołnierzy, którzy spoczywają na cmentarzu parafialnym. Na zakończenie uczniowie zapalili światło pamięci.

Uczniowie ze świąteczną wizytą

Ilustracja do informacji: Uczniowie ze świąteczną wizytą
Sławski magistrat odwiedzili podopieczni ZSP w Sławie, a dokładnie uczniowie klasy Technikum Logistycznego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Podopieczni sławskiej placówki wraz z opiekunami podzielili się świątecznymi życzeniami z pracownikami Urzędu, a także przekazali własnoręcznie przygotowane pierniki. Gości przyjął Burmistrz Sławy, który podziękował za pamięć i złożył gościom serdeczne życzenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: uczniowie z wizytą

Umowa na wykonanie pracowni gastronomicznej podpisana

Ilustracja do informacji: Umowa na wykonanie pracowni gastronomicznej podpisana
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie powstanie pracowania gastronomiczna. W Urzędzie Miejskim Burmistrz Sławy, Cezary Sadrakuła podpisał umowę z Wykonawcą, firmą Alles Michał Urbanowicz z Babimostu o wartości 113 253,83 zł. Zakres prac obejmuje roboty budowlane, umeblowanie pracowni gastronomicznej oraz wyposażenie w sprzęt AGD. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: podpisanie umowy

Termin realizacji inwestycji to 29 marca 2019 roku. Pracownia gastronomiczna powstanie w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach Priorytetu 8. Nowoczesna edukacja, Działanie 8.4. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego, Poddziałania 8.4.1. Doskonalenie jakości kształcenia zawodowego – projekty realizowane poza formułą ZIT, RPO - Lubuskie 2020.
 
 

Spotkanie z Emilią Krakowską

Ilustracja do informacji: Spotkanie z Emilią Krakowską
W świetlicy szkolnej ZSP w Sławie miało miejsce spotkanie z aktorką filmową, estradową i teatralną Emilią Krakowską. Odtwórczyni roli Jagny w serialu telewizyjnym „Chłopi” opowiadała o swoim barwnym życiorysie i karierze aktorskiej. Mieszkańcy naszej gminy, którzy licznie przybyli na spotkanie chętnie włączali się w dyskusje często zadając pytania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13 Galeria zdjęć: Spotkanie z Emilią Krakowską

Bóg narodził się, czyli Jasełka w Przedszkolu

Ilustracja do informacji: Bóg narodził się, czyli Jasełka w Przedszkolu
Wielkimi krokami zbliżają się jedne z najbardziej rodzinnych i ciepłymi świąt w ciągu roku. Z tej okazji podopieczni Kraina Pani Sowy Przedszkole i Żłobek w Sławie z przygotowali pod okiem swoich pań Jasełka Bożonarodzeniowe. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

40 Galeria zdjęć: Jasełka w Przedszkolu

Maluchy ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.
 

Przygotowali „Szlachetną Paczkę”

Ilustracja do informacji: Przygotowali „Szlachetną Paczkę”
Społeczność lokalna w Łupicach wykazała się wielkim sercem oraz zaangażowaniem w pomoc innym. Przez ostatni czas mieszkańcy miejscowości prowadzili zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla jednej, wybranej rodziny, która zgłosiła się w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Szlachetna Paczka

Dzieciom wraz z rodzicami, nauczycielami, Dyrektor SP w Ciosańcu, Radą Rodziców, Sołtysem Łupic, wolontariuszami ze szkoły macierzystej oraz ludźmi wielkiego serca udało się przygotować 19 paczek. Podopiecznym SP w Łupicach gratulujemy zapału w realizację kolejny raz tej niezwykle pięknej akcji !
1 2 3 4 5 6 ... 23

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl