Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Zbiorowe polowania - koło łowieckie Brenno

Ilustracja do informacji: Zbiorowe polowania - koło łowieckie Brenno
Terminarz zbiorowych polowań koła łowieckiego w Brennie
 • 14-10-2019
czytaj dalej

W parku trwają prace

Ilustracja do informacji: W parku trwają prace
W ramach umowy podpisanej w maju tego roku w Parku Miejskim w Sławie prowadzone są prace. Rewaloryzacja parku obejmuje m.in. wymianę nawierzchni parkowych z ziemnych na żwirowe, remont mostka nad ciekiem wodnym, remont kładki dla pieszych, nasadzenia i pielęgnację zieleni wraz z budową infrastruktury związanej z ochroną siedlisk przyrodniczych, wykonanie bramy wejściowej do parku, montaż oświetlenia, tabliczek informacyjnych o charakterze dendrologicznym na wybrane drzewa okazowe z kodami QR Code. W tej trwają prace ziemne, podczas których położona zostanie sieć kabli pod oświetlenie i monitoring.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Rewaloryzacja

Zawiadomienie o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.

Ilustracja do informacji: Zawiadomienie o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.
Zawiadomienie o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 620 KiB Ilość pobrań: 13

  Pobierz

Wrak Race Sława 2019

Ilustracja do informacji: Wrak Race Sława 2019
Tegoroczne wyścigi gratów to ostatni cykl wrakowej ligi, która liczy kilka imprez w całym kraju. Dzisiejsze wyścigi rozpoczęły się od oficjalnego otwarcia i omówienia pokrótce zasad. Następnie ekipy, wraz z Burmistrzem Sławy w pierwszym bolidzie, wzięły udział w rundzie honorowej po torze. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

27 Galeria zdjęć: Wrak Race Sława 2019

Samochody zostały podzielone na trzy kategorie, Cywil, silnik do 1.6 i silnik do 2.0. Oprócz rywalizacji na torze jest również cel charytatywny. Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane na leczenie małego mieszkańca naszej gminy Stasia Maciukiewicza. W dzisiejszej imprezie bierze udział ok. 170 wraków.

Przypomnieli tragiczne wydarzenia

Ilustracja do informacji: Przypomnieli tragiczne wydarzenia
Dokładnie 75 lat temu koleją do Sławy przybyły pierwsze więźniarki do dwóch spośród ok. 100 podobozów pracy — filii niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Gross — Rosen, pod nazwą Schlesiersee I i Schlesiersee II. Chcąc upamiętnić gehennę kobiet, które kilkadziesiąt lat temu przebywały w okolicach Sławy w Urzędzie Miejskim zorganizowano seminarium naukowe. Inicjatorami przedsięwzięcia byli Burmistrz Sławy, Towarzystwo Przyjaciół Sławy oraz niemieckie Towarzystwo Deutsch Polnische Gesellschaft Sachsen. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

37 Galeria zdjęć: Przypomnieli tragiczne wydarzenia

Na wstępie włodarz naszej gminy — Cezary Sadrakuła przywitał zaproszonych gości oraz pokrótce omówił okoliczności spotkania. Po nim głos zabrał Alfred Rösler z Towarzystwa Przyjaciół Sławy, który wspólnie z Frankiem Müllerem — Prezesem Towarzystwa Współpracy Polsko — Saksońskiej dążyli do godnego upamiętnia miejsc związanych ze śmiercią kobiet w czasie II wojny światowej. Alfred Rösler w swoim wystąpieniu opowiedział martyrologie więźniarek podobozów Gross Rosen na ziemi sławskiej w latach 1944 – 1945. Obecni wysłuchali wykładu Artura Pacygi, Andreii Rudorff, a także Jerzego Fabisia — Burmistrza Kargowej. O niezwykłej postawie swojej babci, która pomogła przeżyć jednej z więźniarek opowiadał Radosław Wojciech. Pani Maria Wojciech uratowała ranną Czeszkę Valerię Straussową, która cudem wydostała się z dołu śmierci w okolicach wsi Spokojna. Za ten czyn po wojnie Pani Maria została odznaczona tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W trakcie spotkania krótki koncert zagrał Zespół Ruach Dorotha i Bogusław Hageduess, żydowsko — polski duet. Melodie hebrajskie przywoływały osobiste wspomnienia samych wykonawców, jak i echa historii żydowskich więźniarek zgładzonych kilkadziesiąt lat temu. Po części naukowej wszyscy udali się w teren. Obecni na spotkaniu odwiedzili miejsca dawnych podobozów oraz miejsce stracenia kobiet, które uczestniczyły w Marszu Śmierci. Tam miało miejsce uroczyste odsłonięcie kamieni z tablicami pamiątkowymi oraz złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. W sumie postawiono trzy kamienie dwa w okolicach Przybyszowa ufundowane przez Towarzystwo Współpracy Polsko-Saksońskiej i firmę Balcerzak Sp. z o.o. oraz jeden nieopodal Spokojnej. W 1945 roku przed Spokojną w pobliskim zagajniku, 20 kobiet zostało zamordowanych strzałem z karabinu w tył ciała. Fundatorem kamienia upamiętniającego to wydarzenie jest Nadleśnictwo Sława Śląska.
Na zakończenie już nieco skromniejsza delegacja udała się na cmentarz komunalny do Wolsztyna. Tam w 1946 roku pochowano ciała kobiet, które zostały ekshumowane z okolic Spokojnej. Na ich grobie delegacja złożyła wiązanki kwiatów i zapaliła znicze.

Zapraszamy na wykład historyczny

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na wykład historyczny
Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Głogowie oraz Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zapraszają mieszkańców naszej gminy na wykład zatytułowany „Między sąsiadami. Wojna obronna Rzeczypospolitej 1939”. W tym roku minęło 80 lat od wybuchu II Wojny Światowej. Najkrwawszego konfliktu w dziejach świata, podczas którego Polska jako ofiara dwóch totalitaryzmów poniosła największe straty.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Wykład

Chcąc upamiętnić tragiczne wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat zapraszamy na niezwykłą prelekcję. Józef Porzecki polski historyk, krajoznawca i działacz społeczny z Grodna wygłosi referat poświęcony heroicznej obronie tego miasta przed nacierającą po 17 września 1939 roku Armią Sowiecką. Natomiast dr Alina Pacowska z Kowna przybliży historię bohaterskiej obrony Wileńszczyzny przed oddziałami czerwonoarmistów. Będzie to niezwykła opowieść o polskich obrońcach Kresów Wschodnich, którzy jako pierwsi przeciwstawili się złu nadciągającemu ze wschodu.

Badają grunt pod budowę drogi

Ilustracja do informacji: Badają grunt pod budowę drogi
Zarząd Dróg Wojewódzki w Zielonej Górze zlecił specjalistyczne badania pod budowę obwodnicy Sławy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 278 – Etap II. Przy użyciu sondy CPT pracownicy laboratorium drogowego ze Szczecina sprawdzają grunt. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Badanie gruntu

Badanie pozwoli określić stopień plastyczności, stopień zagęszczenia gruntu oraz wytrzymałość na ścinanie w warunkach bez odpływu. Za pomocą wzorów pracownicy będą mogli obliczyć spójność i kąt tarcia, a także moduł odkształcenia gruntu. Wyniki badań są niezbędne do opracowania strategii projektowej drugiego etapu sławskiej obwodnicy.

Kamienie pamięci

Ilustracja do informacji: Kamienie pamięci
Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia kamieni pamięci związanych z pobytem i śmiercią żydowskich więźniarek z dawnych niemieckich filii obozu koncentracyjnego Gross-Rosen w okolicach Sławy w czasie II Wojny Światowej.
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: uroczystości w Przybyszowie

Wędkarze już na wodzie

Ilustracja do informacji: Wędkarze już na wodzie
Zawody International Manyfik Fishing Champion Sława. Wczoraj nad Jeziorem Sławskim odbyło się otwarcie tych prestiżowych zawodów spinningowych. Dziś natomiast od godzin rannych. 90 teamów wyruszyło z OW "Wratislavia" na podbój Jeziora Sławskiego. Organizatorem imprezy jest firma Manyfik, która od lat zajmuje się organizacją różnego rodzaju imprez spinningowych. Są już pierwsze okazy, jak do tej pory największy szczupak miał długość 60,5 cm i został złowiony przez Lemigo Fishing Team, największy okoń to dzieło Konger Team Hungary i miał długość 31,2 cm. Dziś rywalizacja potrwa do godziny 17:00.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

22 Galeria zdjęć: Wędkarze już na wodzie

Elitarne zawody wędkarskie rozpoczęte

Ilustracja do informacji: Elitarne zawody wędkarskie rozpoczęte
Wczoraj nad Jeziorem Sławskim Burmistrz Sławy — Cezary Sadrakuła dokonał oficjalnego otwarcia jednych z najbardziej prestiżowych zawodów spinningowych International Manyfik Fishing Champion. Organizatorem imprezy jest firma Manyfik, która od lat produkuje najwyższej jakości przynęty spinningowe.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

35 Galeria zdjęć: Zawody wędkarskie Manyfik

Do niedzieli na naszych wodach o miano najlepszych wędkarzy oraz okazałe nagrody rywalizować będą dwuosobowe teamy. Łączna pula nagród to aż 350 000 złotych, a zdobywcy pierwszego miejsca otrzymają 50 000 złotych w gotówce i 90 000 złotych w nagrodach. Przez najbliższy weekend spinningowi zapaleńcy z całej Polski i zagranicy łowić będą szczupaki, okonie oraz sandacze.
1 2 3 4 5 6 ... 35


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl