Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Kultura

W trosce o jakość powietrza

Ilustracja do informacji: W trosce o jakość powietrza
Kolejny raz ruszamy z gminnym programem wymiany pieców. Tym razem Gmina Sława przeznacza na ten cel 100 tys. zł. Już można pobierać wnioski na stronie slawa.pl. Przyjmowanie wniosków ruszy 1 kwietnia i potrwa do 10 kwietnia. Decyduje kolejność złożonych i prawidłowo wypełnionych wniosków! Dotacja może pokryć nawet połowę kosztów związanych z wymianą ogrzewania na ekologiczne, nie więcej jednak niż 4 tys. zł.
Szczegóły programu (jakie kotły są akceptowane) oraz regulamin i wniosek można znaleźć na stronie.
To kolejna edycja gminnego programu wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła. Przed rokiem gmina uruchomiła pilotażowo ten program, przeznaczając na ten cel 100 tys. zł. Ta akcja nie ma nic wspólnego z rządowym programem „Czyste powietrze” i jest finansowana z budżetu gminy. Po co to robimy? Jest to jeden z elementów walki o lepszą jakość powietrza na terenie gminy. Żeby ludzie spalali dobrej jakości paliwo i nie zatruwali powietrza, którym wszyscy oddychamy. Wynika to także z Gminnego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 1.3 MiB

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 1.4 MiB

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 408 KiB

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 419.2 KiB

  Pobierz

Nowa scena dotarła do Sławy

Ilustracja do informacji: Nowa scena dotarła do Sławy
W lipcu ubiegłego roku za pośrednictwem naszej strony internetowej informowaliśmy o podpisaniu umowy na „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sławie na potrzeby rekreacji, turystyki i kultury”. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Nowa scena w Sławie

Wówczas Burmistrz Sławy zawarł umowę z Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego o przyznaniu pomocy w rozwój sławskiej turystyki. W ramach projektu wykonano już oświetlenie na terenie ośrodka Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, a na Stadion Miejski im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie zamontowany został park linowy dla dzieci. Ostatnim elementem projektu był zakup mobilnej sceny plenerowej o wymiarach 8 m x 6 m x 5 m. Jest ona wyposażona w schody z poręczami, barierki ochronne na tył i boki sceny, siatki na tył i boki oraz podnoszony dach. Nowy sprzęt będzie idealnym rozwiązaniem dla imprez wszelkiego rodzaju w naszej gminie. Począwszy od małych, lokalnych festiwali, dożynek, aż po większe koncerty, które często odbywają się w sezonie letnim na Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW.
Całość inwestycji została wyceniona na 365 749,34 zł (oświetlenie, park linowy, scena), z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 232 726,00 zł. Celem projektu jest rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


 

Powstanie aleja lipowa

Ilustracja do informacji: Powstanie aleja lipowa
Przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego trwają przygotowania terenu pod aleję lipową w ramach prac, które odbywają się w Parku Miejskim. Jego rewaloryzacja ma na celu nie tylko upiększenie go, uporządkowanie, ale także przywrócenie w dużej mierze dawnego wyglądu. Wiąże się to z usunięciem części drzew, co będzie miało również wpływ na bezpieczeństwo. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Powstanie aleja lipowa

Trzeba przypomnieć, że dawniej park i cała okolica pałacu bardziej przypominała ogród, niż dzisiejszy miejski las. Większość drzew (głównie olch i akacji) wyrosła sama zakłócając założenia Karla Eduarda Petzolda. W miejsce starych drzew zostaną nasadzone nowe kilkuletnie lipy.

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Sołtysa
11 marca przypada jedno z ważnych świąt dla mieszkańców wsi – to Dzień Sołtysa. Z tej okazji Burmistrz Sławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie sołtysom z naszej gminy życzą wszystkiego, co najlepsze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Życzenia z okazji Dnia Seniora

Zostań ratownikiem życia — oddaj krew

Ilustracja do informacji: Zostań ratownikiem życia — oddaj krew
Zapraszamy na drugą w tym roku akcję krwiodawstwa w Sławie. Tym razem pracownicy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze będą czekać na dawców w hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Więcej szczegółów na plakacie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Akcja krwiodawstwa

Konkurs recytatorski w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Konkurs recytatorski w przedszkolu
Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie miał miejsce konkurs recytatorski, w którym wzięli udział ochotnicy z wszystkich grup oraz filii sławskiej placówki. Dzieci miały za zadanie przygotować prezentację związaną z twórczością ich patrona Czesława Janczarskiego, który był poetą i twórcą wierszy oraz opowiadań dla dzieci.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29 Galeria zdjęć: Konkurs recytatorski w przedszkolu

Ciężki sprzęt w Parku Miejskim

Ilustracja do informacji: Ciężki sprzęt w Parku Miejskim
Po raz kolejny przyglądamy się pracom, jakie wykonywane są w ramach rewaloryzacji Parku Miejskiego. Na większości ścieżek usypana jest już warstwa podkładowa z kruszywa mineralnego. Natomiast na drogę do Gospodarstwa Rybackiego zaczęto już nawozić 5 cm warstwę dynamiczną - HanseMineral. Przypominamy również, że na części Miejskiej Parku do odwołania obowiązuje całkowity zakaz wstępu. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Ciężki sprzęt w Parku Miejskim

Dzień Kobiet z SCKiW

Ilustracja do informacji: Dzień Kobiet z SCKiW
W niedzielę w auli Szkoły Podstawowej w Sławie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Sławie wystąpiła Joanna Bartel-polska aktorka, artystka kabaretowa, której popularność przyniosła jej rola Andzi Dworniok, żony Bercika w serialu komediowym Święta wojna. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27 Galeria zdjęć: Dzień Kobiet z SCKiW

Na występie zgromadziła się ponad setka widzów, których aktorka rozbawiła do łez. Każda z Pań, która zdecydowała się wziąć udział w wydarzeniu, otrzymały kwiatka z okazji swojego święta od Dyrektora Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomasza Krzymińskiego. Gwiazda wieczoru w swoim autorskim programie opowiadała życiu, wprowadzając co chwilę śmieszne anegdoty i kawały. Podczas występu aktorka prezentowała również poezję śpiewaną oraz nawiązywała rozmowy z widownią.

Zapraszamy na Nową Plażę!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Nową Plażę!
Dziś miał miejsce odbiór końcowy zadania pn. „Zabudowa odcinka brzegu Jeziora Sławskiego na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie”. Zakresem zadania objęte zostały w szczególności:
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Nowa plaża gotowa!

-umocnienie brzegu jeziora, 
-stworzenie 185-metrowej kamiennej promenady wyposażonej na całej długości w balustradę ochronną,
-wykonanie chodników łączących schody z promenadą,
-wykonanie schodów skarpowych prowadzących na plażę,
-budowa trzech kompletów schodów stalowych prowadzących do kąpieliska,
-wykonanie drewnianego pomostu o długości 51,5 metrów,
-częściowe usypanie plaży o długości 186 metrów oraz wykonanie instalacji oświetleniowej
-zagospodarowanie skarp.

W wyniku inwestycji powstało ponad 76 arów piaszczystej plaży z nowoczesnym nabrzeżem. Koszt całkowity wyniósł ponad 4.760.555,79 złotych brutto. Wykonawcą inwestycji było Konsorcjum HZBUD Sp. z o.o. oraz P.H.U. „Chod-Dróg” Andrzejewski Przemysław.

Delegaci z Luckau w Sławie

Ilustracja do informacji: Delegaci z Luckau w Sławie
Dziś z wizytą w Sławie pojawiła się delegacja z miasta partnerskiego Luckau. Gości podjął Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Omawiano między innymi plany współpracy na przyszły rok, udział w obchodach świąt obu miast oraz inwestycje poczynione w obu miastach. Dyskutowano również na temat wspólnej współpracy z Vadul lui Vodă, które jest miastem partnerski zarówno Sławy, jak i Luckau.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Delegaci z Luckau w Sławie

1 2 3 4 5 6 ... 34


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl