Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy

Ilustracja do informacji: Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy
Zapraszamy na konsultację społeczne dotyczące budowy II etapu obwodnicy Sławy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 278. Zamawiającym jest Województwo Lubuskie reprezentowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Więcej na stronie ZDW

Sławscy Przedsiębiorcy nie próżnują i się rozwijają

Ilustracja do informacji: Sławscy Przedsiębiorcy nie próżnują i się rozwijają
Ostatni czas nie był łatwy dla ludzi prowadzących własną działalność. W związku z epidemią koronawirusa w kraju i na świecie wprowadzonych zostało wiele obostrzeń, mających na celu zahamowanie jego rozprzestrzeniania się. Mogłoby się wydawać, że znacząco spowolni on rozwój firm w naszej gminie. Na szczęście nie we wszystkich przypadkach tak się stało.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Plac budowy w centrum Sławy

W Sławie przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego właściciel jednej ze sławskich firm planuje rozbudowę swojego zaplecza. W tym celu wraz z początkiem lipca w centrum naszego miasta pojawił się ciężki sprzęt, a teren w sąsiedztwie Parku Miejskiego zamienił się w plac budowy. O szczegółach inwestycji będziemy informować za pośrednictwem naszego portalu.

Prace na Dębowej

Ilustracja do informacji: Prace na Dębowej
Po raz kolejny przyglądamy się postępom prac na ulicy Dębowej. Na większości odcinka drogi wyłożona jest już kostka brukowa, ponadto kontynuowana jest także budowa kanalizacji deszczowej. Kolejnym etapem prac będzie tworzenie podjazdów do posesji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Prace na Dębowej

Na Dębowej praca wre

Ilustracja do informacji: Na Dębowej praca wre
Inwestycja pn. „Przebudowa ulic Sosnowej, Świerkowej i Dębowej w Sławie” idzie w szybkim tempie. Niedawno informowaliśmy o tym, iż rozpoczęły się pracę w obrębie ulicy Dębowej. Na tę chwilę w tym miejscu wykonane zostało korytowanie, zainstalowano kanalizację deszczową, ustawione zostały krawężniki. Natomiast na części drogi tworzona jest podbudowa nawierzchni z kruszywa na podłożu gruntowym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Na Dębowej praca wre

Informujemy również, że ulice Sosnowa, Dębowa i Świerkowa są całkowicie wyłączone z ruchu. Wyjątek stanowią mieszkańcy, którzy w chcą dotrzeć do swojej posesji. Za wszystkie utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy o szczególną ostrożność i wyrozumiałość.

Kolejny etap prac przy Bursztynowej

Ilustracja do informacji: Kolejny etap prac przy Bursztynowej
Przy ulicy Bursztynowej w Lubogoszczy, trwają prace związane z budową drogi. Obecnie wciąż trwa korytowanie, budowana jest kanalizacja deszczowa. Natomiast na części drogi tworzona jest podbudowa nawierzchni z kruszywa na podłożu gruntowym. Kolejną warstwą, jaka pojawi się na drodze, będzie podsypka cementowo-piaskowa. Na niej ułożona zostanie droga z kostki brukowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Prace na Bursztynowej


W ramach zadania pojawią się chodniki jednostronne wzdłuż projektowanej drogi, zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Planowany czas zakończenia prac to 30 września 2020 r.

Murawa przygotowana na rozgrywki

Ilustracja do informacji: Murawa przygotowana na rozgrywki
Od dłuższego czasu pracownicy gospodarczy UM w Sławie prowadzą prace pielęgnacyjne murawy Stadion Miejski im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie Wiosną tego roku została przeprowadzona wertykulacja nawierzchni w celu usunięcia nadmiernej ilości martwych roślin i mchu powstałych w okresie zimowym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nawożenie murawy

Dodatkowo cyklicznie stosowane jest nawożenie trawy środkami wspomagającymi jej wzrost i ogólne wzmocnienie. Taki zabieg został przeprowadzony wczoraj. Dzięki uprzejmości i wsparciu Pana Tomasza Cichońskiego na murawę wylądowało kilkadziesiąt kilogramów mieszanki nawozów. Jest to kolejne działanie mające na celu zapewnienie najlepszych warunków dla osób korzystających z boiska.

Stare Strącze z nowy chodnikiem.

Ilustracja do informacji: Stare Strącze z nowy chodnikiem.
Wcześniej informowaliśmy, że z początkiem czerwca pracownicy gospodarczy Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska rozpoczęli prace nad chodnikiem w okolicy sklepu spożywczego w Starym Strączu. Na terenie inwestycji zostało wykonane korytowanie nawierzchni, następnie ułożono krawężniki oraz wysypano podbudowę i podsypkę, na którą trafiła kostka brukowa. Całość została zapiaskowana i jest gotowa do użytku. Dodatkowo uzupełnione zostały również braki w dywaniku asfaltowym przyległym do chodnika. Prace powinny zakończyć się po połowie czerwca. Ciąg pieszy docelowo łączyć ma dwa odcinki chodnika i ułatwić dostęp do wiaty przystankowej. Łącznie ma on 41.5 m długości i 1,5 m szerokości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Stare Strącze z nowy chodnikiem

Na Sosnowej i Dębowej nie zwalniają tempa

Ilustracja do informacji: Na Sosnowej i Dębowej nie zwalniają tempa
Od ostatniej naszej wizyty na placu budowy na ulicy Sosnowej wiele się zmieniło. Wyłożone zostały kolejne metry kostki brukowej. Na ukończeniu jest niemal chodnik, a i jezdnia nabrała kształtu. W międzyczasie pracownicy firmy ZPHU „KRUBET” pojawili się na ulicy Dębowej. Tam przy użyciu ciężkiego sprzętu prowadzony jest wykop pod kanalizację deszczową. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Prace postępują

Plac zyskał nowe zabawki

Ilustracja do informacji: Plac zyskał nowe zabawki
Na plac zabaw przy ul. Jaśminowej dotarła firma, która jeszcze dziś zamontuje nowe wyposażenie oraz pozostałą część ogrodzenia, którego będzie w sumie 20 mb. Nowe zabawki to karuzela tarczowa z kierownicą i siedziskami oraz narożnik ze stolikiem. Zadanie zrealizowane w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Projekt zyskał poparcie 895 mieszkańców. Całkowity koszt inwestycji opiewał na kwotę 8.708,40 zł brutto.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Plac zyskał nowe zabawki

Nowy chodnik w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Nowy chodnik w Starym Strączu
Z początkiem tygodnia pracownicy gospodarczy Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska rozpoczęli prace nad chodnikiem w okolicy sklepu spożywczego w Starym Strączu. Na tę chwilę zostało wykonanie korytowanie oraz rozpoczęto już układanie krawężników. Ciąg pieszy docelowo połączyć ma dwa odcinki chodnika i ułatwić dostęp mieszkańców do wiaty przystankowej. Łącznie będzie on miał 41.5 m długości i 1,5 m szerokości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Nowy chodnik w Starym Strączu.

1 2 3 4 5 6 ... 29

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl