Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Oświata

Apelujemy o ostrożność

Ilustracja do informacji: Apelujemy o ostrożność
W związku z dniem Wszystkich Świętych w najbliższym czasie w okolicach cmentarzy nastąpi wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Dodatkowo bardzo zmienna jesienna pogoda oraz zapadający szybko zmrok wpływają niekorzystnie na warunki podróżowania, oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy, że osoby udające się na groby bliskich muszą być przygotowane na utrudnienia oraz większy ruch pojazdów, rowerzystów i pieszych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Apelujemy o ostrożność

Wyjeżdżając na groby naszych bliskich, niekiedy oddalone o setki kilometrów, warto wyjechać wcześniej, aby spokojnie i bezpiecznie dojechać na miejsce. Zwracana będzie większa uwaga na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez wymaganego oświetlenia oraz bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych, oraz na przechodzenie w miejscach niedozwolonych.
Apelujemy do wszystkich osób udających się w podróż oraz odwiedzających groby bliskich o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Dzień Patrona w ZSP

Ilustracja do informacji: Dzień Patrona w ZSP
W październiku każdego roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Sławie obchodzone jest Święto Patrona Szkoły, nie inaczej było w tym roku. Na 3 i 4 lekcji podopieczni sławskiej placówki wzięli udział w apelu, który w całości został poświęcony Dezyderemu Chłapowskiemu, który od wielu lat jest patronem tej szkoły. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

53 Galeria zdjęć: Dzień Patrona w ZSP

Zanim rozpoczęła się część artystyczną, w której uczestniczyło grono pedagogiczne, władze lokalne, rodzice i zaproszeni goście, uczniowie pierwszej klasy mundurowej złożyli ślubowanie na sztandar. W programie artystycznym w skrócie zostały przedstawione najważniejsze informacje z życia i działalności patrona. Pokrótce przypomniano największe dokonania polskiego generała, działacza gospodarczego i prekursora pracy organicznej. Po tej lekcji historii przyszedł czas na konkurs wiedzy o patronie. Konkurs ten od kilku lat jest rozgrywany, na wzór telewizyjnego teleturnieju „1z10”. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

Grzybobranie: Jak zbierać grzyby?

Ilustracja do informacji: Grzybobranie: Jak zbierać grzyby?
Prawdziwki, koźlaki, zajączki, podgrzybki, maślaki — wielki wysyp grzybów! Każdy z lasu wychodzi z koszami pełnymi grzybów. Ciepła i wilgotna jesień sprawiła, że w lasach naszej gminy mamy prawdziwy wysp. Jak zbierać grzyby, powinien wiedzieć każdy. Grzybobranie to w końcu polski sport narodowy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Grzybobranie

Kiedy rosną grzyby, my już jesteśmy gotowi do ich zbierania, a największe sukcesy odnoszą ci najlepiej przygotowani. Takie przygotowanie zapewniła nam nasza pielęgniarka pani Helena Kamińska — pasjonatka zbierania grzybów, która swoje okazy przyniosła do szkoły w Łupicach. Wspólnie utrwaliliśmy sobie zasady zbierania grzybów, a przede wszystkim przygotowanie się do ich zbierania. Odbył się konkurs znajomości grzybów wśród dzieci szkolnych zakończony świetnymi nagrodami ufundowanymi przez prowadzącą.

Posprzątali świat

Ilustracja do informacji: Posprzątali świat
W piątek 20 września br. podopieczni Szkoły Podstawowej w Ciosańcu filia w Łupicach aktywnie uczestniczyli w projekcie pn. „Posprzątajmy sobie w głowach, by nie śmiecić więcej". Dzieci wraz z nauczycielami wzięły udział w akcji „Sprzątania Świata".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Sprzątanie świata

Szkolny rajd rowerowy

Ilustracja do informacji: Szkolny rajd rowerowy
Rano z przystanku PKS w Sławie grupa kilkudziesięciu rowerzystów wyruszyła w kierunku wieży Joanna na Polanie Świętobór. Uczniowie Szkoły Podstawowej Happy House, którzy byli pomysłodawcami rajdu wspólnie z opiekunami i dyrekcją szkoły postanowili aktywnie spędzić sobotę.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

71 Galeria zdjęć: Rajd rowerowy

Punktualnie o godz. 9.30 po krótkiej odprawie ruszyli w drogę. Śmiałkowie do pokonania mieli trasę ponad 9 km w jedną stronę leśnymi szlakami, po drogach nieutwardzonych. Po dotarciu na miejsce był czas na piknik. Zanim jednak to nastąpiło wszyscy udali się na wieżę, by z góry podziwiać piękno naszej przyrody. Na polanie Świętobór dzieci piekły kiełbaski przy ognisku, wzięły udział w grach i zabawach oraz w szybkim kursie robienia waty cukrowej.

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Ilustracja do informacji: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP
Dziś w całej Polsce odbywają się rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. Nie inaczej było również w Sławie, a dokładnie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych, bo tak od tego roku nazywa się sławska szkoła średnia. Zmiana nazwy placówki jest wynikiem reformy oświatowej, zmieniły się również lata nauki w liceum, technikum czy też szkołach branżowych. Na początku uroczystości poczet wprowadził sztandar szkoły, po czym odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

42 Galeria zdjęć: Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSP

Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Edward Boks, który powitał zaproszonych gości, kadrę pedagogiczną, rodziców i uczniów. Poinformował również, że w tym roku społeczność szkolna do swego grona przyjęła ok. 150 pierwszoklasistów, którzy chwilę później złożyli uroczyste ślubowanie. Przy okazji dzisiejszej inauguracji uczniowie klas mundurowych otrzymali odznaczenia od ppłk Zbigniewa Janusza przedstawiciela 5 Lubuski Pułk Artylerii. Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami przeszli do klas, by wspólnie omówić kwestie organizacyjne.

XIV Edycja Konkursu Zbieraj Baterie Dbaj o Środowisko o tytuł najefektowniejszej placówki oświatowej

Ilustracja do informacji: XIV Edycja Konkursu Zbieraj Baterie Dbaj o Środowisko o tytuł najefektowniejszej placówki oświatowej
Suma zebranych baterii z poszczególnych szkół w roku szkolnym 2018/2019
wynosi 945 kg.
W Urzędzie Miejskim zebrało 20 kg.
Razem 965 kg baterii z 9 punktów.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Zbieraj Baterie - Dbaj o Środkowisko

Najmłodsi mieszkańcy zebrali prawię tonę zużytych baterii
Brawo dzieci, brawo młodzież! Z przyjemnością informujemy o doskonałych wynikach zakończonego właśnie konkursu „Zbieraj baterie - Dbaj o środowisko”.
Brały w nim udział przedszkola i pozostałe placówki oświatowe z terenu naszej gminy.
A oto wyniki zbiórki:
I miejsce – Niepubliczne Przedszkole „Promyk” w Sławie, które otrzymuje tytuł Najefektywniejszej placówki oświatowej oraz bon podarunkowy i certyfikat
II miejsce- Szkoła Podstawowa w Ciosańcu (bon podarunkowy)
III miejsce- Szkoła Podstawowa w Krzepielowie (bon podarunkowy)
Zasadą wyłonienia zwycięzców jest przeliczenie ilości zebranych baterii na liczbę uczniów/przedszkolaków w danej szkole. W tej edycji maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Promyk” w Sławie zebrały aż 100kg zużytych baterii, w przeliczeniu na jednego przedszkolaka – 2,22 kg. Gratulujemy zwycięzcom, ale również pozostałym uczestnikom!
Skrzętne gromadzenie przez cały rok szkolny zużytych baterii dało naprawdę doskonały efekt. Uzbieraliście prawie tonę niebezpiecznych odpadów! Dzięki temu do środowiska nie trafi mnóstwo niebezpiecznych substancji, które znajdują się w bateriach. Dzięki temu czystsze będzie nasze środowisko.
Jeszcze raz dziękujemy za czynny udział w tej ekologicznej rywalizacji zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

W załączniku protokół konkursowy. 

Załączniki

 • DOCX Rozmiar: 17.3 KiB Ilość pobrań: 58

  Pobierz

Zakończyli rok szkolny w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Zakończyli rok szkolny w Ciosańcu
W Ciosańcu podobnie, jak w całej Polsce miało miejsce oficjalne zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Uroczystość odbyła się w sali sportowej, gdzie cała społeczność Szkoły Podstawowej podsumowała mijający rok. Uczniowie przygotowali blok artystyczny, śpiewali piosenki i recytowali wiersze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

95 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego

Po części artystycznej przyszedł czas na kulminacyjny moment dzisiejszego spotkania. Wychowawcy wspólnie z Dyrektor placówki wręczyli swoim podopiecznym świadectwa ukończenia klas. Uczniowie z najlepszą średnią i wzorowym zachowanie, a także Ci z najmniejszą ilością opuszczonych godzin dodatkowo otrzymali nagrody rzeczowe. Nie zabrakło wzruszających chwil, radości i wielu uśmiechów na twarzach.

Szachowe rozgrywki w szkole

Ilustracja do informacji: Szachowe rozgrywki w szkole
W Szkole Podstawowej w Starym Strączu rozegrana została IV edycja Gminnego Turnieju Szachowego pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Wzięli w nim udział uczniowie z naszej gminy biorący udział w programie pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej „Edukacja przez szachy w szkole".

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50 Galeria zdjęć: Turniej szachowy

Wspomniany projekt ma na celu zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów. Szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowania ważnych cech osobowości; jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Wicemistrzem Szachowym tegorocznych rozgrywek został Filip Ciesielski ze sławskiej podstawówki, a tytuł Mistrza Szachowego 2019 roku zdobył również podopieczny SP w Sławie - Piotr Żarczyński. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występu i życzymy sukcesów w kolejnych startach.

Tydzień dziecka w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Ilustracja do informacji: Tydzień dziecka w Przedszkolu im. Czesława Janczarskiego w Sławie
Dziś wychowawcy zapewnili swoim podopiecznym masę atrakcji. Od rana trwało malowanie twarzy, następnie dzieci ze wszystkich grup zostały zaproszone na spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Sławie, który pokazał im radiowóz.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

34 Galeria zdjęć: Tydzień dziecka w Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie

Po czym na placu wypuszczone zostały gołębie pocztowe z Oddział Sława, co sprawiło dzieciom nie lada frajdę. W przedszkolu pojawili się także strażacy z Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie, krótko opowiedzieli o swojej pracy i pokazali swój wóz oraz jego wyposażenie. Ostatnim etapem dzisiejszego dnia było wspólne wyjście wszystkich grup na lody nad Jeziorem.
1 2 3 4 5 6 ... 7


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl