Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Wydarzenia

Narodowe Święto Niepodległości

Ilustracja do informacji: Narodowe Święto Niepodległości
W najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. 101 lat temu nasz kraj, po 123 latach zaborów, odzyskał suwerenność. Jak co roku oddamy należny hołd tym, którym zawdzięczamy wolność i własne państwo. Z tej okazji zapraszamy na gminną uroczystość, która rozpocznie się 11 listopada, o godz. 10.00 Mszą Św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Święto Niepodległości w Sławie

Po nabożeństwie w intencji Ojczyzny dalsza część uroczystości odbędzie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie krótki występ słowno-muzyczny zaprezentują podopieczni Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

Remont drogi w Lubogoszczy

Ilustracja do informacji: Remont drogi w Lubogoszczy
We wtorek 5 listopada br. droga wojewódzka nr 278 (odcinek wzdłuż Lubogoszczy) w godzinach od 8:00 do 11:30 zostaje całkowicie zamknięta. Prosimy stosować się do wyznaczonych objazdów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Remont drogi w Lubogoszczy

Przypominamy, że na drodze wojewódzkiej nr 278 trwa remont drogi. W tym miejscu odnowiony zostanie dywanik asfaltowy. Sfrezowano już istniejącą nawierzchnie na głębokość średnio 5 cm, następnym etapem będzie ułożeniu warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego. W miejscu największych zapadnięć konstrukcja drogi zostanie wymieniona na nową. Pobocza zostały już wyregulowane, wzdłuż nich ułożono również krawężniki drogowe. W miejscowości aktualnie prowadzony jest ruch wahadłowy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Gmina Sława partycypuje w kosztach inwestycji, dokładając do budowy drogi wojewódzkiej 100 tysięcy złotych z budżetu własnego.

Nowe numery do ZWiK

Ilustracja do informacji: Nowe numery do ZWiK
W związku z przeniesieniem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Sławie zmieniły się również numery kontaktowe. Poniżej wykaz.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Numery ZWiK

„Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Ilustracja do informacji: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe
Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie inwestycji mieszkalno-usługowej ZWiK Sława przy ul. Henryka Pobożnego. Budynek powstał nieopodal centrum Sławy, zapewniając tym samym wygodny dostęp dla wszystkich zainteresowanych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19 Galeria zdjęć: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Na parterze budynku znajduje się nowoczesny punkt obsługi klientów, a tuż obok powstało 31 pięknych, jednopoziomowych mieszkań, z czego 10 z nich służyć będzie jako mieszkania komunalne. Po 16 miesiącach budowy, pierwszy tego typu budynek w naszej gminie został oddany do użytku. Na początku listopada klucze do swoich mieszkań otrzymają wszyscy mieszkańcy tego nowo powstałego bloku.

XIV Sesja Rady Miejskiej w Sławie

Ilustracja do informacji: XIV Sesja Rady Miejskiej w Sławie
We wtorek, 29 września o godzinie 15:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się trzynasta w tej kadencji Sesja Rady Miejskiej. Przed wczorajszą sesją z okazji minionego święta Edukacji Narodowej wyróżnienia otrzymali nauczyciele ze szkół w naszej gminie. Z rąk Burmistrza Sławy i Przewodniczącego Rady Miejskiej nagrody otrzymało siedmioro nauczycieli.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18 Galeria zdjęć: XIV Sesja Rady Miejskiej w Sławie

Pedagodzy, którzy otrzymali wyróżnienie to: Sylwia Urbańska SP Sława, Monika Kempa-Bogdanowicz SP Ciosaniec, Izabela Dolatkowska-SP Stare Strącze, Katarzyna Kowalczyk SP Krzepielów, Jolanta Kotlarska Przedszkole, Joanna Swędrak ZSP i Roman Frankiewicz SP Sława
Raz jeszcze gratulujemy i życzymy wytrwałości, a także dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.
 

Dzień Patrona w ZSP

Ilustracja do informacji: Dzień Patrona w ZSP
W październiku każdego roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie obchodzone jest Święto Patrona Szkoły, nie inaczej było w tym roku. Na 3 i 4 lekcji podopieczni sławskiej placówki wzięli udział w apelu, który w całości został poświęcony Dezyderemu Chłapowskiemu, który od wielu lat jest patronem tej szkoły. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

53 Galeria zdjęć: Dzień Patrona w ZSP

Zanim rozpoczęła się część artystyczną, w której uczestniczyło grono pedagogiczne, władze lokalne, rodzice i zaproszeni goście, uczniowie pierwszej klasy mundurowej złożyli ślubowanie na sztandar. W programie artystycznym w skrócie zostały przedstawione najważniejsze informacje z życia i działalności patrona. Pokrótce przypomniano największe dokonania polskiego generała, działacza gospodarczego i prekursora pracy organicznej. Po tej lekcji historii przyszedł czas na konkurs wiedzy o patronie. Konkurs ten od kilku lat jest rozgrywany, na wzór telewizyjnego teleturnieju „1z10”. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Plac budowy przekazany

Ilustracja do informacji: Plac budowy przekazany
Wzdłuż parku, przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego powstanie nowy bezpieczny trakt spacerowy o długości ok. 263 metrów i szerokości 4 metrów. Stanie tam również 11 słupów oświetleniowych. Remont dotyczy odcinka od ośrodka Passat (skrzyżowanie ul. Odrodzonego Wojska Polskiego z ul. Parkową) w kierunku centrum do wysokości skweru z pomnikami. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Chodnik w Sławie

Jest to pierwszy etap inwestycji przebudowy tej ulicy. Wykonawcą chodnika jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa - wartość zadania opiewa na kwotę 222.828,43 zł brutto. Natomiast wykonawcą oświetlenia wzdłuż ciągu pieszego jest firma Elektroinstal - Paweł Smużniak ze Wschowy - koszt tej części prac to 56.663,64 zł brutto.

Dyniowy piknik za nami

Ilustracja do informacji: Dyniowy piknik za nami
W minioną niedzielę na placu przy sławskim Domu Kultury odbyła się siódma już edycja festynu rodzinnego pn. Dyniowy zawrót głowy. Event z dynią w tle kolejny raz zgromadził liczną grupę mieszkańców Sławy i okolic. Pogoda dopisała, a organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla wszystkich uczestników imprezy. Od rzeźbienia w dyni, robienia korali z owoców jesiennych, malowania twarzy, sztafety rodzinnej po sprawdzanie swoich sił w krojeniu cebuli. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie spośród licznych konkursów i zabaw.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

73 Galeria zdjęć: Dyniowy zawrót głowy

Pyszne dyniowe potrawy i ciasta z dyni serwowały Koło Gospodyń Wiejskich z Lipinek, Koło Gospodyń Wiejskich „Pasja” z Radzynia, a przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca Michała Krechowca z Krzepielowa wystawili stoisko z własnoręcznie przygotowanymi wiankami.
Dla najmłodszych plenerową sztukę pt. „Zaczarowany młynek” wystawił Studio Teatralne Krak-Art z Krakowa. Przy okazji pikniku oryginalne przetwory domowe (nie tylko z dyni) oceniło jury. Komisja konkursowa w składzie: Tomasz Krzymiński, Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW — Przewodniczący jury, Ks. Jerzy Ślusarczyk – Proboszcz Parafii pw. św. M. Archanioła w Sławie, Izabela Jaworska – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Sławie drogą degustacji wyłoniła zwycięzców.
I miejsce za Dżem dyniowy z galaretką cytrynową dla Anny Szczuckiej ze Sławy (Nagroda: Siekacz do czosnku i cebuli oraz wyciskacz do cytryn ufundowane przez Dyrektora SCKiW, książka kucharska i poduszka podróżna ufundowane przez anonimowego darczyńcę),
II miejsce za Marmoladę owocową dla Elżbiety Sowińskiej z Lipinek (Nagroda: Szczypce do słoików ufundowane przez Dyrektora SCKiW, lampion ufundowany przez właścicielkę Kwiaciarni „Ładne kwiatki” Małgorzatę Cichońską oraz książka kucharska i podkładka silikonowa ufundowane przez anonimowego darczyńcę),
III miejsce za Dżem jagodowy dla Władysławy Dwornickiej z Lipinek (Nagroda: Rękawice kuchenne ufundowane przez Dyrektora SCKiW oraz książka kucharska i zaparzacz do herbaty ufundowane przez anonimowego darczyńcę).
Po prezentacji 9 przetworów wytrawnych jury postanowiło przyznać:
I miejsce za Smarowidło z podgrzybkami dla Bronisławy Głąb z Radzynia (Nagroda: Suszarka do sałaty i nożyczki do ziół ufundowane przez Dyrektora SCKiW oraz książka kucharska i poduszka podróżna ufundowane przez anonimowego darczyńcę),
II miejsce za Ogórki w pomidorach dla Jolanty Malcher z Ciosańca (Nagroda: Minutnik kuchenny ufundowany przez Dyrektora SCKiW, lampion ufundowany przez właścicielkę Kwiaciarni „Ładne kwiatki” Małgorzatę Cichońską oraz książka kucharska i podkładka silikonowa ufundowane przez anonimowego darczyńcę),
III miejsce za Zupę dyniową z grzankami i pietruszką dla Anny Szczuckiej ze Sławy (Nagroda: Rękawica kuchenna silikonowa ufundowana przez Dyrektora SCKiW oraz książka kucharska i zaparzacz do herbaty ufundowane przez anonimowego darczyńcę).
Tradycyjnie ocenie zostały poddane owoce dyni. W tym roku było ich 12, spośród których nagrodę za największą dynię otrzymał Grzegorza Michalaka z Nowego Strącza – dynia o średnicy 186 cm. (Nagroda: Suszarka do owoców, grzybów i warzyw ufundowana przez Burmistrza Sławy oraz deska do prasowania ufundowana przez firmę J&L Leszek Kijowski w Sławie). Na zakończenie krótki recital zagrał Henryk Cyran — instruktor muzyczny sławskiego Domu Kultury.
Tegoroczny jesienny piknik upłynął w wesołej atmosferze, pełen jesiennych barw stał się świetnym pomysłem na niedzielny, zdrowy wypoczynek, bo przecież sama dynia to zdrowe warzywo pełne witamin i coraz bardziej popularne.

Oświetlenie ścieżki

Ilustracja do informacji: Oświetlenie ścieżki
Przy chodniku wzdłuż Stadionu Miejskiego im. Zbigniewa Gołembskiego. Stanęło tam 5 nowych słupów oświetleniowych. Łącznik ulicy Ogrodowej i targowiska jest często używanym przejście, dlatego jego oświetlenie było tak ważne.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Oświetlenie ścieżki

Gminny Dzień Seniora

Ilustracja do informacji: Gminny Dzień Seniora
Wczoraj w domu weselnym Amorre odbył się Gminny Dzień Seniora, organizowany przez Komisję Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych wraz z Gminą Sława. W spotkaniu uczestniczyło ok. 120 seniorów. Spotkanie rozpoczęło się od życzeń od Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły oraz Przewodniczącej Komisji Radnej Rady Miejskiej Elżbiety Sowińskiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowe place zabaw

Tradycją tych spotkań jest wręczenie bukietu kwiatów najstarszemu uczestnikowi spotkania, w tym roku był nim 96-letni Pan Edmund Malcher z Łupic. Po części oficjalnej nadszedł czas na poczęstunek, po którym nastąpiła zabawa taneczna, która trwała do godzin wieczornych. Wszyscy świetnie się bawili, pokazali tym samym, że dla seniorów z Gminy Sława wiek to tylko liczba.
1 2 3 4 5 6 ... 71


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl