Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Dla mieszkańca

Park linowy po pierwszym przeglądzie

Ilustracja do informacji: Park linowy po pierwszym przeglądzie
Nowoczesny samoobsługowy park linowy przy Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie wbrew pojawiającym się w sieci bzdurom 4 marca został odebrany i oddany do użytku. Dzieci będą mogły z niego ponownie bezpiecznie i dowolnie skorzystać jak tylko stan epidemiologiczny na to pozwoli. Od momentu odbioru spełniał on wszystkie warunki techniczne i wymogi bezpieczeństwa, a tym samym został dopuszczony do użytkowania. Prace wykonywane wczoraj dotyczyły wyłącznie estetyki urządzenia, były związane z malowaniem desek pokładu oraz regulacją lin. Wszystkie powyższe „usterki” nie miały wpływu na bezpieczeństwo użytkowników.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Park linowy

Zachęcamy do śledzenia portalu fb.slawa.pl oraz strony internetowej slawa.pl to tam znajdziecie Państwo rzetelne informacje na temat wszelkich inwestycji i przedsięwzięć realizowanych przez Gminę Sławę. Jeśli mają Państwo uwagi lub pytania, zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem naszego profilu facebookowego w komentarzach bądź wiadomościach prywatnych. Nasi redaktorzy postarają się odpowiedzieć na każde z nich. Niestety internet przyjmie każdą bzdurę, dlatego zachęcamy do korzystania z wiarygodnych źródeł.

Strefa płatnego parkowania odłożona w czasie

Ilustracja do informacji: Strefa płatnego parkowania odłożona w czasie
Wcześniej informowaliśmy państwa, iż opłaty za miejsca parkingowe rozpoczną się 15 kwietnia. Jednak w związku z #koronawirus termin ten zostaje przesunięty. Strefa płatnego parkowania rozpocznie się 1 maja 2020. Jednak wszystko zależy od sytuacji.
Strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku (w strefach mienia komunalnego do soboty) od godz. 9:00 do 18:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
Bilety parkingowe nabywane są w parkomatach. Opłacenie czasu parkowania następuje proporcjonalnie do wartości użytej monety lub monet. W Referacie Straży Miejskiej (pokój 208) jest możliwość wykupienia karty abonamentowej jednomiesięcznej na wybraną strefę w cenie 25 zł oraz na wszystkie strefy w cenie 50 zł. Od niedawna na terenie Sławy działa aplikacja „ePARK PL” Parkomat w Twoim smartfonie” umożliwiająca użytkownikom telefonów z systemem Android lub iOS płacenie bez wychodzenia z samochodu. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, opłacić z EPARK - Parkomat w Twoim smartfonie postój w strefie płatnego parkowania. Opłaty w strefach obowiązywać będą do 31 października br.

Oferta pozakonkursowa na realizacje zadania publicznego - Ratownictwo i ochrona ludności

Więcej w załączniku.
 • 31-03-2020
czytaj dalej

Zakaz wstępu na teren Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku

Komunikaty Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Ilustracja do informacji: Komunikaty Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Komunikaty Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Ostatnie pożegnanie śp. ks. kan. Zenona Prętkiego

Ilustracja do informacji: Ostatnie pożegnanie śp. ks. kan. Zenona Prętkiego
Informujemy, że msza św. pogrzebowa śp. ks. kan. Zenona Prętkiego odbędzie się w najbliższą sobotę 28 marca 2020 r. o godz. 10.00 na cmentarzu parafialnym w Nowym Tomyślu przy ul. Lipowej. Z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem Msza św. w Sławie w intencji śp. ks. kan. Zenona Prętkiego zostanie odprawiona po ustaniu pandemii. Wszystkich wiernych, prosimy o modlitwę za duszę naszego Proboszcza.

Trzeba przeczekać

Ilustracja do informacji: Trzeba przeczekać
Przybyło obowiązków służbom mundurowym w czasie stanu epidemii. W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących gromadzenia się osób, tylko w środę Straż Miejska ze Sławy podjęła siedem interwencji. Pięć z nich w mieście, dwie na terenach wiejskich.
Wszystkim przypominamy, że należy pozostawać w domach, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Jeśli jednak przebywamy na dworze, lub innych miejscach publicznych, należy zachowywać bezpieczne odległości od siebie.
Policja ze Sławy ma wiele dodatkowych zadań. Do standardowych obowiązków doszły dodatkowe, związane ze sprawdzaniem osób będących na kwarantannie domowej oraz reagowanie na tworzenie się skupisk ludzi.
W tym ostatnim policję wspiera Straż Miejska. Zgodnie z wytycznymi Burmistrza Sławy strażnicy patrolują zwyczajowe miejsca gromadzenia się ludzi. Są to stadion, targowisko, które upodobała sobie młodzież. Dochodzą do tego także park i tereny nad jeziorem.
Zgodnie z zaleceniami Burmistrza Sławy do minimum został ograniczony wjazd nad jezioro, by uniknąć powstawania skupisk ludzi. Wyłączone z użytkowania są domu kultury i biblioteki. Większość placówek działa w bardzo ograniczonym zakresie.
Na potrzeby obrony cywilnej Burmistrz Sławy zlecił zamówienie masek ochronnych, kombinezonów i partii płynu do dezynfekcji. Regularnie Burmistrz zwołuje posiedzenia kryzysowe, na których omawiana jest sytuacja epidemiologiczna w gminie.
Podejmowanych środków jest znacznie więcej. Z inicjatywy policji na bilbordzie w Sławie będą wyświetlane ostrzeżenia. Policja dostarczy także nagrania, które będą emitowane z radiowozów i pojazdu Straży Miejskiej.
Strażnicy otrzymali także dodatkowe służby w terenie w weekendy. Mundurowych wspiera również Straż Leśna. A sławski WOPR oraz jednostka OSP Ciosaniec Bagno podjęły się pomocy osobom w załatwianiu codziennych spraw, jak choćby robienie zakupów.
Dla przypomnienia Urząd Miejski w Sławie działa w systemie wewnętrznym. Interesanci nie mogą wchodzić do budynku. Wszelkie sprawy należy w pierwszym rzędzie załatwiać telefonicznie – numer centrali 68 355 83 60. Gdy jest konieczność wizyty w urzędzie należy to zgłosić wcześniej telefonicznie.
Musimy wszyscy być wyrozumiali i cierpliwi. Liczymy, że to stan przejściowy, który niebawem się skończy.

Aplikacja Kwarantanna domowa

Ilustracja do informacji: Aplikacja Kwarantanna domowa
Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.
Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.
 app store       sklep play
 
 

Jak aktywować aplikację?

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.
Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią.
Infolinia techniczna
tel. +48 22 165 57 44
Koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora.
Materiały

Sława kwitnie bratkami

Ilustracja do informacji: Sława kwitnie bratkami
W naszym mieście rozpoczęły się nasadzenia kwiatów. Miejskie gazony zdobić będzie 2500 szt. bratków w różnej palecie barw. Fiołki ogrodowe to tylko początek. Mają sprawić, by początek chłodnej wiosny i ten trudny czas, w jakim się znaleźliśmy był dla mieszkańców Sławy choć trochę przyjemniejszy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Kolorowo w Sławie

W nieco cieplejszym okresie sadzone będą kolejne odmiany kwiatów, a w mieście będzie można dostrzec wielkie kolorowe donice. Dodatkowo na Nowym Rynku w miejscach nasadzeń roślin uzupełniona została brakująca kora.

Zmarł Ksiądz Kanonik Zenon Prętki

Ilustracja do informacji: Zmarł Ksiądz Kanonik Zenon Prętki
Przez ćwierć wieku pełnił posługę jako proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła. Duszpasterz w Sławie spędził w sumie 35 lat, najpierw jako proboszcz, później przez dekadę jako ksiądz rezydent, przez ten czas bardzo zżył się z naszymi stronami.
Na jego naukach i wiedzy kapłańskiej wychowały się pokolenia mieszańców naszej gminy. Po zakończeniu posługi w naszej parafii przeprowadził się do Domu Seniora w Zielonej Górze. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur składają na ręce rodziny najszczersze kondolencje.
1 2 3 4 5 6 ... 216


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl