Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Kultura

Rusza sezon kąpielowy

Ilustracja do informacji: Rusza sezon kąpielowy
Od soboty 27 czerwca rozpoczyna się sezon kąpielowy. W tym roku na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW będą funkcjonowały dwa zgłoszone i strzeżone przez WOPR Sława kąpieliska. Właśnie dziś na nowej plaży trwają prace związane z wytyczeniem miejsca kąpieli, adekwatnych do poziomu wody. Jeszcze dziś stanie tam wieżyczka ratownicza. Ratownicy będą do dyspozycji codziennie od godziny 10:00 -18:00.
Przed otwarciem plaż, każdorazowo czyszczone jest także dno, gdyż niestety znajdowane są tam różnego rodzaju przedmioty, w tym szkło. Drodzy goście ośrodka SCKiW przypominamy, że śmieci powinny trafiać do koszy, nie do jeziora. Dbajcie o to, co oferuje ośrodek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11 Galeria zdjęć: Rusza sezon kąpielowy

Ołtarz odświeżony

Ilustracja do informacji: Ołtarz odświeżony
W minionym tygodniu w kościele pw. św. Michała Archanioła przeprowadzone zostały prace renowacyjne ołtarza głównego. Pracownicy częstochowskiej firmy wypełnili ubytki, pozłocili centralną cześć, w której znajduje się płaskorzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego, tabernakulum i pozostałe zdobienia. W krótkiej galerii prezentujemy końcowy efekt.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Ołtarz po remoncie

Trwa renowacja ołtarza

Ilustracja do informacji: Trwa renowacja ołtarza
W kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie trwają prace renowacyjne ołtarza głównego. Przypomnijmy, że ołtarz ten pochodzi z początku XVII wieku. W wieku XVIII został on poddany barokizacji i zawiera relikty wcześniejszego ołtarza z 1560 roku, którymi są drewniane polichromowane skrzydła. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Renowacja ołtarza

Wśród elementów, które zostały poddane renowacji znalazły się wspomniane skrzydła. Oprócz nich firma z Częstochowy wypełnia ubytki, pozłaca centralną cześć, w której znajduje się płaskorzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego, tabernakulum i pozostałe zdobienia.

Uwaga przedsiębiorcy!!!

Ilustracja do informacji: Uwaga przedsiębiorcy!!!
Korzystającym z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przypominamy o zbliżającym się terminie płatności, który mija 31 maja br.
 
Ponadto przypominamy, że wpłat należy dokonywać
na rachunek o nr 23 8669 0001 0004 9269 2000 0002, a nie na indywidualne subkonto podatkowe.

Życzenia Wielkanocne

Ilustracja do informacji: Życzenia Wielkanocne
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych mieszkańcom naszej gminy składają Burmistrz Sławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Życzenia Wielkanocne

Święto Wielkiej Nocy to czas otuchy i nadziei.
W blasku wielkanocnego poranka życzymy sił
i mądrości płynącej
z Tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego.
Niech moc wyzwalającej miłości Chrystusa będzie dla Was
źródłem pokoju i nadziei 
na zwycięstwo dobra nad złem.
Niech ten szczególny czas niesie nam pokój
oraz wzajemną życzliwość.
 
Przewodniczący Rady Miejskiej                 Burmistrz Sławy 
            Sławomir Mazur                              Cezary Sadrakuła

Jarmark przegrał z wirusem

Ilustracja do informacji: Jarmark przegrał z wirusem
Niestety mamy przykre nowiny, nie będzie jutrzejszego konkursu wypieków, ani Jarmarku Produktu Lokalnego. W związku z sytuacją epidemiologiczną zmuszeni jesteśmy odwołać imprezy kwietniowe i majowe.
Konkurs wypieków wielkanocnych się nie odbędzie, być może przemianujemy go na bożonarodzeniowy. Rezygnujemy także z poszukiwania zająca, eliminacji Śpiewać Może Każdy, Jarmarku Produktu Lokalnego, w sumie wszystkich mniejszych lub większych imprez w maju i kwietniu.
Żyliśmy nadzieją, że uda się zorganizować te imprezy, ale jednak zdrowie i życie są wartością nadrzędną, stąd decyzja Dyrektora SCKiW o odwołaniu imprez.
Mamy również informację od stowarzyszenia Las Woda & Blues, że ich impreza się nie odbędzie w tym roku.
Mamy nadzieję, że nie będziemy musieli odwoływać kolejnych imprez, ale niestety decydują czynniki, na które nie mamy wpływu.

Nowa scena dotarła do Sławy

Ilustracja do informacji: Nowa scena dotarła do Sławy
W lipcu ubiegłego roku za pośrednictwem naszej strony internetowej informowaliśmy o podpisaniu umowy na „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sławie na potrzeby rekreacji, turystyki i kultury”. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Nowa scena w Sławie

Wówczas Burmistrz Sławy zawarł umowę z Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego o przyznaniu pomocy w rozwój sławskiej turystyki. W ramach projektu wykonano już oświetlenie na terenie ośrodka Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, a na Stadion Miejski im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie zamontowany został park linowy dla dzieci. Ostatnim elementem projektu był zakup mobilnej sceny plenerowej o wymiarach 8 m x 6 m x 5 m. Jest ona wyposażona w schody z poręczami, barierki ochronne na tył i boki sceny, siatki na tył i boki oraz podnoszony dach. Nowy sprzęt będzie idealnym rozwiązaniem dla imprez wszelkiego rodzaju w naszej gminie. Począwszy od małych, lokalnych festiwali, dożynek, aż po większe koncerty, które często odbywają się w sezonie letnim na Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW.
Całość inwestycji została wyceniona na 365 749,34 zł (oświetlenie, park linowy, scena), z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 232 726,00 zł. Celem projektu jest rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


 

Powstanie aleja lipowa

Ilustracja do informacji: Powstanie aleja lipowa
Przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego trwają przygotowania terenu pod aleję lipową w ramach prac, które odbywają się w Parku Miejskim. Jego rewaloryzacja ma na celu nie tylko upiększenie go, uporządkowanie, ale także przywrócenie w dużej mierze dawnego wyglądu. Wiąże się to z usunięciem części drzew, co będzie miało również wpływ na bezpieczeństwo. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Powstanie aleja lipowa

Trzeba przypomnieć, że dawniej park i cała okolica pałacu bardziej przypominała ogród, niż dzisiejszy miejski las. Większość drzew (głównie olch i akacji) wyrosła sama zakłócając założenia Karla Eduarda Petzolda. W miejsce starych drzew zostaną nasadzone nowe kilkuletnie lipy.

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Sołtysa
11 marca przypada jedno z ważnych świąt dla mieszkańców wsi – to Dzień Sołtysa. Z tej okazji Burmistrz Sławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie sołtysom z naszej gminy życzą wszystkiego, co najlepsze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Życzenia z okazji Dnia Seniora

Zostań ratownikiem życia — oddaj krew

Ilustracja do informacji: Zostań ratownikiem życia — oddaj krew
Zapraszamy na drugą w tym roku akcję krwiodawstwa w Sławie. Tym razem pracownicy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze będą czekać na dawców w hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Więcej szczegółów na plakacie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Akcja krwiodawstwa

1 2 3 4 5 6 ... 35


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl