Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Oświata

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP
Dziś w całej Polsce odbywają się rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Nie inaczej było również w Sławie, a dokładnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, bo tak od tego roku nazywa się sławska szkoła średnia. Zmiana nazwy placówki jest wynikiem reformy oświatowej, zmieniły się również lata nauki w liceum, technikum czy też szkołach branżowych. Na początku uroczystości poczet wprowadził sztandar szkoły, po czym odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Edward Boks, który powitał zaproszonych gości, kadrę pedagogiczną, rodziców i uczniów. Poinformował również, że w tym roku społeczność szkolna do swego grona przyjęła ok. 150 pierwszoklasistów, którzy chwilę później złożyli uroczyste ślubowanie. Przy okazji dzisiejszej inauguracji uczniowie klas mundurowych otrzymali odznaczenia od ppłk Zbigniewa Janusza przedstawiciela 5 Lubuski Pułk Artylerii. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas, by wspólnie omówić kwestie organizacyjne.

XIV Edycja Konkursu Zbieraj Baterie Dbaj o Środowisko o tytuł najefektowniejszej placówki oświatowej

Ilustracja do informacji: XIV Edycja Konkursu Zbieraj Baterie Dbaj o Środowisko o tytuł najefektowniejszej placówki oświatowej
Suma zebranych baterii z poszczególnych szkół w roku szkolnym 2018/2019
wynosi 945 kg.
W Urzędzie Miejskim zebrało 20 kg.
Razem 965 kg baterii z 9 punktów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Zbieraj Baterie - Dbaj o Środkowisko

Najmłodsi mieszkańcy zebrali prawię tonę zużytych baterii
Brawo dzieci, brawo młodzież! Z przyjemnością informujemy o doskonałych wynikach zakończonego właśnie konkursu „Zbieraj baterie - Dbaj o środowisko”.
Brały w nim udział przedszkola i pozostałe placówki oświatowe z terenu naszej gminy.
A oto wyniki zbiórki:
I miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Promyk” w Sławie, które otrzymuje tytuł Najefektywniejszej placówki oświatowej oraz bon podarunkowy i certyfikat
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Ciosańcu (bon podarunkowy)
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Krzepielowie (bon podarunkowy)
Zasadą wyłonienia zwycięzców jest przeliczenie ilości zebranych baterii na liczbę uczniów/przedszkolaków w danej szkole. W tej edycji maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” w Sławie zebrały aż 100kg zużytych baterii, w przeliczeniu na jednego przedszkolaka – 2,22 kg. Gratulujemy zwycięzcom, ale również pozostałym uczestnikom!
Skrzętne gromadzenie przez cały rok szkolny zużytych baterii dało naprawdę doskonały efekt. Uzbieraliście prawie tonę niebezpiecznych odpadów! Dzięki temu do środowiska nie trafi mnóstwo niebezpiecznych substancji, które znajdują się w bateriach. Dzięki temu czystsze będzie nasze środowisko.
Jeszcze raz dziękujemy za czynny udział w tej ekologicznej rywalizacji zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

W załączniku protokół konkursowy. 

Załączniki

 • DOCX Rozmiar: 17.3 KiB Ilość pobrań: 20

  Pobierz

Zakończyli rok szkolny w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Zakończyli rok szkolny w Ciosańcu
W Ciosańcu podobnie, jak w całej Polsce miało miejsce oficjalne zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość odbyła się w sali sportowej, gdzie cała społeczność Szkoły Podstawowej podsumowała mijający rok. Uczniowie przygotowali blok artystyczny, śpiewali piosenki i recytowali wiersze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

95 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego

Po części artystycznej przyszedł czas na kulminacyjny moment dzisiejszego spotkania. Wychowawcy wspólnie z Dyrektor placówki wręczyli swoim podopiecznym świadectwa ukończenia klas. Uczniowie z najlepszą średnią i wzorowym zachowanie, a także Ci z najmniejszą ilością opuszczonych godzin dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe. Nie zabrakło wzruszających chwil, radości i wielu uśmiechów na twarzach.

Szachowe rozgrywki w szkole

Ilustracja do informacji: Szachowe rozgrywki w szkole
W Szkole Podstawowej w Starym Strączu rozegrana została IV edycja Gminnego Turnieju Szachowego pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej gminy biorący udział w programie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Edukacja przez szachy w szkole".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50 Galeria zdjęć: Turniej szachowy

Wspomniany projekt ma na celu zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Wicemistrzem Szachowym tegorocznych rozgrywek został Filip Ciesielski ze sławskiej podstawówki, a tytuł Mistrza Szachowego 2019 roku zdobył również podopieczny SP w Sławie - Piotr Żarczyński. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Tydzień dziecka w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Ilustracja do informacji: Tydzień dziecka w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie
Dziś wychowawcy zapewnili swoim podopiecznym masę atrakcji. Od rana trwało malowanie twarzy, następnie dzieci ze wszystkich grup zostały zaproszone na spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Sławie, który pokazał im radiowóz.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

34 Galeria zdjęć: Tydzień dziecka w Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Po czym na placu wypuszczone zostały gołębie pocztowe z Oddział Sława, co sprawiło dzieciom nie lada frajdę. W przedszkolu pojawili się także strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie, krótko opowiedzieli o swojej pracy i pokazali swój wóz oraz jego wyposażenie. Ostatnim etapem dzisiejszego dnia było wspólne wyjście wszystkich grup na lody nad Jeziorem.

Rosną młodzi olimpijczycy

Ilustracja do informacji: Rosną młodzi olimpijczycy
Na hali przy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie odbyła się piąta edycja Olimpiady Dziecięcej. Organizatorem dzisiejszej imprezy było Stowarzyszenie „Uśmiech Dziecka” w Sławie, Przedszkole Samorządowe w Sławie oraz Burmistrz Sławy. W zawodach wystartowały dzieci z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rosną młodzi olimpijczycy

Najmłodsi rywalizowali w konkurencjach biegowych typu wyścigi rzędów, miały za zadanie celnie rzucić do celu woreczkiem, przejść przez szarfę i wiele innych. Zawodnicy mogli liczyć na głośny doping swoich rówieśników, którzy przez cały czas trwania rozgrywek wspierali młodych sportowców. Dla zawodników przygotowano okazjonalne koszulki i medale. Nie brakowało sportowej rywalizacji oraz wielu uśmiechów na twarzach dzieci. Dla najmłodszej grupy wychowawcy z przedszkola zorganizowali atrakcje sportowe na sali we własnej placówce. W sumie w całej Olimpiadzie uczestniczyło ok. 180 dzieci. Głównym celem sportowego dnia było wpajanie dzieciom idei aktywnego spędzania czasu wolnego.

Drzwi otwarte w ZSP

Ilustracja do informacji: Drzwi otwarte w ZSP
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie im. Dezyderego Chłapowskiego miały dziś miejsce drzwi otwarte. Na młodzież z gimnazjów czekali nauczyciele, którzy oprowadzali po szkole i zapoznawali z aktualną ofertą placówki. Na hali młodzież mogła zapoznać się z czynnościami, jakie na co dzień wykonują uczniowie kształcący się w poszczególnych zawodach. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35 Galeria zdjęć: Drzwi otwarte w ZSP.

Na stanowisku technikum logistycznego, na uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych czekało kilka ciekawych zadań tj. jak ustawianie kartonów na palecie i zabezpieczanie przed transportem, czy przewiezienie palety ręcznym wózkiem paletowym. Podczas wydarzenia obecni byli również żołnierze z jednostki wojskowej w Sulechowie, którzy prezentowali swoje umundurowanie i wyposażenie. ZSP w Sławie czynnie współpracuje również z WOPR Sława. Młodzi ratownicy zaprezentowali jak prawidłowo przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową i prezentowali sprzęt, którym dysponują. Uczeń, który na co dzień trenuje, boks przeprowadzał krótkie szkolenie, jak prawidłowo przyjąć postawę i jak powinno się uderzać w worek treningowy. Na placu przed szkołą na zwiedzających czekały maszyny rolnicze, do których można było wsiąść. Klasa mundurowa przeprowadziła również pokaz musztry. Cała społeczność szkoły mocno zaangażowała się w „Drzwi otwarte”, dlatego format dzisiejszego dnia był tak bardzo rozbudowany.
W dzisiejszej promocji uczestniczyło kilkudziesięciu gimnazjalistów i uczniów klas podstawowych z gminy Sława i nie tylko.

Biegowe zmagania w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Biegowe zmagania w Ciosańcu
W Ciosańcu rozegrana została kolejna odsłona gminnej imprezy biegowej pn. „Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych”. Podobnie jak w latach ubiegłych w mistrzostwach wzięli udział uczniowie reprezentujący szkoły gminy Sława. Dzieci na boisku sportowym rywalizowały w poszczególnych kategoriach, na różnych dystansach. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

108 Galeria zdjęć: Biegowe zmagania w Ciosańcu

Za swój udział wszyscy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Dodatkowo zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Organizatorami dzisiejszej imprezy byli: Burmistrz Sławy i Szkoła Podstawowa w Ciosańcu.

Przyroda i ekologia w Gminie Sława

Ilustracja do informacji: Przyroda i ekologia w Gminie Sława
Szczegóły konkursu i regulamin w załączniku.

Załączniki

 • DOC Rozmiar: 37 KiB Ilość pobrań: 140

  Pobierz
 • DOCX Rozmiar: 24.1 KiB Ilość pobrań: 77

  Pobierz
 • DOCX Rozmiar: 18.2 KiB Ilość pobrań: 31

  Pobierz
 • DOCX Rozmiar: 18.1 KiB Ilość pobrań: 32

  Pobierz

Ku uciesze uczniów

Ilustracja do informacji: Ku uciesze uczniów
Szkoła Podstawowa w Łupicach zyskała nowy plac zabaw. Uczniowie od dziś mogą korzystać z nowych urządzeń do zabaw, kilka z nich zostało już przetestowane przez uczniów. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ciosańcu oraz uczniowie. Ponad 75% wartości ufundowała Rada Rodziców, pozostałą część środków pokryła szkoła z własnego budżetu.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30 Galeria zdjęć: Nowy plac zabaw

1 2 3 4 5 6

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl