Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Ciężki sprzęt w Parku Miejskim

Ilustracja do informacji: Ciężki sprzęt w Parku Miejskim
Po raz kolejny przyglądamy się pracom, jakie wykonywane są w ramach rewaloryzacji Parku Miejskiego. Na większości ścieżek usypana jest już warstwa podkładowa z kruszywa mineralnego. Natomiast na drogę do Gospodarstwa Rybackiego zaczęto już nawozić 5 cm warstwę dynamiczną - HanseMineral. Przypominamy również, że na części Miejskiej Parku do odwołania obowiązuje całkowity zakaz wstępu. Za wszystkie utrudnienia przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Ciężki sprzęt w Parku Miejskim

Strażacki turniej w Ciosańcu

Ilustracja do informacji: Strażacki turniej w Ciosańcu
Dziś w hali sportowej w Ciosańcu odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Ochotniczych Straży Pożarnych w Piłce Nożnej Halowej. Do rywalizacji zgłosiło się pięć jednostek z Powiatu Wschowskiego, z czego cztery to zastępy z naszej gminy. Mecze rozgrywane były w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte, druhowie walczyli o każdą bramkę do ostatnich sekund meczu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

50 Galeria zdjęć: Strażacki turniej w Ciosańcu

Tego rodzaju zawody są dobrą formą integracji poszczególnych jednostek, propagują również aktywność fizyczną, która jest nieodzowną częścią pracy ochotników. Poza podium znalazło się OSP Śmieszkowo oraz OSP Łupice, trzecie miejsce zajęło OSP Wygnańczyce-Łysiny, drugie przypadło OSP Ciosaniec-Bagno, natomiast na najwyższym stopniu podium uplasowali się druhowie Ochotnicza Straż Pożarna w Sławie i to oni reprezentować będą Powiat Wschowski w turnieju wojewódzkim.

Dzień Kobiet z SCKiW

Ilustracja do informacji: Dzień Kobiet z SCKiW
W niedzielę w auli Szkoły Podstawowej w Sławie z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w Sławie wystąpiła Joanna Bartel-polska aktorka, artystka kabaretowa, której popularność przyniosła jej rola Andzi Dworniok, żony Bercika w serialu komediowym Święta wojna. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27 Galeria zdjęć: Dzień Kobiet z SCKiW

Na występie zgromadziła się ponad setka widzów, których aktorka rozbawiła do łez. Każda z Pań, która zdecydowała się wziąć udział w wydarzeniu, otrzymały kwiatka z okazji swojego święta od Dyrektora Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Tomasza Krzymińskiego. Gwiazda wieczoru w swoim autorskim programie opowiadała życiu, wprowadzając co chwilę śmieszne anegdoty i kawały. Podczas występu aktorka prezentowała również poezję śpiewaną oraz nawiązywała rozmowy z widownią.

Objazd! Lubogoszcz!

Ilustracja do informacji: Objazd! Lubogoszcz!
W związku z prowadzoną inwestycją pn. „Przebudowa ul. Bursztynowej w miejscowości Lubogoszcz” informujemy, że został wyznaczony objazd. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Zapraszamy na Nową Plażę!

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Nową Plażę!
Dziś miał miejsce odbiór końcowy zadania pn. „Zabudowa odcinka brzegu Jeziora Sławskiego na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie”. Zakresem zadania objęte zostały w szczególności:
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Nowa plaża gotowa!

-umocnienie brzegu jeziora, 
-stworzenie 185-metrowej kamiennej promenady wyposażonej na całej długości w balustradę ochronną,
-wykonanie chodników łączących schody z promenadą,
-wykonanie schodów skarpowych prowadzących na plażę,
-budowa trzech kompletów schodów stalowych prowadzących do kąpieliska,
-wykonanie drewnianego pomostu o długości 51,5 metrów,
-częściowe usypanie plaży o długości 186 metrów oraz wykonanie instalacji oświetleniowej
-zagospodarowanie skarp.

W wyniku inwestycji powstało ponad 76 arów piaszczystej plaży z nowoczesnym nabrzeżem. Koszt całkowity wyniósł ponad 4.760.555,79 złotych brutto. Wykonawcą inwestycji było Konsorcjum HZBUD Sp. z o.o. oraz P.H.U. „Chod-Dróg” Andrzejewski Przemysław.

Nowoczesny park linowy w Sławie

Ilustracja do informacji: Nowoczesny park linowy w Sławie
Jak informowaliśmy wcześniej, wczoraj na placu przy Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego miał miejsce montaż bezobsługowego parku linowego. Prace nad tym przyrządem nie zostały jeszcze zakończone. Inwestycję wykonuje firma „Parkowe Atrakcje” Bogdan Kulczycki z Wodzisławia Śląskiego. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Nowoczesny park linowy w Sławie

​Park linowy jest jednopoziomowy, zawieszony na wysokości 50 cm od ziemi, o wymiarach ok. 17,35 m x 6,35 m, złożony z 3 modułów i 10 przeszkód. Wartość inwestycji to 62.730,00 zł. Na zakup i montaż Gmina Sława pozyskała 63,63% dofinansowania w ramach projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sławie na potrzeby rekreacji, turystyki i kultury”. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Infolinia NFZ w przypadku Koronawirusa

Ilustracja do informacji: Infolinia NFZ w przypadku Koronawirusa
Jeśli w ciagu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu gdzie występuje Koronawirus i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem to: bezzwłocznie powiadom telefonicznie stacjęsanitarno-epidemiologiczną.

Dane kontaktowe: PSSE Nowa Sól tel. 504 192 937 lub w przypadku nasilonych objawów pod alarmowy 112, ewentualny do oddziału zakażnego (68) 32 96 478, infolinia w sprawie koronawirusa 800 190 590.
 • 05-03-2020
czytaj dalej

Zamontują park linowy

Ilustracja do informacji: Zamontują park linowy
Plac zabaw i siłownia plenerowa przy Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie uzupełnione o kolejną, bezpieczną atrakcję dla dzieci. W tym miejscu powstanie bezobsługowy park linowy. Rano rozpoczął się jego montaż, który potrwa kilka godzin i jeszcze dziś przejdzie on odbiór końcowy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Zamontują park linowy

Inwestycję realizuję firma „Parkowe Atrakcje” Bogdan Kulczycki z Wodzisławia Śląskiego. Park linowy jest jednopoziomowy, zawieszony na wysokości 50 cm od ziemi, o wymiarach ok. 17,35 m x 6,35 m, złożony z 3 modułów i 10 przeszkód. Wartość inwestycji to 62.730,00 zł. Na zakup i montaż Gmina Sława pozyskała 63,63% dofinansowania w ramach projektu pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sławie na potrzeby rekreacji, turystyki i kultury”. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Delegaci z Luckau w Sławie

Ilustracja do informacji: Delegaci z Luckau w Sławie
Dziś z wizytą w Sławie pojawiła się delegacja z miasta partnerskiego Luckau. Gości podjął Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła. Omawiano między innymi plany współpracy na przyszły rok, udział w obchodach świąt obu miast oraz inwestycje poczynione w obu miastach. Dyskutowano również na temat wspólnej współpracy z Vadul lui Vodă, które jest miastem partnerski zarówno Sławy, jak i Luckau.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

7 Galeria zdjęć: Delegaci z Luckau w Sławie

Recytowali wiersze

Ilustracja do informacji: Recytowali wiersze
Poniedziałek stał pod znakiem Eliminacji Powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. W sali kameralnej sławskiego Domu Kultury 47 uczestników prezentowało swoje talenty recytatorskie. Konkurs tak jak w latach poprzednich zorganizowany został w ramach PRO ARTE 2020 – programu promocji twórczości dzieci i młodzieży realizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

33 Galeria zdjęć: Konkurs recytatorski Pro arte

W przeglądzie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych oraz instytucji kultury z terenu Powiatu Wschowskiego. Uczestnicy przed terminem eliminacyjnego występu mieli możliwość wyboru wierszy. Każdy z nich zgodnie z własnymi zainteresowaniami zaprezentował wybrany fragment tekstu. Komisja zwróciła uwagę na zróżnicowany poziom i interpretację. Przypomniała, jak ważny jest kontakt wzrokowy z widownią dla właściwego odbioru prezentacji. Komisja konkursowa nie miała łatwego wyboru w repertuarze dzieci i młodzieży pojawiły się teksty zróżnicowane, ciekawe, dające duże możliwości interpretacyjne. Po dłuższych obradach jury przyznało nominację do udziału w wojewódzkim konkursie w trzech kategoriach:
W grupie I (klasy I – III SP)
- Lauren Leśniewska (SP nr 3 ze Wschowy),
- Łucja Kosińska (SP nr 2 ze Wschowy),
-Antoni Kosiński (SP nr 2 ze Wschowy).
W grupie II (klasy IV - V SP)
- Nicola Józefczak (SP w Sławie),
- Mikołaj Kosiński (SP nr 2 we Wschowie).
W grupie III (klasy VI - VIII)
- Karolina Kubiak (SP w Siedlnicy),
- Klaudia Marciniak (SP w Starych Drzewcach).
Uczniowie z I i II grupy wystąpią 26 marca w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury natomiast najstarsi uczestnicy dzisiejszego przeglądu 27 marca w Kostrzyńskim Centrum Kultury. Wszystkim laureatom gratulujemy, a zwycięzcom życzmy sukcesu w finałach wojewódzkich.
1 2 3 4 5 6 ... 52


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl