Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Dla mieszkańca

W Lubogoszczy praca wre

Ilustracja do informacji: W Lubogoszczy praca wre
Kolejny raz odwiedziliśmy plac budowy na ulicy Bursztynowej w Lubogoszczy. Prace nie zwalniają tempa. Na chodnikach i podjazdach kostka pojawiła się już wcześniej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Obecnie trwa wykładanie kolejnych metrów na jezdni. W międzyczasie powstał zbiornik retencyjno-chłonny, który posłuży do gromadzenia nadmiaru spływu opadowego i rozsączania wody. W ramach inwestycji nasadzona zostanie zieleń drogowa oraz wytyczona zostanie organizacja ruchu drogowego. Zakończenie prac przewidziane jest na pierwszą połowę listopada br.

We Wróblowie trwają prace

Ilustracja do informacji: We Wróblowie trwają prace
W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o utrudnieniach, jakie mogą wystąpić we Wróblowie. W związku z przebudową przepustu wodnego droga dojazdowa do miejscowości od strony Sławy została wyłączona z ruchu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Roboty we Wróblowie

Na tę chwilę stary przepust został całkowicie rozebrany, osadzany jest nowy z tworzywa sztucznego. W tym miejscu pojawią się ściany oporowe i barierki. Przebudowa może potrwać kilka dni, dlatego kierujących prosimy o uzbrojenie się w cierpliwość. Za niedogodności przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

„Ziemia Lubuska w pigułce” czyli quiz wiedzy

Ilustracja do informacji: „Ziemia Lubuska w pigułce” czyli quiz wiedzy
W piątek przedstawiciele kół wiejskich z terenu gminy Sława wzięli udział w konkursie wiedzy. Trzy delegacje w tym Koło Gospodyń Wiejskich z Ciosańca, Lipinek i Krążkowa odpowiadały na pytania w ramach zgadywanki pn. Fortuna kołem się toczy. Zadaniem drużyn było udzielenie odpowiedzi na 10 pytań, zostały one ukryte pod daną cyfrą na Kole Fortuny.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Kapitanowie zespołów przed każdą turą kręcili kołem, losując cyfrę dla swojej drużyny. Najlepiej z testem wiedzy o wojewódzkie lubuskim poradzili sobie mieszkańcy Ciosańca, drugie miejsce zajęły Panie z Lipinek, a trzecie delegacja z Krążkowa. Organizatorami quizu była Kraina Lasów i Jezior - Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Siedlisku, całość została zrealizowana ze środków województwa lubuskiego w ramach działania na rzecz rozwoju obszarów wiejskich „Lubuska Odnowa Wsi”. Na zakończenie obecni na spotkaniu mogli wysłuchać krótkiego koncertu w wykonaniu instruktora muzycznego Henryka Cyrana.

Park miejski wkrótce gotowy

Ilustracja do informacji: Park miejski wkrótce gotowy
Rewaloryzacja parku miejskiego w Sławie dobiega końca. Na dzień 29 września br. zaplanowany jest odbiór inwestycji, a od środy najpewniej zostanie udostępniony dla wszystkich, którzy zechcą zobaczyć, jakie zmiany w nim zaszły. 
 
Przypominamy, iż inwestycja ta została zrealizowana przy wsparciu funduszy UE, a jej całkowity koszt to 3,682 mln zł z tego 3,129 mln zł to wkład UE co stanowi 85%. Wkład gminy to 553 tys. zł. /15%/.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Sława zyska nowe przejście

Ilustracja do informacji: Sława zyska nowe przejście
Wczoraj informowaliśmy o inwestycji, jaka wkrótce rozpocznie się na ulicy Henryka Pobożnego w Sławie. Dzisiaj mamy kolejną dobrą wiadomość. Wraz z remontem chodnika pomiędzy sklepami Dino i Sklep Meblowy Gama powstanie przejście dla pieszych. 
Przypomnijmy, że droga ta jest wojewódzka, dzięki staraniom włodarzy naszej gminy będzie można bezpiecznie przejść przez jezdnię. Na wysokości wspomnianych sklepów pasy na jezdni zostaną oświetlone, zadanie te gmina Sława dofinansuje w wysokości 50%. To nie koniec inwestycji w bezpieczeństwo na drogach. Do końca listopada br. istniejące dwa przejścia na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego również zostaną oświetlone. O tej inwestycji poinformujemy w późniejszym terminie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Sława zyska nowe przejście

We Wróblowie szykuje się remont

Ilustracja do informacji: We Wróblowie szykuje się remont
Po weekendzie mieszkańcy Wróblowa mogą spodziewać się kilkudniowych niedogodności związanych z dojazdem do swoich domostw. 
Ma to związek z remontem, jaki rozpocznie się wraz z początkiem przyszłego tygodnia. W miejscowości prowadzone będą prace przy przepuście wodnym. Stary wysłużony zostanie zdemontowany i zastąpiony nowym plastikowym. Dodatkowo pojawią się nowe ściany oporowe i barierki. By móc tego dokonać niezbędne będzie rozebranie części nawierzchni drogi. W związku z tym wjazd do Wróblowa od strony Sławy będzie wyłączony z ruchu, za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: We Wróblowie szykuje się remont

Autobusowe połączenie z Zieloną Górą

Ilustracja do informacji: Autobusowe połączenie z Zieloną Górą
Dobra wiadomość od PKS Zielona Góra Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością... z początkiem października uruchamiane zostanie nowe połączenia! Sława-Zielona Góra, Zielona Góra-Sława! Autobusy będą kursowały w dni robocze (od poniedziałku do piątku). 
Środki komunikacji zbiorowej w kierunku w Zielonej Góry będą odjeżdżały ze Sławy trzy razy w ciągu dnia, identycznie będzie z kursem powrotnym. Jest to świetna alternatywa dla osób uczących się, pracujących lub tych, którzy mają do załatwienia swoje sprawy w mieście wojewódzkim.

Henryka Pobożnego doczeka się remontu

Ilustracja do informacji: Henryka Pobożnego doczeka się remontu
W najbliższym czasie ciąg pieszy w obrębie ulicy Henryka Pobożnego w Sławie zostanie wyremontowany. Do 26 listopada br. pracownicy firmy PBD Sp. z o.o. z Głogowa rozbiorą starą nawierzchnię i ułożą kostkę brukową.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Podpisanie umowy

Obecnie na chodniku występują liczne nierówności i zapadnięcia. Krawężniki i obrzeża betonowe również są w złym stanie technicznym, chodzi tu głównie o liczne spękania i wykruszenia. W ich miejscu pojawi się 720m2 betonowej kostki brukowej w odległości 0,5 m od pasa jezdni. Inwestycja opiewa na kwotę 158.839,27 zł brutto i zgodnie z umową wkrótce mają rozpocząć się pierwsze prace.

Uwaga przedsiębiorcy!

Ilustracja do informacji: Uwaga przedsiębiorcy!
Korzystającym z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przypominamy o zbliżającym się terminie wnoszenia opłat, który mija 30 września br.

Altana w Nowym Strączu

Ilustracja do informacji: Altana w Nowym Strączu
Projekt pn. „Aktywna Gola i Nowe Strącze” realizowany był w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. W ramach tego zadania w Goli stworzona została siłownia plenerowa, o czym wspominaliśmy pod koniec maja. 
Teraz natomiast w Nowym Strączu powstała drewniana altana ogrodowa o wymiarach 5 m x 5 m z czterospadowym dachem pokrytym gontami bitumicznymi. Roboty związane z jej budową zostały wykonane i czekają na odbiór końcowy. Wykonawcą była firma Remontowo-Budowlana Mariusz Rajman z Łupic, a koszt zadania wyniósł 15.700,00 zł.
1 2 3 4 5 6 ... 234


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku