Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Remont drogi w Łupicach

Ilustracja do informacji: Remont drogi w Łupicach
W Łupicach trwają pracę związane z przebudową części drogi gminnej w pobliżu kościoła i remizy OSP. W sumie zostanie utwardzone 154 mb. kostką brukową typu „polbruk”. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Remont w Łupicach

W ramach przeprowadzonych prac pojawią się również odwodnienia, a także chodnik wraz ze zjazdami do posesji. Termin realizacji zadania upływa 19 sierpnia 2017 r.

Ruszył remont ulicy Waryńskiego

Ilustracja do informacji: Ruszył remont ulicy Waryńskiego
Rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Waryńskiego. W ramach planowanych robót zostaną przeprowadzone pomiary w terenie (685 mb) - roboty rozbiórkowe - frezowanie nawierzchni asfaltowej gr. 3 cm; - demontaż torowiska kolejowego; - regulacja studni rewizyjnych oraz studzienek kanalizacji deszczowej;

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Remont ulicy Waryńskiego

- mechaniczne czyszczenie nawierzchni ulepszonej - skropienie podbudowy asfaltem, - ułożenie warstwy ścieralnej o gr. 4 cm z masy mineralno-asfaltowej -mechaniczne odtworzenie oznakowania poziomego (dwóch przejść dla pieszych) grubowarstwowo”.
W związku z pracami mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

W sali gimnastycznej praca wre

Ilustracja do informacji: W sali gimnastycznej praca wre
Wewnątrz sali gimnastycnzej przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego trwają prace, które swym zakresem obejmują: piwnicę, parter z salą, zapleczem oraz piętro. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Remont sali gimnastycznej

Przebudowa obejmuje również termomodernizacja obiektu, w ramach której ocieplane są przegrody zewnętrzne, wymieniana jest stolarka okienna i drzwiowa, modernizowany jest systemu grzewczy, zmodernizowane zostanie oświetlenie wewnętrzne (montaż opraw i żarówek LED), zainstalowane zostaną systemy monitorowania i zarządzania energią, a także kolektory słoneczne.

Waryńskiego do remontu

Ilustracja do informacji: Waryńskiego do remontu
Powiat ogłosił przetarg na wykonawcę, który naprawi część ul. Waryńskiego w Sławie. Gmina dofinansuje wykonanie tych robót. 
We wschowskim starostwie na wykonawców czekają do 5 czerwca. Jest więc szansa, że wkrótce ruszą roboty od skrzyżowania z ul. H. Pobożnego do torów. Droga jest w fatalnym stanie technicznym i w ciągu najbliższych miesięcy ma się to zmienić. A co dokładni jest do wykonania? W warunkach dotyczących zamówienia czytamy: „W ramach planowanych robót zostaną wykonane następujące prace: - pomiary w terenie (685 mb) - roboty rozbiórkowe - frezowanie nawierzchni asfaltowej gr. 3 cm; - demontaż torowiska kolejowego; - regulacja studni rewizyjnych oraz studzienek kanalizacji deszczowej; - mechaniczne czyszczenie nawierzchni ulepszonej - skropienie podbudowy asfaltem, - ułożenie warstwy ścieralnej o gr. 4 cm z masy mineralno-asfaltowej -mechaniczne odtworzenie oznakowania poziomego (dwóch przejść dla pieszych) grubowarstwowo”
Jedno jest pewne po remoncie będzie ładniej, bezpieczniej i wygodniej…

Nowa wiata w Radzyniu

Ilustracja do informacji: Nowa wiata w Radzyniu
W Radzyniu przy placu zabaw stanęła taka oto wiata. Mieszkańcy będą mieli gdzie organizować swoje uroczystości, ale to nie koniec. Na dniach pojawi się tam ekipa, która będzie montować plac zabaw i siłownię na świeżym powietrzu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowa wiata

Ta inwestycja realizowana będzie w ramach pierwszej edycji Sławskiego Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy Radzynia wygrali bowiem w głosowaniu. Efekty powinny być niebawem widoczne. Kolejne po Radzyniu do realizacji placów rekreacyjnych w ramach SBO są: Sława, Stare Strącze i Krążkowo…

Budynek gospodarczy przy placu rekreacyjnym

Ilustracja do informacji: Budynek gospodarczy przy placu rekreacyjnym
We Wróblowie z inicjatywy Sołtysa ustawiono budynek gospodarczy w pobliżu placu rekreacyjnego. Przechowywane w nim będą narzędzia służące do utrzymania prawidłowego stanu boisk. Jest to kolejna inwestycja zrealizowana z myślą o mieszkańcach w ramach funduszu sołeckiego. 
W niedalekiej przeszłości wykonano prace związane z powstaniem wspomnianego placu. Oprócz boisk ustawiono również wiatę rekreacyjną, a teraz blaszany budynek gospodarczy. Wszystko to dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy własnymi silami z wykorzystaniem swojego sprzętu i czasu przyczynili się do powstania miejsca rekreacyjno-sportowego we Wróblowie.

Plac zabaw z siłownią

Ilustracja do informacji: Plac zabaw z siłownią
W Radzyniu Plac zabaw i siłownia już gotowe. Można korzystać z zamontowanych tam urządzeń. Stare zabawki zostały zdemontowane, w ich miejsce pojawiło się kilka nowych: dwie huśtawki, „koniki” zjeżdżalnie… a obok nowej wiaty stanęła siłownia na świeżym powietrzu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Plac zabaw i siłownia w Radzyniu

Można poćwiczyć między innymi podciąganie, wiosłowanie i wiele innych. Urządzeń powinno wystarczyć zarówno dla mieszkańców, jak i wczasowiczów. Całość kosztowała niemal 55 tys. zł. Inwestycja została zrealizowana w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Place rekreacyjne oddane do użytku

Ilustracja do informacji: Place rekreacyjne oddane do użytku
Dzisiaj miały miejsce odbiory techniczne placów rekreacyjnych w Krążkowie, Starym Strączu i Sławie. Inwestycje te zrealizowane zostały w ramach Pierwszej Edycji Sławskiego Budżetu Obywatelskiego. Siłownie na świeżym powietrzu wraz z placami zabaw to zasługa mieszkańców naszej gminy, którzy wnioskowali o to, a w późniejszym czasie zdobyli wystarczającą ilość głosów poparcia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Ogródki rekreacyjne

W Starym Strączu na ogrodzonym placu w pobliżu hydroforni ustawiono: piramidę linową, zestaw zabawowy, huśtawkę pojedynczą, huśtawkę podwójną+gniazdo, urządzenie do podciągania, wahadło+pylon+twister, biegacz+pylon+orbitrek, wioślarz+pylon+wyciskanie siedząc, do tego tablice, cztery ławki parkowe, kosze na śmieci i stojak na rowery.
Krążkowie oddano do użytku Wesołą Zagrodę". Na ogrodzonym placu obok świetlicy pojawiły się różne urządzenia do zabaw i ćwiczeń. 
Przy Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie na oddzielonym obszarze zamontowano zestaw zabawowy dla najmłodszych a w jego sąsiedztwie siłownie na świeżym powietrzu. Siłownie wyposażono w drabinkę+podciąg, wahadło+pylon+biegacz, orbitrek+pylon+koła Tai-chi, wyciąg+pylon+wyciskanie siedząc, prasa+pylon+wioślarz, wahadło, twister, orbitrek, drążek potrójny. Dodatkowo pojawiły się stojak na rowery, kosze na śmieci, ławki i tablica z regulaminem.

Jaśniej na Jaśminowej

Ilustracja do informacji: Jaśniej na Jaśminowej
Dziś miał miejsce odbiór techniczny inwestycji – budowa oświetlenia na ul. Jaśminowej, Tęczowej, Poziomkowej i Malinowej. Większość była realizowana w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowe oświetlenie

Sławianie w głosowaniu bardzo licznie poparli projekt autorstwa Jakuba Dengusiaka, który doczekał się realizacji. Lampy w technologii LED już świecą i z pewnością poprawią bezpieczeństwo w tym rejonie gminy.

Trwa budowa oświetlenia ulicznego

Ilustracja do informacji: Trwa budowa oświetlenia ulicznego
Kolejne prace związane z realizacją Sławskiego Budżetu Obywatelskiego prowadzone są na ul. Jaśminowej i przyległych. Firma Elektroinstal ze Wschowy buduje oświetlenie uliczne. Stanie tam w sumie 35 lamp.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Budowa oświetlenia

W ciągu kilku najbliższych tygodni na osiedlu tzw. Poligon będzie zdecydowanie jaśniej i bezpieczniej. Mieszańcom gratulujemy inicjatywy i skuteczności zabiegania. Powoli realizowane będą kolejne wnioski, bo rozstrzygane są przetargi.


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku