Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Potrzebny dom dla szczeniaków

Ilustracja do informacji: Potrzebny dom dla szczeniaków
Ruszamy z poszukiwaniami nowych domów dla trzech szczeniaków około trzymiesięcznych. Razem z nimi do przygarnięcia jest ich oraz ich domniemany tatuś. Spośród młodych do wzięcia mamy dwóch chłopców i dziewczynkę. Jeden z piesków jest kudłaty, a drugi ma ogromny biały krawat. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Psy do adopcji

Suczka jest krótkowłosa, podpalana z minimalną białą łatką. Cała czwórka jest strachliwa. Może to wynik utraty domu i przeniesienia do przytuliska. W sprawie adopcji prosimy o telefony do Urzędu Miejskiego w Sławie 683558343 lub 683558342.

Wodociągi i kanalizacja w kolejnych miejscowościach

Ilustracja do informacji: Wodociągi i kanalizacja w kolejnych miejscowościach
W Śmieszkowie wciąż trwają prace związane z budową kanalizacji i sieci wodociągowej. W ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Sława” realizowanego przez ZWiK Sława w kolejnych miejscowościach prowadzone są roboty ziemne. Ruch w tej wsi miejscami odbywa się wahadłowo, dlatego kierowców przejeżdżających przez Śmieszkowo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do aktualnej sytuacji na drodze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Wodociągi i kanalizacja w kolejnych miejscowościach

Murawa przygotowana na rozgrywki

Ilustracja do informacji: Murawa przygotowana na rozgrywki
Od dłuższego czasu pracownicy gospodarczy UM w Sławie prowadzą prace pielęgnacyjne murawy Stadion Miejski im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie Wiosną tego roku została przeprowadzona wertykulacja nawierzchni w celu usunięcia nadmiernej ilości martwych roślin i mchu powstałych w okresie zimowym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nawożenie murawy

Dodatkowo cyklicznie stosowane jest nawożenie trawy środkami wspomagającymi jej wzrost i ogólne wzmocnienie. Taki zabieg został przeprowadzony wczoraj. Dzięki uprzejmości i wsparciu Pana Tomasza Cichońskiego na murawę wylądowało kilkadziesiąt kilogramów mieszanki nawozów. Jest to kolejne działanie mające na celu zapewnienie najlepszych warunków dla osób korzystających z boiska.

Mostek odzyska świetność

Ilustracja do informacji: Mostek odzyska świetność
W Parku Miejskim trwają pracę nad budową mostku nad Czernicą. Na istniejącej konstrukcji zainstalowane zostały zbrojenia oraz płyty szalunkowe, całość zostanie zabetonowana. Powstaną nowe słupy i ażurowa balustrada z cegły klinkierowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Mostek

Msza św. w intencji ks. Zenona Prętkiego

Ilustracja do informacji: Msza św. w intencji ks. Zenona Prętkiego
W marcu tego roku w wieku 89 lat i 63 roku kapłaństwa zakończył swoją ziemską pielgrzymkę śp. ks. kan. Zenon Prętki, emerytowany kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Ze względu na sytuację epidemiczną i obostrzenia związanie z rozprzestrzenianiem koronawirusa niemożliwe było wówczas odprawienie Mszy św. w obecności wiernych. Dlatego Parafia pw. św. Michała Archanioła w Sławie, wychodząc na przeciw oczekiwaniom sławian zaprasza na niedzielną sumę (28.06.2020), która sprawowana będzie w intencji byłego Proboszcza.

Raport z parku

Ilustracja do informacji: Raport z parku
Kolejny raz przyglądamy się inwestycji, która wciąż realizowana jest w sławskim parku. Na wszystkie parkowe ścieżki wysypana została już przedostatnia, pięciocentymetrowa warstwa dynamiczna - HanseMineral. Ponadto łąka kwietna oraz skwery zaczęły porastać już trawą. Aktualnie Firma Zakład Robót Ogrodniczych „SPIRAEA” z Leszna pracuje nad budową mostku nad ciekiem wodnym. Na istniejącej konstrukcji, zainstalowane zostały zbrojenia, które w najbliższym czasie zostaną zabetonowane. Powstaną nowe otynkowane słupki z betonowymi czapeczkami, pomiędzy którymi zbudowana zostanie ażurowa balustrada z cegły klinkierowej.
Przypominamy również, że na części miejskiej parku obowiązuje całkowity zakaz wstępu. Dotyczy to terenu od bramy wejściowej przy Starym Rynku, aż do wyjścia na plażę Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW oraz wszystkich ścieżek na tej części. Obszar ten jest całkowicie wyłączony z użytkowania do czasu zakończenia prac budowlanych. Prosimy o stosowanie się do zakazu wstępu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Raport z parku

Zielono w centrum Sławy

Ilustracja do informacji: Zielono w centrum Sławy
Tuż przy skrzyżowaniu ulic Waryńskiego z Odrodzonego Wojska Polskiego do niedawna trwały prace mające na celu poprawę estetyki miejskiej. Przy figurkach wschodzi, niedawno posiana trawa. Niespełna cztery tygodnie temu w to miejsce nawiezione zostało kilka ton humusu, teren został wyrównany, dodatkowo zainstalowano tam system nawadniania. „Zielony dywan” w połączeniu z niedawno odrestaurowanymi postumentami i figurkami cieszy teraz oko przechodniów.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Zielono w centrum Sławy

Stare Strącze z nowy chodnikiem.

Ilustracja do informacji: Stare Strącze z nowy chodnikiem.
Wcześniej informowaliśmy, że z początkiem czerwca pracownicy gospodarczy Referatu Rolnictwa i Ochrony Środowiska rozpoczęli prace nad chodnikiem w okolicy sklepu spożywczego w Starym Strączu. Na terenie inwestycji zostało wykonane korytowanie nawierzchni, następnie ułożono krawężniki oraz wysypano podbudowę i podsypkę, na którą trafiła kostka brukowa. Całość została zapiaskowana i jest gotowa do użytku. Dodatkowo uzupełnione zostały również braki w dywaniku asfaltowym przyległym do chodnika. Prace powinny zakończyć się po połowie czerwca. Ciąg pieszy docelowo łączyć ma dwa odcinki chodnika i ułatwić dostęp do wiaty przystankowej. Łącznie ma on 41.5 m długości i 1,5 m szerokości.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Stare Strącze z nowy chodnikiem

Próba syren alarmowych

KOMUNIKAT SZEFA OBRONY CYWILNEJ GMINY SŁAWA

Ilustracja do informacji: Próba syren alarmowych
Na podstawie:
 • § 3 pkt 4,5 i 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 czerwca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Szefa Obrony Cywilnej Kraju, szefów obrony cywilnej województw, powiatów i gmin (Dz. U. z 2002 r.,  Nr 96, poz. 850);
 • § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96);
 • zarządzenia Nr 0050.163.2020 Burmistrza Sławy – Szefa Obrony Cywilnej Gminy Sława z dnia 13 lutego 2020 r. w sprawie realizacji zadań obrony cywilnej , zarządzania kryzysowego w 2020 roku
 
w dniu 25 czerwca 2020  r. w godzinach 12,00 – 12,30
 
na terenie Gminy Sława zostanie przeprowadzona głośna próba syren alarmowych nadających sygnał:
 • ogłoszenie alarmu
 • odwołanie alarmu
 • 16-06-2020
czytaj dalej

Wolne stanowisko na rachmistrza spisowego terenowego

Ilustracja do informacji: Wolne stanowisko na rachmistrza spisowego terenowego
Burmistrz Sławy - Gminny Komisarz Spisowy ogłasza nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych do przeprowadzenia Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 r., który odbędzie się w dniach od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r.

plakat
 
 • 15-06-2020
czytaj dalej
1 ... 3 4 5 6 7 ... 63

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl