Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Mobilny punkt poboru krwi czeka na krwiodawców

Ilustracja do informacji: Mobilny punkt poboru krwi czeka na krwiodawców
Od godz. 9.00 do 12.00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim dla wszystkich chcących podzielić się życiem dostępny jest krwiobus. Przypominamy, że pobrana krew niezbędna jest nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana w postaci przetworzonych składników lub jako krew pełna pozwala ratować życie i zdrowie.
Jest to pierwsza taka akcja w 2020 roku w Sławie organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze

Ciężki sprzęt i pierwsze nasadzenia zieleni

Ilustracja do informacji: Ciężki sprzęt i pierwsze nasadzenia zieleni
Inwestycja pn. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie” jest jedną ze sztandarowych przedsięwzięć realizowanych przez Gminę Sława. Aktualnie w części miejskiej parku trwają prace mające na celu przygotowanie nawierzchni. Poszczególne warstwy traktu spacerowego będą stanowiły: grunt rodzimy, 10 cm warstwa zagęszczonego piasku, 20 cm warstwa kruszywa mineralnego 0/31,5 mm, 5 cm Hanse Mineral warstwa dynamiczna 0/16 mm, 3 cm Hanse Grand nawierzchnia właściwa. Aktualnie zagęszczany jest piasek, a na krótkim odcinku nawiezione zostało już kruszywo mineralne. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17 Galeria zdjęć: Ciężki sprzęt i pierwsze nasadzenia zieleni

W tym przedsięwzięciu ważną rolę odgrywa również zieleń. Między pracami wykonywanymi przez ciężki sprzęt do Parku Miejskiego dotarł pierwszy transport krzewów, które rozmieszczone zostaną w niektórych częściach. W ramach inwestycji teren ten wzbogaci się o 1334 krzewy oraz 118 nowych drzew. 

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 4 Środowisko i kultura, Działania 4.5 Kapitał przyrodniczy regionu, Poddziałanie 4.5.1 Kapitał przyrodniczy regionu – projekty realizowane poza formułą ZIT.

28 Finał WOŚP w Sławie

Ilustracja do informacji: 28 Finał WOŚP w Sławie
Na terenie miasta i gminy w tym roku kwestować będzie rekordowa liczba wolontariuszy. Od samego rana będzie można spotkać aż 65 wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi serduszkami. W tym roku środki zbierane będą „Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16 Galeria zdjęć: Fanty do wylicytowania

Tradycyjnie sztab sławskiego oddziału WOŚP znajdować się będzie w stołówce SCKiW „Chochelka". Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zadbało o to, żeby stołówka była także miejscem, gdzie wolontariusze i służby będą mogły wypić i zjeść coś ciepłego przez cały czas trwania zbiórki. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą: funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sławie, Straż Miejska w Sławie, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji we Wschowie, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie. Podobnie jak w latach ubiegłych impreza prowadzona będzie na boisku szkolnym przy Szkoła Podstawowa w Sławie. Zanim rozpoczną się licytacje od godz. 16:00 do 17:00 swoje umiejętności wokalne zaprezentuje uzdolniona, wiele razy nagradzana młodzież z sekcji wokalnej sławskiego Domu Kultury. Osoby, które zdecydują się spędzić niedzielne popołudnie wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, od godz. 17.00 będą mogły wylicytować:
- koszulki, kalendarze, breloki, torba, budzik, kalendarze i inne przedmioty z logo WOŚP,
- lustro z autografem Sylwia Grzeszczak Official, którego używała podczas Dni Sławy 2019,
- Koszulki z autografami drużyny Old Boj Chrobry Głogów,
- Ręcznik z logo Chrobry Głogów,
- piłka z podpisami zawodników Dąb Przybyszów,
- plastron Falubaz Zielona Góra,
- ręcznie robione lalki,
- szaliki biało-czerwone z napisem Polska,
- akumulatory,
- koszulki i odznaki Sławskiego Bractwa Motocyklowego,
- filiżanki dla dwojga z napisem „Brawo ja”,
- lampiony na świece,
- zestaw kawowy,
- walizka z zamkiem szyfrowym,
- oryginalny długopis Parker,
- portfel skórzany,
- bon podarunkowy na kwotę 150 zł na zakupy w sklepie „Pełna Szafa” w Sławie,
- dwie karty podarunkowe na kwotę 100 zł na zakupy w sklepie Optyk w Sławie,
- bilet na całoroczny przejazd na trasie Sława-Nowa Sól-Sława,
- voucher na wstęp dla 2 osób na Bal Karnawałowy w Sala Bankietowa w Sławie
- sesja fotograficzna,
- Kolacja przy świecach dla 2 osób w Pensjonat Słoneczko,
- dwa zezwolenia na połów ryb z lądu i łodzi na cały 2020 rok,
- karnet OPEN plus 10 treningów personalnych w Centrum Sportu XFIT Sława,
- Voucher na kwotę 100 zł na zakup kwiatów do ogrodu,
- ozdobne donice ogrodowe,
- sprzęty AGD,
- kalendarze,
- lampy, kinkiety, szperacze, naświetlacze,
- rolety okienne,
- farby,
- zestaw kosmetyków samochodowych,
- płyty cd miejscowych artystów,
- klucze nasadowe,
- zegary i wiele innych ciekawych przedmiotów.
Ponadto na rzecz WOŚP w hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie przy ul. Ogrodowej zostanie przeprowadzony I Integracyjny Turniej Boccia oraz Turniej Piłki Nożnej Halowej Seniorów.
Zbiórka WOŚP jak co roku prowadzona będzie również w Centrum Sportu XFIT Sława.
Dodatkowo przy scenie swoje stoiska z wypiekami i innymi pysznościami będą miały wspierające WOŚP: Koło Gospodyń Wiejskich z Lipinek, Koło Gospodyń Wiejskich z Radzynia oraz Akademia Dorosłego Człowieka w Sławie.

Na SCKiW będzie jaśniej

Ilustracja do informacji: Na SCKiW będzie jaśniej
Wczoraj na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW odbył się odbiór końcowy zadania pn. „Wymiana punktów świetlnych oświetlenia ulicznego na terenie SCKiW w Sławie”. W ramach inwestycji wymieniono 28 sztuk słupów oświetleniowych rtęciowych na oświetlenie zewnętrzne wraz z oprawami LED oraz wymienione zostało 20 sztuk opraw rtęciowych na LED na istniejących już słupach. Nowe lampy oświetlą główne uliczki ośrodka wypoczynkowego, umożliwiając tym samym wieczorne spacery oraz znacznie wpłyną na bezpieczeństwo w godzinach nocnych. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20 Galeria zdjęć: Na SCKiW będzie jaśniej

Wartość inwestycji opiewało na kwotę 70 471,62 zł brutto. Wykonawcą prac była firma Elektroinstal Paweł Smużniak ul. Akacjowa 7, 67-400 Wschowa.
Zadanie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach projektu p.n. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sławie na potrzeby rekreacji, turystyki i kultury. W najbliższym czasie dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych zostanie również zakupiona scena mobilna o wymiarach 8 m x 6 m x 5 m, a plac zabaw i siłownia przy stadionie miejskim zostaną uzupełnione o park linowy dla dzieci.

Noworoczne granie w kościele

Ilustracja do informacji: Noworoczne granie w kościele
W ramach dorocznego koncertu noworocznego organizowanego przez Burmistrza Sławy, Proboszcza sławskiej Parafii i Dyrektora Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW przed sławską publicznością wystąpił Jacek Borkowski. Artysta polskiej sceny teatralnej, aktor filmowy i telewizyjny, piosenkarz, prowadzący popularny z serialu „Klan” - w którym wcielił się w Piotra Rafalskiego, „Matki żony i kochanki” - zagrał postać Jakuba Reuta. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

24 Galeria zdjęć: Koncert Jacka Borkowskiego

Jacek Borkowski śpiewał utwory m.in. Franka Sinatry, a przerwach opowiadał o pochodzeniu niektórych piosenek, a także drobne anegdoty. Dzisiejszym koncertem artysta obecnych w kościele wprowadził w karnawałowy czas.

Morsowali i nurkowali

Ilustracja do informacji: Morsowali i nurkowali
W sobotni poranek grupa kilkunastu fanów zimnej kąpieli skorzystała z uroków naszego jeziora. Do wody weszły morsy i foczki zrzeszeni we wschowskim klubie. Oprócz nich w wodzie zanurzyli się również płetwonurkowie. Wspólna kąpiel zorganizowana została z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i miała charakter przedświątecznego, integracyjnego spotkania. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy WOPR Sława

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Morsowali i nurkowali w jeziorze

Sława w Głosie Seniora

Ilustracja do informacji: Sława w Głosie Seniora
W grudniowym wydaniu magazynu Głos Seniora ukazał się obszerny artykuł na temat atrakcji Sławy i okolic. Jest to efekt porozumienia o partnerstwie, jakie 16 maja 2019 r. gmina Sława podpisała ze Stowarzyszeniem Manko z siedzibą w Krakowie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Sława w Głosie Seniora

W ramach podjętej współpracy nasza gmina przystąpiła do Programu Miasto Przyjazne Seniorom i Ogólnopolska Karta Seniora. Przypomnijmy, że lokalna, sławska edycja Ogólnopolska Karta Seniora działa na terenie całego kraju, dzięki czemu nasi seniorzy mogą korzystać z niej również poza miejscem zamieszkania.

Życzenia Bożonarodzeniowe

Ilustracja do informacji: Życzenia Bożonarodzeniowe
Życzenia z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego mieszkańcom naszej gminy składają Burmistrz Sławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Życzenia świąteczne

Koncert Noworoczny

Ilustracja do informacji: Koncert Noworoczny
W niedzielę, 5 stycznia 2020 r. w kościele pw. Św. Michała Archanioła odbędzie się Koncert Noworoczny. Od kilku lat tradycyjnie na początku każdego roku Burmistrz Sławy, Proboszcz sławskiej Parafii i Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW organizują noworoczne ganie dla mieszkańców. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Koncert Noworoczny

Przed sławską publicznością wystąpi Jacek Borkowski. Artysta polskiej sceny teatralnej, aktor filmowy i telewizyjny, piosenkarz, prowadzący popularny z serialu „Klan” - w którym wcielił się w Piotra Rafalskiego, „Matki żony i kochanki” - zagrał postać Jakuba Reuta. Już teraz zapraszamy wszystkich melomanów do odwiedzin sławskiej świątyni w pierwszy weekend stycznia.
 
5 stycznia (niedziela), godz. 19.00
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Sławie 

Zawodnicy ŚKPS docenieni

Ilustracja do informacji: Zawodnicy ŚKPS docenieni
Chwilę przed rozpoczęciem XVI sesji Rady Miejskiej w Sławie w sali obrad pojawili się zawodnicy klubu Śmieszkowski Klub Piłki Stołowej - ŚKPS. Zostali oni uhonorowani przez Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę i Przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Mazura. W nagrodę za osiągnięcia sportowe otrzymali klubowe bluzy i upominki promocyjne. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Zawodnicy ŚKPS na sesji

Od 2014 roku miłośnicy futbolu stołowego ze Śmieszkowa reprezentują naszą gminę. Wzięli udział m.in. w Klubowych Mistrzostwach Polski w Łodzi, Krakowie, Ogólnopolskim Turnieju Juniorów w Krakowie, a także występowali poza granicami naszego kraju. Rywalizowali na turniejach w Niemczech, Dani oraz Czechach. Dodatkowo w śmieszkowskim Domu Kultury regularnie dwa razy w tygodniu odbywają się treningi i zajęcia dla dzieci. Pod okiem zawodników ŚKPS stawiają one pierwsze kroki w świecie piłkarzyków stołowych. Jak informują zawodnicy skupiają się w głównej mierze na odciąganiu najmłodszych śmieszkowian od szklanych ekranów telefonów, laptopów, telewizorów. ŚKPS jest liderem w Polsce w rozwoju najmłodszej kadry zawodniczej. Dodatkowo Dom kultury w Śmieszkowie jest jedynym miejscem na terenie zachodniej Polski, w którym pasjonaci piłkarzyków mogą realizować się w tej dyscyplinie.
Więcej informacji o działalności klubu i osiągnięciach zawodników ze Śmieszkowa dostępnych w linku: https://www.facebook.com/SKPStolowej/
1 2 3 4 5 6 ... 74

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl