Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP
Dziś w całej Polsce odbywają się rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Nie inaczej było również w Sławie, a dokładnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, bo tak od tego roku nazywa się sławska szkoła średnia. Zmiana nazwy placówki jest wynikiem reformy oświatowej, zmieniły się również lata nauki w liceum, technikum czy też szkołach branżowych. Na początku uroczystości poczet wprowadził sztandar szkoły, po czym odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Edward Boks, który powitał zaproszonych gości, kadrę pedagogiczną, rodziców i uczniów. Poinformował również, że w tym roku społeczność szkolna do swego grona przyjęła ok. 150 pierwszoklasistów, którzy chwilę później złożyli uroczyste ślubowanie. Przy okazji dzisiejszej inauguracji uczniowie klas mundurowych otrzymali odznaczenia od ppłk Zbigniewa Janusza przedstawiciela 5 Lubuski Pułk Artylerii. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas, by wspólnie omówić kwestie organizacyjne.

Kilka informacji o dowozach dzieci do szkół

Plan dowozu i powrotu dzieci ze szkół

Ilustracja do informacji: Kilka informacji o dowozach dzieci do szkół
 • 26-08-2019
czytaj dalej

Szachowe rozgrywki w szkole

Ilustracja do informacji: Szachowe rozgrywki w szkole
W Szkole Podstawowej w Starym Strączu rozegrana została IV edycja Gminnego Turnieju Szachowego pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej gminy biorący udział w programie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Edukacja przez szachy w szkole".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50 Galeria zdjęć: Turniej szachowy

Wspomniany projekt ma na celu zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Wicemistrzem Szachowym tegorocznych rozgrywek został Filip Ciesielski ze sławskiej podstawówki, a tytuł Mistrza Szachowego 2019 roku zdobył również podopieczny SP w Sławie - Piotr Żarczyński. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Rosną młodzi olimpijczycy

Ilustracja do informacji: Rosną młodzi olimpijczycy
Na hali przy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyła się piąta edycja Olimpiady Dziecięcej. Organizatorem dzisiejszej imprezy było Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” w Sławie, Przedszkole Samorządowe w Sławie oraz Burmistrz Sławy. W zawodach wystartowały dzieci z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rosną młodzi olimpijczycy

Najmłodsi rywalizowali w konkurencjach biegowych typu wyścigi rzędów, miały za zadanie celnie rzucić do celu woreczkiem, przejść przez szarfę i wiele innych. Zawodnicy mogli liczyć na głośny doping swoich rówieśników, którzy przez cały czas trwania rozgrywek wspierali młodych sportowców. Dla zawodników przygotowano okazjonalne koszulki i medale. Nie brakowało sportowej rywalizacji oraz wielu uśmiechów na twarzach dzieci. Dla najmłodszej grupy wychowawcy z przedszkola zorganizowali atrakcje sportowe na sali we własnej placówce. W sumie w całej Olimpiadzie uczestniczyło ok. 180 dzieci. Głównym celem sportowego dnia było wpajanie dzieciom idei aktywnego spędzania czasu wolnego.

Drzwi otwarte w ZSP

Ilustracja do informacji: Drzwi otwarte w ZSP
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie im. Dezyderego Chłapowskiego miały dziś miejsce drzwi otwarte. Na młodzież z gimnazjów czekali nauczyciele, którzy oprowadzali po szkole i zapoznawali z aktualną ofertą placówki. Na hali młodzież mogła zapoznać się z czynnościami, jakie na co dzień wykonują uczniowie kształcący się w poszczególnych zawodach. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35 Galeria zdjęć: Drzwi otwarte w ZSP.

Na stanowisku technikum logistycznego, na uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych czekało kilka ciekawych zadań tj. jak ustawianie kartonów na palecie i zabezpieczanie przed transportem, czy przewiezienie palety ręcznym wózkiem paletowym. Podczas wydarzenia obecni byli również żołnierze z jednostki wojskowej w Sulechowie, którzy prezentowali swoje umundurowanie i wyposażenie. ZSP w Sławie czynnie współpracuje również z WOPR Sława. Młodzi ratownicy zaprezentowali jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową i prezentowali sprzęt, którym dysponują. Uczeń, który na co dzień trenuje, boks przeprowadzał krótkie szkolenie, jak prawidłowo przyjąć postawę i jak powinno się uderzać w worek treningowy. Na placu przed szkołą na zwiedzających czekały maszyny rolnicze, do których można było wsiąść. Klasa mundurowa przeprowadziła również pokaz musztry. Cała społeczność szkoły mocno zaangażowała się w „Drzwi otwarte”, dlatego format dzisiejszego dnia był tak bardzo rozbudowany.
W dzisiejszej promocji uczestniczyło kilkudziesięciu gimnazjalistów i uczniów klas podstawowych z gminy Sława i nie tylko.

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej

Ilustracja do informacji: Dzień Patrona w Szkole Podstawowej
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyły się obchody związane z dniem patrona. Czas obchodów nie jest przypadkowy, nawiązuje on do wydarzeń jakie rozegrały się w Kołobrzegu u schyłku II wojny światowej. 
 • 25-03-2019
czytaj dalej

W Ciosańcu wiosna zagościła na dobre

Ilustracja do informacji: W Ciosańcu wiosna zagościła na dobre
Wczoraj tj.21.03.2019 podopieczni Szkoły Podstawowej w Ciosańcu wspólnie z nauczycielami przywitali pierwszy dzień wiosny. Wzięli oni udział w imprezie pn. „Wiosna z Szacunkiem". Na sali sportowej dzieci uczestnniczyły w quziach, konkursach wiedzy, oraz prezentowały układy taneczne. Dodatkowo uczniowie zadbali o wystrój placówki, przygotowali marzanny i wiosenne wianuszki. Na zakończenie wszyscy udali się wspólnym kolorowym przemarszem ulicami Ciosańca, po którym najmłodsze klasy wraz z przedszkolakami spotkały się przy ognisku. Na palcu rekreacyjnym o poczęstunek dzieci zadbała Rada Rodziców działająca przy szkole. Szczególne podziękowania należą się paniom Bernadecie Bajon, Annie Woźniak oraz Annie Brychcy za organizację tego niezwykłego dnia w Ciosańcu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

26 Galeria zdjęć: Wiosna w Ciosańcu

W Starym Strączu przywitali wiosnę

Ilustracja do informacji: W Starym Strączu przywitali wiosnę
Z okazji dnia wiosny w Szkole Podstawowej w Starym Strączu odbyła się druga odsłona szkolnego pokazu talentów, znanego pod nazwą „Mam talent”. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, by wskazać zwycięzcę. Spośród wielu występów najlepszy się okazał pokaz gimnastyczny Maji Karpały z klasy pierwszej. Pierwszoklasistka wygrała II edycję szkolnego przeglądu „Mam Talent” i to ona zdobyła główną nagrodę. Konkurs poprowadziły uczennicę z klasy VII– Natalia Grycaj i Monika Wąsiak.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Wiosna w starym Strączu

Dziś uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie w ramach dnia wiosny tworzyli barwne Marzanny

Ilustracja do informacji: Dziś uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie w ramach dnia wiosny tworzyli barwne Marzanny
Klasy, które wzięły udział w tej zabawie, bardzo przykładały się, aby każdy detal ich kukły wyglądał idealnie. Potem uczniowie wraz z nauczycielami przenieśli się na ogródki należące do szkoły i na specjalnie przygotowanym ognisku spalili swoje Marzanny, aby pożegnać w końcu zimową aurę. Słowiańskie obrzędy topienia bądź palenia Marzanny mają na celu wypędzenie zimy i przywołanie wiosny. Mamy nadzieje, że wiosna już na dobre zawita do naszego miasta.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Powitanie wiosny przez uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych

Coraz bliżej otwarcia nowej pracowni gastronomicznej

Ilustracja do informacji: Coraz bliżej otwarcia nowej pracowni gastronomicznej
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie jest realizowany projekt pt. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”. Jednym z elementów projektu jest utworzenie pracowni gastronomicznej, w której uczniowie będą mieli możliwość samodzielnego szlifowania umiejętności kulinarnych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Pracownia gastronomiczna

Inwestycja polega na wykonaniu robót budowlanych, umeblowaniu pracowni gastronomicznej oraz jej wyposażeniu w niezbędny sprzęt AGD. Wykonawcą jest firma Alles Michał Urbanowicz z siedzibą w Babimoście. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 113 253,83 zł. Firma właśnie skończyła roboty budowlane, w przyszłym tygodniu będą montowane meble. Zgodnie z umową zakończenie prac wyznaczono na 29 marca br.
Projekt pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 i budżetu państwa. Projekt realizowany jest w terminie od 1 lipca 2016 roku do 30 czerwca 2022 roku.
baner unia
1 2 3 4 5 6 ... 24

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl