Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Remiza jak nowa

Ilustracja do informacji: Remiza jak nowa
Jak się chce, to można – przykład z Ciosańca, gdzie miejscowa remiza wygląda wzorcowo. Właśnie zakończył się remont budynku. To wszystko, co widać na zdjęciach jest efektem wysiłku grupy mieszkańców, którzy nie szczędzili pracy, by doprowadzić obiekt do stanu idealnego. Wizytowali go w poniedziałek Burmistrz Sławy i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Remiza w Ciosańcu

Społeczności Ciosańca gratulujemy pięknego obiektu i tak aktywnych mieszkańców.

Molo do remontu

Ilustracja do informacji: Molo do remontu

Kapitalny remont czeka pomost przy plaży na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na wykonanie tych robót.
Tak naprawdę to będzie remont kapitalny, molo powstanie niemal od podstaw. 
 • 15-11-2017
czytaj dalej

Sala oficjalnie otwarta

Ilustracja do informacji: Sala oficjalnie otwarta
Dziś w południe oficjalnie oddano do użytku salę gimnastyczną przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sławie.  W oficjalnym otwarciu wzięli udział włodarze gminy Sława, Dyrektor Placówki, Ksiądz Proboszcz, Komandor RWS Sława, przedstawiciele firmy remontującej obiekt oraz ci, z myślą, o których tę salę wyremontowano. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13 Galeria zdjęć: Otwarcie sali

Zaproszonych gości i mieszkańców powitał Dyrektor szkoły, który słowem wstępu przybliżył historię budowy sali, a także wspomniał o planach na przyszłość. Po nim głos zabrali zaproszeni goście, Burmistrz Sławy przekazał na wyposażenie sali piłki, a ksiądz Proboszcz poświęcił obiekt. Na koniec nastąpiło symboliczne przecięcie biało-czerwonej wstęgi. Po części oficjalnej rozegrano inauguracyjny mecz w siatkówkę nauczyciele kontra uczniowie.

Jaśniej i bezpieczniej w gminie

Ilustracja do informacji: Jaśniej i bezpieczniej w gminie
Łupicach i Radzyniu miały miejsce odbiory końcowe oświetlenia ulicznego. W pierwszej miejscowości na ulicy szkolnej zamontowanych zostało 7 lamp. W Radzyniu zainstalowano nowe oświetlenie na ulicach Krętej, Sławskiej i Słonecznej. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Odbiory oświetlenia

W dwóch miejscowościach ułożono linię kablową o łącznej długości 806 mb i zamontowano 21 szt. słupów z wysięgnikami i oprawami w technologii LED. Wykonawcą zadania była firma ELEKTROINSTAL Paweł Smużniak ze Wschowy, a łączna jej wartość wyniosła 109.956,15 zł brutto. 

Lepsza droga w Lipinkach

Ilustracja do informacji: Lepsza droga w Lipinkach
Od piątku popołudnia mieszkańcy Lipinek mogą korzystać z drogi gminnej, na której wyłożona została nawierzchnia asfaltowa. W sumie jest to 450 m2, co przekłada się na długość około 120-130 merów. Prace wykonano błyskawicznie, a ułożone zostały dwie warstwy asfaltu – w sumie o grubości 7 cm. Roboty wykonało Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego PBD Głogów.

Odbiór końcowy sali

Ilustracja do informacji: Odbiór końcowy sali
W sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sławie miał miejsce oczekiwany odbiór końcowy. W ostatnim czasie budynek był do dyspozycji firm M-Plus Sp. z o.o., z Leszna i Przedsiębiorstwa Produkcyjno Usługowo Handlowego Sp. Jawna-Partner z Leszna, które przeprowadziły w nim gruntowny remont. Inwestycja swym zakresem objęła wnętrze oraz termomodernizację budynku, w ramach której ocieplono przegrody zewnętrzne.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Odbiór końcowy

Wewnątrz budynku wyremontowane zostały piwnica, parter z salą gimnastyczną i zapleczem oraz piętra. W piwnicy przeprowadzono zabieg osuszania i odgrzybiania ścian. Ponadto uzupełniono ubytki tynków, pomalowano ściany i sufity, na istniejącej posadzce betonowej położono płytki oraz oczyszczono i pomalowano stolarkę drzwiową. Na parterze i piętrze uzupełniono tynki, odświeżono ściany i sufity, w sanitariatach, ułożono płytki ceramiczne na ścianach, a także wymieniono stolarkę drzwiową. W sali gimnastycznej usunięto parkiet mozaikowy i ułożono nową podłogę. Dodatkowo udrożniona została wentylacja przestrzeni podłogowej. Na widowni wymieniono ławki i balustrady. Zmodernizowano oświetlenie wewnętrzne (montaż opraw i żarówek LED), a także system grzewczy, wymieniono źródło ciepła, zainstalowano systemy monitorowania i zarządzania energią, oraz kolektory słoneczne.
Na termomodernizację obiektu gmina Sława pozyskała środki w ramach konkursu Nr RPLB.03.02.01-IZ.00-08-K01/15, Osi Priorytetowej 3 – Gospodarka niskoemisyjna, Działania 3.2 Efektywność energetyczna, Poddziałania 3.2.1 Efektywność energetyczna – projekty realizowane poza formułą ZIT, kategorii interwencji Funduszy Strukturalnych: 13 – Renowacja infrastruktury publicznej dla celów efektywności energetycznej, projekty demonstracyjne i środki wsparcia. Dodatkowo z własnych środków gmina Sława wyremontowała pomieszczenia wewnątrz sali gimnastycznej. Tym samym obiekt został kompleksowo zmodernizowany.

Remont elewacji w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Remont elewacji w Ciosańcu
W Ciosańcu rozpoczął się remont elewacji budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. W ramach umowy Firma POLMAK Roboty Ogólnobudowlane, Maciej Kras z Ciosańca wykona obróbkę okien i drzwi, gruntuje i szpachluje ściany, położy tynk sylikonowy oraz żywicę.
Wykonawca na realizację zadania ma czas do 30 listopada br. Koszt inwestycji to 4.540,00 zł brutto. Kwota ta nie obejmuję materiałów, zostały one powierzone przez Radę Sołecką wsi Ciosaniec.
Dzięki przeprowadzonemu remontowi budynek zyska na estetyce.

Remont drogi nr 278

Ilustracja do informacji: Remont drogi nr 278
Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców i kierowców, choć związaną z utrudnieniami. Jutro (środa 20 września) rusza przebudowa polegająca na odnowie dywanikowej wraz z częściową wymianą podbudowy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Remont drogi

Zarząd Dróg Wojewódzkich po wielu monitach, a także obserwacji stanu tej drogi zdecydował się na jej remont. Na odcinku od skrzyżowania z ul. Niewidziajły, w kierunku centrum Sławy aż do ul. Parkowej zostanie nie tylko wyremontowana nawierzchnia, ale częściowo podbudowa pod drogą. Wykonawcą będzie firma PBD Głogów. Na realizację tej naprawy ma czas do końca października 2017r. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w przejeździe: ruchem wahadłowym i objazdami.

Remont sali na finiszu

Ilustracja do informacji: Remont sali na finiszu
Prezentujemy krótką fotorelację z gruntownego remontu sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sławie. Przez ostatni czas w sali prowadzone były prace, które swym zakresem objęły: piwnicę, parter z salą, zapleczem, piętro oraz termomodernizację budynku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11 Galeria zdjęć: Sala sportowa

Wykonywane prace mają na celu poprawę bazy sportowej w gminie Sława. Wyremontowana sala przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego nie jest jedyna. Obecnie trwają pracę przy budowie sali sportowej w Ciosańcu, a w przyszłości w Krzepielowie pojawi się również zadaszone boisko. 
Takiego komfortu dzieciom z naszej gminy będą mogli zazdrościć rówieśnicy z okolicy.
Termomodernizacja sali jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu  Rozwoju Regionalnego.

Budowa sali w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Budowa sali w Ciosańcu
W Ciosańcu przy Zespole Szkół powstaje kolejny nowoczesny obiekt sportowy w naszej gminie. Z dnia na dzień widać postęp prac, wszystko idzie zgodnie z planem, a mury obiektu rosną niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Wykonawca buduje sale w systemie „zaprojektuj i zbuduj” zgodnie z wytycznymi programu funkcjonalno-użytkowego. Planowy koniec inwestycji przewidziany jest na sierpień 2018 roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Budowa sali w CiosańcuKalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku