Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Kultura

Patriotyczna akademia

Ilustracja do informacji: Patriotyczna akademia
W Przedszkolu Promyk w Śmieszkowie maluchy wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczystą akademię. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. We wspólnym świętowaniu wzięli również udział rodzice małych artystów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Patriotyczna akademia

Złote i diamentowe gody sławskich małżeństw

Ilustracja do informacji: Złote i diamentowe gody sławskich małżeństw
W piątek w Domu Weselnym Amorre odbył się coroczny jubileusz małżeństw. Uroczystość otworzyła Małgorzata Hetmańska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, która w swoim przemówieniu wyrażała dumę i zachwyt wytrwałością i miłością, jaką darzą się od ponad połowy wieku dzisiejsi jubilaci. Po wystąpieniu Pani Kierownik w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Zastępca Burmistrz Sławy Krzysztof Gruszewski wręczył obchodzącym złote gody Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

120 Galeria zdjęć: Złote i diamentowe gody sławskich małżeństw

 Wraz z wiceburmistrzem życzenia wszystkich parom składała Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sławie Bożena Wojciech, Pani Kierownik oraz pracownicy Referatu Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich. Okolicznościowe bukiety kwiatów i dyplomy otrzymały również małżeństwa obchodzące diamentowe. Po części oficjalnej pary zostały zaproszone na lampkę szampana, aby wznieść toast za ich zdrowie oraz wspólnie odśpiewać „Sto lat”. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek, przed którym wysłuchali krótkiego recitalu Henryka Cyrana. Oto małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusz 50-lecia małżeństwa:
Państwo Anna i Kazimierz Gulczyńscy,
Państwo Helena i Kazimierz Józefowscy,
Państwo Marianna i Eugeniusz Kaczorowie,
Państwo Katarzyna i Andrzej Knapczykowie,
Państwo Kazimiera i Tadeusz Krzyszkowscy,
Państwo Regina i Jerzy Langierowie,
Państwo Elżbieta i Czesław Łukaszewscy,
Państwo Krystyna i Tadeusz Majowie,
Państwo Teresa i Czesław Malchrowie,
Państwo Halina i Henryk Nadolni,
Państwo Helena i Józef Odrobinowie,
Państwo Barbara i Jerzy Okrentowie,
Państwo Kazimiera i Kazimierz Pytlakowie,
Państwo Czesława i Andrzej Rakoczowie,
Państwo Wiesława i Alfred Röslerowie,
Państwo Urszula i Tadeusz Sochaccy,
Państwo Janina i Zdzisław Strugielscy,
Państwo Irena i Zdzisław Śniecińscy,
Państwo Aleksandra i Jan Tkaczowie,
Państwo Irena i Gustaw Trzciołkowie,
Państwo Czesława i Tadeusz Waszkowiakowie,
Państwo Danuta i Antoni Zboroniowie.
Jubileusz 60-lecia obchodziły cztery małżeństwa:
Państwo Teresa i Władysław Całkowie,
Państwo Marianna i Hans Kielmannowie,
Państwo Helena i Edward Kowalczykowscy,
Państwo Malwina i Stanisław Sudowie.

Zakończenie sezonu lotowego

Ilustracja do informacji: Zakończenie sezonu lotowego
W sobotę w restauracji Sławianka miało miejsce uroczyste zakończenie sezonu lotowego 2019. Sławscy hodowcy zrzeszeni w Oddziale PZHGP podsumowali sezon. Na corocznym spotkaniu gościł Zastępca Burmistrza, który podziękował organizatorom za udaną współpracę oraz pogratulował osiągnięć. Wręczył również puchary dla hodowców za całoroczne loty gołębi dorosłych i młodych. Przy tej okazji wręczono również puchary za lot o Puchar Burmistrz, który co roku organizowany jest podczas Dni Sławy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25 Galeria zdjęć: Zakończenie sezonu lotowego

Nowy chodnik na SCKiW

Ilustracja do informacji: Nowy chodnik na SCKiW
Zakończono prace nad budową chodnika na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. Powstały ciąg komunikacyjny o długości ok. 100 metrów i szerokości 1,5 metra ma za zadanie połączyć pole namiotowe i caravaningowe z nową plażą. Znacznie ułatwi on gościom i osobom korzystającym z bazy noclegowej SCKiW dojście na plażę, a plażowiczom umożliwi dotarcie do sanitariatów po utwardzonej ścieżce.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Chodnik na SCKiW

Narodowe Święto Niepodległości

Ilustracja do informacji: Narodowe Święto Niepodległości
W najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. 101 lat temu nasz kraj, po 123 latach zaborów, odzyskał suwerenność. Jak co roku oddamy należny hołd tym, którym zawdzięczamy wolność i własne państwo. Z tej okazji zapraszamy na gminną uroczystość, która rozpocznie się 11 listopada, o godz. 10.00 Mszą Św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Święto Niepodległości w Sławie

Po nabożeństwie w intencji Ojczyzny dalsza część uroczystości odbędzie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie krótki występ słowno-muzyczny zaprezentują podopieczni Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

Powstanie nowa droga w Bagnie

Ilustracja do informacji: Powstanie nowa droga w Bagnie
W ubiegłym tygodniu przekazany został teren budowy, na którym pojawi się nowa nawierzchnia. Nowy odcinek połączy dwie główne drogi w miejscowości. Projekt ten ma na celu poprawę stanu technicznego oraz podniesienie komfortu użytkowania. Zakres opracowania dotyczy odcinka o długości 209,85 metra. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Powstanie nowa droga w Bagnie

W ramach tego zadania powstanie 209 metrów utwardzonej drogi o szerokości 4 metrów. Projekt ten jest kolejną inwestycją, która zostanie zrealizowana w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jest to pierwszy projekt drogowy w naszej gminie wykonany w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa.

Józef Skrzek zagra w Sławie

Ilustracja do informacji: Józef Skrzek zagra w Sławie
Solowy koncert Józefa Skrzeka, który odbędzie się 1 grudnia br. w kościele pw. św. Michała Archanioła o godzinie 19.00, to kolejna możliwość wysłuchania w naszej gminie tego wybitnego artysty. Co ważne znów w zupełnie innej formule. Na festiwalu Las Woda & Blues grał już z legendarnym SBB oraz szkocko-polskim zespołem Gerrego Jablonskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Koncert w Sławie

Tym razem wraca z programem Viator (po łacinie Pielgrzym) ukazującym ponad 50-letnią drogę twórczą. To wyjątkowe recitale, na których Józef Skrzek łączy brzmienie kościelnych organów z syntezatorem Mooga (kultowym egzemplarzem z roku 1976), prezentując przekrojowy repertuar. Ogromna dyskografia, skłonność do improwizacji, a także doskonałe warunki akustyczne miejsc, w których ta muzyka jest grana, sprawiają, że żaden koncert z cyklu Viator nie jest taki sam. Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt oraz zdobycia autografu. Zapraszamy serdecznie na ten wyjątkowy wieczór !

Apelujemy o ostrożność

Ilustracja do informacji: Apelujemy o ostrożność
W związku z dniem Wszystkich Świętych w najbliższym czasie w okolicach cmentarzy nastąpi wzmożony ruch pojazdów i pieszych. Dodatkowo bardzo zmienna jesienna pogoda oraz zapadający szybko zmrok wpływają niekorzystnie na warunki podróżowania, oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy, że osoby udające się na groby bliskich muszą być przygotowane na utrudnienia oraz większy ruch pojazdów, rowerzystów i pieszych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Apelujemy o ostrożność

Wyjeżdżając na groby naszych bliskich, niekiedy oddalone o setki kilometrów, warto wyjechać wcześniej, aby spokojnie i bezpiecznie dojechać na miejsce. Zwracana będzie większa uwaga na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez wymaganego oświetlenia oraz bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych, oraz na przechodzenie w miejscach niedozwolonych.
Apelujemy do wszystkich osób udających się w podróż oraz odwiedzających groby bliskich o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

„Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Ilustracja do informacji: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe
Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie inwestycji mieszkalno-usługowej ZWiK Sława przy ul. Henryka Pobożnego. Budynek powstał nieopodal centrum Sławy, zapewniając tym samym wygodny dostęp dla wszystkich zainteresowanych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

19 Galeria zdjęć: „Osiedle Aleja Dębowa” gotowe

Na parterze budynku znajduje się nowoczesny punkt obsługi klientów, a tuż obok powstało 31 pięknych, jednopoziomowych mieszkań, z czego 10 z nich służyć będzie jako mieszkania komunalne. Po 16 miesiącach budowy, pierwszy tego typu budynek w naszej gminie został oddany do użytku. Na początku listopada klucze do swoich mieszkań otrzymają wszyscy mieszkańcy tego nowo powstałego bloku.

XIV Sesja Rady Miejskiej w Sławie

Ilustracja do informacji: XIV Sesja Rady Miejskiej w Sławie
We wtorek, 29 września o godzinie 15:00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego odbyła się trzynasta w tej kadencji Sesja Rady Miejskiej. Przed wczorajszą sesją z okazji minionego święta Edukacji Narodowej wyróżnienia otrzymali nauczyciele ze szkół w naszej gminie. Z rąk Burmistrza Sławy i Przewodniczącego Rady Miejskiej nagrody otrzymało siedmioro nauczycieli.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

18 Galeria zdjęć: XIV Sesja Rady Miejskiej w Sławie

Pedagodzy, którzy otrzymali wyróżnienie to: Sylwia Urbańska SP Sława, Monika Kempa-Bogdanowicz SP Ciosaniec, Izabela Dolatkowska-SP Stare Strącze, Katarzyna Kowalczyk SP Krzepielów, Jolanta Kotlarska Przedszkole, Joanna Swędrak ZSP i Roman Frankiewicz SP Sława
Raz jeszcze gratulujemy i życzymy wytrwałości, a także dalszych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym.
 
1 2 3 4 5 6 ... 28


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl