Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Laureaci konkursu "Kocham Cię Polsko"

Ilustracja do informacji: Laureaci konkursu "Kocham Cię Polsko"
W sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Sławie odbyło się zakończenie i wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pn. „Kocham Cię Polsko”. Nagrody i dyplomy wręczył Burmistrz Sławy, podziękował on również za liczny udział i zaangażowanie, jakie włożyli w swoje prace. Konkurs wpisał się w rozszerzoną formułę obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Laureaci konkursu "Kocham Cię Polsko"

Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej

Ilustracja do informacji: Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej
Dziś w sali kameralnej Sławskiego Domu Kultury odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej. Pierwszym punktem obrada było wręczenie zaświadczeń o wyborze każdemu radnemu. Następnie Rajcy złożyli uroczyste ślubowanie „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

47 Galeria zdjęć: Pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej

Po czym wybrano Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sławie, którym jednogłośnie został ogłoszony Sławomir Mazur. Wiceprzewodniczącymi natomiast zostały Wiktoria Popadiuk i Bożena Wojciech. Radni przystąpili do różnych komisji, informacja, jaki radny należy do danej komisji, dostępne będą w najbliższym czasie na bip.slawa.pl. Ostatnim punktem było zaprzysiężenie Cezarego Sadrakuły na Burmistrza Sławy, złożył on również ślubowanie. Kolejna sesja Rady Miejskiej przewidziana jest na 29 listopada b.r. na godzinę 15:00.

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych

Ilustracja do informacji: Zaproszenie dla organizacji pozarządowych
Lubuski Urząd Wojewódzki zaprasza przedstawicieli Organizacji Pozarządowych z Wojweódźtwa Lubuskiego na spotkanie z przedstawicielami Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. 
Tematem spotkania, które odbędzie się w Lubuskim Urzędzie Wojewódźkim w Gorzowie Wielkopolskim 11 grudnia b. r. o godzinie 11:00 będą założenia oraz praktyczne wskazania dot. uczestnictwa w konkursie w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2019 r. a także wytyczne Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO. Czas spania spotkania to ok 2 godziny.
PROO to nowoczesny i elastyczny program dopasowany do potrzeb III sektora. Na ten cel w latach 2018-2030 ma zostać wydanych 585 milionów złotych pieniędzy publicznych, warto poznać praktyczne wskazania aby móc skorzystać z tych środków.
Zgłoszenia do 7 grudnia 2018 r. powinny zawierać; imię i nazwisko, adres e-mail, nazwę organizacji. 
Zgłoszenia proszę wysyłać na adres maria~.~grzybowicz~@~lubuskie~.~uw~.~gov~.~pl

Znamy wyniki konkursu

Ilustracja do informacji: Znamy wyniki konkursu
Konkurs plastyczny pn. „Kocham Cię Polsko” zorganizowany przez Urząd Miejski w Sławie dla uczniów szkół podstawowych i klas przedszkolnych z naszej gminy został rozstrzygnięty. Głównym celem przedsięwzięcia było promowanie idei niepodległości i wolności we współczesnej formie graficznej, a także zainteresowanie młodego pokolenia tematyką historyczną. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Podsumowanie konkursu

Celem konkursu było również pielęgnowanie narodowych tradycji, obchodów najważniejszych polskich świąt państwowych oraz kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych. Technika prac była dowolna i zależała od interpretacji twórcy.
Do sławskiego magistratu zostało dostarczonych aż 78 prac wykonanych przez najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzisiaj zebrała się komisja konkursowa, która oceniła prace plastyczne w trzech grupach. Poziom był bardzo wysoki, a techniki wykonania prac urozmaicone, przez co komisja miała spory problem, aby wyłonić zwycięzców. Po dłuższych obradach udało się wskazać najlepsze prace.
Kategoria I — Przedszkolaki
I miejsce — Zofia Herkt — Szkoła Podstawowa w Ciosańcu filia przedszkolna w Łupicach
II miejsce — Natalia Rainczuk — Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie
III miejsce — Gabiela Moder — Szkoła Podstawowa w Ciosańcu filia przedszkolna w Łupicach
Wyróżnienie — Izabela Michalewicz — Szkoła Podstawowa w Ciosańcu filia przedszkolna w Łupicach
Kategoria II — Klasy 1-3
I miejsce — Julia Rohatyńska- Szkoła Podstawowa w Sławie
II miejsce — Katarzyna Szaranek- Szkoła Podstawowa w Sławie
III miejsce — Lena Skoczylas — Szkoła Podstawowa w Sławie
Wyróżnienie — Michał Pełka — Szkoła Podstawowa Happy House w Sławie
Wyróżnienie — Lena Muszkieta — Szkoła Podstawowa w Sławie
Kategoria III — Klasy 4-8
I miejsce — Maja Żarczyńska — Szkoła Podstawowa w Sławie
II miejsce — Kacper Wyciszkiewicz — Szkoła Podstawowa w Sławie
III miejsce — Selma Moustaid Łuczak — Szkoła Podstawowa w Sławie
Zwycięzców i wyróżnionych zapraszamy po odbiór nagród w najbliższy piątek 23 listopada, o godz. 10.00 do sali posiedzeń (parter) Urzędu Miejskiego. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy za włożony trud w wykonanie niezwykle pięknych prac.

Uwaga na utrudnienia w ruchu

Ilustracja do informacji: Uwaga na utrudnienia w ruchu
Kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na ulicy Waryńskiego. Na odcinku należącym do Zarządu Dróg Wojewódzkich prowadzone są prace, w ramach których usunięte zostaną zaniżenia i koleiny. Dodatkowo poprawiony zostanie system odwodnienia jezdni, dzięki któremu po obfitych opadach nie będzie występował problem zastojów wodnych.
Przewidywany termin zakończenia prac to 12 grudnia br.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Remont drogi

Pasowanie na przedszkolaków

Ilustracja do informacji: Pasowanie na przedszkolaków
Dzień 16 listopada pozostanie na długo w pamięci podopiecznych Przedszkola im. Czesława Janczarskiego w Sławie i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

45 Galeria zdjęć: Pasowanie na przedszkolaków

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód jak dużo potrafią. Były piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej dzieci złożyły ślubowanie, obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom. Następnie wychowawczyni grupy dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Świetlica w Goli odnowiona

Ilustracja do informacji: Świetlica w Goli odnowiona
Na początku listopada zakończył się remont elewacji sali wiejskiej w Goli. Łącznie ok. 160 m2 powierzchni zostało ocieplone i otynkowane, całość została również pomalowana. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 12 tys.zł. Odnowiony budynek prezentuje się bardzo estetycznie.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Sala w Goli

Jaśniej i bezpieczniej w Sławie

Ilustracja do informacji: Jaśniej i bezpieczniej w Sławie
W ostatnich dniach zakończył się montaż nowych punktów oświetleniowych w obrębie ulicy Przemysłowej. Firma Elektroinstal ze Wschowy zgodnie z umową na realizację zadania miała czas do 21 grudnia br. Dzisiaj nastąpił odbiór końcowy inwestycji, który swym zakresem obejmował montaż 19 latarni z oprawami LED. Łączna wartość zadania wyniosła 97.016,25 zł brutto.
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Nowe oświetlenie

Święto Niepodległości w Sławie

Ilustracja do informacji: Święto Niepodległości w Sławie
Dokładnie 100 lat temu Polska po długim okresie zaborów, powróciła na mapę Europy. Udało się to pomimo 123 lat prześladowań, wywózek, wynarodowień pokoleń Polaków nasza Ojczyzna znów stała się Niepodległa. Nie byłoby to możliwe bez niezłomnej postawy naszych przodków, którzy od początku pracą organiczną i orężem walczyli o wolność. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

107 Galeria zdjęć: 100-lecie odzyskania Niepodległości

11 listopada 1918 roku zakończyła się pierwsza Wojna Światowa, jeden z najkrwawszych konfliktów w dziejach. Europa świętowała, a w Polsce, która odradzała się jak „Feniks z popiołów” Rada Regencyjna przekazała władze wojskową Józefowi Piłsudskiemu i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Szansy danej przez historię Polacy nie zmarnowali i aktywnie przystąpili do przejmowania władzy na ziemiach polskich okupowanych przez państwa centralne.
Sławianie pamiętali o tej niezwykłej rocznicy i tłumnie zebrali się na gminnych obchodach Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pamięć ta i duma już kilka dni wcześniej była widoczna na ulicach naszej gminy. Sławianie chętnie wywieszali biało-czerwone flagi. W sumie przez ostatnie trzy akcje Urząd Miejski rozdał blisko 3 tys. sztuk!
Uroczystości rozpoczęły się od nabożeństwa w intencji Ojczyzny. Piękne patriotyczne kazanie i modlitwa wiernych nadały niezwykle uroczysty charakter niedzielnej liturgii. Po Mszy św. uczestnicy przeszli wspólnym przemarszem dookoła świątyni pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyło się jego odsłonięcie. Tam od odśpiewania Hymnu Narodowego rozpoczęła się dalsza część uroczystości. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i zaproszeni goście wygłosili przemówienia.
Poświęcenia pomnika dokonał ksiądz biskup Adam Dyczkowski. Swoje przemówienie wygłosił także przedstawiciel komitetu społecznego „Patriotyczna Sława”, Leszek Lenarczyk, który m.in. przypomniał historię naszego Narodu.
Grupa rekonstrukcyjna, która przyjechała do Sławy z Warszawy uświetniła wydarzenie salwą armatnią. W międzyczasie na Starym Rynku pojawił się biało-czerwony korowód złożony z bryczek przyozdobionych flagami narodowymi oraz ułani z grupy rekonstrukcyjnej. Ich obecność była niezwykłą atrakcją nie tylko dla najmłodszych sławian. Na zakończenie poszczególne delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem.

Wystawa "O Niepodległość"

Ilustracja do informacji: Wystawa "O Niepodległość"
Zwieńczeniem niedzielnych obchodów było otwarcie wystawy „O Niepodległość". Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Sławy, który przywitał gości i przedstawił organizatorów, tuż po nim głos zabrał kustosz wystawy Apoloniusz Fic, opowiedział on pokrótce o walkach niepodległościowych i ojcach niepodległości. Wystawa mieści się w sali posiedzeń na parterze Urzędu Miejskiego, będzie ona dostępna dla zwiedzających codziennie od godziny 10:00 do 16:00 do dnia 16 grudnia.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

23 Galeria zdjęć: Wystawa "O Niepodległość"Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl