Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Dla mieszkańca

Nowa wiata w Tarnówku

Ilustracja do informacji: Nowa wiata w Tarnówku
Kolejna miejscowość naszej gminy zyskała nową wiatę przystankową. Tym razem w Tarnówku pracownicy gospodarczy sławskiego magistratu zamontowali przeszkloną wiatę na stalowym stelażu.

2. Internetowa Domówka z DJ Wiką i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!”

Ilustracja do informacji: 2. Internetowa Domówka z DJ Wiką i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!”
W ramach Programu GPS-OKS, mając na uwadze aktywizację i edukację seniorów w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!  zapraszamy do udziału seniorów w  drugiej Internetowej Domówce z DJ Wiką i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!”.  Internetowa potańcówka odbędzie się 8 marca 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00 na profilu Facebook Głosu Seniora - bezpośredni link do wydarzenia na Facebooku - https://www.facebook.com/events/869443373629611/
W domówce on-line wezmą udział m.in. DJ Wika, czyli Wirginia Szmyt (80+) – Ambasadorka Głosu Seniora i najstarsza najbardziej znana didżejka w Polsce, która zadba o oprawę muzyczną zabawy. W taneczny nastrój uczestników wprowadzi Hanna Piekarska – koordynator kampanii Stylowi Seniorzy organizowanej przez Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora. Udział w wydarzeniu on-line jest bezpłatny.
2. Internetowa Domówka z DJ Wiką i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!” to muzyczno-modowo-taneczna podróż przez świat. W programie wydarzenia on-line będą m.in.:
• zabawa taneczna przy wielu muzycznych przebojach,
• Pokaz Mody Stylowych Seniorów Głosu Seniora,
• złote myśli DJ Wiki,
• dedykacje i życzenia od uczestników domówki,
• konkursy z nagrodami.
Pandemia i wynikające z niej obostrzenia ograniczają życie towarzyskie i dobrą zabawę, jest  to więc doskonała okazja, aby pozwolić seniorom zapomnieć na chwilę o codziennych problemach. 
W imieniu organizatorów zapraszamy do zabawy!
fot. Głos Seniora

Poświęcił swój czas i sprzęt

Ilustracja do informacji: Poświęcił swój czas i sprzęt
Sławski magistrat wraz ze Strażą Miejską składają serdecznie podziękowania p. Mariuszowi Kaczorowi za okazane wsparcie. Mieszkaniec Nowego Strącza w znacznym stopniu przyczynił się uporządkowania terenu naszej gminy. Wykorzystując swój wolny czas i sprzęt pomógł w usunięciu śmieci zalegających w pobliżu drogi Stare Strącze - Nowe Strącze. 
Niechciane "skarby" wskazują na to, iż w ostatnim czasie ktoś zrobił remont. W większości były to pozostałości po materiałach budowlanych. Niestety nadal zdarzają się osoby, które nie potrafią szanować naszego wspólnego dobra. Przy okazji przypominamy, iż wiele kłopotliwych śmieci oraz tych większych gabarytem można oddać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sławie, który mieści się przy ulicy Powstańców Śląskich. 

Ochroni przed wiatrem i deszczem

Ilustracja do informacji: Ochroni przed wiatrem i deszczem
Pracownicy gospodarczy sławskiego magistratu zamontowali nową wiatę przystankową w Śmieszkowie. Prace rozpoczęły się od demontażu starej. Przeszklona wiata na stalowym stelażu pozwoli korzystającym z usług komunikacji zbiorowej na schronienie się w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Trwa ustalanie sprawcy

Ilustracja do informacji: Trwa ustalanie sprawcy
Kolejny raz mamy doczynienia z aktem wandalizmu w naszym mieście. Tym razem sprawa dotyczy zaśmiecania przestrzeni publicznej. W pobliżu cmentarza, przy ulicy Długiej, topniejący śnieg odsłonił niechciane "skarby". W tej sprawie zawiadomiona została sławska Straż Miejska. Obecnie prowadzone są czynności wyjaśniające w celu ustalenia sprawcy wykroczenia.

Morsowali w szczytnym celu

Ilustracja do informacji: Morsowali w szczytnym celu
W miniony weekend na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie spotkali się fani mroźnej kąpieli. Mieszkańcy Głogowa i okolic w sposób aktywny postanowili spędzić sobotni poranek, a przy okazji wspomóc w leczeniu wychowanka głogowskiego przedszkola.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Część uczestników wcześnie rano spotkała się pod przedszkolem, do którego uczęszczał chłopiec i stamtąd przybiegła do naszego miasta. Śmiałkowie pokonali dystans blisko 32 km, po dotarciu do Sławy wspólnie z pozostałą grupą morsów weszli do jeziora. W trakcie wydarzenia prowadzona była kwesta na dalsze leczenie 9-latka, który choruje na białaczkę szpikową.

Recytowali wiersze

Ilustracja do informacji: Recytowali wiersze
W ubiegłym tygodniu Szkole Podstawowej w Sławie został przeprowadzony I etap Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W konkursie wzięło udział 30 dzieci reprezentujących klasy I-III. W tym roku konkurs odbył się w dość nietypowy sposób, a to ze względu na sytuację epidemiologiczną.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Uczestnicy nagrali i przesłali filmiki do jury, które oceniło prezentacje uczniów. Podopieczni sławskiej podstawówki otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy udziału.
fot. SP w Sławie

Możliwe utrudnienia w ruchu

Ilustracja do informacji: Możliwe utrudnienia w ruchu
Pod koniec stycznia br. nastąpiło przekazanie terenu wykonawcy, który w najbliższych miesiącach zrealizuje inwestycję pn. „Przebudowa Placu Pamięci w Sławie oraz przebudowa chodnika i miejsc parkingowych wzdłuż ul. Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie wraz z infrastrukturą”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa nie mogło od razu przystąpić do zadania. Pierwsze prace mają rozpocząć się jutro i planowo potrwają do końca czerwca br. W tym miejscu przypominamy o możliwych utrudnieniach w centrum miasta i apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Dla kierujących pojazdami również ważna informacja - będą oni mogli skorzystać z tymczasowych miejsc postojowych. Pojazdy będzie można zaparkować za budynkiem stołówki „Chochelka” przy ulicy Ogrodowej.

Gmina Sława przyjazna seniorom

Ilustracja do informacji: Gmina Sława przyjazna seniorom
Stowarzyszenie MANKO – wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora, organizator Programu Ogólnopolska Karta Seniora – Gmina Przyjazna Seniorom rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczną Przegoń z nami smutek i depresję. Jako, iż nasza gmina w 2019 roku przystąpiła do wspomnianego programu zachęcamy seniorów do zapoznania się z akcją.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Gmina Sława dla seniorów

Ma ona na celu aktywizację i edukację osób starszych narażonych na katastrofalny w skutkach bezruch zarówno fizyczny, jak i psychiczny. W ramach kampanii, Stowarzyszenie MANKO zachęca seniorów do aktywności poprzez m.in. udział w wielu aktywizacyjno-edukacyjnych inicjatywach i konkursach Głosu Seniora:
-Stylowi Seniorzy
- Zwierzak Lekiem na Samotność,
- Przekaż nam swój przepis,
- Senior Moto-Retro,
- Senior Działkowiec,
- Miłość po 60-tce,
- Patriotyczny Głos Seniora,
- Stop Manipulacji, nie daj się oszukać.
Więcej informacji dostępnych na stronie: https://glosseniora.pl/konkursy/.
Przypomnijmy, że w 2019 roku w naszym mieście miała miejsce inauguracja Programu Ogólnopolska Karta Seniora - Gmina Przyjazna Seniorom. Lokalna, sławska edycja Ogólnopolskiej Karty Seniora działał na terenie całego kraju, dzięki czemu seniorzy z terenu gminy Sława będą korzystać z niej również poza miejscem zamieszkania. Ogólnopolska Karta Seniora przysługuje osobom, które ukończyły 60-ty rok życia, a wyrobienie jej jest bardzo proste. Wystarczy zgłosić się do Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Sławie, wypełnić formularz zgłoszeniowy i od razu otrzymuje się bezpłatną i bezterminową kartę. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się przystąpić do Programu, otrzymują bezpłatnie certyfikat i naklejki Programu Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz wpis na listę firm honorujących Kartę.
Na tę chwilę do programu na terenie Gminy Sława przystąpiły następujące firmy:
1. Materiały Budowlane Hurtownia Budowlana Certop-topolan Topolan Sp. J. ul. Topolowa 11, 67-410 Sława,
2. PHU Stacja Paliw MAKO Mały Sp. J., ul. Przemysłowa 33, 67-410 Sława,
3. Przedsiębiorstwo Hurtownia Materiałów Budowlanych Pszczółka, ul. Waryńskiego 38, 67-410 Sława,
4.Centrum Sportu XFIT Sława S.C., ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 25 A, 67-410 Sława.

Będzie bezpieczniej

Ilustracja do informacji: Będzie bezpieczniej
W Sławie pojawiły się dodatkowe kamery monitoringu miejskiego, a kilka z nich zostało wymienionych na nowsze modele. Nowe urządzenie zamontowano na terenie Stadionu Miejskiego im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie. W tej części miasta niezbędna była jej instalacja, a to ze względu na wybryki niektórych osób korzystających z tego terenu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Kamera jest czteroobiektywowa, umożliwia jednoczesny podgląd z różnych stron. Sprawdza się w dzień, jak i po zmierzchu. Dzięki wysokiej rozdzielczości pozwala uzyskać lepsze zbliżenia i wychwycić potrzebne szczegóły. Podobne urządzenie zastąpiło wysłużony sprzęt na jednym z rond na drodze wojewódzkiej. Kolejna kamera wzbogaciła monitoring na Nowym Rynku. Tam zainstalowano kamerę obrotową.
1 2 3 4 5 6 ... 246


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl
Znajdź nas na Facebooku