Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Schody oddano do użytku

Ilustracja do informacji: Schody oddano do użytku
W ubiegłym tygodniu miał miejsce odbiór końcowy schodów łączących plac kościelny z drogą wojewódzką w Starym Strączu. Schody znajdujące się w pasie terenu dróg wojewódzkich przez ostatni czas remontowała firma „BRUK MAX” Jacek Hewusz z Brenna. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: odbiór końcowy schodów

To nimi od wielu lat przemieszczają się mieszkańcy do kościoła, a ich stan wymagał remontu. W ramach zadania skute zostały stopnie oraz rozebrano krawężniki betonowe. W ich miejscu pojawiła się palisada betonowa w kolorze grafit, 190 m² chodnik z kostki brukowej, a także balustrady schodowe. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji miał czas do 30 kwietnia, a kwota, na jaką opiewa to 40.743,50 zł brutto.
 

Tarcze wracają na swoje miejsce

Ilustracja do informacji: Tarcze wracają na swoje miejsce
Na początku kwietnia informowaliśmy o rozpoczęciu długo oczekiwanego remontu zegara na wieży kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie. Wtedy to sławscy strażacy przy użyciu podnośnika koszowego zdjęli tarcze. Całość została odkręcona i poddana renowacji. Firma trudniąca się w tego typu naprawach wypiaskowała tarcze, uzupełniła ubytki, pokryła je specjalnym podkładem i pomalowała. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Zamontowali tarcze

Dzisiaj tarcze z powrotem zamontowano na wieży, a to nie koniec.Pracownicy firmy oprócz tego wyremontują cały mechanizm napędowy sławskiego czasomierza. Osoby te są pasjonatami, od wielu lat trudnią się naprawami i konserwacjami zegarów, interesują się również historią tych niezwykłych urządzeń. Jak informują prawie całość mechanizmu, składa się z oryginalnych elementów, a więc działa od 1836 roku. Tylko kilka z nich zostało wymienionych bądź uzupełnionych nowszymi rozwiązaniami. Dodatkowo uzyskaliśmy informację, że tego typu konstrukcję napędową, posiadają jeszcze tylko dwa zegary. Jeden z nich znajduje się w Wolsztynie, drugi natomiast u naszych zachodnich sąsiadów w Niemczech.

Rozpoczęła się budowa oświetlenia

Ilustracja do informacji: Rozpoczęła się budowa oświetlenia
Na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego od skrzyżowania z ulicą Parkową w kierunku głównego wjazdu na teren SCKiW trwa budowa I etapu oświetlenia ulicznego. W ramach inwestycji zostanie położona linia oświetlenia ulicznego oraz zamontowane zostanie 10 słupów z oprawami LED. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Budowa oświetlenia

Wykonawca ELEKTROINSTAL Paweł Smużniak ze Wschowy na wykonanie zadanie ma czas do 15 czerwca. Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę 55.620,60 zł brutto.

Petycja Przedszkolaków zrealizowana

Ilustracja do informacji: Petycja Przedszkolaków zrealizowana
W lutym sławski magistrat odwiedziła jedna z grup Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie. Dzieci miały okazję zwiedzić urząd, a także przyjrzeć się pracy na poszczególnych stanowiskach. Podczas tamtego spotkania dzieci zwróciły się do Burmistrza Sławy z prośbą o zakup nowego wyposażenia na plac zabaw przy swoim przedszkolu. Wstępna zgoda władz gminy została osiągnięta, ale wciąż brakowało konkretów. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

16 Galeria zdjęć: Nowe urządzenia zabawowe

Dzieci musiały wybrać jakie elementy placu zabaw chcą, aby zostały zamontowane oraz przygotować odpowiednią petycję. W marcu przedszkolaki wróciły do Burmistrza, przynosząc własnoręcznie przygotowany dokument. Znalazły się w nim elementy placu zabaw te, które wybrały spośród kilku ofert. Dzięki temu Burmistrz mógł skierować je Skarbnik i Sekretarz gminy, gdzie wspólnie ustalono co i kiedy pojawi się na placu zabaw przy przedszkolu. Dzisiaj w Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie odbyły się uroczystości pn. „Jestem Przyjacielem Zwierząt". Z tej okazji Przedszkolaki wraz z wychowawczyniami przygotowały akademię. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej wszyscy udali się na plac zabaw, gdzie miało miejsce symboliczne przecięcie wstęgi na nowym zestawie zabawowym. Oprócz tego plac zabaw został wzbogacony o karuzelę tarczową oraz tablicę do pisania.

Dbają o zieleń nowym sprzętem

Ilustracja do informacji: Dbają o zieleń nowym sprzętem
Na początku kwietnia informowaliśmy o pracach agrotechnicznych, jakie mieszkańcy Wróblowa wykonali na placu rekreacyjno-sportowym. Wówczas to przy użyciu samodzielnie zbudowanego areatora spulchnili oni murawę oraz wysiali nawozy, a także odmalowali bramki. Korzystne warunki atmosferyczne, odpowiednio napowietrzone korzenie traw i działanie nawozów sprawiły, że niezbędne było skoszenie trawnika. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowy nabytek

Pomógł w tym nowy sprzęt zakupiony w ostatnim czasie przez Rade Sołecką. Traktorek ogrodowy firmy Wolf Garten model 105.220 H sfinansowany z funduszu sołeckiego będzie wykorzystywany do pielęgnacji do terenów zielonych Sołectwa Wróblów. Sprzęt z pewnością ułatwi pracę mieszkańców i skróci czas jej wykonywania. Dodatkowo jest on przystosowany do współpracy z wieloma akcesoriami takimi jak przyczepki ogrodowe, rozsiewacze, pług do śniegu i wiele innych.

Trwa remont schodów

Ilustracja do informacji: Trwa remont schodów
W tym tygodniu rozpoczął się remont schodów łączących plac kościelny z drogą wojewódzką w Starym Strączu. Schody znajdujące się w pasie terenu dróg wojewódzkich wymagały naprawy. To nimi od wielu lat przemieszczają się mieszkańcy do kościoła. Ich stan pozostawiał wiele do życzenia, stąd też decyzja o modernizacji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Remont schodów

Za remont odpowiada firma „BRUK MAX” Jacek Hewusz z Brenna. Ekipa skuła już część stopni oraz rozebrała krawężniki betonowe. W tym miejscu pojawi się palisada betonowa w kolorze grafit, 190 m² chodnika z kostki brukowej, a także balustrady schodowe. Wykonawca na zrealizowanie inwestycji ma czas do 30 kwietnia, a kwota na jaką opiewa to 40.743,50 zł brutto.
 

W Radzyniu jest jaśniej

Ilustracja do informacji: W Radzyniu jest jaśniej
Dzisiaj tj. 19.04.2018 w Radzyniu Nad Stawami miał miejsce odbiór końcowy oświetlenia ulicznego. Pod koniec lutego gmina podpisała umowę na wykonanie oświetlenia, a wykonawca miał czas do końca kwietnia na zainstalowanie 20 nowych lamp. Firma ELEKTROINSTAL Paweł Smużniak ze Wschowy zgodnie z umową wybudowała linię kablową oświetlenia oraz zamontowała słupy oświetleniowe z oprawami LED.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Odbiór końcowy

 Łączna wartość inwestycji opiewa na kwotę 90.483,09 zł brutto.

Zegar do remontu

Ilustracja do informacji: Zegar do remontu
Na wieży kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie rozpoczął się długo oczekiwany remont zegara. Wczoraj (12.04.2018r.) od godzin porannych druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie przy użyciu podnośnika koszowego demontowali zegar. Wiele lat użytkowania i oddziaływanie warunków atmosferycznych zrobiły swoje. Całość została odkręcona i będzie podana renowacji, którą wykona firma specjalizująca się w tego typu naprawach.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: remont zegara

Więcej zieleni w Sławie

Ilustracja do informacji: Więcej zieleni w Sławie
W obrębie Nowego Rynku trwa sadzanie ośmioletnich Jałowców. Wcześniej w tym miejscu rosły brzozy, ale zostały przesadzone w inną część miasta. Obecnie znajdują się w pobliżu budynku klubowego na Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego. Dodatkowo przy wjeździe na stadion zasadzono kilka sztuk tui.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Nowe nasadzenia

W centrum miasta od kilku dni trwają prace porządkowe. W ostatnim czasie usunięto starą korę spod roślin, która zostanie zastąpiona świeżą. Pod nowymi Jałowcami zainstalowano system nawadniania i napowietrzania, a wkrótce pojawią się kamyki. W gazonach zrobiło się kolorowo, a to za sprawą dwóch tysięcy sadzonek bratków, które zdobią miasto. Niebawem uruchomiona zostanie fontanna miejska oraz zdrój uliczny na skwerze miłości u zbiegu ulic Ogrodowej z Odrodzonego Wojska Polskiego.

Uwaga! Utrudnienia w ruchu

Ilustracja do informacji: Uwaga! Utrudnienia w ruchu
W obrębie sławskiego Rynku trwa wymiana poszycia dachu na jednej z kamienic. W związku prowadzonym remontem niezbędne jest wyłączenie z ruchu ulicy Głogowskiej na odcinku od Rynku do skrzyżowania z ulicą Kwiatową. Wyjazd z Rynku zablokowany będzie do czwartku (12 kwietnia).


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku