Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Bezzwrotna pożyczka 5000 zł dla organizacji pozarządowych z Powiatowego Urzędu Pracy

Ilustracja do informacji: Bezzwrotna pożyczka 5000 zł dla organizacji pozarządowych z Powiatowego Urzędu Pracy
Tarcza Antykryzysowa 4 rozszerza krąg podmiotów, które mogą skorzystać z bezzwrotnej pożyczki 5000 zł z urzędu pracy o organizacje pozarządowe (NGO). Podstawowym warunkiem jej otrzymania jest prowadzenie działalności przed dniem 1 kwietnia 2020 r.
 
O pożyczkę 5000 zł z urzędu pracy ubiegać się mogą organizacje pozarządowe (NGO) również nieprowadzące działalności gospodarczej, takie jak na przykład fundacje, czy stowarzyszenia, których przychód w poprzednim roku bilansowym nie przekroczył 100 000 złotych. Informacja o wysokości przychodu przedstawiana jest w formie oświadczenia w wniosku o pożyczkę. Maksymalna wysokość pożyczki dla organizacji pozarządowej to 5000 zł, jednak nie więcej niż 10% przychodów w poprzednim roku bilansowym
Warunkiem umorzenia pożyczki jest prowadzenie działalności statutowej lub gospodarczej przez okres 3 miesięcy od dnia udzielenia pożyczki. Po spełnieniu tego warunku, pożyczka będzie umorzona automatycznie, bez jakichkolwiek dodatkowych wniosków.
Wniosek o pożyczkę 5000 zł z Tarczy Antykryzysowej dla organizacji pozarządowej należy złożyć w powiatowym urzędzie pracy. Wniosek o pożyczkę 5 tys. zł może zostać złożony elektronicznie lub też w formie papierowej na adres właściwego urzędu pracy.
Wszelkie informacje są dostępne na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie, http://wschowa.praca.gov.pl/urzad 
a także telefonicznie - informacje, porady oraz pomoc przez pracowników urzędu:
Kierownik Zespołu - Anna Daszkiewicz tel. (65) 540 28 68 wew. 40
Małgorzata Jankowska tel. (65) 540 28 68 wew. 40
Ilona Kasztelan tel. (65) 540 28 68 wew. 47
Katarzyna Rybińska tel. (65) 540 28 68 wew. 47
Urszula Jurcewicz tel.(65) 540 28 68 wew. 37
fot. www.gov.pl

Wkrótce droga zamknięta

Ilustracja do informacji: Wkrótce droga zamknięta
Od przyszłego poniedziałku (20.07.2020) wyłączona z ruchu zostanie droga dojazdowa na zapleczu Nowego rynku. Ma to związek z remontem, jaki ma się rozpocząć. Wkrótce łącznik ten zostanie utwardzony kostką granitową. Zanim to nastąpi, będzie on nieprzejezdny przez okres ok. 3 tygodni. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Wojsko na Plaży Miejskiej

Ilustracja do informacji: Wojsko na Plaży Miejskiej
Wojsko Polskie w ramach promocji zawodowej służby wojskowej pojawiło się w Sławie. 
Od godziny 12:00 do 17.00 żołnierze są do Państwa dyspozycji, z chęcią podzielą się doświadczeniami i opowiedzą o służbie. Oczywiście można przywdziać mundur czy potrzymać profesjonalną broń, dodatkowo można wcielić się w role operatora Lekkiego Robota Rozpoznawczego RI 1507. Zapraszamy na Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

17 Galeria zdjęć: Wojsko

Postępy na ul. Dębowej

Ilustracja do informacji: Postępy na ul. Dębowej
Z początkiem tygodnia rozpoczęło się układanie obrzeży chodnika, podjazdów oraz pasów zieleni. Na większości drogi wyłożona jest już kostka brukowa. Firma ZPHU „KRUBET” za moment rozpocznie osadzanie skrzynek rozsączających wodę deszczową.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

8 Galeria zdjęć: Postępy na ul. Dębowej

Koszt prac budowlanych inwestycji pn. „Przebudowa ulic Sosnowej, Świerkowej i Dębowej w Sławie” opiewa na kwotę 2.139.967,29 zł, a pozyskane dofinansowanie ze środków rządowych to 50% wartości prac. Wniosek obejmuje przebudowę ulicy Sosnowej na długości 205 m, Świerkowej na długości 318 m oraz Dębowej na długości 367 m.
Przypominamy również, że ulice Sosnowa, Dębowa i Świerkowa są całkowicie wyłączone z ruchu. Wyjątek stanowią mieszkańcy, którzy chcą dotrzeć do swojej posesji. Za wszystkie utrudnienia w ruchu przepraszamy i prosimy o szczególną ostrożność i wyrozumiałość.

Sportowe emocje nad jeziorem

Ilustracja do informacji: Sportowe emocje nad jeziorem
W najbliższy weekend na terenie ośrodka SCKiW zostaną przeprowadzone wirtualne zawody. Ze względu na sytuację epidemiczną i zagrożenia związane z COVID 19 organizatorzy zrezygnowali z tradycyjnej formy zawodów triathlonowych. W tym roku nie będzie nam dane podziwiać rywalizacji triathlonistów, ale mamy pewną alternatywę. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Sportowe miasteczko nad jeziorem

Wspólnie z Jerzym Górskim zapraszamy wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas do naszej zabawy. Osoby, które zechcą spędzić czas na SCKiW, będą miały okazję poczuć namiastkę prawdziwego sportu. Szczegóły imprezy dostępne na plakacie

Park to teren budowy!

Ilustracja do informacji: Park to teren budowy!
W ostatnim czasie w części miejskiej parku występuje wiele aktów wandalizmu. Niedawno informowaliśmy o pomalowanej bramie wejściowej i szafie serwerowej od strony Rynku. Notorycznie łamany jest również zakaz wstępu, niszczone są tablice informacyjne o tym zakazie, a „odwiedzający” zostawiają po sobie góry śmieci.
Pragniemy przypomnieć, iż na części miejskiej parku obowiązuje całkowity zakaz ruchu. Dotyczy to terenu od bramy wejściowej przy Starym Rynku, aż do wyjścia na plażę Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW oraz wszystkich ścieżek na tej części. Obszar ten jest całkowicie wyłączony z użytkowania do czasu zakończenia prac budowlanych. Wejście na teren budowy może być niebezpieczne dla osób nieuprawnionych. Mogą tam znajdować się głębokie, niezabezpieczone wykopy lub nieoddane do użytku urządzenia, stwarzające zagrożenie. Po raz kolejny prosimy o stosowanie się do zakazu.
Planowany termin zakończenia prac to koniec sierpnia.

Nowi dyrektorzy sławskich szkół

Ilustracja do informacji: Nowi dyrektorzy sławskich szkół
W związku zakończeniem kadencji przez Dyrektorów Jacka Smektałę i Edwarda Boksa, z początkiem lipca odbył się konkurs na te stanowiska, w wyniku czego poznaliśmy dwóch nowych przedstawicieli gminnych placówek oświatowych. Dziś w sławskim magistracie Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wręczył akty powierzenia i zarządzenia o powołaniu na stanowiska dyrektora.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

12 Galeria zdjęć: Nowi dyrektorzy sławskich szkół

Dyrektorem Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie został Pan Marcin Wójtowicz, natomiast Dyrektorem Szkoła Podstawowa w Sławie Pani Małgorzata Krzyśków.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz sławskiej oświaty.

Nie zwalniają tempa

Ilustracja do informacji: Nie zwalniają tempa
Kolejny raz odwiedziliśmy plac budowy w sławskim Parku Miejskim. Od ostatniej wizyty wiele się zmieniło. Kolejne metry parkowych ścieżek zostały wyrównane i pokryte ostatnią warstwą tzw. HanseGrand, porządkowany jest teren i dosiewana trawa. W tej chwili trwają prace remontowe mostku nad Czernicą. Na istniejącej konstrukcji powstaną nowe otynkowane słupki z betonowymi czapeczkami, pomiędzy którymi zbudowana zostanie ażurowa balustrada z cegły klinkierowej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Remont mostku

Ćwiczyli po zmierzchu

Ilustracja do informacji: Ćwiczyli po zmierzchu
W piątkowy wieczór na największym akwenie województwa lubuskiego zostały zorganizowane wspólne ćwiczenia ratowników WOPR Sława ze strażakami sławskiej jednostki. Zanim jednak przystąpiono do właściwych działań część uczniów Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie otrzymała zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Wspólne ćwiczenia ratowników

Po szybkiej kolacji i części teoretycznej woprowcy udali się na wodę, gdzie czekali już strażacy Ochotnicza Straż Pożarna w SławieRatownicy ćwiczyli kilka wariantów, mieli za zadanie odnaleźć dwadzieścia punktów zlokalizowanych w różnych obszarach Jeziora Sławskiego. Biorący udział w akcji dysponowali siedmioma jednostkami pływającymi. Głównym celem ćwiczeń było usprawnienie współpracy i komunikacji pomiędzy ratownikami WOPR, a druhami OSP oraz wymiana doświadczeń z zakresu bezpieczeństwa na wodzie.
 

Utrudnienia w centrum Sławy

Ilustracja do informacji: Utrudnienia w centrum Sławy
Na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Waryńskiego występują utrudnienia ruchu. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, na wniosek Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły, rozpoczął pracę nad przesunięciem przejścia dla pieszych. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa, poprzez oddalenie przejścia od skrzyżowania.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Utrudnienia w centrum Sławy

W tym miejscu występują utrudnienia, ruch odbywa się wahadłowo. Prosimy zatem o zachowanie szczególnej ostrożności.
 
1 2 3 4 5 6 ... 63

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl