Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Molo

Dla Turysty

Zakaz wstępu na teren Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch

Ilustracja do informacji: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch
W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
 
Instrukcja obrazkowa jak profilaktycznie myć ręce
 • 28-02-2020
czytaj dalej

Dni Sławy 2019

Ilustracja do informacji: Dni Sławy 2019
Prezentujemy Państwu oficjalny plakat Dni Sławy - Lato bez Granic 2019. Harmonogram wydarzeń towarzyszący tegorocznym obchodom dni miasta na poniższej grafice. Zapraszamy do Sławy i wspólnego świętowania! 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Dni Sławy

Nowa plaża

Ilustracja do informacji: Nowa plaża
Dziś odwiedziliśmy plac budowy nad jeziorem. Poniżej prezentujemy kilka ujęć z postępu prac przy zabudowie sławskiego nadbrzeża.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowa plaża

Sylwia Grzeszczak gwiazdą Lata bez Granic 2019

Ilustracja do informacji: Sylwia Grzeszczak gwiazdą Lata bez Granic 2019
Sylwia Grzeszczak wygrała nasz plebiscyt i to ona będzie gwiazdą Dni Sławy 2019. Wystąpi w sobotę, 3 sierpnia. Właśnie załatwiane są wszystkie formalności, aby to ona bawiła sławian. 
Plebiscyt, w którym to Państwo wybierali muzyka na Dni Sławy organizowaliśmy po raz trzeci. 
Ten był rekordowy. Wcześniej wygrała grupa LemOn i Afromental. Teraz Sylwia Grzeszczak, jej rywalizacja z Michałem Szpakiem była bardzo zacięta do ostatniej chwili. Prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Wygrała Sylwia Grzeszczak z wynikiem 2113 głosów (stan na godz. 12.00 kiedy zakończyliśmy głosowanie), Michał Szpak 2076 - głosów, Grzegorz Hyży - 635, Patrycja Markowska - 218 głosów, Sound’N’Grace - 180 głosów. W sumie w zabawie wzięło udział rekordowe 5222 osoby.
Fot. Sylwia Grzeszczak Official

Dni Sławy 2018

Ilustracja do informacji: Dni Sławy 2018
Prezentujemy państwu oficjalny plakat Dni Sławy-Lato bez Granic 2018. Harmonogram wydarzeń towarzyszący tegorocznym obchodom dni miasta na poniższej grafice.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Lato bez Granic 2018

Mobilna aplikacja na twoim telefonie

Ilustracja do informacji: Mobilna aplikacja na twoim telefonie
Turystom i mieszkańcom przypominamy o istnieniu oficjalnej aplikacji Gminy Sława. Jest to narzędzie, w którym można znaleźć najważniejsze informacje o Sławie i okolicach. Dzięki niej będą Państwo na bieżąco informowani o nadchodzących wydarzeniach, imprezach kulturalnych i sportowych czy też zagrożeniach. Dostarcza ona informacji o ważnych instytucjach w gminie, zabytkach, atrakcjach turystycznych. W aplikacji znaleźć można również bazy noclegowe i punkty gastronomiczne Jeśli chcą Państwo być zawsze na bieżąco, zapraszamy do wypróbowania i pobierania mobilnej aplikacji naszej Gminy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Mobilna aplikacja "Gmina Sława"

Znaczek Turystyczny Sławy

Ilustracja do informacji: Znaczek Turystyczny Sławy
Wszystkim kolekcjonerom znaczków turystycznym przypominamy, Sława również posiada własny znaczek turystyczny. Kolekcjonowanie znaczków to szybko rozwijająca się w Polsce, jak i na świecie gra. W grze udział bierze 20 państw. Ten drewniany krążek o średnicy 60 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. 
Składa się z trzech elementów: samego znaczka, karteczki i naklejki. Stanowi wyjątkową propozycję dla kolekcjonerów, w porównaniu z innymi w większości prefabrykowanymi produktami. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest wyjątkowa. Grafika jest swego rodzaju dziełem sztuki, wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnym innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Kolejne numery znaczków przedstawiają grzbiety gór, schroniska turystyczne, biegi rzek, oznaczają miasta, zamki, miejsca historyczne, pamiątki przyrodnicze, zabytki techniki, jaskinie, ogrody zoologiczne i inne miejsca, do których dociera ciekawy turysta. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie znaczków jest impulsem do wzięcia udziału w grze kolekcjonerskiej.
Zasady gry kolekcjonerskiej są bardzo proste:
1. Należy zebrać dziesięć znaczków opatrzonych kolejnymi dostępnymi numerami.
2. Następnie odciąć papierowe kupony przymocowane do każdego z nich.
3. Włożyć do koperty i wysłać na adres:
Znaczki Turystyczne, skr. poczt. nr 38, 57-250 Złoty Stok
Za każdych wysłanych dziesięć, kolekcjoner otrzymuje za darmo: Znaczek Kolekcjonera, czyli Znaczek Turystyczny, którego nie można kupić w żadnym miejscu, jest przydzielany przez centralę w Polsce. Za każdą dziesiątkę jeden, za każdą inny. Na chwilę obecną w Polsce funkcjonuje 59 Znaczków Kolekcjonera. Wszystkie Znaczki Okolicznościowe (wydawane okazjonalnie), posiadają papierowy kupon zwany JOKER. Tak samo, jak w grze w karty, można nim uzupełnić brakujący numer w zbieranej dziesiątce, ale tylko jeden w każdej z nich.

Miejsca sprzedaży:
Urząd Miejski w Sławie – Biuro Obsługi, ul. Henryka Pobożnego 10, (pn. 7:30 – 17:00, wt.-czw. 7:30 – 15:30, pt. 7:30 – 14:00)
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19, Sława (lipiec – sierpień recepcja w godz.7:00 – 23:00, wrzesień – czerwiec Biuro SCKiW w godz. 7:30-15:30)

Powitanie Lata w Rytmie Disco

Ilustracja do informacji: Powitanie Lata w Rytmie Disco
Na początku lipca odbędzie zupełnie nowy projekt muzyczny, pierwsza tego typu impreza w Sławie. Zapraszamy na muzyczne Powitanie Lata w Rytmie Disco! 

 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Powitanie Lata w Rytmie Disco

Pomysł na zorganizowanie właśnie takiej imprezy nie jest przypadkowy. Naszym głównym celem jest odpowiedź na oczekiwania fanów muzyki disco polo oraz dance ze Sławy i okolic. Sławska gala to 5 godzin Twoich ulubionych przebojów w rytmach disco polo, moc atrakcji i gwarantowana zabawa do późnych godzin.

Na scenie przy plaży miejskiej jako pierwsza wystąpi grupa Extazy znana m.in. z utworów „Buzi to za mało”, „Chciałem być”, po nich na scenie pojawi się Ivan Komarenko i „Jej Czarne Oczy”, przysłowiową „truskawką na torcie” naszej gali będzie występ zespołu Effect. Imprezę poprowadzi niezawodny duet DJ Brothrers.

Już teraz zapraszamy wszystkich fanów dobrej zabawy do spędzenia tego wieczoru nad Jeziorem Sławskim!

Głosowanie na gwiazdę Dni Sławy 2018

Ilustracja do informacji: Głosowanie na gwiazdę Dni Sławy 2018
Podobnie jak w roku ubiegłym wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i wszystkich zainteresowanych. Proponujemy, abyście to Wy wybrali gwiazdę, która wystąpi na przyszłorocznych Dniach Sławy. Na fanpage Sława prezentujemy listę aktualnie dostępnych wykonawców na ten termin. 
Zwycięzca plebiscytu wystąpi na Dniach Sławy 2018 r., na chwilę obecną wszyscy wykonawcy są dostępni. W przypadku, gdyby nie udało się zakontraktować danego wokalisty w tym terminie, zamówiony zostanie kolejny z listy z największą ilością głosów. Głosowanie potrwa do 5 października, dzień później ogłosimy wyniki. 
Więcej informacji:https://www.facebook.com/S%C5%82awa-179700432079846/
Zachęcamy do głosowania !
 
 
 
 
 
1 2 3 4


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl