Logo: BIP
.
Baner: LKŻBaner: Nowy rynekBaner: baner urządBaner: RynekBaner: Molo

Dashboard

Mobilny Punkt Informacyjny w Sławie – 4.03.2020 r.

Ilustracja do informacji: Mobilny Punkt Informacyjny w Sławie – 4.03.2020 r.
Pracownicy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Zielonej Górze, zapraszają na bezpłatne konsultacje.
 

O wydarzeniu
Podczas rozmów z naszym specjalistą dowiesz się o wsparciu z Funduszy Europejskich – m.in. na założenie firmy lub jej rozwój – oraz o projektach, w których możesz uczestniczyć. Jeśli pracujesz
w samorządzie lub działasz w organizacji pozarządowej, zapoznasz się z aktualnymi konkursami na dofinansowanie projektów.

Kiedy i gdzie
Konsultacje odbędą się w środę 4 marca 2020 r.:
- od 9:00 do 11:30 w Urzędzie Miejskim w Sławie, ul. Henryka Pobożnego 10, 67 – 410 Sława.

Kontakt:
Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami:
- telefonicznie: 68 4565-535, -499, -488, -480, -454
- mejlowo: infoue~@~lubuskie~.~pl

Serdecznie zapraszamy!

Jarmark Produktu Lokalnego

Ilustracja do informacji: Jarmark Produktu Lokalnego
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku zaprasza wytwórców produktów lokalnych, rękodzielników, artystów, twórców ludowych do udziału w  Jarmarku Produktu Lokalnego pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy, który odbędzie się w dniach od 1 do 2 maja 2020 roku, na Starym Rynku w Sławie w godz. 10:00 do 18:00.

Poniżej zamieszczamy kartę zgłoszenia oraz regulamin.

​Zapraszamy.

Załączniki

 • PDF Rozmiar: 635 KiB Ilość pobrań: 2

  Pobierz
 • PDF Rozmiar: 78.9 KiB Ilość pobrań: 2

  Pobierz

Tygodniowy raport z Parku

Ilustracja do informacji: Tygodniowy raport z Parku
Przyglądamy się postępom inwestycji pt. „Rewaloryzacji Parku Miejskiego w Sławie”. W tym tygodniu we wschodniej części parku wykonano: warstwę konstrukcyjną z mieszanki granitowej na części ścieżek, koryto na części ścieżek, warstwę odsączającą na części ścieżek oraz wyprofilowano pobocza ścieżek.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

10 Galeria zdjęć: Tygodniowy raport z Parku

Budowa nowej plaży na ostatniej prostej

Ilustracja do informacji: Budowa nowej plaży na ostatniej prostej
Z początkiem tygodnia rozpoczęły się ostatnie prace na terenie inwestycji związanej z zabudową części nabrzeża Jeziora Sławskiego. Aktualnie montowane są oprawy świetlne wzdłuż chodników. Trwa również równanie terenu nad plażą oraz sianie trawy. W zakresie tego zadania przewidziane było przygotowanie terenu pod budowę, wycinka drzew, bagrowanie dna jeziora z usunięciem trzcinowiska. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

9 Galeria zdjęć: Budowa nowej plaży na ostatniej prostej

Kolejnym etapem było nawożenie piasku, budowa zapory, a dalej promenady z balustradami, pomostu, ciągów pieszych na skarpie wraz ze schodami oraz przygotowanie plaży z płukanego piasku. W wyniku tych prac powstała plaża o wymiarach 186 m długości i 55 m szerokości. Ponadto bezpośrednio z plaży zamontowano 3 zejścia do wody po schodach kompozytowych o szerokości 20 m. Pomost drewniany łączy nową promenadę, z promenadą już istniejącą co stanowi jeden ciąg spacerowy.

Wsparcie dla pogorzelców

Ilustracja do informacji: Wsparcie dla pogorzelców
Szkolne koło Caritas Polska działające przy Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sławie zachęca wszystkich ludzi dobrych serc o wsparcie akcji charytatywnej. W niedzielę, 23 lutego (niedziela) uczniowie wraz z opiekunami prowadzić będą sprzedaż ciast. Zysk w całości zostanie przeznaczony dla rodziny ze Śmieszkowa, która straciła dom w pożarze.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

1 Galeria zdjęć: Sprzedaż ciast

Zapraszamy na Dzień Kobiet

Ilustracja do informacji: Zapraszamy na Dzień Kobiet
Burmistrz Sławy i Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zapraszają mieszkańców gminy Sława do wspólnego świętowania z okazji Dnia Kobiet. Dnia 8 marca o godzinie 17.00 przed sławską publicznością wystąpi Joanna Bartel - polska aktorka, artystka kabaretowa, której popularność przyniosła jej rola Andzi Dworniok, żony Bercika w serialu komediowym Święta wojna.

OPS z dofinansowaniem

Ilustracja do informacji: OPS z dofinansowaniem
We wtorek, 18 lutego Zarząd Województwa Lubuskiego zatwierdził listę projektów dofinansowanych w ramach Działania 7.5 Usługi Społeczne. Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławie pozyskał dofinansowanie na realizację projektu pn. „Gmina Sława wspiera wykluczonych”. Celem jest zwiększenie dostępu do usług społecznych w gminie dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu poprzez m.in usługi opiekuńcze, opiekuńcze specjalistyczne, asystenckie i Klub Seniora. 
W gminie Sława liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych usługami społecznymi świadczonymi w ramach projektu wyniesie 85. Projekt będzie realizowany w latach 2020-2021. Całkowita wartość to 996 681,25 zł, otrzymane dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa wynosi 946 847,18 zł.

Zakaz wstępu do lasu w wyznaczonych obszarach gminy Sława wciąż aktualny!

Ilustracja do informacji: Zakaz wstępu do lasu w wyznaczonych obszarach gminy Sława wciąż aktualny!
Zakaz jest prawnie zabroniony poprzez rozporządzenie Wojewody Lubuskiego z dnia 15 listopada 2019 roku w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń u dzików na terenie powiatu wschowskiego i nowosolskiego.

 
Znak zakazu wstępu do lasów

Burmistrz gościł nauczycieli

Ilustracja do informacji: Burmistrz gościł nauczycieli
Wczoraj Urząd Miejski w Sławie odwiedzili nauczyciele wychowania fizycznego pracujący w placówkach oświatowych na terenie naszej gminy. Podpisali oni umowy na przeprowadzenie pozalekcyjnych zajęć rekreacyjno-sportowych dla uczniów, omówili bieżące sprawy, kwestie ubezpieczeń Uczniowskich Klubów Sportowych, a także ustalili harmonogram imprez sportowych na rok 2020. Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła wysłuchał również propozycji i rozwiązań mających na celu poprawę jakości kształcenia dzieci i młodzieży w zakresie kultury fizycznej.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

5 Galeria zdjęć: Burmistrz gościł nauczycieli

Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy

Ilustracja do informacji: Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy
Wczoraj w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławie odbyły się konsultacje społeczne. Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz projektant przedstawili trzy propozycje przebiegu drugiej części obwodnicy Sławy. Na spotkaniu pojawiło się ok. 70 mieszkańców, którzy byli zainteresowani i czynnie uczestniczyli w zebraniu. 

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

30 Galeria zdjęć: Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy

Osoby, które nie mogły dotrzeć na konsultację, a chciałyby się dowiedzieć, jak dokładnie wygląda trasa obwodnicy, zapraszamy do Urzędu Miejskiego w Sławie. W Referacie Techniczno-Inwestycyjnym i Architektury dostępne są plany i mapy, tam też przez najbliższe dwa tygodnie będzie można składać petycję i wnioski.
1 2 3 4 5 6 ... 48

 • Baner: lubuskie.pl
 • Baner: sckiw.slawa.pl
 • Baner: zw.pl
 • Baner: EKO-Przyszłość
 • Baner: zwik.slawa.pl
 • Baner: osp.slawa.pl
 • Baner: KPP Wschowa
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy we Wschowie
 • Baner: WOPR WSCHOWA
 • Baner: RWS
 • Baner: LKŻ Sława
 • Baner: Kraina Lasów i Jezior
 • Baner: Sławski Klub Żeglarski
 • Baner: SLTZ
 • Baner: Triathlon Sława
 • Baner: Biblioteka Publiczna w Sławie
 • Baner: Mikroporady.pl