Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Sport i Turystyka

Warto odwiedzić

Ilustracja do informacji: Warto odwiedzić
Jezioro Sławskie to nie tylko aktywny wypoczynek na wodzie to również liczne atrakcje turystyczne. Do jednej z wielu z pewnością można zaliczyć platformę widokową „Ptasi Raj”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Punkt widokowy Ptasi Raj

Zlokalizowana nad brzegiem największego akwenu województwa lubuskiego umożliwia obserwacje jego walorów wraz z tętniącym na nim życiem. Jest to doskonałe miejsce do fotografowania awifauny jeziora. W pobliżu punktu widokowego znajdują się dwie tablice edukacyjne przybliżające czytelnikowi gatunki ptaków wodnych oraz informacje o samym jeziorze.

Boisko czeka na zawodników

Ilustracja do informacji: Boisko czeka na zawodników
Od zimy pracownicy Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska pracowali nad przywróceniem świetności po zimie, murawie na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie. Zaraz po okresie zimowym odbyła się wertykulacja płyty oraz zebranie urobku po tym zabiegu. Kolejnym etapem prac było piaskowanie, zostało do tego zużyte 20 ton piasku. Regularnie trawa jest również podlewana i nawarzona.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Boisko czeka na zawodników

 Łącznie od początku roku wysypano na stadionie 150 kg mocznika i 150 kg polifoski. Dziś zostały również namalowane linie, mimo iż rozgrywki piłkarskie w tym roku jeszcze nie ruszyły, od poniedziałku na murawie rozpoczynają się treningi Dąb Przybyszów.

SCKiW zaprasza na wypoczynek

Ilustracja do informacji: SCKiW zaprasza na wypoczynek
Po pierwszym weekendzie majowym informowaliśmy, iż ośrodek SCKiW przyjmuje gości niemal normalnie. Tak też się dzieje, jednak należy stosować się do wszystkich obowiązujących obostrzeń mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W tym okresie teren SCKiW będzie częściej niż zwykle patrolowany przez służby mundurowe (policja i straż miejska).

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Ośrodek Wypoczynkowy SCKiW

Przypominamy również, że baza noclegowa składa się głównie z wolnostojących domków, pola campingowego i zajmuje obszar kilkunastu hektarów, dzięki czemu osoby przebywające mają ze sobą ograniczony kontakt. Pole campingowe posiada 72 parcele, dlatego możliwe jest postawienie przyczep oraz kamperów w bezpiecznych odległościach. Duże pole namiotowe położone w otoczeniu brzóz umożliwi bezpieczny wypoczynek na łonie natury. Posiadamy prawie kilometr zagospodarowanej linii brzegowej Jeziora Sławskiego w tym dwa duże kąpieliska.
Gościom oferujemy:
- strzeżone kąpieliska (zwykle uruchamiamy wraz z rozpoczęciem wakacji),
- plaże,
- molo,
- domki,
- pokoje,
- pole namiotowe i campingowe,
- elektryczny wyciąg do nart wodnych (WakePark Sława),
- wypożyczalnie sprzętu wodnego (Wypożyczalnia Relax)
- zjeżdżalnię wodną,
- plac zabaw dla dzieci,
- salon gier,
- wypożyczalnię gokartów i rowerów turystycznych,
- kort tenisowy,
- sklep spożywczy,
- punkty małej gastronomii,
- parking.
W załączniku (http://sckiw.slawa.pl/images/stories/files/zarzdzenie_nr1.pdf?fbclid=IwAR0aG8UOHvraWIvMEZ1lck9SE7t7StqO-JGtEKae4ypzsPg9nHEzMVZfIRw) cennik usług turystycznych na rok 2020.
Przypominamy również, że opłata wjazdowa na teren ośrodka wynosi 10 zł.

Strażacki turniej w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Strażacki turniej w Ciosańcu
Dziś w hali sportowej w Ciosańcu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej Halowej. Do rywalizacji zgłosiło się pięć jednostek z Powiatu Wschowskiego, z czego cztery to zastępy z naszej gminy. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte, druhowie walczyli o każdą bramkę do ostatnich sekund meczu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50 Galeria zdjęć: Strażacki turniej w Ciosańcu

Tego rodzaju zawody są dobrą formą integracji poszczególnych jednostek, propagują również aktywność fizyczną, która jest nieodzowną częścią pracy ochotników. Poza podium znalazło się OSP Śmieszkowo oraz OSP Łupice, trzecie miejsce zajęło OSP Wygnańczyce-Łysiny, drugie przypadło OSP Ciosaniec-Bagno, natomiast na najwyższym stopniu podium uplasowali się druhowie Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie i to oni reprezentować będą Powiat Wschowski w turnieju wojewódzkim.

Piłka ręczna klas podstawowych

Ilustracja do informacji: Piłka ręczna klas podstawowych
W Szkole Podstawowej w Starym Strączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu klas podstawowych w piłce ręcznej. W rywalizacji na zadaszonym boisku wielofunkcyjnym swoje mecze rozgrywały zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Na turnieju pojawiły się reprezentację czterech szkół z naszej gminy: SP Sława, SP Krzepielów, SP Ciosaniec i gospodarze imprezy SP Stare Strącze. Wszystkie spotkania były naprawdę zacięte i wyrównane, a dzieci walczyły o każdą bramkę do ostatnich sekund meczu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Piłka ręczna klas podstawowych

Wyniki:

Dziewczyny:
1. SP Ciosaniec
2. SP Sława
3. SP Stare Strącze
4. SP Krzepielów
Chłopcy:
1. SP Sława
2. SP Ciosaniec
3. SP Stare Strącze
4. SP Krzepielów

Burmistrz gościł nauczycieli

Ilustracja do informacji: Burmistrz gościł nauczycieli
Wczoraj Urząd Miejski w Sławie odwiedzili nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. Podpisali oni umowy na przeprowadzenie pozalekcyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych dla uczniów, omówili bieżące sprawy, kwestie ubezpieczeń Uczniowskich Klubów Sportowych, a także ustalili harmonogram imprez sportowych na rok 2020. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wysłuchał również propozycji i rozwiązań mających na celu poprawę jakości kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie kultury fizycznej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Burmistrz gościł nauczycieli

Piłkarze grają dla WOŚP

Ilustracja do informacji: Piłkarze grają dla WOŚP
Reprezentanci klubów piłkarskich ze Sławy i okolic rywalizują w kolejnym już turnieju piłkarskim współorganizowanym przez Mar Gol w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rozgrywkach bierze udział 10 zespołów. Podobnie jak w przypadku I Turnieju Integracyjnego Boccia wynik jest sprawą drugorzędną.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Piłkarskie rozgrywki z WOŚP

 Liczy się dobra zabawa i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo to organizatorzy przygotowali dla trzech najlepszych zespołów pamiątkowe puchary, a dla zwycięzców słodki upominek w postaci świątecznego tortu.

Zawodnicy ŚKPS docenieni

Ilustracja do informacji: Zawodnicy ŚKPS docenieni
Chwilę przed rozpoczęciem XVI sesji Rady Miejskiej w Sławie w sali obrad pojawili się zawodnicy klubu Śmieszkowski Klub Piłki Stołowej - ŚKPS. Zostali oni uhonorowani przez Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę i Przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Mazura. W nagrodę za osiągnięcia sportowe otrzymali klubowe bluzy i upominki promocyjne. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Zawodnicy ŚKPS na sesji

Od 2014 roku miłośnicy futbolu stołowego ze Śmieszkowa reprezentują naszą gminę. Wzięli udział m.in. w Klubowych Mistrzostwach Polski w Łodzi, Krakowie, Ogólnopolskim Turnieju Juniorów w Krakowie, a także występowali poza granicami naszego kraju. Rywalizowali na turniejach w Niemczech, Dani oraz Czechach. Dodatkowo w śmieszkowskim Domu Kultury regularnie dwa razy w tygodniu odbywają się treningi i zajęcia dla dzieci. Pod okiem zawodników ŚKPS stawiają one pierwsze kroki w świecie piłkarzyków stołowych. Jak informują zawodnicy skupiają się w głównej mierze na odciąganiu najmłodszych śmieszkowian od szklanych ekranów telefonów, laptopów, telewizorów. ŚKPS jest liderem w Polsce w rozwoju najmłodszej kadry zawodniczej. Dodatkowo Dom kultury w Śmieszkowie jest jedynym miejscem na terenie zachodniej Polski, w którym pasjonaci piłkarzyków mogą realizować się w tej dyscyplinie.
Więcej informacji o działalności klubu i osiągnięciach zawodników ze Śmieszkowa dostępnych w linku: https://www.facebook.com/SKPStolowej/

Elitarne zawody wędkarskie rozpoczęte

Ilustracja do informacji: Elitarne zawody wędkarskie rozpoczęte
Wczoraj nad Jeziorem Sławskim Burmistrz Sławy — Cezary Sadrakuła dokonał oficjalnego otwarcia jednych z najbardziej prestiżowych zawodów spinningowych International Manyfik Fishing Champion. Organizatorem imprezy jest firma Manyfik, która od lat produkuje najwyższej jakości przynęty spinningowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35 Galeria zdjęć: Zawody wędkarskie Manyfik

Do niedzieli na naszych wodach o miano najlepszych wędkarzy oraz okazałe nagrody rywalizować będą dwuosobowe teamy. Łączna pula nagród to aż 350 000 złotych, a zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają 50 000 złotych w gotówce i 90 000 złotych w nagrodach. Przez najbliższy weekend spinningowi zapaleńcy z całej Polski i zagranicy łowić będą szczupaki, okonie oraz sandacze.

Uczcili pamięć Orląt Lwowskich

Ilustracja do informacji: Uczcili pamięć Orląt Lwowskich
Na terenie ośrodka Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW rozegrano kolejną edycję festiwalu biegowego pn. „Biegiem do Sławy”.W zawodach wzięli udział uczniowie reprezentujący wszystkie szkoły z naszej gminy. Zanim przystąpiono do sportowych zmagań, wspólne odśpiewano hymn narodowy i nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. W trakcie części oficjalnej głos zabrał Adam Kiwacki – Prezes Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Częstochowie . W skrócie omówił okoliczności dzisiejszego biegu pamięci Orląt Lwowskich oraz historię bohaterskiej młodzieży, która blisko 100 lat temu broniła polskiego Lwowa.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

72 Galeria zdjęć: Biegiem do Sławy

Zawodnicy startujący w zawodach rywalizowali na różnych dystansach, długość trasy zależała od wieku biegaczy. Nie brakowało ciekawych wyścigów i emocjonujących finiszów. Często o zwycięstwie decydowały ostatnie metry.Podczas tegorocznego festiwalu miała miejsce inauguracyjna odsłona Biegu Orlika. Wzięli w niej udział 9-latkowie, a to dlatego, iż najmłodsze Orlątko, które oddało życie w obronie Lwowa miało właśnie tyle lat. Pokonali oni symboliczny dystans 1421 metrów, dokładnie tyle metrów ile poległo małych obrońców. Jak poinformowali pomysłodawcy biegu pamięci Koordynator Sportu Gminnego – Zdzisław Siemczyk, Sołtys Radzynia – Krzysztof Buczek oraz dzisiejszy gość – Adam Kiwacki wpiszę się on na stałe do imprezy pn. „Biegiem do Sławy”. W ten sposób uczniowie z naszej gminy czcić będą pamięć o rówieśnikach, którzy zginęli za Niepodległą Polskę.
Wszystkim śmiałkom, którzy zdecydowali się na start w imprezie, zostały wręczone pamiątkowe medale. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Sławy.
Organizatorami festiwalu były Szkoła Podstawowa w Sławie, Urząd Miejski w Sławie i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
1 2 3 4 5 6 ... 12


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl