Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Tygodniowy raport z Parku

Ilustracja do informacji: Tygodniowy raport z Parku
Przyglądamy się postępom inwestycji pt. „Rewaloryzacji Parku Miejskiego w Sławie”. W tym tygodniu we wschodniej części parku wykonano: warstwę konstrukcyjną z mieszanki granitowej na części ścieżek, koryto na części ścieżek, warstwę odsączającą na części ścieżek oraz wyprofilowano pobocza ścieżek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Tygodniowy raport z Parku

Budowa nowej plaży na ostatniej prostej

Ilustracja do informacji: Budowa nowej plaży na ostatniej prostej
Z początkiem tygodnia rozpoczęły się ostatnie prace na terenie inwestycji związanej z zabudową części nabrzeża Jeziora Sławskiego. Aktualnie montowane są oprawy świetlne wzdłuż chodników. Trwa również równanie terenu nad plażą oraz sianie trawy. W zakresie tego zadania przewidziane było przygotowanie terenu pod budowę, wycinka drzew, bagrowanie dna jeziora z usunięciem trzcinowiska. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Budowa nowej plaży na ostatniej prostej

Kolejnym etapem było nawożenie piasku, budowa zapory, a dalej promenady z balustradami, pomostu, ciągów pieszych na skarpie wraz ze schodami oraz przygotowanie plaży z płukanego piasku. W wyniku tych prac powstała plaża o wymiarach 186 m długości i 55 m szerokości. Ponadto bezpośrednio z plaży zamontowano 3 zejścia do wody po schodach kompozytowych o szerokości 20 m. Pomost drewniany łączy nową promenadę, z promenadą już istniejącą co stanowi jeden ciąg spacerowy.

Wsparcie dla pogorzelców

Ilustracja do informacji: Wsparcie dla pogorzelców
Szkolne koło Caritas Polska działające przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie zachęca wszystkich ludzi dobrych serc o wsparcie akcji charytatywnej. W niedzielę, 23 lutego (niedziela) uczniowie wraz z opiekunami prowadzić będą sprzedaż ciast. Zysk w całości zostanie przeznaczony dla rodziny ze Śmieszkowa, która straciła dom w pożarze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Sprzedaż ciast

OPS z dofinansowaniem

Ilustracja do informacji: OPS z dofinansowaniem
We wtorek, 18 lutego Zarząd Województwa Lubuskiego zatwierdził listę projektów dofinansowanych w ramach Działania 7.5 Usługi Społeczne. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławie pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Gmina Sława wspiera wykluczonych”. Celem jest zwiększenie dostępu do usług społecznych w gminie dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu poprzez m.in usługi opiekuńcze, opiekuńcze specjalistyczne, asystenckie i Klub Seniora. 
W gminie Sława liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych usługami społecznymi świadczonymi w ramach projektu wyniesie 85. Projekt będzie realizowany w latach 2020-2021. Całkowita wartość to 996 681,25 zł, otrzymane dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa wynosi 946 847,18 zł.

Zakaz wstępu do lasu w wyznaczonych obszarach gminy Sława wciąż aktualny!

Ilustracja do informacji: Zakaz wstępu do lasu w wyznaczonych obszarach gminy Sława wciąż aktualny!
Zakaz jest prawnie zabroniony poprzez rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 15 listopada 2019 roku w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego i nowosolskiego.

 
Znak zakazu wstępu do lasów

Burmistrz gościł nauczycieli

Ilustracja do informacji: Burmistrz gościł nauczycieli
Wczoraj Urząd Miejski w Sławie odwiedzili nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. Podpisali oni umowy na przeprowadzenie pozalekcyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych dla uczniów, omówili bieżące sprawy, kwestie ubezpieczeń Uczniowskich Klubów Sportowych, a także ustalili harmonogram imprez sportowych na rok 2020. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wysłuchał również propozycji i rozwiązań mających na celu poprawę jakości kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie kultury fizycznej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Burmistrz gościł nauczycieli

Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy

Ilustracja do informacji: Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy
Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławie odbyły się konsultacje społeczne. Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz projektant przedstawili trzy propozycje przebiegu drugiej części obwodnicy Sławy. Na spotkaniu pojawiło się ok. 70 mieszkańców, którzy byli zainteresowani i czynnie uczestniczyli w zebraniu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30 Galeria zdjęć: Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy

Osoby, które nie mogły dotrzeć na konsultację, a chciałyby się dowiedzieć, jak dokładnie wygląda trasa obwodnicy, zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Sławie. W Referacie Techniczno-Inwestycyjnym i Architektury dostępne są plany i mapy, tam też przez najbliższe dwa tygodnie będzie można składać petycję i wnioski.

Zapraszamy na konsultację

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na konsultację
Zapraszamy na konsultację społeczne dotyczące budowy II etapu obwodnicy Sławy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 278. Zamawiającym jest Województwo Lubuskie reprezentowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Głównymi celami spotkania są:
1. Prezentacja rozwiązań projektowych nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 278
2. Zebranie informacji od lokalnej społeczności na temat zaproponowanych rozwiązań projektowych
Konsultację odbędą się w sali posiedzeń w Urzędzie Miejskim w Sławie, 11 lutego 2020 r. o godz. 16.00.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Ilustracja do informacji: Dzień Bezpiecznego Internetu
Szkoła Podstawowa w Sławie działania profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa w sieci podejmowane są przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym. Właśnie w tym miesiącu obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypada na 11 lutego. W związku z tym w świetlicy szkolnej przy współpracy z pedagog odbyły się zajęcia z udziałem klasy II b. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

15 Galeria zdjęć: Dzień Bezpiecznego internetu w szkole

Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jakie korzyści i zagrożenia wynikają z korzystania z globalnej sieci. Podopieczni sławskiej podstawówki wspólnie stworzyli plakaty, a nauczycielki przedstawiły uczniom inscenizację pt. „Alicja w krainie Internetu”, która zobrazowała konsekwencje nieostrożnego korzystania z Internetu.

Prace w parku postępują

Ilustracja do informacji: Prace w parku postępują
Ciąg dalszy prac w Parku Miejskim w Sławie. Inwestycja postępuje zgodnie z planem, z dnia na dzień coraz większa ilość ścieżek zostaje pokryta kruszywem mineralnym, stanowiącym podkład pod właściwą nawierzchnię tzw. Hanse Grand. Zasadzono również kolejne drzewa wzdłuż traktów spacerowych.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Prace w parku postępują

1 ... 4 5 6 7 8 ... 52


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl