Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Na Sosnowej i Dębowej nie zwalniają tempa

Ilustracja do informacji: Na Sosnowej i Dębowej nie zwalniają tempa
Od ostatniej naszej wizyty na placu budowy na ulicy Sosnowej wiele się zmieniło. Wyłożone zostały kolejne metry kostki brukowej. Na ukończeniu jest niemal chodnik, a i jezdnia nabrała kształtu. W międzyczasie pracownicy firmy ZPHU „KRUBET” pojawili się na ulicy Dębowej. Tam przy użyciu ciężkiego sprzętu prowadzony jest wykop pod kanalizację deszczową. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Prace postępują

Plac zyskał nowe zabawki

Ilustracja do informacji: Plac zyskał nowe zabawki
Na plac zabaw przy ul. Jaśminowej dotarła firma, która jeszcze dziś zamontuje nowe wyposażenie oraz pozostałą część ogrodzenia, którego będzie w sumie 20 mb. Nowe zabawki to karuzela tarczowa z kierownicą i siedziskami oraz narożnik ze stolikiem. Zadanie zrealizowane w ramach Sławskiego Budżetu Obywatelskiego 2020. Projekt zyskał poparcie 895 mieszkańców. Całkowity koszt inwestycji opiewał na kwotę 8.708,40 zł brutto.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Plac zyskał nowe zabawki

Każda kropla jest cenna

Ilustracja do informacji: Każda kropla jest cenna
Przy zachowaniu szczególnej ostrożności i w sterylnych warunkach w Sławie została przeprowadzona druga w tym roku akcja krwiodawstwa.Chętnych nie brakowało. Podczas dzisiejszej akcji udało się zebrać 13.050 ml krwi od 29 darczyńców. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Kropla krwi

Informacja dla mieszkańców gminy

Ilustracja do informacji: Informacja dla mieszkańców gminy
Informujemy, że 12 czerwca 2020 r. Urząd Miejski w Sławie będzie nieczynny. Jednocześnie informujemy, że w sprawach związanych z Wyborami Prezydenta RP
(tj. zgłoszenie członków do obwodowych komisji wyborczych oraz zgłoszenia zamiaru głosowania korespondencyjnego) pełnimy dyżur w godzinach pracy urzędu tj. 7:30-14:00. W tym celu prosimy użyć dzwonka.

Nowy chodnik w Starym Strączu

Ilustracja do informacji: Nowy chodnik w Starym Strączu
Z początkiem tygodnia pracownicy gospodarczy Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska rozpoczęli prace nad chodnikiem w okolicy sklepu spożywczego w Starym Strączu. Na tę chwilę zostało wykonanie korytowanie oraz rozpoczęto już układanie krawężników. Ciąg pieszy docelowo połączyć ma dwa odcinki chodnika i ułatwić dostęp mieszkańców do wiaty przystankowej. Łącznie będzie on miał 41.5 m długości i 1,5 m szerokości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Nowy chodnik w Starym Strączu.

W Lubogoszczy trwają prace

Ilustracja do informacji: W Lubogoszczy trwają prace
W obrębie ulicy Bursztynowej pracownicy firmy RAGEN Sp. z o.o. z Głogowa prowadzą roboty budowlane. W tej chwili trwają prace przy podbudowie nawierzchni z kruszywa na podłożu gruntowym. Kolejną warstwą, jaka pojawi się na drodze będzie podsypka cementowo-piaskowa. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Budowa drogi

Na niej ułożona zostanie droga z kostki brukowej w kolorze szarym. W ramach zadania pojawią się chodniki jednostronne wzdłuż projektowanej drogi, zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na wrzesień br. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Piesek szuka właściciela

Ilustracja do informacji: Piesek szuka właściciela
Po wczorajszej burzy ten pies przybłąkał się do Pana Daniela. Zwierze jest zadbane i nieagresywne, posiada również dwie obroże, jedna z nich jest przeciwpchelna. Pies przebywa aktualnie przy ulicy Łąkowej 3 w Sławie. Prosimy o udostępnienie. Właściciele na pewno szukają swojego czworonoga.

Ołtarz odświeżony

Ilustracja do informacji: Ołtarz odświeżony
W minionym tygodniu w kościele pw. św. Michała Archanioła przeprowadzone zostały prace renowacyjne ołtarza głównego. Pracownicy częstochowskiej firmy wypełnili ubytki, pozłocili centralną cześć, w której znajduje się płaskorzeźba Chrystusa Ukrzyżowanego, tabernakulum i pozostałe zdobienia. W krótkiej galerii prezentujemy końcowy efekt.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Ołtarz po remoncie

Absolutorium dla Burmistrza

Ilustracja do informacji: Absolutorium dla Burmistrza
Bez głosu sprzeciwu, podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sławie, Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła otrzymał absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu.
W miniony czwartek w Urzędzie Miejskim w Sławie, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności wynikających z obecnej sytuacji epidemicznej, odbyła się XXI sesja Rady Miejskiej, podczas której głosowano m.in. w sprawie udzielenia absolutorium.
Realizację budżetu w roku 2019 pozytywnie oceniła zarówno Regionalna Izba Obrachunkowa w Zielonej Górze, jak i Komisja Rewizyjna. Dochody Gminy Sława wyniosły 67 649 664,77 zł, wydatki 67 845 554,54 zł, a deficyt 195 889,77 zł.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

13 Galeria zdjęć: Absolutorium dla Burmistrza

Dopłacamy do ekologii

Ilustracja do informacji: Dopłacamy do ekologii
Kolejny raz ruszamy z gminnym programem wymiany pieców. Tym razem Gmina Sława przeznacza na ten cel 100 tys. zł. Już można pobierać wnioski ze strony www.slawa.pl. Ich przyjmowanie ruszy 22 czerwca i potrwa do 25 czerwca. Decyduje kolejność złożonych i prawidłowo wypełnionych wniosków! Dotacja może pokryć nawet połowę kosztów związanych z wymianą ogrzewania na ekologiczne, nie więcej jednak niż 4 tys. zł. Szczegóły programu (jakie kotły są akceptowane) oraz regulamin i wniosek można znaleźć na stronie www.slawa.pl.
To kolejna edycja gminnego programu wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła. Przed dwoma laty gmina uruchomiła pilotażowo ten program. Do tej pory na ten cel łącznie gmina przeznaczyła niemal 130 tys. Zł z własnego budżetu.To samodzielna akcja gminy i nie ma nic wspólnego z rządowym programem „Czyste powietrze”. Jest finansowana wyłącznie z budżetu gminy. Po co to robimy? Jest to jeden z elementów walki o lepszą jakość powietrza na terenie naszej gminy. Żeby ludzie spalali dobrej jakości paliwo i nie zatruwali powietrza, którym wszyscy oddychamy. Wynika to także z Gminnego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Biuletyn Informacji Publicznej - uchwała
Biuletyn Informacji Publicznej - załatwienie sprawy

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 104,7 KiB Ilość pobrań: 214

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 135 KiB Ilość pobrań: 195

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 96,8 KiB Ilość pobrań: 130

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 96,4 KiB Ilość pobrań: 95

  Pobierz
1 ... 4 5 6 7 8 ... 63

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl