Logo: BIP
.
Baner: baner urządBaner: Rynek

Dla mieszkańca

Nie zwalniają tempa

Ilustracja do informacji: Nie zwalniają tempa
Kolejny raz odwiedziliśmy plac budowy w sławskim Parku Miejskim. Od ostatniej wizyty wiele się zmieniło. Kolejne metry parkowych ścieżek zostały wyrównane i pokryte ostatnią warstwą tzw. HanseGrand, porządkowany jest teren i dosiewana trawa. W tej chwili trwają prace remontowe mostku nad Czernicą. Na istniejącej konstrukcji powstaną nowe otynkowane słupki z betonowymi czapeczkami, pomiędzy którymi zbudowana zostanie ażurowa balustrada z cegły klinkierowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Remont mostku

Ćwiczyli po zmierzchu

Ilustracja do informacji: Ćwiczyli po zmierzchu
W piątkowy wieczór na największym akwenie województwa lubuskiego zostały zorganizowane wspólne ćwiczenia ratowników WOPR Sława ze strażakami sławskiej jednostki. Zanim jednak przystąpiono do właściwych działań część uczniów Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie otrzymała zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Wspólne ćwiczenia ratowników

Po szybkiej kolacji i części teoretycznej woprowcy udali się na wodę, gdzie czekali już strażacy Ochotnicza Straż Pożarna w SławieRatownicy ćwiczyli kilka wariantów, mieli za zadanie odnaleźć dwadzieścia punktów zlokalizowanych w różnych obszarach Jeziora Sławskiego. Biorący udział w akcji dysponowali siedmioma jednostkami pływającymi. Głównym celem ćwiczeń było usprawnienie współpracy i komunikacji pomiędzy ratownikami WOPR, a druhami OSP oraz wymiana doświadczeń z zakresu bezpieczeństwa na wodzie.
 

Utrudnienia w centrum Sławy

Ilustracja do informacji: Utrudnienia w centrum Sławy
Na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Waryńskiego występują utrudnienia ruchu. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, na wniosek Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły, rozpoczął pracę nad przesunięciem przejścia dla pieszych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa, poprzez oddalenie przejścia od skrzyżowania.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Utrudnienia w centrum Sławy

W tym miejscu występują utrudnienia, ruch odbywa się wahadłowo. Prosimy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności.
 

Nowa kostka pod wiatą

Ilustracja do informacji: Nowa kostka pod wiatą
W Spokojnej w altanie rekreacyjnej przy świetlicy wiejskie został utwardzony teren. Dokładnie zostało wyłożone 60m² kostki Holland o grubości 6 cm wraz z obrzeżami. Roboty zrealizowała firma Usługi Budowlane Piotr Zygmanowski, a koszt usługi opiewa na kwotę 10.455,00 zł brutto.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Kostka pod wiatą

Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy

Ilustracja do informacji: Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy
Zapraszamy na konsultację społeczne dotyczące budowy II etapu obwodnicy Sławy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 278. Zamawiającym jest Województwo Lubuskie reprezentowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Więcej na stronie ZDW

MKBS w Sławie

Ilustracja do informacji: MKBS w Sławie
Po raz 63. w naszym mieście organizowany jest Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu i jest rozgrywana pod hasłem „Wczasy Brydżowe” w Sławie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Kongres Brydżowy w Sławie

W związku z sytuacją epidemiologiczną frekwencja jest znacząco niższa, niż w roku ubiegłym. Bierze w niej udział 20 teamów. Zawody potrwają do soboty i w trakcie ich trwania zostaną rozegrane turnieje: wczasowe, kongresowe oraz dodatkowe.
 

Sławscy Przedsiębiorcy nie próżnują i się rozwijają

Ilustracja do informacji: Sławscy Przedsiębiorcy nie próżnują i się rozwijają
Ostatni czas nie był łatwy dla ludzi prowadzących własną działalność. W związku z epidemią koronawirusa w kraju i na świecie wprowadzonych zostało wiele obostrzeń, mających na celu zahamowanie jego rozprzestrzeniania się. Mogłoby się wydawać, że znacząco spowolni on rozwój firm w naszej gminie. Na szczęście nie we wszystkich przypadkach tak się stało.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Plac budowy w centrum Sławy

W Sławie przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego właściciel jednej ze sławskich firm planuje rozbudowę swojego zaplecza. W tym celu wraz z początkiem lipca w centrum naszego miasta pojawił się ciężki sprzęt, a teren w sąsiedztwie Parku Miejskiego zamienił się w plac budowy. O szczegółach inwestycji będziemy informować za pośrednictwem naszego portalu.

Prace na Dębowej

Ilustracja do informacji: Prace na Dębowej
Po raz kolejny przyglądamy się postępom prac na ulicy Dębowej. Na większości odcinka drogi wyłożona jest już kostka brukowa, ponadto kontynuowana jest także budowa kanalizacji deszczowej. Kolejnym etapem prac będzie tworzenie podjazdów do posesji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Prace na Dębowej

Spis rolny 2020

Ostatnia warstwa parkowych alejek

Ilustracja do informacji: Ostatnia warstwa parkowych alejek
Po raz kolejny przyglądamy się postępom prac w sławskim Parku. Tym razem trwa usypywanie docelowej warstwy na parkowych alejkach. Ścieżki są równane za pomocą specjalnej maszyny, która dba także o prawidłowe spadki. Ostatnia warstwa tzw. HanseGrand będzie kilkukrotnie utwardzana za pomocą walca. Dzięki czemu nawierzchnia uzyska ostateczną bardzo dużą twardość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Ostatnia warstwa parkowych alejek

1 2 3 4 5 6 ... 226


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl