Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

W Parku Miejskim prace nie zwalniają tempa

Ilustracja do informacji: W Parku Miejskim prace nie zwalniają tempa
W ramach procesu rewaloryzacji części miejskiej parku przywracany jest dawny blask. Już w 2016 roku rozpoczęto pierwsze prace, wówczas przeprowadzono wycinkę samosiewów i uszkodzonych egzemplarzy drzew. Jego rewaloryzacja ma na celu nie tylko upiększenie go, uporządkowanie, ale także nawiązanie w dużej mierze do koncepcji Karla Eduarda Petzolda — założyciela parku. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

6 Galeria zdjęć: Budowa bramy

Obecnie trwają prace przy budowie parkowych ścieżek, nasadzona została większa część zieleni (w sumie będzie jej 1334 krzewów oraz 118 nowych drzew) oraz zamontowane zostały słupy oświetleniowe z oprawami. Dzisiaj pracownicy Zakład Robót Ogrodniczych „SPIRAEA” Renata Przybylska rozpoczęli budowę dwóch fragmentów murów podkreślających symboliczne wejście do parku od strony rynku. Oba mury będą się składały z wyższych słupów zwieńczonych czterospadowymi czapami oraz niższego muru nakrytego dwuspadowym daszkiem. Mur po lewej stronie wejścia będzie miał szerokość 242 cm, mur po prawej stronie – 382 cm. Przejście piesze będzie miało szerokość 670 cm. Po wykonaniu szkieletu konstrukcyjnego całość zostanie obłożona płytami z piaskowca w kolorze naturalnym. W celu zapobieżenia wjazdowi samochodów w świetle przejścia ustawione zostaną 3 słupy żeliwne stylizowane, wyposażone w zamki umożliwiające ich demontaż przez służby obsługi i utrzymania parku. Na przęsłach murów, pod czapami, projekt przewiduje montaż rzeźbionych kształtek ozdobnych z piaskowca. Dodatkowo wejście oświetlone zostanie dwoma lampami, które architekturą będą nawiązywać do pozostałych punktów oświetleniowych rozmieszczonych na terenie parku.

 
 

Nabór wniosków na niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców do 5 tys zł!

Ilustracja do informacji: Nabór wniosków na niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców do 5 tys zł!
Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie ogłasza nabór wniosków na niskooprocentowane pożyczki dla mikroprzedsiębiorców  do 5 tys zł!
 
 
 • 02-04-2020
czytaj dalej

Park linowy po pierwszym przeglądzie

Ilustracja do informacji: Park linowy po pierwszym przeglądzie
Nowoczesny samoobsługowy park linowy przy Stadionie Miejskim im. Zbigniewa Gołembskiego w Sławie wbrew pojawiającym się w sieci bzdurom 4 marca został odebrany i oddany do użytku. Dzieci będą mogły z niego ponownie bezpiecznie i dowolnie skorzystać jak tylko stan epidemiologiczny na to pozwoli. Od momentu odbioru spełniał on wszystkie warunki techniczne i wymogi bezpieczeństwa, a tym samym został dopuszczony do użytkowania. Prace wykonywane wczoraj dotyczyły wyłącznie estetyki urządzenia, były związane z malowaniem desek pokładu oraz regulacją lin. Wszystkie powyższe „usterki” nie miały wpływu na bezpieczeństwo użytkowników.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

2 Galeria zdjęć: Park linowy

Zachęcamy do śledzenia portalu fb.slawa.pl oraz strony internetowej slawa.pl to tam znajdziecie Państwo rzetelne informacje na temat wszelkich inwestycji i przedsięwzięć realizowanych przez Gminę Sławę. Jeśli mają Państwo uwagi lub pytania, zachęcamy do zadawania pytań za pośrednictwem naszego profilu facebookowego w komentarzach bądź wiadomościach prywatnych. Nasi redaktorzy postarają się odpowiedzieć na każde z nich. Niestety internet przyjmie każdą bzdurę, dlatego zachęcamy do korzystania z wiarygodnych źródeł.

Strefa płatnego parkowania odłożona w czasie

Ilustracja do informacji: Strefa płatnego parkowania odłożona w czasie
Wcześniej informowaliśmy państwa, iż opłaty za miejsca parkingowe rozpoczną się 15 kwietnia. Jednak w związku z #koronawirus termin ten zostaje przesunięty. Strefa płatnego parkowania rozpocznie się 1 maja 2020. Jednak wszystko zależy od sytuacji.
Strefa obowiązywać będzie od poniedziałku do piątku (w strefach mienia komunalnego do soboty) od godz. 9:00 do 18:00 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
Bilety parkingowe nabywane są w parkomatach. Opłacenie czasu parkowania następuje proporcjonalnie do wartości użytej monety lub monet. W Referacie Straży Miejskiej (pokój 208) jest możliwość wykupienia karty abonamentowej jednomiesięcznej na wybraną strefę w cenie 25 zł oraz na wszystkie strefy w cenie 50 zł. Od niedawna na terenie Sławy działa aplikacja „ePARK PL” Parkomat w Twoim smartfonie” umożliwiająca użytkownikom telefonów z systemem Android lub iOS płacenie bez wychodzenia z samochodu. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, opłacić z EPARK - Parkomat w Twoim smartfonie postój w strefie płatnego parkowania. Opłaty w strefach obowiązywać będą do 31 października br.

Zakaz wstępu na teren Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku

Komunikaty Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Ilustracja do informacji: Komunikaty Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

3 Galeria zdjęć: Komunikaty Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka

Ostatnie pożegnanie śp. ks. kan. Zenona Prętkiego

Ilustracja do informacji: Ostatnie pożegnanie śp. ks. kan. Zenona Prętkiego
Informujemy, że msza św. pogrzebowa śp. ks. kan. Zenona Prętkiego odbędzie się w najbliższą sobotę 28 marca 2020 r. o godz. 10.00 na cmentarzu parafialnym w Nowym Tomyślu przy ul. Lipowej. Z uwagi na sytuację związaną z koronawirusem Msza św. w Sławie w intencji śp. ks. kan. Zenona Prętkiego zostanie odprawiona po ustaniu pandemii. Wszystkich wiernych, prosimy o modlitwę za duszę naszego Proboszcza.

Trzeba przeczekać

Ilustracja do informacji: Trzeba przeczekać
Przybyło obowiązków służbom mundurowym w czasie stanu epidemii. W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących gromadzenia się osób, tylko w środę Straż Miejska ze Sławy podjęła siedem interwencji. Pięć z nich w mieście, dwie na terenach wiejskich.
Wszystkim przypominamy, że należy pozostawać w domach, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa. Jeśli jednak przebywamy na dworze, lub innych miejscach publicznych, należy zachowywać bezpieczne odległości od siebie.
Policja ze Sławy ma wiele dodatkowych zadań. Do standardowych obowiązków doszły dodatkowe, związane ze sprawdzaniem osób będących na kwarantannie domowej oraz reagowanie na tworzenie się skupisk ludzi.
W tym ostatnim policję wspiera Straż Miejska. Zgodnie z wytycznymi Burmistrza Sławy strażnicy patrolują zwyczajowe miejsca gromadzenia się ludzi. Są to stadion, targowisko, które upodobała sobie młodzież. Dochodzą do tego także park i tereny nad jeziorem.
Zgodnie z zaleceniami Burmistrza Sławy do minimum został ograniczony wjazd nad jezioro, by uniknąć powstawania skupisk ludzi. Wyłączone z użytkowania są domu kultury i biblioteki. Większość placówek działa w bardzo ograniczonym zakresie.
Na potrzeby obrony cywilnej Burmistrz Sławy zlecił zamówienie masek ochronnych, kombinezonów i partii płynu do dezynfekcji. Regularnie Burmistrz zwołuje posiedzenia kryzysowe, na których omawiana jest sytuacja epidemiologiczna w gminie.
Podejmowanych środków jest znacznie więcej. Z inicjatywy policji na bilbordzie w Sławie będą wyświetlane ostrzeżenia. Policja dostarczy także nagrania, które będą emitowane z radiowozów i pojazdu Straży Miejskiej.
Strażnicy otrzymali także dodatkowe służby w terenie w weekendy. Mundurowych wspiera również Straż Leśna. A sławski WOPR oraz jednostka OSP Ciosaniec Bagno podjęły się pomocy osobom w załatwianiu codziennych spraw, jak choćby robienie zakupów.
Dla przypomnienia Urząd Miejski w Sławie działa w systemie wewnętrznym. Interesanci nie mogą wchodzić do budynku. Wszelkie sprawy należy w pierwszym rzędzie załatwiać telefonicznie – numer centrali 68 355 83 60. Gdy jest konieczność wizyty w urzędzie należy to zgłosić wcześniej telefonicznie.
Musimy wszyscy być wyrozumiali i cierpliwi. Liczymy, że to stan przejściowy, który niebawem się skończy.

Aplikacja Kwarantanna domowa

Ilustracja do informacji: Aplikacja Kwarantanna domowa
Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych.
Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie.
 app store       sklep play
 
 

Jak aktywować aplikację?

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.
Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią.
Infolinia techniczna
tel. +48 22 165 57 44
Koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora.
Materiały

Zmarł Ksiądz Kanonik Zenon Prętki

Ilustracja do informacji: Zmarł Ksiądz Kanonik Zenon Prętki
Przez ćwierć wieku pełnił posługę jako proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła. Duszpasterz w Sławie spędził w sumie 35 lat, najpierw jako proboszcz, później przez dekadę jako ksiądz rezydent, przez ten czas bardzo zżył się z naszymi stronami.
Na jego naukach i wiedzy kapłańskiej wychowały się pokolenia mieszańców naszej gminy. Po zakończeniu posługi w naszej parafii przeprowadził się do Domu Seniora w Zielonej Górze. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła i Przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Mazur składają na ręce rodziny najszczersze kondolencje.
1 2 3 4 5 6 ... 52


Kalendarz imprez

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl