Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Ultimate frisbee na plaży!

Ilustracja do informacji: Ultimate frisbee na plaży!
WILD GRAPES Zielona GóraFrisbee Ultimate Sława oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zapraszają sympatyków sportów plażowych na Ultimate frisbee na plaży! W naszym mieście czegoś takiego jeszcze nie było. Od kilku lat w Sławie działa mała grupa amatorów tego sportu, która w 2018 roku nawiązała współpracę z grupą z Zielonej Góry. Razem uczestniczyli nawet w Kwalifikacjach do Mistrzostw Polski w Ultimate Frisbee w Starogardzie Gdańskim. Organizatorzy sławskiego wydarzenia zapowiadają, że to gra dla każdego i są w stanie nauczyć rzucać nawet osoby nie pałające się na co dzień sportowym trybem życia. Nowa Plaża na terenie SCKiW w sobotę 04.07.2020 r. od godziny 12 do wieczora!
Ultimate - Drużynowy sport bezkontaktowy oparty na Spirit of the Game - zasadach, dzięki którym gracze mogą w duchu fair play regulować sytuacje sporne i dbać o bezpieczeństwo na boisku. Zadaniem zawodników jest wymiana podań do momentu złapania dysku w strefie przyłożeń, wtedy zdobywa się punkt i rozgrywa kolejny. W wersji plażowej gra się 5 vs 5 na boisku o wymiarach 75 x 25 m. Turnieje i mecze można rozgrywać w wielu dywizjach, jednak w odróżnieniu od innych sportów, oryginalnie Ultimate rozwijało się głównie jako dyscyplina koedukacyjna.
 

Warto odwiedzić

Ilustracja do informacji: Warto odwiedzić
Jezioro Sławskie to nie tylko aktywny wypoczynek na wodzie to również liczne atrakcje turystyczne. Do jednej z wielu z pewnością można zaliczyć platformę widokową „Ptasi Raj”.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Punkt widokowy Ptasi Raj

Zlokalizowana nad brzegiem największego akwenu województwa lubuskiego umożliwia obserwacje jego walorów wraz z tętniącym na nim życiem. Jest to doskonałe miejsce do fotografowania awifauny jeziora. W pobliżu punktu widokowego znajdują się dwie tablice edukacyjne przybliżające czytelnikowi gatunki ptaków wodnych oraz informacje o samym jeziorze.

Na Dębowej praca wre

Ilustracja do informacji: Na Dębowej praca wre
Inwestycja pn. „Przebudowa ulic Sosnowej, Świerkowej i Dębowej w Sławie” idzie w szybkim tempie. Niedawno informowaliśmy o tym, iż rozpoczęły się pracę w obrębie ulicy Dębowej. Na tę chwilę w tym miejscu wykonane zostało korytowanie, zainstalowano kanalizację deszczową, ustawione zostały krawężniki. Natomiast na części drogi tworzona jest podbudowa nawierzchni z kruszywa na podłożu gruntowym.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Na Dębowej praca wre

Informujemy również, że ulice Sosnowa, Dębowa i Świerkowa są całkowicie wyłączone z ruchu. Wyjątek stanowią mieszkańcy, którzy w chcą dotrzeć do swojej posesji. Za wszystkie utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy o szczególną ostrożność i wyrozumiałość.

Czy znajdą właścicieli?

Ilustracja do informacji: Czy znajdą właścicieli?
Za Waszym pośrednictwem znów szukamy domu dla porzuconych psów. Tym razem dwie suczki zostały przywiezione z okolic Nowego Strącza. Od Waszej aktywności zależy, czy z przytuliska trafią do schroniska, czy może znajdą się dobrzy ludzie, którzy zechcą je przygarnąć.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Szukają domu

Po odłowieniu okazało się, że były bardzo zaniedbane, najpewniej obie niedawno miały szczeniaki. Suczka o czarnej, dłuższej sierści jest starsza, druga – krótkowłosa bardzo młoda. Obie są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi. Jeśli ktoś chciałby je adoptować, wystarczy zadzwonić do Urzędu Miejskiego w Sławie pod nr tel. 68 355 83 43 lub 68 355 83 42.

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Ilustracja do informacji: Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej
Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.
 
Kto może otrzymać pomoc?
 • Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;
 • Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.
 
 
Co otrzymasz zgłaszając się do punktu? 
 • Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;
 • Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;
 • Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;
 • Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.
 
Gdzie szukać pomocy?
 • Przez internet: na stronie www.np.ms.gov.pl;
 • Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.
 
Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

Rusza sezon kąpielowy

Ilustracja do informacji: Rusza sezon kąpielowy
Od soboty 27 czerwca rozpoczyna się sezon kąpielowy. W tym roku na terenie Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW będą funkcjonowały dwa zgłoszone i strzeżone przez WOPR Sława kąpieliska. Właśnie dziś na nowej plaży trwają prace związane z wytyczeniem miejsca kąpieli, adekwatnych do poziomu wody. Jeszcze dziś stanie tam wieżyczka ratownicza. Ratownicy będą do dyspozycji codziennie od godziny 10:00 -18:00.
Przed otwarciem plaż, każdorazowo czyszczone jest także dno, gdyż niestety znajdowane są tam różnego rodzaju przedmioty, w tym szkło. Drodzy goście ośrodka SCKiW przypominamy, że śmieci powinny trafiać do koszy, nie do jeziora. Dbajcie o to, co oferuje ośrodek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

11 Galeria zdjęć: Rusza sezon kąpielowy

Uwaga wyborcy!

W związku z nadchodzącymi wyborami na prezydenta Polski prosimy o zachowanie ostrożności z uwagi na panującą pandemię

Ilustracja do informacji: Uwaga wyborcy!
plakat
W lokalu wybroczym obowiązuje:
- zasłanianie nosa i ust,
- dezynfekcja rąk,
- zachowanie bezpiecznej odległości (odstep 1,5 metra).

Zaleca się ponadto:
- używanie własnych rękawiczek jednorazowych,
- używanie własnego długopisu.

plakat ostrzegający przed chorobą

Zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów

Ilustracja do informacji: Zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów
W Szkole Podstawowej w Ciosańcu miało dziś miejsce zakończenie roku szkolnego. Uczniowie zostali podzieleni na grupy wiekowe, tym samym zakończenia odbywały się o innych godzinach. O godzinie 9.30 odbyło się pożegnanie absolwentów ze Szkołą Podstawową w Ciosańcu. Na początku dyrektor placówki pogratulowała uczniom ukończenia szkoły oraz podziękowała zarówno podopiecznym, jak i nauczycielom, że dali radę, w ten nietypowy sposób uczyć się przez ostatni czas. Pani Dyrektor Bogusława Olszewska życzyła również młodzieży trafnych decyzji w dorosłym życiu oraz udanych i bezpiecznych wakacji. Wręczone zostały świadectwa oraz listy gratulacyjne. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

41 Galeria zdjęć: Zakończenie roku szkolnego ósmoklasistów

Całe spotkanie odbyło się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice i zaproszeni goście zachowywali bezpieczny odstęp i używali obowiązkowych zakryć ust i nosa.

Przekładamy imprezy

Ilustracja do informacji: Przekładamy imprezy
Odwlekaliśmy tę decyzję, licząc, że jednak się uda. Sytuacja związana z pandemią uniemożliwi nam zrealizowanie tych najważniejszych imprez nad jeziorem. Prosimy pamiętać, że względy zdrowotne są najważniejsze.
Procedury związane z ich organizacją zajmują najmniej kilka tygodni. Na dziś limit uczestników koncertu to 150 osób. To zdecydowanie za mało. 
Dlatego nie odbędą się:
- Dni Sławy - Lato bez Granic 2020
- Powitanie Lata w Rytmie Disco 2020
Jednocześnie informujemy, że negocjujemy z artystami, których Państwo wybrali do występów nad naszym jeziorem, żeby zagrali u nas w innym terminie – to znaczy na przyszłorocznych imprezach.
Dodatkowo informujemy, że w zmienionej formule odbędzie się konkurs Miss sławskiej Plaży (bardziej wirtualnie) oraz jubileuszowy koncert Śpiewać Może Każdy.
Już wcześniej informowaliśmy o przełożeniu na kolejny rok Sławskiego Festiwalu Triathlonu.

Kolejny etap prac przy Bursztynowej

Ilustracja do informacji: Kolejny etap prac przy Bursztynowej
Przy ulicy Bursztynowej w Lubogoszczy, trwają prace związane z budową drogi. Obecnie wciąż trwa korytowanie, budowana jest kanalizacja deszczowa. Natomiast na części drogi tworzona jest podbudowa nawierzchni z kruszywa na podłożu gruntowym. Kolejną warstwą, jaka pojawi się na drodze, będzie podsypka cementowo-piaskowa. Na niej ułożona zostanie droga z kostki brukowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Prace na Bursztynowej


W ramach zadania pojawią się chodniki jednostronne wzdłuż projektowanej drogi, zieleń drogowa oraz organizacja ruchu drogowego. Planowany czas zakończenia prac to 30 września 2020 r.
1 2 3 4 5 6 ... 63

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl