Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Wkrótce kolejny etap prac

Ilustracja do informacji: Wkrótce kolejny etap prac
Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami dotyczącymi budowy nowej plaży na terenie SCKiW kolejnym etapem po wycince drzew i zakrzaczeń będzie bagrowanie terenu. Na początku przyszłego tygodnia nad jeziorem pojawi się firma ze specjalnym sprzętem, która zajmie się usuwaniem osadu i korzeni trzcinowisk. Przyszłe kąpielisko zostanie wybagrowane i przygotowane do właściwych robót.

Fotorelacja z budowy

Ilustracja do informacji: Fotorelacja z budowy
Na terenie SCKiW trwa budowa domków bliźniaczych, planowo mają być gotowe przed tegorocznym sezonem letnim. Pod koniec listopada rozstrzygnięto przetarg na budowę 7 domków bliźniaczych. Zgodnie z planem 4 domki powstaną do 1 maja, a pozostałe 3 do końca maja 2018 roku.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Budowa domków

Wybrano wykonawcę termomodernizacji

Ilustracja do informacji: Wybrano wykonawcę termomodernizacji
W grudniu ubiegłego roku Gmina ogłosiła przetarg na termomodernizację budynku dawnej Szkoły Podstawowej. Na tę chwilę obiekt stoi pusty, w związku z reformą oświatową dzieci od września 2017 r. uczęszczają do szkoły przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: temomodernizacja

W przyszłości ma się to zmienić. W tym miejscu swoją siedzibę będą miały Biblioteka Publiczna, Ośrodek Pomocy Społecznej, a także Dom Kultury. Spośród czterech ofert, które wpłynęły m.in. z Leszna, Śmigla, Sławy, Babimostu wybrano najkorzystniejszą, którą przedstawił inż. Stanisław Snela Przedsiębiorstwo Techniczne ze Śmigla. Opiewa ona na kwotę 1.292.452,85 zł. Przyszły wykonawca ma za zadanie ocieplenie obiektu, częściową wymianę stolarki zewnętrznej, remont elementów zewnętrznych budynku: opaski wokół budynku, schodów wejściowych i spoczników, wymianę instalacji c.o., modernizację istniejącego źródła ciepła, modernizację instalacji elektrycznych kotłowni.
Koniec inwestycji przewidziany jest na drugą połowę sierpnia 2018 roku.
Zadanie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Mieszkania w Sławie do kupienia

Ilustracja do informacji: Mieszkania w Sławie do kupienia
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławie wybuduje przy ulicy Henryka Pobożnego budynek mieszkalno – usługowy. Stanie on pomiędzy budynkiem dawnej Szkoły Podstawowej a sklepem Dino. Spółka chce w ten sposób, chociaż w części rozwiązać problem mieszkaniowy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowe mieszkania w Sławie

Na parterze od strony północnej znajdować się będą biura firmy i nowoczesny punkt obsługi klienta, a w pozostałej części mieszkania. W sumie będzie ich 31. Gmina zarezerwowała 10 lokali, które będą przeznaczone na mieszkania komunalne. Reszta zostanie sprzedana. Pierwsi lokatorzy mają wprowadzić się pod koniec przyszłego roku. 
Więcej informacji dostępnych pod nr. tel. 725 559 551.

Pierwsze prace przy nowej plaży

Ilustracja do informacji: Pierwsze prace przy nowej plaży
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wraz z początkiem tego tygodnia rozpoczęły się pierwsze prace poprzedzające właściwe roboty. Na terenie SCKiW pojawiła się ekipa z ciężkim sprzętem, która od godzin porannych pracuje przy wycince drzew i zakrzaczeń.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Pierwsze prace

Na SCKiW praca wre

Ilustracja do informacji: Na SCKiW praca wre
Wraz z początkiem nowego roku na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku zaczęto realizację kolejnej inwestycji. Przy plaży głównej rozpoczął się kapitalny remont mola.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Remont mola

Ze względu na zły stan techniczny, który mógł zagrażać bezpieczeństwu użytkowników, pomost powstanie niemal od podstaw. Prace mają zostać wykonane do końca marca 2018 roku.

Niebawem ruszą pierwsze prace

Ilustracja do informacji: Niebawem ruszą pierwsze prace
W czwartek (04.01.2018) informowaliśmy o planowanej budowie nowej plaży pomiędzy pensjonatem Słoneczko a siedzibą SKŻ. Wraz z początkiem przyszłego tygodnia rozpoczną się pierwsze prace. Zgodnie z pozwoleniem usunięte zostaną wskazane drzewa i zakrzaczenia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: pierwszy etap prac

W sumie wyciętych zostanie ok. 100 sztuk. Zastąpi je taka sama ilość sosen i klonów, które pojawią się w innej części SCKiW. Prace te mają na celu przede wszystkim uporządkowanie terenu i przygotowania go do właściwych robót. Jeszcze zimą, przed okresem lęgowym ptaków ma zostać wybagrowane przyszłe kąpielisko-usunięty zostanie osad oraz korzenie trzcinowisk.

Remont drogi gruntowej

Ilustracja do informacji: Remont drogi gruntowej
Trwa remont ulicy Łąkowej na odcinku od mostu na Czernicy do skrzyżowania z ulicą Długą. Na miejscu jest ciężki sprzęt, który wyrównuje drogę gruntową i pobocze. Zakres robót obejmuje również nawiezienie kruszywa na drogę o długości ok. 400 metrów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Remont drogi

Będzie nowa plaża

Ilustracja do informacji: Będzie nowa plaża
Na terenie pomiędzy pensjonatem Słoneczko, a siedzibą SKŻ powstanie nowa plaża. W tym roku rozpoczęte zostaną prace, które mają poprawić atrakcyjność turystyczną Sławy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowa plaża

Zgodnie z pozwoleniami niebawem ruszy wycinka drzew, poprzedzająca właściwe roboty. Jeszcze zimą ma zostać wybagrowane przyszłe kąpielisko-usunięty zostanie osad oraz korzenie trzcinowisk. To pierwsza część prac, która ma być wykonana w tym roku.
Tłumy, które przewijają się w sezonie przez plażę jasno pokazują, że powstanie nowej plaży jest konieczne.

Chodnik w Sławie gotowy

Ilustracja do informacji: Chodnik w Sławie gotowy
W ostatnim czasie w obrębie ulic Wschowskiej, Bocznej i Kwiatowej prowadzone były prace modernizacyjne mające na celu połączenie ulic Kwiatowej ze Wschowską ciągiem pieszym. Od niedawna wyremontowany chodnik dostępny jest dla pieszych. Wszystko to dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Wyremontowany chodnikKalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku