Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

W Lubogoszczy trwają prace

Ilustracja do informacji: W Lubogoszczy trwają prace
W obrębie ulicy Bursztynowej pracownicy firmy RAGEN Sp. z o.o. z Głogowa prowadzą roboty budowlane. W tej chwili trwają prace przy podbudowie nawierzchni z kruszywa na podłożu gruntowym. Kolejną warstwą, jaka pojawi się na drodze będzie podsypka cementowo-piaskowa. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Budowa drogi

Na niej ułożona zostanie droga z kostki brukowej w kolorze szarym. W ramach zadania pojawią się chodniki jednostronne wzdłuż projektowanej drogi, zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na wrzesień br. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Ołtarz odświeżony

Ilustracja do informacji: Ołtarz odświeżony
W minionym tygodniu w kościele pw. św. Michała Archanioła przeprowadzone zostały prace renowacyjne ołtarza głównego. Pracownicy częstochowskiej firmy wypełnili ubytki, pozłocili centralną cześć, w której znajduje się płaskorzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego, tabernakulum i pozostałe zdobienia. W krótkiej galerii prezentujemy końcowy efekt.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Ołtarz po remoncie

Sosnowa nabiera kształtów

Ilustracja do informacji: Sosnowa nabiera kształtów
W dalszym ciągu na ulicy Sosnowej w Sławie trwają roboty budowlane. Postępują one dość szybko, a postępy prac widać z każdym dniem. W tym miejscu pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, chodnik jednostronny, kanalizacja deszczowa oraz organizacja ruchu drogowego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Przebudowa sosnowej

Więcej zieleni w centrum

Ilustracja do informacji: Więcej zieleni w centrum
W pobliżu skrzyżowania ulic Waryńskiego z Odrodzonego Wojska Polskiego trwają prace mające na celu poprawę estetyki miejskiej. Tuż przy figurkach świętych siana jest trawa. W tym miejscu docelowo ma powstać „zielony dywan". Zanim jednak pojawiły się nasiona traw, teren został wyrównany, zainstalowano system nawadniający oraz nawieziono kilka ton humusu. Na efekt jeszcze trochę będziemy musieli poczekać, ale z pewnością będzie on cieszył oko przechodniów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Zasiali trawę

Siłownia pod chmurką w Goli

Ilustracja do informacji: Siłownia pod chmurką w Goli
Kolejne zakupy w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Goli wspólnie z mieszkańcami Nowego Strącza, dzięki głosom 1412 osób z naszej gminy zyskali fundusze na swoje projekty. W ramach zadania w Goli powstała siłownia plenerowa składająca się z sześciu urządzeń treningowych. Oto wyposażenie, które zostało zakupione:
-Wyciąg górny,
-Wyciąg dolny,
-Wahadło,
-Biegacz,
-Wioślarz,
-Orbitrek,
- Ławka na metalowym stelażu - 3 szt.
-Kosz na śmieci - 2 szt.
-Tablica z regulaminem.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Siłownia pod chmurką w Goli

Trwa renowacja ołtarza

Ilustracja do informacji: Trwa renowacja ołtarza
W kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie trwają prace renowacyjne ołtarza głównego. Przypomnijmy, że ołtarz ten pochodzi z początku XVII wieku. W wieku XVIII został on poddany barokizacji i zawiera relikty wcześniejszego ołtarza z 1560 roku, którymi są drewniane polichromowane skrzydła. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Renowacja ołtarza

Wśród elementów, które zostały poddane renowacji znalazły się wspomniane skrzydła. Oprócz nich firma z Częstochowy wypełnia ubytki, pozłaca centralną cześć, w której znajduje się płaskorzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego, tabernakulum i pozostałe zdobienia.

Ponownie spotkali się w sprawie ścieżki

Ilustracja do informacji: Ponownie spotkali się w sprawie ścieżki
Drugi raz z inicjatywy Burmistrza Sławy — Cezarego Sadrakuły i Starosty Powiatu Wschowskiego — Andrzeja Bielawskiego miało miejsce spotkanie w sprawie planowanej budowy drogi rowerowej. Do pierwszych rozmów w tej sprawie doszło pod koniec kwietnia tego roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Spotkanie w sprawie ścieżki rowerowej

Wówczas wypracowano wstępną koncepcję przebiegu ścieżki na trasie Sława — Głogów. Dzisiaj natomiast głównym tematem był pierwszy etap, który planowo będzie obejmował odcinek Sława — Lipinki. W spotkaniu oprócz wspomnianego Burmistrza Sławy i Starosty Powiatu Wschowskiego wzięli udział Zastępca Burmistrza Sławy — Krzysztof Gruszewski, Sekretarz Gminy Sława — Danuta Pitrowska, Kierownik Referatu Techniczno-Inwestycyjnego i Architektury — Marek Wróbel, Kierownik Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska — Halina Dąbrowska, Nadleśniczy Nadleśnictwa Sława Śląska — Wiesław Daszkiewicz, Naczelnik Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego — Zbigniew Marciniak. Jak już wcześniej informowaliśmy Powiat zamierza na ten cel pozyskać dofinansowanie z budżetu państwa. Gmina Sława wspiera w tym wysiłku władze powiatu.

Ulica Sosnowa terenem budowy

Ilustracja do informacji: Ulica Sosnowa terenem budowy
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami z początkiem tygodnia firma ZPHU „KRUBET” rozpoczęła prace w obrębie ulicy Sosnowej w Sławie. Pierwszym etapem prac jest rozbiórka skrzyżowania ulicy Sosnowej z Gajową i korytowanie gruntu na przebudowywanym fragmencie drogi.
Informujemy również, że ulica Sosnowa zostaje całkowicie wyłączona z ruchu. Wyjątek stanowią mieszkańcy, którzy w chcą dotrzeć do swojej posesji. Za wszystkie utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy o szczególną ostrożność i wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Ulica Sosnowa terenem budowy

Koszt prac budowlanych inwestycji pn. „Przebudowa ulic Sosnowej, Świerkowej i Dębowej w Sławie” opiewa na kwotę 2.139.967,29 zł, a pozyskane dofinansowanie ze środków rządowych to 50% wartości prac. Wniosek obejmuje przebudowę ulicy Sosnowej na długości 205 m, Świerkowej na długości 318 m oraz Dębowej na długości 367 m, w tym następujące elementy:

Prace postępują

Ilustracja do informacji: Prace postępują
W Lubogoszczy trwają prace związane z przebudowy ulicy Bursztynowej. W ramach inwestycji prowadzonej przez firme RAGEN Sp. z o.o. z Głogowa utwardzona zostanie droga na długości 678 m.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Przebudowa drogi

Dodatkowo pojawią się chodniki jednostronne wzdłuż projektowanej drogi, zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Całość inwestycji będzie kosztowała 1,5 mln zł, z czego 750 tys. zł to dofinansowanie ze środków rządowych.

Park pod czujnym okiem kamer

Ilustracja do informacji: Park pod czujnym okiem kamer
W Parku Miejskim miał miejsce odbiór końcowy oświetlenia wraz z monitoringiem. W ramach inwestycji zamontowanych zostało 63 stylizowanych latarni oświetleniowych i 45 kamer. Urządzenia monitoringu wizyjnego są podłączone z systemem CCTV sławskiej Straży Miejskiej i przekazują ostry obraz zarówno w dzień, jak i po zmierzchu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Oświetlenie i monitoring w parku

Umożliwiają one nieprzerwaną obserwację i rejestrację parku. Działania te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywający na obszarze parku. Przypomnijmy, że przetarg na wykonanie zadania wygrało konsorcjum firm: ELEKTROINSTAL Paweł Smużniak z siedzibą we Wschowie oraz Ciesielski Arkadiusz CERBER ALARMY z siedzibą w Lesznie. Końcowa wartość inwestycji wyniosła 908 070,25 zł.
1 2 3 4 5 6 ... 29

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl