Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Placówki

Biało-czerwony przemarsz

Ilustracja do informacji: Biało-czerwony przemarsz
Ulicami Sławy biało- czerwonym pochodem przeszli podopieczni Happy House - Szkoła Podstawowa / Centrum Językowe. Przez całą trasę uczniowie śpiewali piosenki patriotyczne, legionowe i Mazurka Dąbrowskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33 Galeria zdjęć: biało-czerwony marsz

Mieli ze sobą flagi, baloniki i wiele gadżetów w barwach narodowych. W ramach obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości młodzi Sławianie wzięli udział w akcji Niepodległa do Hymnu! ????????
KiedyMyŻyjemy
Dumni z Polski

Powiatowe rozgrywki badmintonowe

Ilustracja do informacji: Powiatowe rozgrywki badmintonowe
Wczoraj w hali sportowej przy ZSP w Sławie rozegrany został Powiatowy Turniej w Badmintona. W zawodach wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy. Dzieci rozgrywały mecze systemem każdy z każdym, najlepsze dwie osoby w swoich grupach zagrały w półfinałach. Gdzie wytypowani zostali finaliści, a później zwycięzcy rywalizacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Powiatowe rozgrywki badmintonowe

Klasyfikacja dziewcząt z klas podstawowych 1-4: 
I miejsce - Wiktoria Walkowiak
II miejsce - Natalia Grześkowiak
III miejsce - Katia Kowalewska
IV miejsce - Julia Modrzejewska 
Klasyfikacja chłopców z klas podstawowych 1-4:
I miejsce - Marcin Budzyna
II miejsce - Paweł Bogdanowicz
III miejsce - Adam Mania
Klasyfikacja dziewcząt z klas podstawowych 5-8 i 3 gimnazjum:
I miejsce - Eryka Król
II miejsce - Michalina Siemczyk
III miejsce - Nikola Włodarczak
Klasyfikacja chłopców z klas podstawowych 5-8 i 3 gimnazjum:
I miejsce - Kajetan Siemczyk
II miejsce - Maciej Dengusiak 
III miejsce - Dawid Prozorowski

Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

Ilustracja do informacji: Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie
Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej, oficjalnej, podopieczni sławskiej placówki zaprezentowali krótką lekcję historii o życiu i dorobku Dezyderego Chłapowskiego. Uczniowie klasy pierwszej mundurowej złożyli uroczyste ślubowanie. W drugiej mniej oficjalnej części uczniowie mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą na temat patrona. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

20 Galeria zdjęć: Dzień patrona w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie

W turnieju „Jeden z dwunastu” zwyciężył Paweł Bajon (I SB b), drugie miejsce zajęła Karolina Drewło (I TL), trzecie Daniel Borowicki (I TL). Na zakończenie obchodów nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi do nowej pracowni logistycznej. Zakup komputerów i mebli biurowych jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Modernizacja kształcenia zawodowego w Gminie Sława”. Następnym elementem projektu będzie uruchomienie pracowni gastronomicznej. Ponadto w ramach projektu odbywają się kursy, szkolenia i staże dla uczniów.
 
 

Uroczystość Otwarcia Hali Sportowej

Ilustracja do informacji: Uroczystość Otwarcia Hali Sportowej
W czwartek 13 września w Ciosańcu uroczyście otwarto nowo wybudowaną halę sportową. Pierwszym punktem uroczystości było przywitanie gości przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu Bogusławę Olszewską, następnie zaprezentowano zdjęcia z budowy obiektu sportowego. Delegacja podopiecznych placówki uroczyście otworzyła sale, przecinając symbolicznie wstęgę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

62 Galeria zdjęć: Uroczystość Otwarcia Hali Sportowej

Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali Burmistrzowi Sławy Cezaremu Sadrakule oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu Bogusławie Olszewskiej sukcesu, jakim jest powstanie tak okazałego obiektu. Dyrektor placówki, wraz z włodarzem gminy podziękowali również wykonawcy inwestycji, Januszowi Borowiakowi za rzetelne i przedterminowe wykonanie inwestycji. Proboszcz parafii poświęcił hale i odmówił modlitwę. Po części oficjalnej nadszedł czas na część artystyczną, uczniowie zaprezentowali układy taneczne, pokaz żonglerki przedstawił Adrian Duszak. Po części artystycznej goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez radę rodziców.

Hala sportowa w Ciosańcu gotowa

Ilustracja do informacji: Hala sportowa w Ciosańcu gotowa
Po przyjęciu wniosku przez Powiatowy Nadzór Budowlany i wydaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Ciosańcu przeszła dziś odbiór. Wykonawca, Zakład Ogólnobudowlany Janusz Borowiak z miejscowości Wytomyśl, zakończył inwestycję na dwa miesiące przed terminem umownym. 
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19 Galeria zdjęć: Hala sportowa w Ciosańcu gotowa

Budowa ta, to efekt wdrażanego w naszej gminie programu poprawy infrastruktury służącej naszej młodzieży. Łączny koszt tego przedsięwzięcia to 3.390.000,00 zł brutto. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 1124,40 m², hala połączona jest korytarzem z budynkiem szkoły. Obiekt posiada cztery szatnie z pełnym sanitariatem, pokój trenerski z gabinetem pierwszej pomocy i magazyn na sprzęt sportowy. Przy boisku znajdują się rozkładane trybuny, dzięki nim widzowie będą mogli obserwować odbywające się w Ciosańcu imprezy sportowe i wydarzenia. Już we wrześniu Szkoła Podstawowa w Ciosańcu planuje uroczyste otwarcie obiektu.

Młodzież zebrała ponad tonę odpadów

Ilustracja do informacji: Młodzież zebrała ponad tonę odpadów
XIII edycja konkursu pt.: „Zbieraj baterie-dbaj o środowisko” za nami. Celem tej inicjatywy jest promowanie wśród dzieci i młodzieży zasad właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi. W tej edycji zebrano rekordową ilość zużytych baterii, aż 1200 kg! A to oznacza, że taka ilość nie zanieczyści środowiska, a zostanie w cywilizowany sposób unieszkodliwiona.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Młodzież zebrała ponad tonę odpadów.

Jako że był to konkurs, musieliśmy wyłonić zwycięzców. Zasada była prosta: po zważeniu przeliczyliśmy wagę zabranych baterii na jednego ucznia w danej placówce oświatowej. Zwycięzcy otrzymali bon podarunkowy i certyfikat. Zwycięzcami zostali:
- I miejsce – Szkoła Podstawowa w Krzepielowie-otrzymała tytuł Najefektywniejszej placówki oświatowej
- II miejsce- Szkoła Podstawowa w Ciosańcu
- III miejsce- Niepubliczne Przedszkole „Promyk” w Sławie
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzepielowie zebrali aż 254 kg zużytych baterii, w przeliczeniu na jednego ucznia- 2,4 kg. Taką postawę się chwali i nagradza. Gratulujemy zwycięzcom, oraz wszystkim którzy brali udział w zbiórce!
Dziękujemy za zaangażowanie uczniów i nauczycieli.

Czas zacząć wakacje

Ilustracja do informacji: Czas zacząć wakacje
W Szkole Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie miało miejsce zakończenie roku szkolnego. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów. Na początku dyrektor placówki pogratulował uczniom awansu do następnej klasy, życzył udanych i bezpiecznych wakacji. Przy okazji spotkania dyrektor gratulował również osiągnięć podopiecznym, którzy w tym roku godnie reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach sportowych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego w Sławie

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie ekologicznych organizowanym przez Nadleśnictwo Sława Śląska i Urząd Miejski w Sławie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Na zakończenie wszyscy udali się do klas gdzie wręczone zostały świadectwa ukończenia szkoły.
 
 

Pożegnanie gimnazjalistów w Sławie

Ilustracja do informacji: Pożegnanie gimnazjalistów w Sławie
Są przedostatnim rocznikiem, który kończy naukę w „starym” systemie oświatowym. Uczniowie pięciu klas trzecich dawnego Gimnazjum im. Ludwika Stępczaka, a od roku Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły w Sławie, odebrali świadectwa. Na pożegnanie absolwenci, tradycyjnie rzucili swoimi biretami, co symbolizuje zakończenie szkoły.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

44 Galeria zdjęć: Pożegnanie gimnazjalistów w Sławie

Zakończenie roku szkolnego w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Zakończenie roku szkolnego w Starym Strączu
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Strączu oficjalnie zakończyli dziś rok szkolny. Przed uczniami ponad dwa miesiące odpoczynku. Rada pedagogiczna na czele z Panią Dyrektor wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem, wyróżnienia dla najlepszych uczniów, oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Jak co roku apel był okazją, by wręczyć nagrody dla laureatów konkursów czy też zawodów sportowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

31 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego w Starym Strączu

 Podziękowania otrzymali również rodzice, którzy są najbardziej czynni we wspieraniu placówki. Dzieciom życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji.

Matematyka jest miarą wszystkiego

Ilustracja do informacji: Matematyka jest miarą wszystkiego
W Niepublicznej Szkole Podstawowej Happy House w Sławie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pn. „Matematyka kluczem do nauki". Skierowany był on do uczniów klas czwartych Szkół Podstawowych, którzy pasjonują się matematyką. 
Wzięło w nim udział po trzech uczniów reprezentujących szkoły ze Starego Strącza, Krzepielowa i dwie ze Sławy (SP i Happy House). Czwartoklasiści mieli dwie godziny na zmierzenie się w czterech etapach z ośmioma zdaniami. Spośród 12 uczestników najlepszy okazał się Mateusz Ratajczak ze szkoły w Krzepielowie, drugie miejsce zajął Kacper Lewczuk z Happy House w Sławie, a trzecie Marcin Budzyna ze SP w Sławie. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy i Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Happy House. Za główne cele konkursu organizatorzy przyjęli rozwijanie i pogłębianie zainteresowań oraz uzdolnień matematycznych.
1 2 3


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl