Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Informujemy

Ilustracja do informacji: Informujemy
Od dnia 16.03.2020 r. do odwołania Urząd Miejski w Sławie będzie pracować w systemie wewnętrznym i będzie zamknięty dla interesantów. Mieszkańców zapraszamy do kontaktów telefonicznych. Przez numer 683558310 uzyskają Państwo połączenie z tymi referatami, które pomogą w załatwieniu danej sprawy.
Wiele niezbędnych dokumentów dostępnych jest na www.slawa.pl, www.bip.slawa.pl. Zawieszone do odwołania zostają przyjęcia interesantów przez Burmistrza Sławy. Do odwołania zamknięta będzie kasa urzędu.Wszelkich wpłat (w tym podatku rolnego i od nieruchomości) prosimy dokonywać na konta bankowe UM w Sławie wskazane na nakazach płatniczych. .
Sprawy aktów zgonu i wydawania dowodów osobistych będą załatwiane po wcześniejszym umówieniu telefonicznym na konkretną godzinę pod nr tel. 683558317. Wnioski na wymianę istniejącego źródła ogrzewania oraz regulamin przyznawania dotacji dostępne są na stronie www.slawa.pl.
Nieczynne są również biblioteki na terenie gminy Sława, domy kultury Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, wszystkie szkoły oraz przedszkola. SCKiW oraz OPS pracują w systemie zamkniętym.
Prosimy o wyrozumiałość. Wszystkie te środki ostrożności podyktowane są troską o zdrowie i życie w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. I są koniecznością w tej nadzwyczajnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.

W trosce o jakość powietrza

Ilustracja do informacji: W trosce o jakość powietrza
Kolejny raz ruszamy z gminnym programem wymiany pieców. Tym razem Gmina Sława przeznacza na ten cel 100 tys. zł. Już można pobierać wnioski na stronie slawa.pl. Przyjmowanie wniosków ruszy 1 kwietnia i potrwa do 10 kwietnia. Decyduje kolejność złożonych i prawidłowo wypełnionych wniosków! Dotacja może pokryć nawet połowę kosztów związanych z wymianą ogrzewania na ekologiczne, nie więcej jednak niż 4 tys. zł.
Szczegóły programu (jakie kotły są akceptowane) oraz regulamin i wniosek można znaleźć na stronie.
To kolejna edycja gminnego programu wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła. Przed rokiem gmina uruchomiła pilotażowo ten program, przeznaczając na ten cel 100 tys. zł. Ta akcja nie ma nic wspólnego z rządowym programem „Czyste powietrze” i jest finansowana z budżetu gminy. Po co to robimy? Jest to jeden z elementów walki o lepszą jakość powietrza na terenie gminy. Żeby ludzie spalali dobrej jakości paliwo i nie zatruwali powietrza, którym wszyscy oddychamy. Wynika to także z Gminnego Programu Gospodarki Niskoemisyjnej.

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 1.3 MiB

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 1.4 MiB

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 408 KiB

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 419.2 KiB

  Pobierz

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona

Ilustracja do informacji: Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona
Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.
 • 13-03-2020
czytaj dalej

Nowa scena dotarła do Sławy

Ilustracja do informacji: Nowa scena dotarła do Sławy
W lipcu ubiegłego roku za pośrednictwem naszej strony internetowej informowaliśmy o podpisaniu umowy na „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Sławie na potrzeby rekreacji, turystyki i kultury”. 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Nowa scena w Sławie

Wówczas Burmistrz Sławy zawarł umowę z Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego o przyznaniu pomocy w rozwój sławskiej turystyki. W ramach projektu wykonano już oświetlenie na terenie ośrodka Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, a na Stadion Miejski im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie zamontowany został park linowy dla dzieci. Ostatnim elementem projektu był zakup mobilnej sceny plenerowej o wymiarach 8 m x 6 m x 5 m. Jest ona wyposażona w schody z poręczami, barierki ochronne na tył i boki sceny, siatki na tył i boki oraz podnoszony dach. Nowy sprzęt będzie idealnym rozwiązaniem dla imprez wszelkiego rodzaju w naszej gminie. Począwszy od małych, lokalnych festiwali, dożynek, aż po większe koncerty, które często odbywają się w sezonie letnim na Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW.
Całość inwestycji została wyceniona na 365 749,34 zł (oświetlenie, park linowy, scena), z czego dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 232 726,00 zł. Celem projektu jest rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


 

Informacja dla mieszkańców!

Ilustracja do informacji: Informacja dla mieszkańców!
W związku z rozprzestrzenianiem się #koronawirus zwracamy się z prośbą do osób, które planują wizytę w sławskim magistracie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Ważna informacja

W związku z potencjalnym zagrożeniem koronawirusem (SARS-CoV-2, powodującego chorobę Covid-19) oraz w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców Gminy Sława, informujemy, że Urząd Miejski w Sławie pozostaje czynny bez zmian. Zwracamy się z prośbą do klientów Gminnych instytucji oraz tut. Urzędu o korzystanie z poczty elektronicznej lub z informacji telefonicznej (wykaz telefonów na oficjalnej stronie Urzędu), a osobisty kontakt ograniczyć jedynie do spraw pilnych i których załatwienie wymaga stawiennictwa. Zaleca się także nie korzystać z placów zabaw, siłowni zewnętrznych oraz parku linowego znajdujących się na terenie Gminy Sława. Wierzymy, że powyższa decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem i będzie miała realny wpływ na ograniczenie zagrożenia pandemicznego wywołanego koronawirusem. Zapraszamy do śledzenia gminnych kanałów informacyjnych, w tym strony internetowej www.slawa.pl oraz jedynego oficjalnego profilu facebook’owego „Sława” w celu uzyskania informacji o kolejnych działaniach profilaktycznych, podejmowanych w razie konieczności na terenie naszej gminy. Pomimo, iż sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna, zachęcamy Państwa do zachowania spokoju, ale i rozsądku. Podstawowe zalecenie służb sanitarnych – mycie rąk i unikanie dużych skupisk ludzi są najskuteczniejszą formą ochrony przed wirusem.

Powstanie aleja lipowa

Ilustracja do informacji: Powstanie aleja lipowa
Przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego trwają przygotowania terenu pod aleję lipową w ramach prac, które odbywają się w Parku Miejskim. Jego rewaloryzacja ma na celu nie tylko upiększenie go, uporządkowanie, ale także przywrócenie w dużej mierze dawnego wyglądu. Wiąże się to z usunięciem części drzew, co będzie miało również wpływ na bezpieczeństwo. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Powstanie aleja lipowa

Trzeba przypomnieć, że dawniej park i cała okolica pałacu bardziej przypominała ogród, niż dzisiejszy miejski las. Większość drzew (głównie olch i akacji) wyrosła sama zakłócając założenia Karla Eduarda Petzolda. W miejsce starych drzew zostaną nasadzone nowe kilkuletnie lipy.

LISTA JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA W POWIECIE WSCHOWSKIM

Załączniki

 • DOC Rozmiar: 185.5 KiB

  Pobierz

Życzenia z okazji Dnia Sołtysa

Ilustracja do informacji: Życzenia z okazji Dnia Sołtysa
11 marca przypada jedno z ważnych świąt dla mieszkańców wsi – to Dzień Sołtysa. Z tej okazji Burmistrz Sławy i Przewodniczący Rady Miejskiej w Sławie sołtysom z naszej gminy życzą wszystkiego, co najlepsze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Życzenia z okazji Dnia Seniora

Zostań ratownikiem życia — oddaj krew

Ilustracja do informacji: Zostań ratownikiem życia — oddaj krew
Zapraszamy na drugą w tym roku akcję krwiodawstwa w Sławie. Tym razem pracownicy Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze będą czekać na dawców w hali widowiskowo-sportowej przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie. Więcej szczegółów na plakacie.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Akcja krwiodawstwa

Konkurs recytatorski w przedszkolu

Ilustracja do informacji: Konkurs recytatorski w przedszkolu
Przedszkole im. Czesława Janczarskiego w Sławie miał miejsce konkurs recytatorski, w którym wzięli udział ochotnicy z wszystkich grup oraz filii sławskiej placówki. Dzieci miały za zadanie przygotować prezentację związaną z twórczością ich patrona Czesława Janczarskiego, który był poetą i twórcą wierszy oraz opowiadań dla dzieci.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

29 Galeria zdjęć: Konkurs recytatorski w przedszkolu

1 2 3 4 5 6 ... 52


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl