Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Kolejne inwestycje w sołectwach

Ilustracja do informacji: Kolejne inwestycje w sołectwach
Podpisano umowę na przebudowę i utwardzenie placu przy świetlicy wiejskiej w Dronikach. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców wsi w ubiegłoroczną edycja Sławskiego Budżetu Obywatelskiego udało się zdobyć wystarczającą ilość głosów poparcia, aby projekt zrealizować. 
Spośród trzech ofert, które wpłynęły do Urzędu Miejskiego w Sławie, wybrano najkorzystniejszą. Przedstawił ją F.P.H.U. „BRUK MAX" Jacek Hewusz z Brenna opiewa ona na kwotę 16.811,64 zł brutto. W ramach umowy do 28 października br. przed salą wiejską wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej.
W najbliższych dniach będzie również realizowany III etap przebudowy drogi gminnej w Bagnie. W ramach inwestycji w obrębie wsi wybudowany zostanie chodnik o długości 211 m. Spośród dwóch ofert z Brenna i Góry wybrano najkorzystniejszą, przedstawioną przez F.P.H.U. „BRUK MAX” Jacek Hewusz z Brenna. Chodnik ma kosztować 56.822,20 zł brutto, a planowany koniec jego realizacji to 27 listopada 2017 r.

Nowe przyrządy na placu rekreacyjnym

Ilustracja do informacji: Nowe przyrządy na placu rekreacyjnym
We Wróblowie na terenie placu rekreacyjno-sportowego trwa montaż kolejnych urządzeń zabawowych dla mieszkańców. Instalowane są przyrządy siłowni pod chmurką oraz powstaje utwardzona płyta o wymiarach 20 × 10 m. Płyta ta posłuży jako boisko do gry w koszykówkę, zimą przy niewielkim koszcie zostanie przekształcona w lodowisko, a przy okazji festynów będzie pełniła funkcję parkietu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Plac rekreacyjno-sportowy

Jest to kolejna inwestycja realizowana w krótkim odstępie czasu dla mieszkańców Wróblowa. Teren rekreacyjno-sportowy, który powstał dzięki zaangażowaniu społeczności sołectwa Wróblów z pewnością, przyczyni się do lepszej integracji mieszkańców oraz w pewnym stopniu poprawi wizerunek naszej gminy.

Rozpoczęła się budowa sali w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Rozpoczęła się budowa sali w Ciosańcu
Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła się kolejna inwestycja oświatowa w naszej gminie. Przy Zespole Szkół w Ciosańcu powstaje sala gimnastyczna. Na początku roku do Urzędu Miejskiego w Sławie w ramach przetargu na budowę sali gimnastycznej wpłynęły cztery oferty. Spośród nich wybrano najkorzystniejszą ofertę, którą przedstawił Zakład Ogólnobudowlany Janusz Borowiak z Wytomyśla, opiewa ona na kwotę 3.390,000 zł brutto. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Budowa sali gimnastycznej

Wykonawca buduje obiekt w systemie „zaprojektuj i zbuduj” zgodnie z wytycznymi programu funkcjonalno-użytkowego. Zakres robót obejmuje wybudowanie sali o wymiarach minimum 32 × 22,5 m, której wysokość użytkowa sali gimnastycznej będzie wynosiła 7,0 m, a wysokość budynku w części sportowej około 12,5 m. Wzdłuż dłuższej ściany pomieszczenia znajdować się będą przesuwne i demontowane trybuny z 2-3 rzędami siedzeń. Ponadto część sportowa, powierzchnia użytkowa będzie wynosić 720 m². Dodatkowo powstanie zaplecze socjalno-szatniowe wraz z komunikacją, której powierzchnia wyniesie ok. 285 m². Zawierać ona będzie szatnie damskie i męskie, każdy zespół szatniowy będzie tak zrobiony, aby mogło z niego korzystać 20 osób. Każdy zespół obejmować będzie przebieralnie, natryski, umywalnie i WC. W zapleczu znajdzie się również miejsce na pokój nauczycielski oraz magazynek.
Koniec inwestycji przewidziany jest na sierpień 2018 roku.

Droga gminna oddana do użytku

Ilustracja do informacji: Droga gminna oddana do użytku
W Łupicach miał miejsce odbiór końcowy części przebudowanej drogi gminnej w pobliżu kościoła i remizy OSP. W ramach przeprowadzonych prac zostało utwardzone 154 mb. kostką brukową typu „polbruk”. 
Pojawiły się również odwodnienia, a także chodnik wraz ze zjazdami do posesji. Zadanie wykonała Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa „BRUK MAX” Jacek Hewusz z Brenna, koszt inwestycji to 118.104,48 zł brutto. Prace zostały zrealizowane ze środków własnych gminy w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców.

Rozbudowana szkoła oddana do użytku

Ilustracja do informacji: Rozbudowana szkoła oddana do użytku
W minionym tygodniu w Starym Strączu miał miejsce odbiór końcowy rozbudowanej części budynku Publicznej Szkoły Podstawowej w Starym Strączu. Wszystko w związku z reformą szkolnictwa, w ramach której zlikwidowane zostaną gimnazja, a szkoły podstawowe z sześcioklasowych zostaną przekształcone w placówki ośmioklasowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Szkoła w Starym Strączu

Budynek szkoły powiększono o dwie sale lekcyjne, rozbudowano salę przedszkolną, pojawiły się toalety dla osób niepełnosprawnych oraz nowe wejście wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych.
Prace wykonała Firma Zgaiński ze Sławy, a ich koszt to 337.566,36 tys. zł. Zadanie zostało zrealizowane w planowanym terminie, tym samym nowy rok szkolny rozpocznie się w przebudowanej szkole.

Waryńskiego po remoncie

Ilustracja do informacji: Waryńskiego po remoncie
W ramach planowanych robót przeprowadzono prace rozbiórkowe – frezowanie nawierzchni asfaltowej gr. 3 cm – zdemontowano torowisko kolejowe – wyregulowano studnie rewizyjne oraz studzienki kanalizacji deszczowej. Wyłożono 4 cm warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej oraz mechaniczne odtworzono oznakowania poziome (dwóch przejść dla pieszych) grubowarstwowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Wyremontowana ulica

Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Wschowski wspólnie z Gminą Sława. Prace remontowe przeprowadziła firma Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa.

Nowe bramki na stadionie

Ilustracja do informacji: Nowe bramki na stadionie
Na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie w ostatnim czasie zostały zamontowane nowe bramki do piłki nożnej. Wcześniejsze nie nadawały się do dalszego użytkowania. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Nowe bramki

Referat Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Sławie postanowił zakupić aluminiowe bramki tulejowane z siatkami, a także chorągiewki przegubowe do zaznaczania narożników boiska. Sprzęt sportowy wyprodukowała i zamontowała firma SPORT-TRANSFER Karolina Bałuk z Jawornika.

Prace melioracyjne w Sławie

Ilustracja do informacji: Prace melioracyjne w Sławie
Od kilku dni firma „Zakład Melioracyjno-Kanalizacyjny Kliber Marek Usługi wodno-kanalizacyjne” prowadzi prace porządkowe na całej długości Czernicy. Zostały one zlecone przez LZMiUW w Zielonej Górze, Inspektorat we Wschowie i potrwają do połowy września. W ramach trwających prac usuwane są z dna wodorosty, muł, a także śmieci.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Prace melioracyjne

Nowe oświetlenie w Tarnowie Jeziernym

Ilustracja do informacji: Nowe oświetlenie w Tarnowie Jeziernym
Dzisiaj w Tarnowie Jeziernym miał miejsce odbiór końcowy oświetlenia ulicznego. W ramach inwestycji w pasie Drogi Wojewódzkiej zainstalowanych zostało 20 nowych lamp. Inwestycja kosztowała 74,438,56 zł brutto, a zrealizował ją Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Zbigniew Świżewski z Radzynia. Lampy w technologii LED już świecą i z pewnością poprawią bezpieczeństwo w tym rejonie gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Nowe oświetlenie

Remont mostu łącznika

Ilustracja do informacji: Remont mostu łącznika
Dziś ruszył montaż nowych elementów mostu łącznika między Nowym Rynkiem a placem Ks. Tomkiewicza w Sławie. Stare wysłużone belki zostały zdemontowane, część z nich była w fatalnym stanie, zgniłe legary nie nadawały się do dłuższego użytku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Remont mostu

Pozapadane deski i spróchniałe elementy zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców i turystów stąd też decyzja o natychmiastowej naprawie. Most zbudowano 14 lat temu, w tym czasie prowadzone były drobne renowacje i wymiany poszczególnych elementów. Łącznik remontowany jest ze środków zarządzania kryzysowego, prace prowadzi firma „Mardach Marcin Grabski, Tartak Lubogoszcz”, która ma czas na realizację zadania do 31 lipca 2017 r.


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku