Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Recytowali wiersze

Ilustracja do informacji: Recytowali wiersze
Poniedziałek stał pod znakiem Eliminacji Powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W sali kameralnej sławskiego Domu Kultury 47 uczestników prezentowało swoje talenty recytatorskie. Konkurs tak jak w latach poprzednich zorganizowany został w ramach PRO ARTE 2020 – programu promocji twórczości dzieci i młodzieży realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33 Galeria zdjęć: Konkurs recytatorski Pro arte

W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz instytucji kultury z terenu Powiatu Wschowskiego. Uczestnicy przed terminem eliminacyjnego występu mieli możliwość wyboru wierszy. Każdy z nich zgodnie z własnymi zainteresowaniami zaprezentował wybrany fragment tekstu. Komisja zwróciła uwagę na zróżnicowany poziom i interpretację. Przypomniała, jak ważny jest kontakt wzrokowy z widownią dla właściwego odbioru prezentacji. Komisja konkursowa nie miała łatwego wyboru w repertuarze dzieci i młodzieży pojawiły się teksty zróżnicowane, ciekawe, dające duże możliwości interpretacyjne. Po dłuższych obradach jury przyznało nominację do udziału w wojewódzkim konkursie w trzech kategoriach:
W grupie I (klasy I – III SP)
- Lauren Leśniewska (SP nr 3 ze Wschowy),
- Łucja Kosińska (SP nr 2 ze Wschowy),
-Antoni Kosiński (SP nr 2 ze Wschowy).
W grupie II (klasy IV - V SP)
- Nicola Józefczak (SP w Sławie),
- Mikołaj Kosiński (SP nr 2 we Wschowie).
W grupie III (klasy VI - VIII)
- Karolina Kubiak (SP w Siedlnicy),
- Klaudia Marciniak (SP w Starych Drzewcach).
Uczniowie z I i II grupy wystąpią 26 marca w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury natomiast najstarsi uczestnicy dzisiejszego przeglądu 27 marca w Kostrzyńskim Centrum Kultury. Wszystkim laureatom gratulujemy, a zwycięzcom życzmy sukcesu w finałach wojewódzkich.

Zapraszamy na Dzień Kobiet

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Dzień Kobiet
Burmistrz Sławy i Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zapraszają mieszkańców gminy Sława do wspólnego świętowania z okazji Dnia Kobiet. Dnia 8 marca o godzinie 17.00 przed sławską publicznością wystąpi Joanna Bartel - polska aktorka, artystka kabaretowa, której popularność przyniosła jej rola Andzi Dworniok, żony Bercika w serialu komediowym Święta wojna.

Plaża, woda, wypoczynek ...

Ilustracja do informacji: Plaża, woda, wypoczynek ...
„Słońce najmocniej praży na sławskiej plaży” to hasło przewodnie stoiska, na którym promowane były walory naszej gminy. Kolejny raz Sława obecna była na Międzynarodowe Targi Turystyczne Wrocław 2020. Podczas trzydniowej imprezy można było odwiedzić stoiska ponad 200 wystawców z wielu zakątków Polski i świata. Nie zabrakło atrakcji sportowych i gier, a to wszystko po to, aby uczestnicy wydarzenia bawili się jak najlepiej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

38 Galeria zdjęć: MTT Wrocław 2020

Od piątku do niedzieli odwiedzający Stadion Miejski we Wrocławiu mogli zawitać na sławskie stoisko. Tam na nich czekało wiele atrakcji i konkursy. Od kilku lat gmina Sława aktywnie uczestniczy w targach, prezentując walory turystyczne naszego regionu. W tym roku motywem przewodnim stoiska była plaża Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW oraz aktywny wypoczynek na wodzie. Odwiedzający mogli nabyć najnowsze publikacje w tym informator kulturalno-sportowy oraz sławski folder turystyczny, a także spróbować swoich sił w interaktywnej grze przygodowej.

Ruszyły prace w Lubogoszczy

Ilustracja do informacji: Ruszyły prace w Lubogoszczy
W styczniu informowaliśmy o przekazaniu placu budowy na ulicy Bursztynowej firmie RAGEN Sp. z o.o. z Głogowa. Dzisiaj natomiast wykonawca rozpoczął roboty. W ramach przebudowy na długości 678 m pojawią się chodniki jednostronne wzdłuż projektowanej drogi, zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Całość inwestycji będzie kosztowała 1,5 mln zł, a pozyskane dofinansowanie ze środków rządowych to 750 tys. zł. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na wrzesień br. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Ruszyły roboty na ulicy Bursztynowej

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch

Ilustracja do informacji: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla osób powracających z północnych Włoch
W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch (regiony Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum) obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.
 
Instrukcja obrazkowa jak profilaktycznie myć ręce
 • 28-02-2020
czytaj dalej

Przedszkolny konkurs przyrodniczy

Ilustracja do informacji: Przedszkolny konkurs przyrodniczy
27 lutego w Przedszkolu Samorządowym  im. Czesława Janczarskiego w Sławie odbył się konkurs wiedzy przyrodniczej. Do rywalizacji stanęły dwie czteroosobowe drużyny: "Żółwi" i "Królików", wspierane przez liczną publiczność.
 • 27-02-2020
czytaj dalej

Sława moje miasto

Ilustracja do informacji: Sława moje miasto
Dziś w Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn. „Sława moje miasto”, na które zostali zaproszeni Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Sekretarz Gminy Danuta Pitrowska. Przedszkolaki w domu, przy pomocy rodziców, od początku lutego wykonywały dowolną metodą prace nawiązujące do charakteru naszej gminy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

36 Galeria zdjęć: Sława moje miasto

Dzięki temu powstały wspaniałe dzieła, małych artystów. Na początku spotkania dzieci przedstawiły krótki blok artystyczny o patronie przedszkola Czesławie Janczarskim, tuż po występach Burmistrz Sławy wręczył nagrody za udział w konkursie.
 

Piłka ręczna klas podstawowych

Ilustracja do informacji: Piłka ręczna klas podstawowych
W Szkole Podstawowej w Starym Strączu odbyły się Mistrzostwa Powiatu klas podstawowych w piłce ręcznej. W rywalizacji na zadaszonym boisku wielofunkcyjnym swoje mecze rozgrywały zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Na turnieju pojawiły się reprezentację czterech szkół z naszej gminy: SP Sława, SP Krzepielów, SP Ciosaniec i gospodarze imprezy SP Stare Strącze. Wszystkie spotkania były naprawdę zacięte i wyrównane, a dzieci walczyły o każdą bramkę do ostatnich sekund meczu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

32 Galeria zdjęć: Piłka ręczna klas podstawowych

Wyniki:

Dziewczyny:
1. SP Ciosaniec
2. SP Sława
3. SP Stare Strącze
4. SP Krzepielów
Chłopcy:
1. SP Sława
2. SP Ciosaniec
3. SP Stare Strącze
4. SP Krzepielów

Oczyszczono zbiornik

Ilustracja do informacji: Oczyszczono zbiornik
Gmina Sława oczyściła staw w Starym Strączu. Prace rozpoczęto w połowie lutego, a zakończono je w piątek. W pracach czynnie pomagali mieszkańcy sołectwa m.in. Donat Waligórski. Prace wykonał Zakład Ciesielsko- Transportowy Włodzimierz Jęśkowiak.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Oczyszczono zbiornik

Mobilny Punkt Informacyjny w Sławie – 4.03.2020 r.

Ilustracja do informacji: Mobilny Punkt Informacyjny w Sławie – 4.03.2020 r.
Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zapraszają na bezpłatne konsultacje.
 

O wydarzeniu
Podczas rozmów z naszym specjalistą dowiesz się o wsparciu z Funduszy Europejskich – m.in. na założenie firmy lub jej rozwój – oraz o projektach, w których możesz uczestniczyć. Jeśli pracujesz
w samorządzie lub działasz w organizacji pozarządowej, zapoznasz się z aktualnymi konkursami na dofinansowanie projektów.

Kiedy i gdzie
Konsultacje odbędą się w środę 4 marca 2020 r.:
- od 9:00 do 11:30 w Urzędzie Miejskim w Sławie, ul. Henryka Pobożnego 10, 67 – 410 Sława.

Kontakt:
Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami:
- telefonicznie: 68 4565-535, -499, -488, -480, -454
- mejlowo: infoue~@~lubuskie~.~pl

Serdecznie zapraszamy!
1 ... 3 4 5 6 7 ... 52


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl