Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Nowa kostka pod wiatą

Ilustracja do informacji: Nowa kostka pod wiatą
W Spokojnej w altanie rekreacyjnej przy świetlicy wiejskie został utwardzony teren. Dokładnie zostało wyłożone 60m² kostki Holland o grubości 6 cm wraz z obrzeżami. Roboty zrealizowała firma Usługi Budowlane Piotr Zygmanowski, a koszt usługi opiewa na kwotę 10.455,00 zł brutto.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Kostka pod wiatą

Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy

Ilustracja do informacji: Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy
Zapraszamy na konsultację społeczne dotyczące budowy II etapu obwodnicy Sławy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 278. Zamawiającym jest Województwo Lubuskie reprezentowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze.

Więcej na stronie ZDW

MKBS w Sławie

Ilustracja do informacji: MKBS w Sławie
Po raz 63. w naszym mieście organizowany jest Międzynarodowy Kongres Brydża Sportowego. Tegoroczna edycja rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu i jest rozgrywana pod hasłem „Wczasy Brydżowe” w Sławie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Kongres Brydżowy w Sławie

W związku z sytuacją epidemiologiczną frekwencja jest znacząco niższa, niż w roku ubiegłym. Bierze w niej udział 20 teamów. Zawody potrwają do soboty i w trakcie ich trwania zostaną rozegrane turnieje: wczasowe, kongresowe oraz dodatkowe.
 

Sławscy Przedsiębiorcy nie próżnują i się rozwijają

Ilustracja do informacji: Sławscy Przedsiębiorcy nie próżnują i się rozwijają
Ostatni czas nie był łatwy dla ludzi prowadzących własną działalność. W związku z epidemią koronawirusa w kraju i na świecie wprowadzonych zostało wiele obostrzeń, mających na celu zahamowanie jego rozprzestrzeniania się. Mogłoby się wydawać, że znacząco spowolni on rozwój firm w naszej gminie. Na szczęście nie we wszystkich przypadkach tak się stało.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Plac budowy w centrum Sławy

W Sławie przy ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego właściciel jednej ze sławskich firm planuje rozbudowę swojego zaplecza. W tym celu wraz z początkiem lipca w centrum naszego miasta pojawił się ciężki sprzęt, a teren w sąsiedztwie Parku Miejskiego zamienił się w plac budowy. O szczegółach inwestycji będziemy informować za pośrednictwem naszego portalu.

Prace na Dębowej

Ilustracja do informacji: Prace na Dębowej
Po raz kolejny przyglądamy się postępom prac na ulicy Dębowej. Na większości odcinka drogi wyłożona jest już kostka brukowa, ponadto kontynuowana jest także budowa kanalizacji deszczowej. Kolejnym etapem prac będzie tworzenie podjazdów do posesji.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Prace na Dębowej

Spis rolny 2020

Ostatnia warstwa parkowych alejek

Ilustracja do informacji: Ostatnia warstwa parkowych alejek
Po raz kolejny przyglądamy się postępom prac w sławskim Parku. Tym razem trwa usypywanie docelowej warstwy na parkowych alejkach. Ścieżki są równane za pomocą specjalnej maszyny, która dba także o prawidłowe spadki. Ostatnia warstwa tzw. HanseGrand będzie kilkukrotnie utwardzana za pomocą walca. Dzięki czemu nawierzchnia uzyska ostateczną bardzo dużą twardość.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Ostatnia warstwa parkowych alejek

30-lecie powstania Koła Związku Sybiraków w Sławie

Ilustracja do informacji: 30-lecie powstania Koła Związku Sybiraków w Sławie
Kilka dni temu Koło Związku Sybiraków w Sławie świętowało 30-lecie swojej działalności. 28 czerwca 1990 roku o godzinie 16.00 w świetlicy Zakładu Usług Technicznych i Budowlanych PGR Sława odbyło się spotkanie, na którym omówiono główne zasady działalności organizacji, którą po uzyskaniu zgody utworzono. 
Pierwszym Prezesem Koła wybrano Franciszka Klicha, pozostałe osoby wówczas nie mogły potwierdzić swojej deportacji z powodu braku dokumentów. Mimo napotykanych trudności sławskie Koło rozrastało się i w 1996 roku liczyło 36 członków. W 1998 roku obchodzono 80-lecie powstania krajowego Związku Sybiraków, które upamiętniono utworzeniem w Sławie Skweru Sybiraków przy zbiegu ulic Kwiatowej i Wschowskiej. Losy zesłańców do roku 1988 były nieznane szerszemu gronu społeczeństwa. Wspominanie o nich było zakazane, a teraz gdy już możemy otwarcie o tym mówić, staramy się rozpowszechniać prawdę o historii m.in. poprzez kontakt z młodzieżą szkolną. Sybiracy to ludzie, którzy starzeją się jak wszyscy inni. Z 36 członków Koła dziś pozostało tylko 10, którzy dożyli pięknego jubileuszu 30-lecia działalności swojej organizacji.
 
Prezes Koła nr 21 Związku Sybiraków
Franciszek Klich

Latające dyski w Sławie

Ilustracja do informacji: Latające dyski w Sławie
W sobotę na Nowej Plaży w Sławie odbyło się Ultimate frisbee na plaży! Wydarzenie organizowane przez WILD GRAPES Zielona GóraFrisbee Ultimate Sława i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW. W Sławie czegoś takiego jeszcze nie było, miłośnicy tej dyscypliny od godziny 12:00 rzucali dyskami i rozgrywali mecze w formule Ultimate. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17 Galeria zdjęć: Latające dyski w Sławie

Dodatkową atrakcją był pokaz Dog Frisbee od Oh Dog z Goli. Instruktorka Wiola wraz ze swoją kompanką Chelką zaprezentowały niesamowite umiejętności akrobatyczne tego psa, plażowicze byli pod wielkim wrażeniem tego pokazu.
Najmłodsi wczasowicze otrzymali od SCKiW pamiątkowe frisbee z logotypem Sławy. Wiele osób zainteresowało się tym sportem, a zawodnicy chętnie udzielali wskazówek dotyczących prawidłowego rzucania oraz zasad gry.

Przygotowanie boiska do sezonu

Ilustracja do informacji: Przygotowanie boiska do sezonu
Kolejne prace pielęgnacyjne na murawie Stadionu Miejskiego im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie. Firma Perfect Grass z Prusic wykonuje aerację, piaskowanie oraz szczotkowanie. Efektem docelowym jest  wyrównanie i zagęszczenie murawy, poprzez rozcięcie darniny i szczelinowy dosiew trawy. To kolejny etap prac mający na celu utrzymanie dobrej jakości boiska w Sławie. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

0 Galeria zdjęć: Przygotowanie boiska do sezonu

1 2 3 4 5 6 ... 63

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl