Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Jasełka w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Jasełka w przedszkolu
Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już tylko kilka dni. Tradycyjnie w tym niezwykłym czasie odgrywane są inscenizacje zwane Jasełkami. Przedstawiają one narodzenie Jezusa Chrystusa, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Z tej okazji w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie maluchy odegrały pastorałkę. Dzieci przed swoimi kolegami i wychowawczyniami recytowały świąteczne wiersze i śpiewały kolędy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18 Galeria zdjęć: Jasełka w Przedszkolu

Apelujemy o ostrożność

Ilustracja do informacji: Apelujemy o ostrożność
W związku z dniem Wszystkich Świętych w najbliższym czasie w okolicach cmentarzy nastąpi wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Dodatkowo bardzo zmienna jesienna pogoda oraz zapadający szybko zmrok wpływają niekorzystnie na warunki podróżowania, oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy, że osoby udające się na groby bliskich muszą być przygotowane na utrudnienia oraz większy ruch pojazdów, rowerzystów i pieszych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Apelujemy o ostrożność

Wyjeżdżając na groby naszych bliskich, niekiedy oddalone o setki kilometrów, warto wyjechać wcześniej, aby spokojnie i bezpiecznie dojechać na miejsce. Zwracana będzie większa uwaga na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez wymaganego oświetlenia oraz bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych, oraz na przechodzenie w miejscach niedozwolonych.
Apelujemy do wszystkich osób udających się w podróż oraz odwiedzających groby bliskich o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Posprzątali świat

Ilustracja do informacji: Posprzątali świat
W piątek 20 września br. podopieczni Szkoły Podstawowej w Ciosańcu filia w Łupicach aktywnie uczestniczyli w projekcie pn. „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej". Dzieci wraz z nauczycielami wzięły udział w akcji „Sprzątania Świata".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Sprzątanie świata

Szkolny rajd rowerowy

Ilustracja do informacji: Szkolny rajd rowerowy
Rano z przystanku PKS w Sławie grupa kilkudziesięciu rowerzystów wyruszyła w kierunku wieży Joanna na Polanie Świętobór. Uczniowie Szkoły Podstawowej Happy House, którzy byli pomysłodawcami rajdu wspólnie z opiekunami i dyrekcją szkoły postanowili aktywnie spędzić sobotę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

71 Galeria zdjęć: Rajd rowerowy

Punktualnie o godz. 9.30 po krótkiej odprawie ruszyli w drogę. Śmiałkowie do pokonania mieli trasę ponad 9 km w jedną stronę leśnymi szlakami, po drogach nieutwardzonych. Po dotarciu na miejsce był czas na piknik. Zanim jednak to nastąpiło wszyscy udali się na wieżę, by z góry podziwiać piękno naszej przyrody. Na polanie Świętobór dzieci piekły kiełbaski przy ognisku, wzięły udział w grach i zabawach oraz w szybkim kursie robienia waty cukrowej.

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP
Dziś w całej Polsce odbywają się rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Nie inaczej było również w Sławie, a dokładnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, bo tak od tego roku nazywa się sławska szkoła średnia. Zmiana nazwy placówki jest wynikiem reformy oświatowej, zmieniły się również lata nauki w liceum, technikum czy też szkołach branżowych. Na początku uroczystości poczet wprowadził sztandar szkoły, po czym odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Edward Boks, który powitał zaproszonych gości, kadrę pedagogiczną, rodziców i uczniów. Poinformował również, że w tym roku społeczność szkolna do swego grona przyjęła ok. 150 pierwszoklasistów, którzy chwilę później złożyli uroczyste ślubowanie. Przy okazji dzisiejszej inauguracji uczniowie klas mundurowych otrzymali odznaczenia od ppłk Zbigniewa Janusza przedstawiciela 5 Lubuski Pułk Artylerii. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas, by wspólnie omówić kwestie organizacyjne.

Kilka informacji o dowozach dzieci do szkół

Plan dowozu i powrotu dzieci ze szkół

Ilustracja do informacji: Kilka informacji o dowozach dzieci do szkół
 • 26-08-2019
czytaj dalej

Szachowe rozgrywki w szkole

Ilustracja do informacji: Szachowe rozgrywki w szkole
W Szkole Podstawowej w Starym Strączu rozegrana została IV edycja Gminnego Turnieju Szachowego pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej gminy biorący udział w programie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Edukacja przez szachy w szkole".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50 Galeria zdjęć: Turniej szachowy

Wspomniany projekt ma na celu zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Wicemistrzem Szachowym tegorocznych rozgrywek został Filip Ciesielski ze sławskiej podstawówki, a tytuł Mistrza Szachowego 2019 roku zdobył również podopieczny SP w Sławie - Piotr Żarczyński. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Rosną młodzi olimpijczycy

Ilustracja do informacji: Rosną młodzi olimpijczycy
Na hali przy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyła się piąta edycja Olimpiady Dziecięcej. Organizatorem dzisiejszej imprezy było Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” w Sławie, Przedszkole Samorządowe w Sławie oraz Burmistrz Sławy. W zawodach wystartowały dzieci z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rosną młodzi olimpijczycy

Najmłodsi rywalizowali w konkurencjach biegowych typu wyścigi rzędów, miały za zadanie celnie rzucić do celu woreczkiem, przejść przez szarfę i wiele innych. Zawodnicy mogli liczyć na głośny doping swoich rówieśników, którzy przez cały czas trwania rozgrywek wspierali młodych sportowców. Dla zawodników przygotowano okazjonalne koszulki i medale. Nie brakowało sportowej rywalizacji oraz wielu uśmiechów na twarzach dzieci. Dla najmłodszej grupy wychowawcy z przedszkola zorganizowali atrakcje sportowe na sali we własnej placówce. W sumie w całej Olimpiadzie uczestniczyło ok. 180 dzieci. Głównym celem sportowego dnia było wpajanie dzieciom idei aktywnego spędzania czasu wolnego.

Drzwi otwarte w ZSP

Ilustracja do informacji: Drzwi otwarte w ZSP
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie im. Dezyderego Chłapowskiego miały dziś miejsce drzwi otwarte. Na młodzież z gimnazjów czekali nauczyciele, którzy oprowadzali po szkole i zapoznawali z aktualną ofertą placówki. Na hali młodzież mogła zapoznać się z czynnościami, jakie na co dzień wykonują uczniowie kształcący się w poszczególnych zawodach. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35 Galeria zdjęć: Drzwi otwarte w ZSP.

Na stanowisku technikum logistycznego, na uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych czekało kilka ciekawych zadań tj. jak ustawianie kartonów na palecie i zabezpieczanie przed transportem, czy przewiezienie palety ręcznym wózkiem paletowym. Podczas wydarzenia obecni byli również żołnierze z jednostki wojskowej w Sulechowie, którzy prezentowali swoje umundurowanie i wyposażenie. ZSP w Sławie czynnie współpracuje również z WOPR Sława. Młodzi ratownicy zaprezentowali jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową i prezentowali sprzęt, którym dysponują. Uczeń, który na co dzień trenuje, boks przeprowadzał krótkie szkolenie, jak prawidłowo przyjąć postawę i jak powinno się uderzać w worek treningowy. Na placu przed szkołą na zwiedzających czekały maszyny rolnicze, do których można było wsiąść. Klasa mundurowa przeprowadziła również pokaz musztry. Cała społeczność szkoły mocno zaangażowała się w „Drzwi otwarte”, dlatego format dzisiejszego dnia był tak bardzo rozbudowany.
W dzisiejszej promocji uczestniczyło kilkudziesięciu gimnazjalistów i uczniów klas podstawowych z gminy Sława i nie tylko.

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej

Ilustracja do informacji: Dzień Patrona w Szkole Podstawowej
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie odbyły się obchody związane z dniem patrona. Czas obchodów nie jest przypadkowy, nawiązuje on do wydarzeń jakie rozegrały się w Kołobrzegu u schyłku II wojny światowej. 
 • 25-03-2019
czytaj dalej
1 2 3 4 5 6 ... 23

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl