Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Ostatnie pożegnanie śp. ks. kan. Zenona Prętkiego

Ilustracja do informacji: Ostatnie pożegnanie śp. ks. kan. Zenona Prętkiego
Informujemy, że msza św. pogrzebowa śp. ks. kan. Zenona Prętkiego odbędzie się w najbliższą sobotę 28 marca 2020 r. o godz. 10.00 na cmentarzu parafialnym w Nowym Tomyślu przy ul. Lipowej. Z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem Msza św. w Sławie w intencji śp. ks. kan. Zenona Prętkiego zostanie odprawiona po ustaniu pandemii. Wszystkich wiernych, prosimy o modlitwę za duszę naszego Proboszcza.

Trzeba przeczekać

Ilustracja do informacji: Trzeba przeczekać
Przybyło obowiązków służbom mundurowym w czasie stanu epidemii. W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących gromadzenia się osób, tylko w środę Straż Miejska ze Sławy podjęła siedem interwencji. Pięć z nich w mieście, dwie na terenach wiejskich.
Wszystkim przypominamy, że należy pozostawać w domach, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Jeśli jednak przebywamy na dworze, lub innych miejscach publicznych, należy zachowywać bezpieczne odległości od siebie.
Policja ze Sławy ma wiele dodatkowych zadań. Do standardowych obowiązków doszły dodatkowe, związane ze sprawdzaniem osób będących na kwarantannie domowej oraz reagowanie na tworzenie się skupisk ludzi.
W tym ostatnim policję wspiera Straż Miejska. Zgodnie z wytycznymi Burmistrza Sławy strażnicy patrolują zwyczajowe miejsca gromadzenia się ludzi. Są to stadion, targowisko, które upodobała sobie młodzież. Dochodzą do tego także park i tereny nad jeziorem.
Zgodnie z zaleceniami Burmistrza Sławy do minimum został ograniczony wjazd nad jezioro, by uniknąć powstawania skupisk ludzi. Wyłączone z użytkowania są domu kultury i biblioteki. Większość placówek działa w bardzo ograniczonym zakresie.
Na potrzeby obrony cywilnej Burmistrz Sławy zlecił zamówienie masek ochronnych, kombinezonów i partii płynu do dezynfekcji. Regularnie Burmistrz zwołuje posiedzenia kryzysowe, na których omawiana jest sytuacja epidemiologiczna w gminie.
Podejmowanych środków jest znacznie więcej. Z inicjatywy policji na bilbordzie w Sławie będą wyświetlane ostrzeżenia. Policja dostarczy także nagrania, które będą emitowane z radiowozów i pojazdu Straży Miejskiej.
Strażnicy otrzymali także dodatkowe służby w terenie w weekendy. Mundurowych wspiera również Straż Leśna. A sławski WOPR oraz jednostka OSP Ciosaniec Bagno podjęły się pomocy osobom w załatwianiu codziennych spraw, jak choćby robienie zakupów.
Dla przypomnienia Urząd Miejski w Sławie działa w systemie wewnętrznym. Interesanci nie mogą wchodzić do budynku. Wszelkie sprawy należy w pierwszym rzędzie załatwiać telefonicznie – numer centrali 68 355 83 60. Gdy jest konieczność wizyty w urzędzie należy to zgłosić wcześniej telefonicznie.
Musimy wszyscy być wyrozumiali i cierpliwi. Liczymy, że to stan przejściowy, który niebawem się skończy.

Aplikacja Kwarantanna domowa

Ilustracja do informacji: Aplikacja Kwarantanna domowa
Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.
Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.
 app store       sklep play
 
 

Jak aktywować aplikację?

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.
Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią.
Infolinia techniczna
tel. +48 22 165 57 44
Koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora.
Materiały

Zmarł Ksiądz Kanonik Zenon Prętki

Ilustracja do informacji: Zmarł Ksiądz Kanonik Zenon Prętki
Przez ćwierć wieku pełnił posługę jako proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła. Duszpasterz w Sławie spędził w sumie 35 lat, najpierw jako proboszcz, później przez dekadę jako ksiądz rezydent, przez ten czas bardzo zżył się z naszymi stronami.
Na jego naukach i wiedzy kapłańskiej wychowały się pokolenia mieszańców naszej gminy. Po zakończeniu posługi w naszej parafii przeprowadził się do Domu Seniora w Zielonej Górze. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur składają na ręce rodziny najszczersze kondolencje.

Sława kwitnie bratkami

Ilustracja do informacji: Sława kwitnie bratkami
W naszym mieście rozpoczęły się nasadzenia kwiatów. Miejskie gazony zdobić będzie 2500 szt. bratków w różnej palecie barw. Fiołki ogrodowe to tylko początek. Mają sprawić, by początek chłodnej wiosny i ten trudny czas, w jakim się znaleźliśmy był dla mieszkańców Sławy choć trochę przyjemniejszy. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Kolorowo w Sławie

W nieco cieplejszym okresie sadzone będą kolejne odmiany kwiatów, a w mieście będzie można dostrzec wielkie kolorowe donice. Dodatkowo na Nowym Rynku w miejscach nasadzeń roślin uzupełniona została brakująca kora.

Instrukcja postępowania dla osób podejrzewających zakażenie koronawirusem. (za Ministerstwem Zdrowia)

Ilustracja do informacji: Instrukcja postępowania dla osób podejrzewających zakażenie koronawirusem. (za Ministerstwem Zdrowia)
Źle się czujesz, masz gorączkę, kaszlesz, trudno Ci oddychać? Podejrzewasz, że to może być koronawirus? Zachowaj spokój i dowiedz się, co zrobić. Jeśli masz takie objawy - zadzwoń do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub skorzystaj z teleporady u swojego lekarza POZ.
Objawami choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa (SARS-CoV-19) mogą być również bóle mięśni i ogólne zmęczenie.
Jeśli miałeś kontakt z osobą zakażoną koronawirusem lub chorą, to natychmiast zadzwoń do stacji sanitarno-epidemiologicznej i powiadom o swojej sytuacji. Otrzymasz informację, jak masz dalej postępować.
Jeśli wróciłeś z zagranicy przed 15 marca, czyli przed wprowadzeniem obowiązkowej kwarantanny dla wszystkich podróżnych powracających do Polski i obecnie nie jesteś objęty obowiązkową kwarantanną i nie masz objawów choroby, mimo wszystko przez 14 dni od powrotu do kraju kontroluj codziennie swój stan zdrowia. Mierz temperaturę, zwróć uwagę na to, czy kaszlesz albo czy masz trudności z oddychaniem. Ogranicz kontakt z innymi. Pamiętaj, że możesz przechodzić chorobę bezobjawowo i możesz wtedy zarażać innych.
Jeśli tylko zaobserwujesz któryś z objawów choroby, zadzwoń natychmiast do stacji sanitarno-epidemiologicznej, a jeśli masz objawy ostrej infekcji dróg oddechowych (gorączka powyżej 38°C wraz z kaszlem lub dusznością) zgłoś się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego. Jedź własnym środkiem transportu. Jeśli nie możesz dotrzeć do szpitala własnym transportem, to lekarz POZ (w ramach teleporady) i stacja sanitarno-epidemiologiczna mają możliwość zlecenia dla Ciebie transportu sanitarnego.
Jeśli masz pytania, wątpliwości, zadzwoń:
Zespół Lekarzy Rodzinnych Eskulap Sława - 68 356 64 26
Lekarz Rodzinny Teresa Munia - 68 356 72 93
Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia - 800 190 590
PSSE w Nowej Soli, ul. Wojska Polskiego 11 - 68 387 24 61
Korzystaj z wiarygodnych źródeł informacji, nie daj się panice. Dbaj o siebie i swoich bliskich.
Podstawowa zasada! Jeśli możesz #zostańwdomu!

Plac zabaw w Kuźnicy Głogowskiej

Ilustracja do informacji: Plac zabaw w Kuźnicy Głogowskiej
W minionym tygodniu odebrana została inwestycja pn. „Zagospodarowanie placu przy świetlicy wiejskiej w Kuźnicy Głogowskiej”. W zakresie zadania wchodziło w szczególności utwardzenie działki o powierzchni 100 m² tłuczniem, wymurowanie ogniska o średnicy 200 cm z kamienia nieregularnego, przełożenie 18 m² chodnika. Wykonawcą zadania była Firma Ogólnobudowlana DUDIX-BUD Daniel Motłoch.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

4 Galeria zdjęć: Plac zabaw w Kuźnicy Głogowskiej

Nabór wniosków o piece ODWOŁANY!

Ilustracja do informacji: Nabór wniosków o piece ODWOŁANY!
INFORMACJA

Burmistrz Sławy informuje, że z uwagi na wprowadzenie stanu epidemicznego na terenie Polski w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na terenie Polski w związku nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Sława na zadanie ograniczenia niskiej emisji, poprzez wymianę systemu ogrzewania w 2020r. ZOSTAJE ODWOŁANY.

O nowym terminie naboru wniosków poinformujemy w późniejszym terminie.
Informacja w formie skanu

PSZOK zamknięty do odwołania

Ilustracja do informacji: PSZOK zamknięty do odwołania
W związku z ogłoszonym stanem epidemicznego w Polsce, Przewodniczący Związku Międzygminnego "Eko- Przyszłość" podjął decyzję o zawieszeniu prowadzenia PSZOK (ul. Powstańców Śląskich 34b, Sława) od 19 marca 2020 r. do odwołania.

Zmiana terminu - informacja dla kierowców

Ilustracja do informacji: Zmiana terminu - informacja dla kierowców
Nie tak dawno przypominaliśmy mieszkańcom i przyjezdnym o strefie płatnego parkowania w obrębie Starego Rynku, Nowego Rynku, Targowiska Miejskiego, parkingu przed Urzędem Miejskim oraz na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego w Sławie. Planowo miała ona ruszyć od 1 kwietnia, ze względu na #koronawirus termin ten zostaje przesunięty na 15 kwietnia br.
Strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku (w strefach mienia komunalnego do soboty) od godz. 9:00 do 18:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
Bilety parkingowe nabywane są w parkomatach. Opłacenie czasu parkowania następuje proporcjonalnie do wartości użytej monety lub monet. W Referacie Straży Miejskiej (pokój 208) jest możliwość wykupienia karty abonamentowej jednomiesięcznej na wybraną strefę w cenie 25 zł oraz na wszystkie strefy w cenie 50 zł. Od niedawna na terenie Sławy działa aplikacja „ePARK PL” Parkomat w Twoim smartfonie" umożliwiająca użytkownikom telefonów z systemem Android lub iOS płacenie bez wychodzenia z samochodu. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, opłacić z EPARK - Parkomat w Twoim smartfonie postój w strefie płatnego parkowania. Opłaty w strefach obowiązywać będą do 31 października br.
1 2 3 4 5 6 ... 52


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl