Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Michał Szpak wystąpi podczas Lata bez Granic 2020

Ilustracja do informacji: Michał Szpak wystąpi podczas Lata bez Granic 2020
Michał Szpak wygrał nasz plebiscyt i to on będzie gwiazdą Dni Sławy - Lato bez Granic 2020. Wystąpi w sobotę, 8 sierpnia na plaży SCKiW. W poprzednich latach to dzięki sondzie na Facebooku wybraliśmy gwiazdy: LemONAfromental i Sylwia Grzeszczak Official. Ta forma cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a koncerty przyciągnęły tłumy. Nasza zabawa przypadła do gustu mieszkańcom, więc postanowiliśmy ją kontynuować.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Gwiazda Dni Sławy 2020

Wygrał Michał Szpak z wynikiem 1696 głosów (stan na godz. 12.00, kiedy zakończyliśmy głosowanie), Michał Szpak - 1696 głosów, CLEO - 1485 głosów, Sound'n'Grace - 300 głosów, Margaret - 164 głosów, Natalia Szroeder - 105 głosów, Kayah - 63 głosów. W sumie w zabawie wzięło udział prawie 4 tys. osób. Właśnie załatwiane są wszystkie formalności, aby to on bawił sławian. Jeśli jednak by się okazało, że Michał Szpak nie może zakontraktowany zostanie kolejny wokalista z listy.

Kresowa wystawa

Ilustracja do informacji: Kresowa wystawa
Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Częstochowie , Burmistrz Sławy oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zapraszają na wystawę „Sportowy Świat Dawnego Lwowa: Ludzie i Miejsca”. Ekspozycja będzie prezentowana w remizie Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie od 21.09.2019 do 25.09.2019 r. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Kresowa wystawa

Wystawa przypomina wybitne postacie polskiego sportu, związane z dawnym Lwowem. Przy czym ekspozycja nie skupia się wyłącznie na LKS Pogoń Lwów - Fanpage Klubu. Czas tej ekspozycji nie jest przypadkowy, w ramach gminnych biegów przełajowych w dniu 25.09.2019 r. rozegrany zostanie Bieg Orlików, w których wystartują dziewięcioletnie dzieci. W ten sposób w całym kraju organizowane są podobne przedsięwzięcia, by uczcić Lwowskie Orlęta. Dystans tego biegu wynosi 1421 metrów. W 1918 roku w obronie polskiego Lwowa zginęło 1421 dzieci, najmłodsze miało 9 lat.

Sławski Budżet Obywatelski 2020 - Wyniki

Ilustracja do informacji: Sławski Budżet Obywatelski 2020 - Wyniki
Budżet obywatelski w Gminie Sława cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku, po zmianie zasad głosowania, wpłynęło prawie 21 tysięcy głosów!
Spośród 20 730 oddanych głosów ważnych było 20 492. Kart z głosami nieważnymi było 238, najczęściej z następujących powodów: brak podpisu głosującego, brak numeru zadania, na który oddawany jest głos lub braki w miejscu zamieszkania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Sławski Budżet Obywatelski 2020 - Wyniki

Wyniki:
W pierwszej strefie (miasto Sława) do podziału było 136 tys. zł. Zdecydowanie zwyciężyły dwa projekty OSP Sława dotyczące zakupu łączności i wyposażenia oraz specjalistycznego umundurowania bojowego. Pierwszy z wniosków uzyskał 2 916 głosów poparcia, drugi zaś 2 875. Realizacji doczeka się również zadanie polegające na doposażeniu placu zabaw przy ul. Jaśminowej w Sławie – 895 głosów.
W drugiej strefie (duże wsie) do podziału było 176 tys. zł. Pierwsze miejsce zajął wniosek Starego Strącza dotyczący wyposażenia zaplecza kuchennego w sali wiejskiej z 1 890 głosami, drugie miejsce zajęło Krążkowo z projektem Party Grilla – 1 438 głosów, trzecie miejsce należy do Lipinek z poparciem na poziomie 1 389 głosów.
W kategorii małych wsi najwięcej, bo 1 524 głosów uzyskał wniosek łączony wsi Bagno i Szreniawa. Do podziału w tej strefie było 88 tys. zł.
W załączniku szczegółowe wyniki. Zwycięzcom gratulujemy, a poszczególne zadania doczekają się realizacji w 2020 roku.

Plac budowy przekazany

Ilustracja do informacji: Plac budowy przekazany
Dziś w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie przedstawicieli Gminy Sława z wykonawcami inwestycji pn. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie”. Po obradach i zamknięciu spraw formalnych, wszyscy przenieśli się na teren parku, by jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się inwestycji. Plac budowy został przekazany. Od dziś firmy mogą zaczynać realizację zadania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25 Galeria zdjęć: Plac budowy przekazany

W zakresie prac objęte jest w szczególności:
-wymiana nawierzchni parkowych z ziemnych na żwirowe,
- remont mostka nad ciekiem wodnym,
- remont kładki dla pieszych,
- nasadzenia i pielęgnacja zieleni wraz z budową infrastruktury związanej z ochroną siedlisk przyrodniczych,
- wykonanie bramy wejściowej do parku,
- montaż tabliczek informacyjnych o charakterze dendrologicznym na wybrane drzewa okazowe w parku,
- ścieżka dydaktyczna w parku miejskim z kodami QR,
- monitoring i montaż słupów oświetleniowych wraz z oprawami.
Wykonawcą prac budowlanych jest Zakład Robót Ogrodniczych „SPIRAEA” Renata Przybylska, a koszt wyniesie 2.569.203.64 złotych brutto. Natomiast prace elektryczne wykona konsorcjum Elektroinstal Paweł Smużniak i Ciesielski Arkadiusz Cerber Alarmy, te prace wyniosą w sumie 941.037,49 złotych brutto. Planowany czas zakończenia inwestycji przewidziano na koniec sierpnia 2020 roku.
 

Rozpoczęcie roku szkolnego w Łupicach

Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie roku szkolnego w Łupicach
Dnia 2 września 2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej Ciosaniec filia w Łupicach. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym nie zabrakło wspomnień o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przywitano również nowych uczniów w naszej szkole, szczególnie pierwszoklasistów, którzy będą pasowani nieco później.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego w Łupicach

80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Ilustracja do informacji: 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej
Gminne obchody rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie, po niej wszyscy udali się pod pomnik Pamięci Narodowej przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego. Tam miała miejsce główna część obchodów. 1 września 1939 roku bez wypowiedzenia wojny Niemcy zaatakowali Polskę, rozpoczynając najkrwawszy konflikt w dziejach świata. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

68 Galeria zdjęć: Uroczystości rocznicowe

O godz. 4.42 na śpiący Wieluń spadają pierwsze bomby. Niemieckie lotnictwo bezbronne miasto traktują niczym poligon doświadczalny. W ciągu kilkunastu minut ok. 75% miasta zostaje zamienione w ruinę. Następne pociski, wystrzelone z pancernika Schleswig-Holstein, uderzyły w polską placówkę na Westerplatte.
Po nalocie wrogich bombowców na Warszawę o godz. 6.00 rano z Polskiego Radia popłynął na cały kraj — przeczytany przez spikera Józefa Małgorzewskiego i wyjaśniający wszystko — komunikat: „A więc wojna! Od dziś wszystkie sprawy publiczne i prywatne schodzą na plan dalszy [...]. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym — walka aż do zwycięstwa”.
Sławskie uroczystości rozpoczęły się od odśpiewania Polskiego Hymnu. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW — Tomasz Krzymiński, po nim poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów, oddając hołd bohaterom poległym w obronie Polski.

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP
Dziś w całej Polsce odbywają się rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Nie inaczej było również w Sławie, a dokładnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, bo tak od tego roku nazywa się sławska szkoła średnia. Zmiana nazwy placówki jest wynikiem reformy oświatowej, zmieniły się również lata nauki w liceum, technikum czy też szkołach branżowych. Na początku uroczystości poczet wprowadził sztandar szkoły, po czym odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Edward Boks, który powitał zaproszonych gości, kadrę pedagogiczną, rodziców i uczniów. Poinformował również, że w tym roku społeczność szkolna do swego grona przyjęła ok. 150 pierwszoklasistów, którzy chwilę później złożyli uroczyste ślubowanie. Przy okazji dzisiejszej inauguracji uczniowie klas mundurowych otrzymali odznaczenia od ppłk Zbigniewa Janusza przedstawiciela 5 Lubuski Pułk Artylerii. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas, by wspólnie omówić kwestie organizacyjne.

Rajd HDK PCK wystartował

Ilustracja do informacji: Rajd HDK PCK wystartował
Na terenie ośrodka Polski Czerwony Krzyż (PCK) w Sławie miało miejsce oficjalne rozpoczęcie XXXIII Ogólnopolskiego Rajdu. Impreza od lat odbywa się w Sławie, a goszczą na niej załogi z różnych stron kraju m.in. z Gdańska, Słupska, Mysłowic, Knurowa, Zielonej Góry i wielu innych. Ogółem na starcie pojawiło się 20 załóg.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

36 Galeria zdjęć: Rajd HDK PCK

W rajdzie biorą udział honorowi krwiodawcy, działacze i sympatycy PCK z rodzinami. Załogę każdego samochodu stanowią: kierowca (kobieta lub mężczyzna), pilot (od początku, do końca rajdu). W załodze musi być co najmniej jeden honorowy dawca krwi. Podczas rajdu przeprowadzone zostaną konkursy i zawody sportowo-rekreacyjne.
Miłym akcentem otwarcia było uhonorowanie Burmistrza Sławy Medalem Pamiątkowym 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża. Takie samo wyróżnienie otrzymały Małgorzata Tyczyńska — Opiekunka SK PCK Stare Strącze oraz Teresa Munia — Wolontariusz PCK Sława. Dodatkowo dzisiaj w godzinach od 11.00 do 16.00 dla osób chcących podzielić się życiem czekać będzie mobilny punkt poboru krwi. Dodatkowo w pobliżu krwiobusa Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze znajdować się będzie fotobudka oraz prowadzone będą gry i zabawy dla dzieci. Przypominamy, że krew może oddać każda zdrowa, pełnoletnia osoba.
Rajd potrwa do niedzieli, a uczestnicy zrobią wiele kilometrów po terenie gminy i województwa.

Wkrótce kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej

Ilustracja do informacji: Wkrótce kolejna rocznica wybuchu II Wojny Światowej
W najbliższą niedzielę przypada 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. 1 września 1939 roku bez wypowiedzenia wojny Niemcy zaatakowali Polskę, rozpoczynając najkrwawszy konflikt w dziejach świata. Chcąc upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat, bohaterstwo polskich żołnierzy i ofiarność naszych przodków zapraszamy mieszkańców na gminne obchody.
Odbędą się one 2 września (poniedziałek), o godz. 9.00 pod Pomnikiem Pamięci Narodowej przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie.
Serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy do Sławy!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy do Sławy!
Jak przewidują prognozy pogody w ostatnich dniach wakacji możemy spodziewać się bardzo gorących dni. Jest wiele sposobów, aby poradzić sobie z letnimi temperaturami. Jednym z takich jest chłodna kąpiel i wypoczynek nad jeziorem. Najlepiej nad Jeziorem Sławskim. Zapraszamy na ośrodek Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW przy czystej strzeżonej plaży. W tym miejscu przypominamy, iż plaża strzeżona jest do końca sierpnia br. od godz. 10.00 do 18.00. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Zapraszamy do Sławy

Dodatkowo SCKiW odwiedzającym oferuje ponad 100 miejsc noclegowych w pięknie położonych domkach.
Do tego kilkanaście punktów gastronomicznych, wyciąg do nart wodnych, wypożyczalnie sprzętu pływającego, atrakcje dla dzieci.
1 2 3 4 5 6 ... 70

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl