Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Chodnik w Ciosańcu przejdzie remont

Ilustracja do informacji: Chodnik w Ciosańcu przejdzie remont
.Wczoraj w Ciosańcu miało miejsce przekazanie placu budowy pod wymianę nawierzchni ciągu pieszego. W ramach inwestycji kostką brukową wyłożone zostanie prawie 650 m² terenu. Bezfazowy polbruk zastąpi stare betonowe płyty. Wymiana tego chodnika jest potrzebna. Występowało na nim wiele nierówności i zapadnięć. Płyty są w fatalnym stanie technicznym, wzdłuż traktu występowało wiele pęknięć i wykruszeń. Dlatego, aby poprawić bezpieczeństwo przechodniów, zostanie wykonana nowa nawierzchnia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane „SPIDBUD” Daria Krawczyk z Wolsztyna, które na realizacje prac ma czas do 15 grudnia 2020 r. Koszt wykonania robót wynosi 129.765,00 zł.

Świetlica przeszła remont

Ilustracja do informacji: Świetlica przeszła remont
W minionym czasie na sali wiejskiej w Spokojnej odbyły się prace mające na celu odświeżenie budynku. W zakresie zadania ujęto w szczególności: demontaż i montaż parapetów wraz z obróbką, odnowienie balustrady i cokołu biegnącego wokół budynku poprzez położenie tynku mozaikowego. Wykonawcą robót była firma Usługi Remontowo Budowlane Grzegorz Mateja z Łupic. Koszt zadania opiewał na kwotę 3.450,00 zł.

Droga w Lubogoszczy oddana do użytku

Ilustracja do informacji: Droga w Lubogoszczy oddana do użytku
W lutym br. firma RAGEN Sp. z o.o. z Głogowa rozpoczęła prace na ulicy Bursztynowej, do teraz trwała jej przebudowa. W ramach inwestycji na długości 678 m pojawiły się chodniki jednostronne wzdłuż projektowanej drogi wraz z organizacją ruchu drogowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Powstał także zbiornik retencyjno-chłonny, który posłuży do gromadzenia nadmiaru spływu opadowego i rozsączania wody. Całość zadania kosztowała 1,5 mln zł, a pozyskane dofinansowanie ze środków rządowych to 750 tys. zł. Jest to kolejna inwestycja drogowa zrealizowana w tym roku przez sławski magistrat. Podobnie, jak wcześniejsze ma ona na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców naszej gminy.

Czyszczą Czernicę

Ilustracja do informacji: Czyszczą Czernicę
W tym tygodniu Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie rozpoczęło prace mające na celu wyczyszczenia koryta sławskiej rzeki. Przy użyciu ciężkiego sprzętu odmulana jest Czernica, a także usuwane są śmieci, porosty ze skarp i z dna rzeki. Dzięki dobrej współpracy Urzędu Miejskiego w Sławie z PGW Wody Polskie Nadzór Wodny w Sławie rzeka zostanie wyczyszczona na całej długości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Kolejne metry kostki ułożone

Ilustracja do informacji: Kolejne metry kostki ułożone
Na ulicy Henryka Pobożnego w Sławie nie zwalniają tempa. Z dnia na dzień widać szybki postęp prac. Pracownicy Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa zdemontowali stare płyty chodnikowe, w ich miejscu układają betonową kostkę brukową. Osobom udającym się do punktów handlowych zlokalizowanych na ww. drodze zalecamy kierowanie się ul. Krótką (za przystankiem PKS).

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Świerkowa na ukończeniu

Ilustracja do informacji: Świerkowa na ukończeniu
Ulica Świerkowa w dalszym ciągu pozostaje placem budowy, ale już wkrótce ma się to zmienić. Pracownicy firmy ZPHU „KRUBET” są na ostatniej prostej. W całości wyłożona została kostka pod jezdnie, obecnie trwa budowa chodnika. Zgodnie z umową do końca października wybudowane zostanie 318 m drogi.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Budowa ul. Świerkowej

Szkoła w Łupicach przeszła remont

Ilustracja do informacji: Szkoła w Łupicach przeszła remont
Z końcem sierpnia w fili Szkoły Podstawowej w Ciosańcu znajdującej się w Łupicach rozpoczął się remont. Prace, jakie zostały wykonane, polegały głównie na wymianie dachu i wykonaniu elewacji. Nowo powstały dach wykonany jest z dachówki karpiówki i układany w tzw. koronkę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Szkoła w Łupicach przeszła remont

Budynek został ocieplony warstwą styropianu, wykonano także tynk elewacyjny. Dodatkowo pojawiły się nowe rynny i rury spustowe oraz kilka okien wraz z parapetami. Na placówce powstała także instalacja odgromowa. Inwestycja wczoraj przeszła odbiór końcowy. Jej wykonawcą jest firma „LUX” Urszula Żukowska, Grzegorz Żukowski s.c. ze Święciechowy. Koszt zadania opiewał na kwotę 157.194,00 zł.

Droga zostanie wyrównana

Ilustracja do informacji: Droga zostanie wyrównana
W Radzyniu trwają prace mające na celu poprawę jakości drogi na tzw. Radzyń nad stawami. Pracownicy gospodarczy Urzędu Miejskiego w Sławie prowadzą roboty, w których skutek z drogi dojazdowej znikną koleiny i nierówności. Na tłuczeń wysypywana jest mączka kamienna, która zostanie jeszcze utwardzona poprzez walcowanie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Droga zostanie wyrównana

Party Grill, czyli miejsce rekreacyjne w Krążkowie

Ilustracja do informacji: Party Grill, czyli miejsce rekreacyjne w Krążkowie
Inwestycja ta jest kolejną zrealizowaną ze środków Sławskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. W ramach projektu mieszkańców Krążkowa, który otrzymał 1438 głosów poparcia naprzeciw sali wiejskiej powstała wiata rekreacyjna.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Wiata rekreacyjna

Ma ona długość 30 metrów i szerokość 4 metrów z dachem dwuspadowym. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Michał Kociuruba z Lipinek, a jej koszt to 58.399,17 złotych.

W Krzepielowie zakończył się remont

Ilustracja do informacji: W Krzepielowie zakończył się remont
Pod koniec lipca w sławskim magistracie podpisana została umowa na realizację inwestycji pn. „Przebudowa budynku szkoły podstawowej w Krzepielowie”, kilka dni później został przekazany teren budowy. W zakresie zadania ujęto:

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

- docieplenie nieocieplonych ścian zewnętrznych budynku, czyszczenie piaskowe cokołu budynku wraz z wymianą i uzupełnieniem spoin,
- wymianę w części dachowych okien,
- wymianę pokrycia dachowego bez zmiany konstrukcji dachu z remontem kominów, wykonaniem płotów śniegowych,
- wymianę rynien i rur spustowych oraz obróbek blacharskich, remont schodów zewnętrznych,
- wymiana zadaszenia nad wejściem do kotłowni,
- wymiana drzwi wejściowych do kotłowni.
Pierwszym etapem była wymiana pokrycia dachowego, dopiero później zleceniobiorca przystąpił do wykonania elewacji placówki. Prace rozpoczęły się od demontażu starej dachówki. Tuż po tym pracownicy firmy wykonującej tę inwestycję ułożyli folie paroprzepuszczalne, po czym rozpoczęli łacenie połaci dachu. Następnie wyłożona została nowa dachówka typu karpiówka.
Wykonawcą robót był Zakład Usługowo-Handlowy Jan Janik z Babimostu a wartość inwestycji wyniosła 318.500,00 zł.
1 2 3 4 5 6 ... 35


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku