Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Dla mieszkańca

Patriotyczna akademia

Ilustracja do informacji: Patriotyczna akademia
W Przedszkolu Promyk w Śmieszkowie maluchy wraz z wychowawczyniami przygotowały uroczystą akademię. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. We wspólnym świętowaniu wzięli również udział rodzice małych artystów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Patriotyczna akademia

Koncert patriotyczny

Ilustracja do informacji: Koncert patriotyczny
Kolejny muzyczny akcent za nami. Akademia Dorosłego Człowieka koncertem uświetniła tegoroczne obchody Święta Niepodległości. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w sławskim Domu Kultury wystąpił Zespół Piosenki Biesiadnej „Sławianie". W ponad godzinnym repertuarze znalazły się piosenki patriotyczne i pieśni legionowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29 Galeria zdjęć: Koncert w Domu Kultury

Złote i diamentowe gody sławskich małżeństw

Ilustracja do informacji: Złote i diamentowe gody sławskich małżeństw
W piątek w Domu Weselnym Amorre odbył się coroczny jubileusz małżeństw. Uroczystość otworzyła Małgorzata Hetmańska Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich, która w swoim przemówieniu wyrażała dumę i zachwyt wytrwałością i miłością, jaką darzą się od ponad połowy wieku dzisiejsi jubilaci. Po wystąpieniu Pani Kierownik w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Zastępca Burmistrz Sławy Krzysztof Gruszewski wręczył obchodzącym złote gody Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

120 Galeria zdjęć: Złote i diamentowe gody sławskich małżeństw

 Wraz z wiceburmistrzem życzenia wszystkich parom składała Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sławie Bożena Wojciech, Pani Kierownik oraz pracownicy Referatu Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich. Okolicznościowe bukiety kwiatów i dyplomy otrzymały również małżeństwa obchodzące diamentowe. Po części oficjalnej pary zostały zaproszone na lampkę szampana, aby wznieść toast za ich zdrowie oraz wspólnie odśpiewać „Sto lat”. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek, przed którym wysłuchali krótkiego recitalu Henryka Cyrana. Oto małżeństwa, które w tym roku obchodziły jubileusz 50-lecia małżeństwa:
Państwo Anna i Kazimierz Gulczyńscy,
Państwo Helena i Kazimierz Józefowscy,
Państwo Marianna i Eugeniusz Kaczorowie,
Państwo Katarzyna i Andrzej Knapczykowie,
Państwo Kazimiera i Tadeusz Krzyszkowscy,
Państwo Regina i Jerzy Langierowie,
Państwo Elżbieta i Czesław Łukaszewscy,
Państwo Krystyna i Tadeusz Majowie,
Państwo Teresa i Czesław Malchrowie,
Państwo Halina i Henryk Nadolni,
Państwo Helena i Józef Odrobinowie,
Państwo Barbara i Jerzy Okrentowie,
Państwo Kazimiera i Kazimierz Pytlakowie,
Państwo Czesława i Andrzej Rakoczowie,
Państwo Wiesława i Alfred Röslerowie,
Państwo Urszula i Tadeusz Sochaccy,
Państwo Janina i Zdzisław Strugielscy,
Państwo Irena i Zdzisław Śniecińscy,
Państwo Aleksandra i Jan Tkaczowie,
Państwo Irena i Gustaw Trzciołkowie,
Państwo Czesława i Tadeusz Waszkowiakowie,
Państwo Danuta i Antoni Zboroniowie.
Jubileusz 60-lecia obchodziły cztery małżeństwa:
Państwo Teresa i Władysław Całkowie,
Państwo Marianna i Hans Kielmannowie,
Państwo Helena i Edward Kowalczykowscy,
Państwo Malwina i Stanisław Sudowie.

Zakończenie sezonu lotowego

Ilustracja do informacji: Zakończenie sezonu lotowego
W sobotę w restauracji Sławianka miało miejsce uroczyste zakończenie sezonu lotowego 2019. Sławscy hodowcy zrzeszeni w Oddziale PZHGP podsumowali sezon. Na corocznym spotkaniu gościł Zastępca Burmistrza, który podziękował organizatorom za udaną współpracę oraz pogratulował osiągnięć. Wręczył również puchary dla hodowców za całoroczne loty gołębi dorosłych i młodych. Przy tej okazji wręczono również puchary za lot o Puchar Burmistrz, który co roku organizowany jest podczas Dni Sławy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

25 Galeria zdjęć: Zakończenie sezonu lotowego

Uczciliśmy Niepodległość

Ilustracja do informacji: Uczciliśmy Niepodległość
11 listopada 1918 roku Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe I wojny światowej, a Polska po 123 latach zrzuciła kajdany niewoli. Rada Regencyjna w Warszawie przekazała władzę nad wojskiem Józefowi Piłsudskiemu. Wydarzenia sprzed ponad stu lat upamiętnili mieszkańcy Sławy i okolic, którzy wzięli udział w uroczystości z okazji Święta Niepodległości. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

45 Galeria zdjęć: Obchody 11 listopada w Sławie

Sławskie obchody rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny. W obecności pocztów sztandarowych i licznie zgromadzonych wiernych ksiądz proboszcz wygłosił patriotyczne kazanie. Po nabożeństwie wszyscy udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Przy pomniku krótki występ słowno-muzyczny zaprezentowali podopieczni Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie. Po części artystycznej poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Nowy chodnik na SCKiW

Ilustracja do informacji: Nowy chodnik na SCKiW
Zakończono prace nad budową chodnika na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. Powstały ciąg komunikacyjny o długości ok. 100 metrów i szerokości 1,5 metra ma za zadanie połączyć pole namiotowe i caravaningowe z nową plażą. Znacznie ułatwi on gościom i osobom korzystającym z bazy noclegowej SCKiW dojście na plażę, a plażowiczom umożliwi dotarcie do sanitariatów po utwardzonej ścieżce.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Chodnik na SCKiW

Narodowe Święto Niepodległości

Ilustracja do informacji: Narodowe Święto Niepodległości
W najbliższy poniedziałek obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. 101 lat temu nasz kraj, po 123 latach zaborów, odzyskał suwerenność. Jak co roku oddamy należny hołd tym, którym zawdzięczamy wolność i własne państwo. Z tej okazji zapraszamy na gminną uroczystość, która rozpocznie się 11 listopada, o godz. 10.00 Mszą Św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Święto Niepodległości w Sławie

Po nabożeństwie w intencji Ojczyzny dalsza część uroczystości odbędzie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie krótki występ słowno-muzyczny zaprezentują podopieczni Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

Biało-czerwona dla mieszkańców

Ilustracja do informacji: Biało-czerwona dla mieszkańców
W najbliższy poniedziałek świętować będziemy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy Sława do aktywnego włączenia się w obchody i upamiętnienia jednej z najważniejszych dat w historii naszego kraju. 11 listopada wywieśmy flagi i w sposób szczególny uczcijmy ten dzień.
Niech cała nasza gmina powiewa w barwach bieli i czerwieni. Podobnie jak w latach ubiegłych Urząd Miejski w Sławie przygotował dla mieszkańców darmowe flagi w ramach akcji „Biało-Czerwona dla Niepodległej”. Wszyscy ci, którzy nie zdążyli w roku ubiegłym zaopatrzyć się w polską flagę o wymiarach 110/70 cm, mają taką możliwość. Flagę można odebrać w Biurze Obsługi Interesanta na parterze sławskiego magistratu przy ul. H. Pobożnego 10 w godzinach pracy urzędu (pon. 7.30-17.00, wt-czw. 7.30-15.30, pt. 7.30-14.00). Dodatkowo jest możliwość kupienia flag Sławy w cenie 18 zł za sztukę.

Część Parku Miejskiego zamknięta

Ilustracja do informacji: Część Parku Miejskiego zamknięta
W związku z realizowanym zadaniem pn. „Rewaloryzacja Parku Miejskiego” od 5 listopada tzw. część miejska parku staje się placem budowy. Obszar ten zostaje całkowicie wyłączony z użytkowania na czas zakończenia prac budowlanych. Zakaz wstępu dotyczy terenu od bramy wejściowej przy Starym Rynku, aż do wyjścia na plażę oraz wszystkich ścieżek na tej części. Planowany czas ponownego przywrócenia tego obszaru do użytku to koniec sierpnia 2020 roku. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

Powstanie nowa droga w Bagnie

Ilustracja do informacji: Powstanie nowa droga w Bagnie
W ubiegłym tygodniu przekazany został teren budowy, na którym pojawi się nowa nawierzchnia. Nowy odcinek połączy dwie główne drogi w miejscowości. Projekt ten ma na celu poprawę stanu technicznego oraz podniesienie komfortu użytkowania. Zakres opracowania dotyczy odcinka o długości 209,85 metra. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Powstanie nowa droga w Bagnie

W ramach tego zadania powstanie 209 metrów utwardzonej drogi o szerokości 4 metrów. Projekt ten jest kolejną inwestycją, która zostanie zrealizowana w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jest to pierwszy projekt drogowy w naszej gminie wykonany w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawcą inwestycji jest firma Usługi Ogólnobudowlane Piotr Zygmanowski z Perkowa.
1 2 3 4 5 6 ... 202


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl