Logo: BIP
.
Baner: Nowy rynek

Dla inwestora

Park otwarty!

Ilustracja do informacji: Park otwarty!
Dziś punktualnie o godzinie 12:00 miał miejsce końcowy odbiór inwestycji, która od ponad roku realizowana była w Sławie. Jak sama nazwa wskazuje projekt pt. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie” miał na celu przywrócenie walorów tej części miasta. Wiele ze zrealizowanych prac nawiązywało w dużej mierze do koncepcji Karla Eduarda Petzolda — założyciela parku. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W części miejskiej wszystkie ścieżki zyskały nową naturalną nawierzchnię tzw. HanseGrand. Pojawiły się także stylowe słupy oświetleniowe wraz z kamerami monitoringu, co w istotny sposób wpłynie na bezpieczeństwo. Od strony Starego Rynku stanęła bezobsługowa toaleta miejska. W tym miejscu wybudowana została również brama wejściowa pokryta piaskowcem. Remontu doczekał się także mostek nad Czernicą. Jego konstrukcja została wzmocniona, wykonano też balustradę z ażurowej cegły klinkierowej. Pojawiły się elementy małej architektury takie jak ławki, kosze, drogowskazy czy tablice informacyjne o charakterze edukacyjnym i przyrodniczym. Ważną rolę w tym projekcie odegrała przyroda. Na drzewach zamontowano budki lęgowe dla ptaków. W parku pojawiły się łącznie 124 drzewa oraz 1380 krzewów. Jak wiadomo, nic tak nie upiększa przestrzeni, jak kwiaty. Dlatego też w projekcie przewidziano nasadzenia kwiatów wieloletnich. Teren parkowy wzbogacił się o 5953 byliny i 2150 bluszczy. Dodatkowo powstały trawniki o łącznej pow. 7620 m² oraz łąka kwietna.
 
Inwestycja ta została zrealizowana przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej, a jej całkowity koszt to 3,682 mln zł z tego 3,129 mln zł to wkład UE co stanowi 85%. Wkład gminy to 553 tys. zł. /15%/.
Teraz już oficjalnie, zapraszamy na spacery wszystkich, którzy zechcą zobaczyć, jakie zmiany w nim zaszły.

Prace na Świerkowej na półmetku

Ilustracja do informacji: Prace na Świerkowej na półmetku
Na ul. Świerkowej prace postępują z dnia na dzień, a do końca inwestycji coraz bliżej. Do wyłożenia kostką pozostało ostatnie kilkanaście metrów. W najbliższym czasie powstanie łącznik ul. Świerkowej z ul. Obrońców Pokoju.

Przypominamy również, że ulice Sosnowa, Dębowa i Świerkowa są nadal całkowicie wyłączone z ruchu. Wyjątek stanowią mieszkańcy, którzy chcą dotrzeć do swojej posesji. Za wszystkie utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy o szczególną ostrożność i wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W Lubogoszczy praca wre

Ilustracja do informacji: W Lubogoszczy praca wre
Kolejny raz odwiedziliśmy plac budowy na ulicy Bursztynowej w Lubogoszczy. Prace nie zwalniają tempa. Na chodnikach i podjazdach kostka pojawiła się już wcześniej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Obecnie trwa wykładanie kolejnych metrów na jezdni. W międzyczasie powstał zbiornik retencyjno-chłonny, który posłuży do gromadzenia nadmiaru spływu opadowego i rozsączania wody. W ramach inwestycji nasadzona zostanie zieleń drogowa oraz wytyczona zostanie organizacja ruchu drogowego. Zakończenie prac przewidziane jest na pierwszą połowę listopada br.

We Wróblowie trwają prace

Ilustracja do informacji: We Wróblowie trwają prace
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o utrudnieniach, jakie mogą wystąpić we Wróblowie. W związku z przebudową przepustu wodnego droga dojazdowa do miejscowości od strony Sławy została wyłączona z ruchu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Roboty we Wróblowie

Na tę chwilę stary przepust został całkowicie rozebrany, osadzany jest nowy z tworzywa sztucznego. W tym miejscu pojawią się ściany oporowe i barierki. Przebudowa może potrwać kilka dni, dlatego kierujących prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość. Za niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Henryka Pobożnego doczeka się remontu

Ilustracja do informacji: Henryka Pobożnego doczeka się remontu
W najbliższym czasie ciąg pieszy w obrębie ulicy Henryka Pobożnego w Sławie zostanie wyremontowany. Do 26 listopada br. pracownicy firmy PBD Sp. z o.o. z Głogowa rozbiorą starą nawierzchnię i ułożą kostkę brukową.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Podpisanie umowy

Obecnie na chodniku występują liczne nierówności i zapadnięcia. Krawężniki i obrzeża betonowe również są w złym stanie technicznym, chodzi tu głównie o liczne spękania i wykruszenia. W ich miejscu pojawi się 720m2 betonowej kostki brukowej w odległości 0,5 m od pasa jezdni. Inwestycja opiewa na kwotę 158.839,27 zł brutto i zgodnie z umową wkrótce mają rozpocząć się pierwsze prace.

Altana w Nowym Strączu

Ilustracja do informacji: Altana w Nowym Strączu
Projekt pn. „Aktywna Gola i Nowe Strącze” realizowany był w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W ramach tego zadania w Goli stworzona została siłownia plenerowa, o czym wspominaliśmy pod koniec maja. 
Teraz natomiast w Nowym Strączu powstała drewniana altana ogrodowa o wymiarach 5 m x 5 m z czterospadowym dachem pokrytym gontami bitumicznymi. Roboty związane z jej budową zostały wykonane i czekają na odbiór końcowy. Wykonawcą była firma Remontowo-Budowlana Mariusz Rajman z Łupic, a koszt zadania wyniósł 15.700,00 zł.

Remont szkoły w Krzepielowie na ostatniej prostej

Ilustracja do informacji: Remont szkoły w Krzepielowie na ostatniej prostej
Po raz kolejny przyglądamy się inwestycji, która realizowana jest na terenie Szkoły Podstawowej w Szkole. W ostatnim czasie budynek zyskał nowy dach, ocieplenie, a w obecnym etapie trwają roboty elewacyjne. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Remont szkoły w Krzepielowie na ostatniej prostej

Został także przeprowadzony proces czyszczenia cokołu z cegły klinkierowej, który znajduje się pod elewacją budynku. Zlecenie wykonane zostanie do końca bieżącego miesiąca.

Remont szkoły w Łupicach

Ilustracja do informacji: Remont szkoły w Łupicach
Po raz kolejny przyglądamy się realizacji zadania mającego na celu wykonanie elewacji i nowego dachu. Poszycie zostało już prawie wykonane, zostały elementy wykończeniowe. Aktualnie pracownicy firmy „LUX” Urszula Żukowska, Grzegorz Żukowski s.c. ze Święciechowy prowadzą pracę związane z dociepleniem budynku i wymiany okien.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Całość zadania opiewa na kwotę 157.194,00 zł, a termin wykonania zadania to 15 października br.

Prace na ul. Bursztynowej

Ilustracja do informacji: Prace na ul. Bursztynowej
W Lubogoszczy prace nabrały zawrotnego tempa. Kostka brukowa na chodnikach i podjazdach została położona już wcześniej. Obecnie trwa układanie bruku na jezdni, kolejne metry kostki pojawiają się tam z dnia na dzień.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

W ramach zadania pojawią się także zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na 9 listopada br. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Ławki dotarły do Parku Miejskiego

Ilustracja do informacji: Ławki dotarły do Parku Miejskiego
Rozpoczął się montaż ławek i koszy parkowych, które zostały zakupione w ramach projektu „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie”.  W sumie na tym terenie staną 63 ławki i 32 kosze na śmieci. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Ławki dotarły do Parku Miejskiego

1 2 3 4 5 6 ... 32


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku