Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Kultura

Praca wre

Ilustracja do informacji: Praca wre
Ponownie odwiedziliśmy Park Miejski w Sławie. Rozpoczął się tam właśnie kolejny etap prac mających na celu utwardzenie ścieżek. W międzyczasie trwa druga tura nasadzeń młodych drzew, których w ramach inwestycji będzie w sumie 118.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

14 Galeria zdjęć: Praca wre

Spotkanie z podróżniczką dla dzieci

Ilustracja do informacji: Spotkanie z podróżniczką dla dzieci
W co się bawią dzieci na Antypodach? Tak brzmiał temat dzisiejszego spotkania w ramach pierwszego dnia ferii z Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. Podczas prezentacji maluchy ze sławskich przedszkoli wspólnie z podróżniczką porównały aspekty życia polskich dzieci (szkoła, place zabaw, posiłki) oraz najmłodszych mieszkańców Papui Nowej Gwinei, Australii i Nowej Zelandii. Przymierzały oryginalne, papuaskie torby, zobaczymy zabawki stworzone z naturalnych materiałów i zagrały na aborygeńskim instrumencie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Spotkanie z podróżniczką dla dzieci

Kolędowali w kościele

Ilustracja do informacji: Kolędowali w kościele
W niedzielne popołudnie melomani mogli skorzystać z oferty muzycznego spotkania w kościele pw. św. Michała Archanioła. W sławskiej świątyni przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Wschowy. Muzycy przez ponad godzinę grali najpiękniejsze polskie kolędy. Przed każdą pieśnią Bożonarodzeniową organizatorzy pokrótce omawiali genezę i okoliczności jej powstania.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: koncert kolęd w kościele

Balowali w przedszkolu i żłobku

Ilustracja do informacji: Balowali w przedszkolu i żłobku
Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Dla przedszkolaków z Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie i maluchów z Kraina Pani Sowy Przedszkole i Żłobek to dzień szczególny często wyczekiwany przez dłuższy czas. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za swoich bajkowych bohaterów. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Bal karnawałowy w przedszkolu i żłobku

Na balu można było spotkać: wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, spidermana, batmana i wiele innych kolorowych postaci. podopieczni sławskich placówek z dumą chwaliły się swoimi strojami podczas prezentacji. Po niej przyszedł czas na tańce. W rytmach wesołej i skocznej muzyki nikt się nie nudził, a w międzyczasie maluchy brały udział w konkursach.

W Łupicach dziadkowie mieli swoje święto

Ilustracja do informacji: W Łupicach dziadkowie mieli swoje święto
W sali wiejskiej w Łupicach miała miejsce wieczornica z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyli seniorzy, ze łzami w oczach podziwiali i nagradzali oklaskami występ małych artystów. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki specjalnie przygotowane dla swoich dziadków. Na zakończenie spotkania wszyscy obecni mieli możliwość skosztować słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Rade Sołecką i Radę Rodziców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30 Galeria zdjęć: Dzień babci i dziadka w Łupicach

Maluchy wystąpiły dla swoich dziadków

Ilustracja do informacji: Maluchy wystąpiły dla swoich dziadków
Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych świąt w ciągu całego roku. O swoich babciach i dziadkach nie zapomnieli podopieczni Kraina Pani Sowy Przedszkole i Żłobeki. Dzieci wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowały uroczystą akademię. Na twarzach dzieci widoczna była ogromna radość i skupienie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27 Galeria zdjęć: Jasełka w przedszkolu i żłobku

Swoim występem maluchy wyraziły wielką miłość, wdzięczność i szacunek dla zaproszonych gości. Nie zabrakło wesołych konkurencji, w których głównymi bohaterami byli seniorzy. Żłobiaki i przedszkolaki otrzymały gromkie brawa w zamian za to, dzieci wręczyły seniorom własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie obecni na spotkaniu mogli skosztować słodkich przysmaków przygotowanych przez społeczność sławskiej placówki.

Podsumowanie konkursu

Ilustracja do informacji: Podsumowanie konkursu
W Domu Kultury w Sławie miało miejsce oficjalne podsumowanie konkursu plastycznego pn. „Anioły, serafiny i cheruby”. W tym roku zgłoszonych zostało 38 prac, które zostały podane ocenie jury w składzie ks. Proboszcz Jerzy Ślusarczyk, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomasz Krzymiński oraz Specjalista Domu Kultury Dorota Dekier. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

46 Galeria zdjęć: Podsumowanie konkursu

Oto wyniki:

KATEGORIA WIEKOWA DO 7 LAT - oceniono 17 prac i postanowiono przyznać:
I MIEJSCE Anastazja Obierska
II MIEJSCE Zuzanna Ficek
III MIEJSCE Anastazja Sosna
KATEGORIA WIEKOWA 8-11 LAT oceniono 15 prac i postanowiono przyznać:
I MIEJSCE Gabriela Sitkowska
II MIEJSCE. Amelia Sobczak-Sobierajska
III MIEJSCE Filip Straszewski
WYRÓŻNIENIA DLA Julia Śniecińska
KATEGORIA WIEKOWA 12-15 LAT oceniono 4 prace i postanowiono przyznać:
I MIEJSCE Kinga Adamczewska
II MIEJSCE Anastazja Ficek
III MIEJSCE Zuzanna Karpała
KATEGORIA WIEKOWA OD 16 LAT I DOROSLI oceniono 2 prace i postanowiono przyznać:
I MIEJSCE Kinga Reszczyńska
II MIEJSCE Anita Antczak

Ocenili prace konkursowe

Ilustracja do informacji: Ocenili prace konkursowe
Od kilku lat gminny konkurs dla dzieci, młodzieży i dorosłych, którego motywem przewodnim są anioły, serafini i cheruby niezmiennie cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców. W tym roku zgłoszonych zostało 38 prac, które zostały podane ocenie jury. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Konkurs plastyczny

Komisja oceniła je w czterech grupach wiekowych: do 7 lat, 8 - 11 lat, 12 - 15 lat, powyżej 16 lat i dorośli. Jutro o godzinie 14.00 w sławskim Domu Kultury zostaną ogłoszone wyniki, a laureaci nagrodzeni.

Mobilny punkt poboru krwi czeka na krwiodawców

Ilustracja do informacji: Mobilny punkt poboru krwi czeka na krwiodawców
Od godz. 9.00 do 12.00 na parkingu przy Urzędzie Miejskim dla wszystkich chcących podzielić się życiem dostępny jest krwiobus. Przypominamy, że pobrana krew niezbędna jest nie tylko ofiarom wypadków, ale także cierpiącym na szereg poważnych chorób. Przetaczana w postaci przetworzonych składników lub jako krew pełna pozwala ratować życie i zdrowie.
Jest to pierwsza taka akcja w 2020 roku w Sławie organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze

Podsumowanie WOŚP w Sławie

Ilustracja do informacji: Podsumowanie WOŚP w Sławie
Wczoraj w całym kraju rozegrana została 28. edycja WOŚP. W gminie Sława zorganizowano sztab nr 5069 prowadzony przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. Od samego rana 65 wolontariuszy kwestowało na terenie naszej gminy. Równocześnie na hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie rozegrano turniej integracyjny w boccia oraz turniej piłkarski, w którym wystąpiło w sumie 10 drużyn.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

55 Galeria zdjęć: Podsumowanie WOŚP w Sławie

Dzięki pomocy Mar Gol i Autenticon Sława w puszce, która dotarła do sławskiego sztabu z hali sportowej, znajdowało się 5.205,60 zł. Od godziny 16:00 na boisku przy Szkoła Podstawowa w Sławie rozpoczęły się występy sekcji wokalnej Domu Kultury w Sławie. Od godziny 17:00 prowadzone były liczne licytacje, z których cały dochód przeznaczony został na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z samych aukcji uzbierano kwotę ponad 13 tys. zł. Największą jednak rolę w zbiórce odegrali wolontariusze, których w tym roku była rekordowa liczba. Od samego rana, aż do godzin wieczornych kwestowali na rzecz „Zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”.
W sumie w powiecie wschowskim uzbierano 124.829,52 zł:
Sława - 52.745,73 zł,
Wschowa - 47.478,77 zł,
Szlichtyngowa - 24.605,02 zł.
Dzięki ludziom gorących serc sławski ubiegłoroczny rekord został pobity o niespełna 15 tys. zł. Ostatnim punktem i zwieńczeniem dnia było „Światełko do nieba”. Dziękujemy całemu sztabowi, firmom oraz osobom prywatnym, które zdecydowały się przekazać fanty na licytację, wolontariuszom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację WOŚP w Sławie. Wielkie podziękowania kierujemy przede wszystkim do tych, którzy wsparli tę inicjatywę, i dzięki którym udało się uzbierać te rekordową kwotę!
1 2 3 4 5 6 ... 32


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl